12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Za spáchání dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky
Přestupekpřes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. f) a g) se odmítne podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti nebyla ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, ačkoliv takové vyšetření není spojeno s nebezpečím pro jeho zdraví
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1d)


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Můžu nebo nemůžu teď řídit?

TAZATEL20. června 2018 (01:29)

Dobrý den, nalízala jsem v české republice zbytek extáze, nešla jsem na krev řekli mi ze do měsíce mi přijde rozhodnuti. Bylo to 1.4. 2018 a doteď mi nic nepřišlo. Podepsala jsem větu v dokumentu Úřední¨í záznam o podání vysvětleni....,, Byla jsem poučena o tom, ze nemám řídit žádné motorové vozidlo do vyřešení věci.''
Nevím jestli teď můžu nebo nemůžu řídit, a tahle doba co neřídím se mi počítá do doby trestu? . Řidičský průkaz mi nechali jsem občan Slovenska a mám i slovenskej řidičák. Pořád ho mam všichni mi říkají že můžu řídit, tak mi prosím poraďte nechci mít zbytečné problémy. Ďekuji :)
Zobrazit vlákno Můžu nebo nemůžu teď řídit? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Můžu nebo nemůžu teď řídit?

ODBORNÍK20. června 2018 (07:11)

Máte-li řidičák, řídit samozřejmě můžete. Pozor na to, jakou jste jim dala adresu! Máte-li v ČR oficiální pobyt zaznamenaný v regisstru obyvatel, tedy máte-li doklad o přechodném pobytu občana EU, pošlou to tam. Jinak nejspíš na Slovensko. Je třeba to hlídat a reagovat. Hrozí ale toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog.

TAZATEL3. června 2018 (04:20)

Dobrý den.27.5. 2018 me zastavila hlídka policie a chteli doklady.Řidičák, techničák a zelenou kartu.Vše jsem jim poskytl a oni ve svèm autě provádeli kontrolu zda je vše vpořádku.já sedel v autě a čekal ažbudou hotovi.Po chvíli přišel jeden z policistů ke mě , že ať si vistoupím a jdu k jejich autu podrobit se dechové skoušce na alkohol.Samozřejmě jsem uposlech a proved dechovou skoušku , která byla negatyvní.Požádal jsem je tedy o své doklady s tím že pojedu domu.Starší z policistů šel ke kufru policrjního auta se slovi že jsme estě neskončili a abych se podrobil testu na drogy.Musim říci že 23 hodin před policejní kontrolou jsem užil trochu pervitinu co nekdo dones na oslavu mích 38 narozenin proto jsem si nebyl jistý zda bude test pozityvní či nikoli.Musím podotknout že jsem nikdy neused za volant ve stavu ktery by mi to nedovoloval a za dobu co mám řidičak jsem byl pokutován jen dvakrát .Poprvé 200 kč za to že jsem zapoměl rozsvítit světla a po druhé 100 kč že jsem jel v předjížděcím pruhu.To odpoledne co mě zastavila hlídka jsem se cítil dobře odpočatě , Sedumapůl hodiny spánku , dobrý oběd a účinky pervitinu jsem uż dávno necítil.Plicista mi dal vybrat buď na krev do nemocnice a nebo provedem zkoušku na místě líznutím na testr.Já nevěděl co je lepší z teh dvou možností tak jsem se zeptal mladšího policisty a ten mi doporučil test na místě, tedy olíznout testr s tím že kdybych šel na krev a našli by mi v krvi nález tak by se vše oběvilo v lejstříku trestu a to jsem nechtel.Testr jsem olíz a po asi sedmi minutách mi policista zděluje že test je pozityvní na pervitin.Nikdo mi nezdelil žádné udanè hodnoty, já ani netuším jestli ty testry vůbec ňákè hodnoty ukazují a rovnou mi zadrželi řidičák a odvezli mě na stanici.Posadili mě na chodbu kde jsem čekal a myslel si že to semnou sepíšou , místo toho jsem tam čekal asi hodinu a půl a pak přišel policista dal mi podepsat tři popíry , jeden mi ponechal že ten je můj a pustil mě domu se slovi že mi poštou přide předvolání na M.Ú. ve Strakonicích a to bylo vše.Celou tu událost jsem vám popsal tak jak se stala, nic jsem si nevimyslel.Zajímá mě zda postup policistů byl vpořádku protože mi tet lidi říkají že jsem měl jit i na krev a že u nich na služebňe semnou nic neřešili ani nesepisovali.Rád bych vědel jaký trest mě čeká a podle čeho policie vibýrá lidi po kterých žádá test na drogy.Na konec chci říct že nejsem pravidelným uživatelem drog , spíše rekreačnim s měsíčními i delšími intervaly.Díky za odpověď Honza.
Zobrazit vlákno Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog.

ODBORNÍK3. června 2018 (12:49)

Obávám se, že jste jim podepsal odmítnutí krevní zkoušky. Pak je to: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (04:46)

Zdravím chtěl jsem se zeptat co mi hrozí pokud jsem byl pozitivní na drogy amfetamin/metamfetamin odmítl jsem krevní zkoušku a po předání rozhodnutí z městského úřadu o zadržení řidičského oprávnění jsem byl dvakrát chycen na motorce. A testy byli na vše negativní. Je nějaká možnost že z toho vyjdu jen s tučnou pokutou a podmínkou. Nemám žádné podmínky a nesebrali mi do této doby ani bod
Zobrazit vlákno Pozitivní test na drogy na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (06:39)

1. Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky
2. + 3. Řízení po zadržení řidičského průkazu na místě
a 12 bodů

Reagovat

RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (06:47)

Není to prosím náhodou maření úředního rozhodnutí

Reagovat

RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (10:31)

Není

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (16:19)

A nebyl bráno když jsem odmítl jet na krev, že je to přečin ne přestupek

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (16:45)

neeee

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (16:56)

A je to bráno jako Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol, návykové látky) co mi prosím hrozí.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (18:42)

Klikněte si na odkazy, které jsem poslal.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (20:13)

I když jsem dostal při zadržení průkazu § 118b odstavec 2

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (22:28)

řízení o zadržení není řízení o přestupku

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL23. května 2018 (03:33)

Takže mi nehrozí maření úředního rozhodnutí moc děkuji za odpovědi

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Dopustili jste se dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...