12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile)

Za spáchání dopravního přestupku "Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile)" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 2.500 – 20.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.

Definice přestupku "Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile)", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile)
Přestupekv rozporu s § 5 odst. 2 písm. b) řídí vozidlo nebo jede na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo po užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, po kterou je ještě pod jejich vlivem
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení2.500 – 20.000
Zákaz činnosti6 měs. - 1 rok
Paragraf§ 125c / 1b)


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile)", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Související přestupky

POZOR: § 125c / 1b) definuje kromě tohoto přestupku ještě následující:


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Nadýchal jsem 0,59 promile

TAZATEL5. srpna 2018 (16:30)

Dobrý den,
dnes dopoledne jsem nadýchal 0,59 promile, po druhé dechové zkoušce to bylo 0,56 promile. Pil jsem předešlý den, vše jsem také hlídce řekl a zapsalo se to do zápisu, (podrobnosti nebudu rozebírat) Řidičský průkaz mi samozřejmě na místě odebrali a nyní mám čekat.
Chci se zeptat, jak to v tomto případě je, protože policista na místě mi řekl, že za měsíc a půl mi ho vrátí, jelikož nemám doposud žádný zápis, body mám všechny apod a mám se odvolat. Další mi zase řekl, že je to na rok, další zase na 3 měsíce. Tady se píše zase něco jiného, tak už z toho mám hlavu jako balon. Potřebuji řidičský průkaz k práci, jelikož jsem OSVČ, tak jsem bez něj nahraný. Samozřejmě moje blbost, nesedám za volant opilý a dnes jsem netušil, že ještě mohu vůbec nadýchat, ale nejedl jsem a nepil nic, takže to byl asi ten problém. Předem mockrát děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Nadýchal jsem 0,59 promile na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nadýchal jsem 0,59 promile

ODBORNÍK5. srpna 2018 (17:24)

Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile) nedříve po půlce - 3 měsíce

Reagovat


Odebrání ŘP

TAZATEL3. srpna 2018 (14:57)

Dobrý den, večer jsem popíjela víno,kolem 3 hod.ranni blbý napad,pro cigarety,sedla jsem do auta,při vyjizdeni z park.jsem tukla 2 auta,rozhodla jsem se to řešit ráno.Rano už to vyšetřovala policie,přiznala jsem se a řekla,že víno jsem měla až po teto udalosti.Takze zhruba od 3 h.ranni.Asi v 7,40h.jsem dýchala 0.51 po 5 min.0.47.Odběr 2x po hodině,pry na prokazani,jestli jsem pila drive,ŘP mi odebrali i když me vlastně za volantem nepristihli. Můžete mi prosím napsat co bude dal? Jak mi budou prokazovat,jestli jsem pila a kolik jsem mela promile? U těch 2 aut jde o nárazníky.Dekuji M.
Zobrazit vlákno Odebrání ŘP na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odebrání ŘP

ODBORNÍK3. srpna 2018 (21:40)

1. chyba přiznat se. Sicw polehčující okolnost, ale jistý trest. 2. chyba po tak dlouhé době dýchat 3. chyba dát jim řidičák 4. chyba jet na krev 5. zaplatíte komplet škodu. Pokud brali krev 2x, znalec prokáže kolik jste měla v době řízení. Šance jen velmi malá. Zvorala jste úplně všechno, co se dalo.

Reagovat

RE: RE: Odebrání ŘP

TAZATEL4. srpna 2018 (09:51)

Dobrý den,moc to nechápu,byla jsem vyzvána k dechové zkoušce i na krev,to přece odmítnout nesmím,Ne?Zvorala jsem všechno,už s tím,že jsem do toho auta vlezla.Muzu s tím ještě něco dělat? Nebo uz mi zbyva,jen cekat,co bude dal.Máte představu,jak to všechno asi dopadne?Co me čeká? Jak to bude asi probíhat?Děkuji M.

Reagovat

RE: RE: RE: Odebrání ŘP

ODBORNÍK4. srpna 2018 (12:08)

Po tolika hodinách od řízení není po vinnost dýchat. Ale jde o zbytečný pláč nad rozlitým mlékem. Dopadne to patrně takto: Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile) a regres pojišťovny. Zádrž řidičáku je nezákonná.
Při troše štěstí a dobrím obhájci je šance, byť mizivá.

Reagovat


Dopis na náklady dopravy a vyšetření

TAZATEL16. července 2018 (13:39)

Dobrý den dneska mi přišel dopis na uhradu dopravy a vyšetření ... můžu čekat další dopis a toto vyšetření je z toxikologie nebo jenom z té nemocnice
Děkuji za odpověd vůbec tomu nerozumim
Zobrazit vlákno Dopis na náklady dopravy a vyšetření na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopis na náklady dopravy a vyšetření

ODBORNÍK16. července 2018 (21:02)

Znamená to, že výsledek je pozitivní...

Reagovat

RE: RE: Dopis na náklady dopravy a vyšetření

TAZATEL16. července 2018 (22:51)

Co mi hrozí dále Děkuji

Reagovat

RE: RE: RE: Dopis na náklady dopravy a vyšetření

ODBORNÍK17. července 2018 (12:04)

Záleží na hodnotách, buďto Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile) nebo Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol a návykové látky)

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile)

Dopustili jste se dopravního přestupku "Řízení pod vlivem alkoholu (nad 0,3 promile)" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...