12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k dopravnímu přestupku Nedání přednosti v jízdě

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s dopravním přestupkem Nedání přednosti v jízdě.

Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL19. listopadu 2017 (04:15)

Dobrý den. Tento týden jsem pravděpodobně způsobil dopravní nehodu. Zahájil jsem odbočování na křižovatce, ale dle navigace jsem mel pokračovat rovně. Bohužel jsem si už nevšiml, že jsem vjel na tzv. Vyklizovací šipku. Nicméně ostatní auta i tramvaje se nerozjeli. Proto me to neupozornilo a pokracoval jsem. Z prava do me za stojicimi auty narazilo vozidli ktere jelo rovne. Nicmene to resi policie, kterou jsme privolali. Ale je pravdepidobne ze jsem nehodu zpusobil. V aute ck do me narazilo byla lehce zranena spolujezdkyne. Nemela airbag a od pasu ma zlomenou hrudni kost. Coz by melo byt na cca 3 tydny leceni. Dosud jsem zadnou dopravni nehodu nemel a mam vsechny body. Navic rizeni potrebuji k vykonavani sve profese. Jak se rozlisuje prestupek u zraneni a kdy uz hrozi odebrani RP? Dekuji
Zobrazit vlákno Nehoda s lehkým zraněním na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK19. listopadu 2017 (12:03)

Hrozí vám toto, piokud jste porušil důležitou povinnost, což asi ano: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Bude to asi § 148, ublížení na zdraví z nedbalosti. Doporučuji mít advokáta a snažit se o podmíněné zastavení trestního stíhání.

Reagovat

RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL19. listopadu 2017 (15:31)

A pokud by ke zraneni nedoslo? Protoze jsem mluvil s rickou a spolujzdkyne byla i u druheho doktora a ten tk pry nepotvrdil. Predpokladam pak by se resilo jako prestupek s pokutou a odebranim bodů.

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK19. listopadu 2017 (20:16)

Tak přestupek.nechte to na úřadu, asi snad Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


dopravni nehoda

TAZATEL25. září 2017 (11:41)

Dobry den chcu se zeptat o kolik bodu prijdu kdyz jsem vjel do krizovatky a nedal jsem prednost v jizde a zavinil jsem dopravni nehodu bez zraneni a setrenou policii dekuji za odpovet
Zobrazit vlákno dopravni nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dopravni nehoda

ODBORNÍK25. září 2017 (13:26)

Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nezastavení na stopce a zpusobeni dopr. nehody

TAZATEL16. srpna 2017 (17:03)

Dobry den, můžete mi prosím vysvětlit, kolik bodů mohu dostat a jaká může být výše pokuty v případě, že jsem nezastavila na značce stop a následně způsobila dopravní nehodu-srážku s jiným vozidlem. Toto vozidlo narazilo do svodidla- poškodilo je. Řidič nabouraneho vozidla byl na vyšetření - bez vážného úrazu kromě odrenin a zpožděním avšak v pracovní neschopnosti. Policie dala do správního řízení. Kolik mohu dostat bodů a jakou pokutu? Děkuji Třasáková
Zobrazit vlákno Nezastavení na stopce a zpusobeni dopr. nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nezastavení na stopce a zpusobeni dopr. nehody

ODBORNÍK16. srpna 2017 (21:21)

patrně Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nedani prednosti v jízdě cyklistovi

TAZATEL16. června 2017 (14:00)

Dobrý den, chtela jsem se zeptat, jaky trest hrozí za nedani prednosti v jizde cyklistovi. Jel po hlavni, ja ho nevidela, zkrizila mu cestu a on mi narazil do pravych zadnich dveri. Rikal, ze mu nic neni, ale radsi se nechal odvezt RZS do nemocnice. Jak zavazna by musela byt poraneni, aby se jednalo o TČ ublizeni na zdravi z nedbalosti a ne o prestupek?
Moc dekuji za odpověď.
J.B.
Zobrazit vlákno Nedani prednosti v jízdě cyklistovi na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedani prednosti v jízdě cyklistovi

ODBORNÍK16. června 2017 (18:44)

Nedání přednosti: Nedání přednosti v jízdě Muselo by se jednat o ublížení na zdraví ve smyslu trestního zákoníku: (1) Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.

