12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k přečinu Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s přečinem Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví.

Dopravní nehoda

TAZATEL19. února 2018 (12:46)

Chtěla bych se zeptat co mě čeká když jsem způsobila dopravní nehodu . Dostala jsem smyk na namrzlé vozovce a nabourala do stromu se mnou byly v autě dvě další osoby z toho jedna má jen lehké zranění a druhá važnější zlomenou nohu . Jediná já jsem měla pás. Jiné protijedoucí auto jsem neohrozila .
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK19. února 2018 (13:26)

Nejspíše toto: § 147 Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Důležité je také, coto bylo za osoby. Příbuzní?

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL19. února 2018 (13:39)

Ne jen kamarádi .

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK19. února 2018 (17:50)

S tím by se dalo pracovat. Doporučuji vzít si advokáta, ten si s tím poradí.

Reagovat


Cyklista

TAZATEL2. ledna 2018 (00:21)

Dobrý den,
můj otec měl v létě "drobnou" nehodu s cyklistou. Předjel ho obvyklým způsobem a pak asi za 50-60m odbočil na odbočku vpravo. Mezitím ho ale cyklista dojel a ťuknul mu do zadního nárazníku. Na kole měl namontovaný motor. Otec si toho ale nevšiml a pokračoval dál v jízdě do práce. Cyklista byl ošetřen a hospitalizován 1 den, PN mu trvala 1 měsíc. Dech. zkouška byla o obou negativní. Nyní mu přišlo obvinění z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Co přesně mu hrozí? Děkuji za odpoveď.
Zobrazit vlákno Cyklista na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Cyklista

ODBORNÍK2. ledna 2018 (21:07)

Hrozí § 148 Trestního zákoníku Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Doporučuji najmout advokáta.

Reagovat


Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL19. listopadu 2017 (04:15)

Dobrý den. Tento týden jsem pravděpodobně způsobil dopravní nehodu. Zahájil jsem odbočování na křižovatce, ale dle navigace jsem mel pokračovat rovně. Bohužel jsem si už nevšiml, že jsem vjel na tzv. Vyklizovací šipku. Nicméně ostatní auta i tramvaje se nerozjeli. Proto me to neupozornilo a pokracoval jsem. Z prava do me za stojicimi auty narazilo vozidli ktere jelo rovne. Nicmene to resi policie, kterou jsme privolali. Ale je pravdepidobne ze jsem nehodu zpusobil. V aute ck do me narazilo byla lehce zranena spolujezdkyne. Nemela airbag a od pasu ma zlomenou hrudni kost. Coz by melo byt na cca 3 tydny leceni. Dosud jsem zadnou dopravni nehodu nemel a mam vsechny body. Navic rizeni potrebuji k vykonavani sve profese. Jak se rozlisuje prestupek u zraneni a kdy uz hrozi odebrani RP? Dekuji
Zobrazit vlákno Nehoda s lehkým zraněním na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK19. listopadu 2017 (12:03)

Hrozí vám toto, piokud jste porušil důležitou povinnost, což asi ano: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Bude to asi § 148, ublížení na zdraví z nedbalosti. Doporučuji mít advokáta a snažit se o podmíněné zastavení trestního stíhání.

Reagovat

RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL19. listopadu 2017 (15:31)

A pokud by ke zraneni nedoslo? Protoze jsem mluvil s rickou a spolujzdkyne byla i u druheho doktora a ten tk pry nepotvrdil. Predpokladam pak by se resilo jako prestupek s pokutou a odebranim bodů.

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK19. listopadu 2017 (20:16)

Tak přestupek.nechte to na úřadu, asi snad Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL28. května 2017 (20:11)

Dobrý den, chci se zeptat jak asi muže dopadnout situace : Jel jsem ani ne 40 a přede mnou cyklista 76 roků který prý chtěl odbočovat, ale podle mě a spolujeztkyně vubec neukazoval. Já ho sice objel ale zavadil jsem zrdcátkem které se jen ohnulo. Ale cyklista spadnul tak nestastně že si rozbil koleno které mel pět mesícu po totalní endoproteze a musí jít znovu na operaci. On tvrdí že ukazoval, my tvrdíme že ne. Nikdo neměl alkohol. svedkyně jen moje spolujezkyně (cizí osoba) Navíc jsem před 3měsíci překročil v obci rychlost o 28km. Jsem na aute závislí jsem invalida. Cyklista bude vyslechnut asi až po léčení tak za 3měsíce. Prosím myslíte že mohu přijít o řidičák Děkuji za odpověd.
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK28. května 2017 (23:30)

Pokud budete iznán vinným, hrozí Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Lze též podmíněné zastavení trestního stíhání. Vezměte si advokáta.

