12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Za spáchání dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky
Přestupekpřes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. f) a g) se odmítne podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti nebyla ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, ačkoliv takové vyšetření není spojeno s nebezpečím pro jeho zdraví
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1d)


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Nalizal jsem amfetamin

TAZATEL24. června 2018 (20:35)

Dobry den vcera v noci me zastavila hlidka PCR kvuli bezne kontroly,byl mi proveden test na alkohol negativ,pak jsme sli na drogy.Vyskocil mi amfetamin,nebudu lhat jelikoz jsem den predtim byl na party a urcite jsem neco mel v sobe ale nevedel jsem kolik tak jsem odmitl test na krev at to neni horsi..Mam prestupkove rizeni,je mozne ze by pokuta byla mensi nez 25000?
Zobrazit vlákno Nalizal jsem amfetamin na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nalizal jsem amfetamin

ODBORNÍK24. června 2018 (20:38)

Bude to Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Můžu nebo nemůžu teď řídit?

TAZATEL20. června 2018 (01:29)

Dobrý den, nalízala jsem v české republice zbytek extáze, nešla jsem na krev řekli mi ze do měsíce mi přijde rozhodnuti. Bylo to 1.4. 2018 a doteď mi nic nepřišlo. Podepsala jsem větu v dokumentu Úřední¨í záznam o podání vysvětleni....,, Byla jsem poučena o tom, ze nemám řídit žádné motorové vozidlo do vyřešení věci.''
Nevím jestli teď můžu nebo nemůžu řídit, a tahle doba co neřídím se mi počítá do doby trestu? . Řidičský průkaz mi nechali jsem občan Slovenska a mám i slovenskej řidičák. Pořád ho mam všichni mi říkají že můžu řídit, tak mi prosím poraďte nechci mít zbytečné problémy. Ďekuji :)
Zobrazit vlákno Můžu nebo nemůžu teď řídit? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Můžu nebo nemůžu teď řídit?

ODBORNÍK20. června 2018 (07:11)

Máte-li řidičák, řídit samozřejmě můžete. Pozor na to, jakou jste jim dala adresu! Máte-li v ČR oficiální pobyt zaznamenaný v regisstru obyvatel, tedy máte-li doklad o přechodném pobytu občana EU, pošlou to tam. Jinak nejspíš na Slovensko. Je třeba to hlídat a reagovat. Hrozí ale toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog.

TAZATEL3. června 2018 (04:20)

Dobrý den.27.5. 2018 me zastavila hlídka policie a chteli doklady.Řidičák, techničák a zelenou kartu.Vše jsem jim poskytl a oni ve svèm autě provádeli kontrolu zda je vše vpořádku.já sedel v autě a čekal ažbudou hotovi.Po chvíli přišel jeden z policistů ke mě , že ať si vistoupím a jdu k jejich autu podrobit se dechové skoušce na alkohol.Samozřejmě jsem uposlech a proved dechovou skoušku , která byla negatyvní.Požádal jsem je tedy o své doklady s tím že pojedu domu.Starší z policistů šel ke kufru policrjního auta se slovi že jsme estě neskončili a abych se podrobil testu na drogy.Musim říci že 23 hodin před policejní kontrolou jsem užil trochu pervitinu co nekdo dones na oslavu mích 38 narozenin proto jsem si nebyl jistý zda bude test pozityvní či nikoli.Musím podotknout že jsem nikdy neused za volant ve stavu ktery by mi to nedovoloval a za dobu co mám řidičak jsem byl pokutován jen dvakrát .Poprvé 200 kč za to že jsem zapoměl rozsvítit světla a po druhé 100 kč že jsem jel v předjížděcím pruhu.To odpoledne co mě zastavila hlídka jsem se cítil dobře odpočatě , Sedumapůl hodiny spánku , dobrý oběd a účinky pervitinu jsem uż dávno necítil.Plicista mi dal vybrat buď na krev do nemocnice a nebo provedem zkoušku na místě líznutím na testr.Já nevěděl co je lepší z teh dvou možností tak jsem se zeptal mladšího policisty a ten mi doporučil test na místě, tedy olíznout testr s tím že kdybych šel na krev a našli by mi v krvi nález tak by se vše oběvilo v lejstříku trestu a to jsem nechtel.Testr jsem olíz a po asi sedmi minutách mi policista zděluje že test je pozityvní na pervitin.Nikdo mi nezdelil žádné udanè hodnoty, já ani netuším jestli ty testry vůbec ňákè hodnoty ukazují a rovnou mi zadrželi řidičák a odvezli mě na stanici.Posadili mě na chodbu kde jsem čekal a myslel si že to semnou sepíšou , místo toho jsem tam čekal asi hodinu a půl a pak přišel policista dal mi podepsat tři popíry , jeden mi ponechal že ten je můj a pustil mě domu se slovi že mi poštou přide předvolání na M.Ú. ve Strakonicích a to bylo vše.Celou tu událost jsem vám popsal tak jak se stala, nic jsem si nevimyslel.Zajímá mě zda postup policistů byl vpořádku protože mi tet lidi říkají že jsem měl jit i na krev a že u nich na služebňe semnou nic neřešili ani nesepisovali.Rád bych vědel jaký trest mě čeká a podle čeho policie vibýrá lidi po kterých žádá test na drogy.Na konec chci říct že nejsem pravidelným uživatelem drog , spíše rekreačnim s měsíčními i delšími intervaly.Díky za odpověď Honza.
Zobrazit vlákno Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog.

ODBORNÍK3. června 2018 (12:49)

Obávám se, že jste jim podepsal odmítnutí krevní zkoušky. Pak je to: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Dopustili jste se dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...