Reagovat


dopravní nehoda

TAZATEL18. března 2017 (07:13)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mi hrozí v připadě že jsem nedal přednost v jízde, přehlídl jsem protijedoucí vuz a způsobil dopravní nehodu. Nikomu se naštestí nic nestalo, dechová zkouška vyloučila u všech alkohol. Škoda na majetecku cca 300tis. děkuji
Zobrazit vlákno dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dopravní nehoda

ODBORNÍK18. března 2017 (09:22)

Popište přesněji situaci

Reagovat

RE: RE: dopravní nehoda

TAZATEL18. března 2017 (09:34)

Jel jsem po hlavni silnici a odpočoval vlevo na vedlejší komunikaci. Přehlédl jsem protijedoucí vozidlo a došlo k střetu. Osobní automobil narazil předním pravým bokem na zadní pravou napravu mé dodávku která se nasledně převrátila. Rychlost byla kolem 30-40km/h. 4 lidé v osobním automobilu byli na zakladě doporučení převezeni na kontrolu do nemocnice kde je po vyšetření následně všechny propustli domu.

Reagovat

RE: RE: RE: dopravní nehoda

ODBORNÍK18. března 2017 (12:27)

Nejspíš Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nedání přednosti na křižovatce náseldováno nehodou s pohmožděninami.

TAZATEL27. února 2017 (20:04)

Dobrý den, měli jsme s přítelem nehodu, kterou bohužel on zavinil. Na křižovatce jsme nedali přednost v jízdě autu z prava. Škoda na našem autě je cca 40 OOkč a na autě pána cca 100 000kč. Přivolali jsme policii a všichni tvrdili, že se nikomu nic nestalo, jen jeho 18-ti letá dcera měla šok. Pro obě dcery (18 a 25let) přijel známý a odvezl je k nim domů. Poté, co přijela policie potřebovala mluvit i s oběma dcerama, takže je známý zase přivezl. Po nějaké době řešení neody na místě se rodina dcery znova zeptala, jestli je v pořádku a jestli nechce k doktoru, řekla, že ano a tak se raději zavolala sanitka, která dívku na místě prohlížela asi patnáct minut a poté odjela. Večer přítel volal otci dcery, jestli í nic není, pán řekl, že je v pořádku ale že si ji tam nechají na pozorování. O 2 dny později již byla dcera doma a tak jsme volali, jak jí je, bylo nám řečeno, že má jen pohmožděniny a rekonvalescenci na 3 týdny a jinak, že je v pořádku a že to nijak víc řešit nebudou (nebudou podávat žádné oznámení nebo tak něco...), ráda bych věděla, co příteli hrozí. Děkuji moc za odpověď.
Zobrazit vlákno Nedání přednosti na křižovatce náseldováno nehodou s pohmožděninami. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti na křižovatce náseldováno nehodou s pohmožděninami.

ODBORNÍK27. února 2017 (20:25)

Určitě Nedání přednosti v jízdě Pokud by bylo ublížení na zdraví pak trestní stíháíní, ale nemyslím.

Reagovat


Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby.

TAZATEL28. listopadu 2016 (19:52)

Dobrý večer,
ráda bych se zeptala jaký mě čeká postih za nehodu, kterou jsem způsobila v důsledku uhýbání vozidlu záchranné služby. Vjížděla jsem na nájezd a chtěla odbočit doleva, v tu chvíli se zamnou objevila houkající záchranka, podívala jsem se vlevo (nikoho jsem neviděla) poté vpravo, zde už auta duchapřítomně zastavila. Najela jsem proto do hlavní cesty abych umožnila záchrance průjezd. V tu chvíli do mě zboku, v plné rychlosti vrazil řidič přijíždějící zleva. Vůbec nebrzdil, protože na mostě bylo údajně náledí. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Pravdou ale je, že řidič přijíždějící zleva byl na hlavní a já jsem mu tudíž nedala přednost v jízdě. Bude skutečnost, že jsem přednost nedala z důvodů uhýbání vozidlu záchranné služby brána jako polehčující okolnost? A v případě že ano, jaký postih mě tedy čeká ?
Zobrazit vlákno Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby.