Reagovat


Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti

TAZATEL6. února 2017 (16:35)

dobry den chtel jsem se zeptat co me hrozi kdyz jsme nedal prednost jedoucimu autobusu na krizovatku ktery mel vyhozeny blinkr ale bouzel neodbočil a stretli jsem se uprostred kryzovatky skoda na obou vozidlech byla nulova ale v autobuise doslo k Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.Doposud jsem nemam zadny zaznam,nikde
Zobrazit vlákno Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti

ODBORNÍK6. února 2017 (19:30)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Nehoda s ublížením na zdraví

TAZATEL24. listopadu 2016 (14:30)

Dobrý den,
měli jsme dopravní nehodu,(náraz do stromu) řídil přítel.Já mám těžké ublížení na zdraví, stále jsem v prac.neschopnosti ( již 8 týden, zlomenina pánve a fraktura nosu)škoda na OA 150.000,- Kč.
Chtěla bych se zeptat, co hrozí příteli za způsobení dopravní nehody a ublížení na zdraví.
Děkuji M.I.
Zobrazit vlákno Nehoda s ublížením na zdraví na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s ublížením na zdraví

ODBORNÍK26. listopadu 2016 (08:56)

Hrozí toto Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Pokud jste partnerka či družka, musela byste s trestním stíháním dát souhlas podle § 163 trestního řádu.

Reagovat


Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

TAZATEL2. září 2016 (17:31)

Dobrý den, způsobil jsem dopravní nehodu (nedání přednosti v jízdě). Výsledkem je zranění dvou pracujících důchodců (lékaři): paní podstoupila operaci břicha - hospitalizace + pracovní neschopnost 3 měsíce. Pán měl pneumotorax - hospitalizace + pracovní neschopnost 2 měsíce. Moje vozidlo totální škoda, vozidlo poškozeného škoda cca 200.000,-Kč. Celkem škoda cca 800.000,-Kč. Jaký mohu očekávat trest? (body, pokuta, odebrání ŘP?????) Jsem bez záznamu, nikdy jsem neboural, poskytl jsem první pomoc, neměl jsem alkohol, lituji svého činu, šetří kriminální policie. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

ODBORNÍK2. září 2016 (18:09)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

TAZATEL2. září 2016 (18:14)

tuto odpověd znám. měl jsem na mysli nějakou konkrétnější odpověd. Mohu dostat jen podmínku s odebráním ŘP??? nebo pujdu do vězení????? na 10 let!!!!! Nebo záleží na lokalitě a soudci (individuální posouzení). Děkuji

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

ODBORNÍK2. září 2016 (20:07)

Obvykle podmínka a zákaz činnosti. Lze docílit i podmíněné zastavení a řp ponechat.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

TAZATEL2. září 2016 (20:57)

děkuji. Alespon nějaká naděje na ponechání ŘP.

Reagovat


maka

TAZATEL6. července 2016 (22:07)

Dobrý den , ráda bych se zeptla na toto . jela jsem na mokre silnici a stale pršelo vjela do koleje a vylítla voda prý takzvaný aquaplaning bylo to v zatačce a ja dostala smyk jela jsem cca 50km ale bohužel jsem se střetla s protijedoucím autem a tam je zlomenina obou nohou . nikdy jsem nebyla trestaná krom pokuty za špatné parkování . co mi hrozí moc děkuji
Zobrazit vlákno maka na samostatné stránce.

