12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Stání na místě vyhrazeném pro invalidy

Za spáchání dopravního přestupku "Stání na místě vyhrazeném pro invalidy" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 5000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 5.000 – 10.000.

POZOR: Sankce za spáchání tohoto přestupku byly v minulosti odlišné. Podívejte se na přehled změn v bodovém systému a pokutách.

Definice přestupku "Stání na místě vyhrazeném pro invalidy", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Stání na místě vyhrazeném pro invalidy
Přestupekpři řízení vozidla neoprávněně stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením nebo v rozporu s § 67 odst. 4 neoprávněně použije parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením při stání nebo při jízdě
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 5000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení5.000 – 10.000
Zákaz činnosti---
Paragraf§ 125c / 1f) 11.


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Parkovani na invalidech

TAZATEL15. února 2018 (13:59)

Dobry den. Dnes jsem jela s detmi na nakup. Deti 4roky a pul roku. Trikrat jsem objela parkoviste a nebylo misto. Jen uzke kde bych ztezi vystoupila sama.natoz vyndala dceru a z druhe strany vajicko se synem. Zaparkovala jsem na nejposlednejsim Miste pro invalidy.nez jsem vyndala deti z auta byli za mnou mestska policie.obestoupili auti a hned doklady. Vysvetlila jsem ze nebylo misto abych mohla vysadit deti a tak jsem zajela sem. Hned jsem chtela odparkovat ale zacali mi branit.vyfotili auto.vzali doklady....nandala jsem deti a odjela uplne pryc. Zadny papir se mnou nesepsali.nic mi nerekli a odjeli...pry me nahlasili...co to pro me prosim znamena.ze pujdu k soudu.nebo nekam me zavolaji na policii nebo co????nechapu...a parkoviste u lidlu se vzahuje k tomu aby me takto dokladovali???? A nerekli nic k tomu co bude????prosim poradte. Jsem zmatena a nevim co mam ocekavat. Dekuji M
Zobrazit vlákno Parkovani na invalidech na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Parkovani na invalidech

ODBORNÍK15. února 2018 (19:11)

Podstatné je jak to bylo označeno a o jaký jde pozemek. V krajním případě je to Stání na místě vyhrazeném pro invalidy

Reagovat


Částečné stání na místě pro invalidy

TAZATEL7. prosince 2017 (23:31)

Dobrý den, včera jsem zaparkovala a bohužel zadním kolem jsem stála na hranici vymezení místa pro invalidy, tudíž jsem přesahovala do označeného místa, což jsem zjistila až v momentě, kdy jsem se k autu vrátila a byla tam policie a invalida, kterému to místo patří, zavolal je neboť tam údajně nemohl zaparkovat i když tam místa měl stále dost. Rada bych se zeptala, zda i toto je přestupek? Nejdříve mi chtěli dát pokutu a pak si to rozmysleli a že to půjde na město, tak nevím, co si o tom mám myslet...Vyznačení na silnici je vidět cca z 50%, ale značka s spz tam je..
Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Částečné stání na místě pro invalidy na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Částečné stání na místě pro invalidy

ODBORNÍK8. prosince 2017 (13:34)

Budou vinit z tohoto: Stání na místě vyhrazeném pro invalidy Za Vámi sdělených okolností by to spíš mělo být Jiné porušení povinností

Reagovat


Neoprávněná bloková pokuta

TAZATEL11. dubna 2017 (10:29)

Dobrý den, za stání na invalidech, mi bylo odtaženo vozidlo a jelikož jsem spěchal vše jsem rychle podepsal a valil s lehčí peněženkou o 2000 a další 2000 bych měl zaplatit za pokutu. Ale co se tak tak divám, místo je špatně označeno a tudíž to stání není platné. Dá se s tím něco dělat, když jsem ve spěchu podepsal blok. pokutu? A pokud je to neprávněne dal jsem MP dobrovolný dar 4000 nebo co.

Díky za info
Zobrazit vlákno Neoprávněná bloková pokuta na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Neoprávněná bloková pokuta

ODBORNÍK11. dubna 2017 (11:47)

Pokud jset blokově zaplatil 2000 tím je konec. Víc nic nebude. Pokud by však bylo správní řízení, hrozilo by více Stání na místě vyhrazeném pro invalidy
Můžete dát podnět na přezku.

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Stání na místě vyhrazeném pro invalidy

Dopustili jste se dopravního přestupku "Stání na místě vyhrazeném pro invalidy" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...