ODBORNÍK28. listopadu 2016 (20:43)

Polehčující sice ano, ale bude to nejspíš: Nedání přednosti v jízdě

Reagovat

RE: RE: Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby.

TAZATEL29. listopadu 2016 (07:48)

Ano, s tímto počítám. Ale zajímalo by mě, jakým způsobem by mohla být na tomto trestu promítnuta polehčující okolnost. Děkuji.

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby.

ODBORNÍK29. listopadu 2016 (10:58)

na výši pokuty

Reagovat


Nedání přednosti

TAZATEL3. srpna 2016 (20:51)

Dobrý den dnes jsem měl nehodu v důsledku nedání přednosti v jízdě. Řidič protijedoucího vozu se odřel o vystřelený airbag. Co mohu očekávat ?
Zobrazit vlákno Nedání přednosti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti

ODBORNÍK3. srpna 2016 (21:31)

Minimálně Nedání přednosti v jízdě Stran zranění bude třeba vyčkat.

Reagovat


nedání přednost v jízdě

TAZATEL12. května 2016 (07:44)

Dobrý den, včera jsem měl dopravní nehodu s hlídkou PČR, vyjížděl jsem z areálu firmy, kde pracuji a při vyjíždění z vedlejší na komunikaci (jedná se o velmi málo frekventovanou cestu k čerpací stanici)jem najel do křížení ,protože přes betonovou zeď není vidět, z levé strany jsem uviděl na místní poměry velmi rychle přijíždějící vozidlo PČR,nechtěli jako 99% vozidel odbočit, ale zkracovali si cestu, já jsem stačil zastavit, bohužel policistky nedobrzdily. Vše mají natočené na kameře. Na místě se nikomu nic nestalo, přesto jednu policistku přemluvily ať se raději nechá vyšetřit, tak přijela sanita (nebyla připoutaná)což jim budu asi těžko dokazovat. Jak dopadlo vyšetření samozřejmě nevím.Co mohu očekávat?
Zobrazit vlákno nedání přednost v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedání přednost v jízdě

ODBORNÍK12. května 2016 (16:41)

No, může to být Nedání přednosti v jízdě Ovšem mají-li záznam mohl by být i ve Váš prospěch, obzvláště pokud jely rychle. Rozhodně dopotučuji nechodit nikam bez rávníka!

Reagovat


Je to trestný čin ?

TAZATEL19. března 2016 (22:41)

Dobrý den, co mi prosím hrozí za způsobení DN /bez alkoholu/ s následkem zlomeného prstu u nabouraného./Je na nemocenské/
Zobrazit vlákno Je to trestný čin ? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Je to trestný čin ?

ODBORNÍK20. března 2016 (11:47)

Co bylo příčinou nehody?

Reagovat

RE: RE: Je to trestný čin ?

TAZATEL20. března 2016 (12:25)

Příčinou bylo že jsem mu nedala přednost, byl na hlavní, ale neviděla jsem jej přes auto které ke mně odbočovalo.

Reagovat

RE: RE: RE: Je to trestný čin ?

ODBORNÍK20. března 2016 (16:27)

Pokud bude zjištěno, že jde o "ublížení nazdraví" ve smyslu trestního zákoníku, jde o porušení "důležité povinnosti" a bude to Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví za 4 body.
Nebude-li ublížení, bude to Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Srážka s autobusem DP

TAZATEL7. března 2016 (13:20)

Dobrý den, měl jsem autonehodu s autobusem DP. Vyjížděl jsem z vedlejší silnice do pravého pruhu, autobus jsem z dálky viděl jet v levém pruhu. Po najetí do "svého pravého" pruhu došlo ke srážce. Roh autobusu do mého boku. Řidič autobusu tvrdí, že jsem mu tam vjel, já si stojím za tím, že jsem jel ve svém. Ke srážce došlo zhruba 1 až 2 metry za křižovatkou. Policie mi sdělila, že případ odeslali na magistrát, žádný závěr mi neřekli. Musím podotknout, že všichni cestující z autobusu ihned odešli po svých, nikomu se nic nestalo, akorát autobusák mi ihned tvrdil, že má svědka, kterého jsem neviděl. Co mohu očekávat? Děkuji za Vaši odpověď.
Zobrazit vlákno Srážka s autobusem DP na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Srážka s autobusem DP

ODBORNÍK7. března 2016 (20:30)

Můžete očekávat toto: Nedání přednosti v jízdě Při dopré obraně s advokátem se z toho může vyklouznout.