Reagovat

RE: maka

ODBORNÍK7. července 2016 (09:57)

Hrozí toto Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


nehoda s usmrcenim

TAZATEL20. června 2016 (20:05)

Dobrý den. Syn mel autonehodu pri ktere zemrela jeho spolujezdkyne. Zrejme dostal smyk na mokru. Co nas ted ceka? Nic si jepamatuje, moc toho lituje, lezi v nemocnici. Je mlady, nikdy nemel pokutu za rychlost
Zobrazit vlákno nehoda s usmrcenim na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda s usmrcenim

ODBORNÍK20. června 2016 (21:06)

Čeká ho trestní řízení: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví obvykle je podmínka, ale není vyloučeno podmíněné zastavení trestního stíhání. Určitě ať kontaktuje advokáta.

Reagovat


Nehoda

TAZATEL10. května 2016 (15:31)

Dobrý den. Při jízdě OA po vedlejší silnici jsem přehlédl cyklistu přijíždějícího z leva po hlavní silnici. Zřejmě byl v úhlu za A sloupkem, či jsem byl oslněn ostrým sluncem. další možnost je, uprostřed křižovatky je reklamní panel. Mohl cyklista být za ním.. Opravdu jsem o něm nevěděl. Při vjezdu na hlavní silnici došlo ke střetu. Cyklista narazil, škrtl o mé levé zadní kolo. U nehody bylo zranění. Zlomenina ruky a nosu. Je to má 1. nehoda vůbec a mám strach, co mě teď čeká..
Děkuji Vám Za odpověď.
Zobrazit vlákno Nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda

ODBORNÍK10. května 2016 (18:38)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Bude to asi § 148, nicméně lze vyjednat podmíněné zastavení trestního stíhání.

Reagovat


Nehoda pod vlivem alkoholu

TAZATEL2. května 2016 (20:20)

Dobrý den, zavinil jsem nehodu.. jeli jsme vyzkoušet opravené auto kamarád celou dobu řídil, ale pak jsem mu řekl at mi automobil půjčí na kousek cesty.. asi 5km. Ovšem dostal jsem na mokré vozovce smyk a skončili jsme v potoce na střeše. Z auta jsme všeci vylezli ovšem byl přivolán i vrtulník. Po nehodě jsme udali že řídíl onen kamarád... Po příjezdu na vyšetření do nemocnice jsem nafoukal 1,00 a po 5min 0,93promile. Kamarád má od pásu zlomené jedno žebro byl 3dny v nemocnici poté propuštěn a druhý je na nemocenské (otlučeniny). Druhý den jsem se přiznal že jsem byl řidičem. Oba dva se shodli že neposkytnou soudu zdravotní dokumentaci že se domluvíme. Zajímalo by mě jaký hrozí trest a jakou finanční částku budu muset zaplatit. Jestli se platí i výjezt helikoptéry atd. děkuji moc
Zobrazit vlákno Nehoda pod vlivem alkoholu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda pod vlivem alkoholu

ODBORNÍK3. května 2016 (00:19)

To bude komplikované. Hrozí patrně Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol a návykové látky) a § 148 TZ - ublížení na zdraví z nedbalosti. Další problém bude s regresem u pojištění. Doporučuji Vám obstarat si advokáta!

Reagovat

RE: RE: Nehoda pod vlivem alkoholu

TAZATEL3. května 2016 (12:01)

Ublížení na zdraví z nedbalosti také hrozí, když jsme domluvení a požadovat po mě nic nebudou? Regres pojištění tím myslíte ošetření + nemocenskou pokud dobře chápu. Děkuji za odpověd advokát asi bude potřeba jak vidím.

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda pod vlivem alkoholu

ODBORNÍK4. května 2016 (23:08)

Pokud bude podezření na přečin, musí to státní zástupce stíhat z úřední povinnosti.

