12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"

Za spáchání dopravního přestupku "Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"" je řidičům přičítáno 5 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o "závažnější" přestupek. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 2.500 – 5.000 nebo 4.000-7.500 (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců). Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1 - 6 měs..

Definice přestupku "Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"
Přestupekv rozporu s § 4 odst. b) a c) úmyslné nezastavení vozidla na pokyn "Stůj" daný při řízení anebo usměrňování provozu na pozemních komunikacích anebo při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích osobou k tomu oprávněnou
Počet bodů v bodovém systému5
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení2.500 – 5.000 nebo 4.000-7.500 (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců)
Zákaz činnosti1 - 6 měs.
Paragraf§ 125c / 1f) 5.


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Související přestupky

POZOR: § 125c / 1f) 5. definuje kromě tohoto přestupku ještě následující:


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Jízda bez technicke

TAZATEL31. března 2017 (00:23)

Dobrý den chtěla bych se zeptat... Ujela jsem policii na motorce, mám na ni ridicak ale nechtěla jsem zastavit protože mám na ni propadlou technickou... Nevím jestly viděli mou SPZ chtěla jsem se jen zeptat co mi hrozí pokud by na me prisly děkuji
Zobrazit vlákno Jízda bez technicke na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda bez technicke

ODBORNÍK31. března 2017 (06:43)

Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"

ReagovatPomohly Vám tyto informace? Ohodnoťte prosím...
 
Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"

Dopustili jste se dopravního přestupku "Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...