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL5. března 2016 (19:18)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká může být sankce, když způsobím dopravní nehodu nedáním přednosti v jízdě. Nehoda je bez zranění ale se škodou 149 900 Kč.
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK6. března 2016 (08:52)

Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě.

TAZATEL2. března 2016 (16:14)

Cca.před měsícem se mi stala nehoda. V 6:15 ráno jsem odbocoval vpravo na hlavní silnici. Rozhlédl jsem se a jel. Padla rana a do mého pravého boku narazil neosvetleny cyklista. I přes to, že jsem se dopustil nedání přednosti v jízdě, jsem přesvědčen, že viník je onen cyklista. Jiz jsem dostal předvolání k přestupkové komisi. Co mohu očekávat. Diky Jarda
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě.

ODBORNÍK2. března 2016 (17:48)

Toto: Nedání přednosti v jízdě Nechoďte tam sám!

Reagovat

RE: RE: Nedání přednosti v jízdě.

TAZATEL4. března 2016 (10:39)

Omlouvám se, ale rád bych ještě doplnil co jsem napsal. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění a ani k žádné škodě. Pokud budu u komise dělat hodného a nebudu se bránit, co si myslíte, že mě čeká za trest.

Reagovat

RE: RE: RE: Nedání přednosti v jízdě.

ODBORNÍK4. března 2016 (21:59)

Tak buď budete nevinen nebo vinen. Pokud to chcete hrát tak, jakl píšete, je to úplně fuk, čeká Vás toto: Nedání přednosti v jízdě Pokud chcete vyváznout, musíte na to profesionálně, né plakat!

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě

TAZATEL8. srpna 2015 (12:29)

Dobrý den, chci se zeptat. Vyjížděl jsem z vedlejší silnice a nedal přednost motocyklu který projížděl z leva a já ho přehlédl za před ním jedoucím automobilem který odbočoval do prava ve směru své jízdy, tedy na silnici z které jsem já vyjížděl. Střetli jsme v půli hlavní silnice kdy on se mi nejspíš snažil vyhnout. Měl jen odřené předloktí a na obou rukách a škodu na motocyklu z nemocnice ho po ošetření propustili jen s odřeninami po pár minutach. Mě ani mému autu se nic nestalo a policie to předala ke správnímu řízení. Svědek nehody také potvrdil že jsem ho nemohl vidět. Co mohu očekávat. Děkuji
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK8. srpna 2015 (21:32)

jednoznačně jste nedal přednost. Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL26. října 2014 (11:52)

Dobrý den, v sobotu jsem zavinila dopravní nehodu z nedbalosti, odbočovala jsem do leva stála jsem na světelěn označené křižovatce jakmile blikla zelená rozjela jsem se a přehlédla jsem cyklistu který jel proti mě, měl také zelenou . Měla jsem mu dát přednost v jízdě . Cyklista netrval na zavolání záchranky, ale i tak jsem ji zavolala, po hodině byl propuštěn z nemocnice . S policisty byly namístě vypsány výpovědi a vypsány formuláře jak semnou tak i s poškozeným. Cyklista nebyl polámaný nijak podřený . Chtěla jsem se zeptat, zda se toto může řešit jako ublížení na zdraví, když cyklista byl propuštěn z nemocnice po hodině na místo nehody kde vše sepsal s policajtem ( výpovědi, atd ) odjel autem s rodinou v pořádku, cyklistovi jsem psala hned na druhý den zda je v pořádku, řekl mi pouze že má bloknutou páteř .Policajt mi nakonec taktéž pouze řekl v den nehody že budu pouze volána kvůli zaplacení pokuty . V takové situaci je člověk vážně nervózní a počítá s tím nejhorším tak jsem se chtěla zeptat zda je vůbec možné že by se to ejště mohlo brát jako ublížení na zdraví . Děkuju za zodpovězení .
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK26. října 2014 (16:54)

Ublížení na zdraví to nebude, máte-li na mysli přečin. Půjde jen o nedáí přednosti: Nedání přednosti v jízdě Vyčkejte obvinění.

Reagovat


nedani prednosti v jizde

TAZATEL1. října 2013 (21:49)

moje pritelkyne nedala prednost jizde a doslo k nehode, pri ktere ona byla zranena a nakladni automobil, majici prednost v jizde poskozen. jaka je pokuta a kolik bodu? muze ji byt odebran ridicsky prukaz? je to jeji prvni nehoda za dobu rizeni motor. vozidel a alkohol v krvi nemela. dekuji za odpoved.
Zobrazit vlákno nedani prednosti v jizde na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedani prednosti v jizde

ODBORNÍK2. října 2013 (07:09)

Bude-li uznána vinnou, potom: Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě a nezastavení na stopce

TAZATEL7. září 2013 (15:20)

Dobrý den rád bych věděl co mi může udělat policie když nezastavím na stopce,nedám přednost v jízdě a omezím popř. ohrozím ostatní řidiče. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě a nezastavení na stopce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě a nezastavení na stopce

ODBORNÍK7. září 2013 (21:57)

Bude to nedání přednosti v jízdě: Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Přednost v jízdě

TAZATEL4. května 2013 (12:44)

Chtěla bych se zeptat, řidička mi nedala přednost v jízdě vyjížděla z boční ulice já jsme byla na hlavní ulici a došlo k čelnímu střetu z mé strany a do její pravé strany, auto mám jako totálku.Nikomu se naštěstí nic nestalo ,ale této řidičce byla udělena pokuta pouze 1000Kč a ještě když jsme odjižděli z PČR tak odjela ve svém vozidel chci se zeptat na výši takové pokuty nebo postihu pro takového řidiče který jezdí takto .
Zobrazit vlákno Přednost v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Přednost v jízdě

ODBORNÍK4. května 2013 (13:12)

Výše pokuty byla v souladu se zákonem:
Bližší info viz Nedání přednosti v jízdě - § 125c / 1f) 8.

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě

TAZATEL27. března 2013 (10:04)

Dobrý den,
včera jsem měla autonehodu, předem bych chtěla říct, že to bylo mou chybou. Stála jsem na vedlejší ulici na stopce a chtěla jsem jet rovně. Je to velice nepřehledná křižovatka a ještě si vedle mě stouplo jednou auto, přes které bylo také špatně vidět. Zkontrolovala jsem si výhled z leva v pořádku, výhled z prava v pořádku a vyjela jsem, bohužel v tom okamžiku rána, kdy zleva se najednou vynořilo auto. Zdůrazňuji, že on měl těsně před křižovatkou jet 30. Je možné, že jsem ho přehlídla přes auto, které stálo vedle mě (vlevo). Zavolali jsme policisty, protože pán si to přál a boleoli ho záda, takže jsme potom zavolali i sanitku. Chtěla jsem to i já pro svůj klid. Večer jsem ještě pánovi volala ( byl opravdu moc milý a to i po nehodě), jestli je v pořádku. Chci se jen zeptat jakou výši pokuty mohu dostat, když jsem žádnou nehodu ještě neměla. Předem děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK27. března 2013 (10:15)

Bude to toto:
Bližší info viz Nedání přednosti v jízdě - § 125c / 1f) 8.

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL22. března 2013 (07:21)

Dobrý den, stala se mi dopravní nehoda na úzkém mostku s nepřehlednými příjezdy z obou stran. Z mé strany byla přednost protijedoucích vozidel. Vjel jsem na mostek, když tam nikdo nebyl, jen jsen ale vyjel ( mostek je dlouhý nějakých 7 metrů ) z druhé strany se objevilo protijedoucí vozidlo. Mě se podařilo zastavit ale druhé vozidlo do mne narazilo - bylo nasněženo. Kde hledat vinu ?
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK23. března 2013 (08:51)

Definice přednosti je zde: "dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy". Pokud to šetřila policie a buse se to projednávat na městském úřadu, buďte opatrný. Bude to otázka dokazování. Skutečnost, že jste tam vjel první ještě neznamená, že jste nedal přednost a jste vinen.

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL23. března 2013 (18:14)

Na co bych měl dát pozor? Sepsal jsem si průběh nehody, abych měl jasný průběh, mohu Vám jej zaslat k posození. Je tu ještě jedna věc - řidička řídila firemní vůz svého přítele do svého zaměstnání. Má cenu se na to přeptávat - vyplněný příkaz k jizdě, proškolení řidčů referentských vozidel atp.

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK23. března 2013 (20:59)

Dát si pozor znamená, že Vám hrozí obninění z nedání přednosti. Navrhování podobných důkazů nic neřeší.
Bližší info viz Nedání přednosti v jízdě - § 125c / 1f) 8.

Reagovat


nedání přednosti

TAZATEL23. února 2013 (23:33)

Dobrý den, jel jsem z práce dosti unavený po vedlejší silnici a ke křižovatce přijíždělo pomalu auto z hlavní silnice, myslel jsem, že mě pouští a jel jsem dál, srazili jsme se a obě dvě auta na odpis. Nikdo neutrpěl zranění jenom auta jsou na odpis, policie řekla, že to nebude řešeno na místě, co můzu od toho očekávat ?
Zobrazit vlákno nedání přednosti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedání přednosti

ODBORNÍK24. února 2013 (10:56)

Můžete čekat toto:
Bližší info viz Nedání přednosti v jízdě - § 125c / 1f) 8.

Reagovat


nedání přednosti v jízdě

TAZATEL14. listopadu 2012 (21:12)

Dobrý den,
Nedal jsem přednost v jízdě na křižovatce označené značkou "dej přednost v jízdě" a způsobil jsem nehodu. Řidič druhého vozu byl odvezen záchrankou k vyšetření bolesti zad. Policie na místě nehodu neuzavřela se sdělením, že případ předají do správního řízení. Ještě ten den jsem se na svůj dotaz u policie dozvěděl, že druhý řidič byl po vyšetření propuštěn s vysvětlením, že nejde o vážné zranění. Co mohu očekávat při správním jednání?
Děkuji předem za odpověď a radu jak postupovat dále.
Zobrazit vlákno nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK14. listopadu 2012 (23:16)

Těžkoříci, přinejmenším toto:
Bližší info viz Nedání přednosti v jízdě - § 125c / 1f) 8.

Reagovat


nedání přednosti v jízdě

TAZATEL21. srpna 2012 (10:03)

Dobrý den,
Chci se zeptat na možný postih který mi hrozí. V červnu 2012 jsem nedal přednost v jízdě, které jelo zprava po hlavní komunikaci, které mělo přednost. Toto auto jsem přehlédl i po rozhlédnutí se. Ale na této pozemní komunikaci parkovali auta v zákazu stání. Poškozené vozidlo bylo mnou odstrčeno na chodník a byla promáčknuta levá strana vozu. řidič vozidla říkal že neutrpěl žádné zranění a je v pořádku. Po té oznámil vyšetřujícím policistům, že ho bolí mírně zápěstí.. Dopravní nehodu jsem řádně označil tak jak má být.. Chci se zeptat jaký postih mě čeká, v případě že v dopise o správním řízení napsali že řidič byl lehce zraněn ale nenechal se vyšetřit. Čeká mě pokuta 25-50 tisíc Kč ? + 2500-5000 Kč za nedání přednosti ?? Alkohol u obou účastníků byl 0,00% promile. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK23. srpna 2012 (19:06)

Mělo by to být pouze toto:
Bližší info viz Nedání přednosti v jízdě - § 125c / 1f) 8.

Reagovat


nedáni přednosti

TAZATEL21. června 2012 (21:47)

nedala jsem přednost v jizdě a byla s toho nehoda,řidič jel rychle ,neviděla jsem ho ,dostala jsem 500 pokuty co bude dál ,pujdu do spravního řízení,nebo je to ukončené .
Zobrazit vlákno nedáni přednosti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedáni přednosti

ODBORNÍK22. června 2012 (13:30)

Hotovo, 4 body.
Bližší info viz Nedání přednosti v jízdě - § 125c / 1f) 8.

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Nedání přednosti v jízdě"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...