Reagovat


nehoda

TAZATEL28. dubna 2016 (20:16)

Dobrý den,
měl jsem nehodu kterou jsem zavinil já, vjel jsem do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím autem ve kterém byl zraněn člověk (zlomeniny). Nic si nepamatuji, možná se mi udělalo špatně nebo mikrospánek (tma a rána). Co mohu očekávat. Děkuji
Zobrazit vlákno nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda

ODBORNÍK28. dubna 2016 (22:39)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Nedání přednosti

TAZATEL19. dubna 2016 (23:55)

Dobrý den,
způsobila jsem nehodu tím, že jsem nedala přednost v jízdě. Došlo k menšímu zranění mému, mých spolujezdců i řidiče druhého auta. Bohužel jsem v autě vezla včetně mne šest lidí, i když je auto jen pro pět.
Co mi hrozí?
Velice děkuji
Zobrazit vlákno Nedání přednosti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti

ODBORNÍK20. dubna 2016 (17:26)

Patrně § 148 TZ Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Stran počtu osob bude možná dělat problém pojišťovna.

Reagovat


nehoda

TAZATEL19. dubna 2016 (15:14)

Dobrý den, nedal jsem přednost v jízdě na křižovatce a srazil jsem se s protijedoucím autem. Spolujezdec (otec) má stehy na hlavě. Neschopen práce asi cca 3 týdny. Co mohu čekat? Děkuji.
Zobrazit vlákno nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda

ODBORNÍK19. dubna 2016 (19:08)

To není jisté. Podstatné je, zda to bude "ublížení na zdraví". Potom Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat

RE: RE: nehoda

TAZATEL20. dubna 2016 (06:08)

A jak zjistim ze je to ublizeni na zdravi? Musi postizeny vznest nejakej obvineni?

Reagovat

RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK20. dubna 2016 (17:25)

To bude řešit policie a soudní znalec.

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL4. dubna 2016 (14:14)

Dobrý den
měla jsem dopravni nehodu. Na přechodu jsem pouštěla muže s dítětem. Když přešli, začala jsem se rozjíždět, v tu chvíli na přechod vešla žena. Neměla jsem téměř žádnou rychlost. Žena měla pohmožděné koleno. Je zahájeno správní řízení, v protokolu z výslechu mám zapsáno ublížení na zdraví z nedbalosti.
Myslím, ze by se mohlo jednat jen o přestupek než trestní čin, jak to vidíte vy ?
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK4. dubna 2016 (18:18)

Bude to přečin podle § 148 trestního zákoníku.

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL4. dubna 2016 (18:36)

A s jakýmy následky mohu počítat ?

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK4. dubna 2016 (21:06)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Je to trestný čin ?

TAZATEL19. března 2016 (22:41)

Dobrý den, co mi prosím hrozí za způsobení DN /bez alkoholu/ s následkem zlomeného prstu u nabouraného./Je na nemocenské/
Zobrazit vlákno Je to trestný čin ? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Je to trestný čin ?

ODBORNÍK20. března 2016 (11:47)

Co bylo příčinou nehody?

Reagovat

RE: RE: Je to trestný čin ?

TAZATEL20. března 2016 (12:25)

Příčinou bylo že jsem mu nedala přednost, byl na hlavní, ale neviděla jsem jej přes auto které ke mně odbočovalo.

Reagovat

RE: RE: RE: Je to trestný čin ?

ODBORNÍK20. března 2016 (16:27)

Pokud bude zjištěno, že jde o "ublížení nazdraví" ve smyslu trestního zákoníku, jde o porušení "důležité povinnosti" a bude to Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví za 4 body.
Nebude-li ublížení, bude to Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Otázka

TAZATEL22. února 2016 (06:18)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co teď ve správním řízení hrozí v případě sražení chodce na přechodu... Přítel přehlédl paní a srazil ji....Paní odvezli do nemocnice (komunikovala a byla i schopná nastoupit do sanitky, i když samozřejmě nějaké zranění utrpěla).
Moc děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Otázka na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Otázka

ODBORNÍK22. února 2016 (13:12)

Vyčkejte až bude jasno. Minimálně: Ohrožení chodce na přechodu možná Zavinění nehody s ublížením na zdraví ale spíš Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Sražení opilého chodce

TAZATEL18. února 2016 (19:11)

Dobrý den, před 2 měsíci jsem v práci dodávkou srazil ráno za tmy v cca 70km/h rychlosti opilého neosvětleného chodce. po příjezdu policie jsem byl vyslýchán, sepsali jsme protokol a dodnes se nic nedělo. Dnes mi přišel od PČR email at se za 10 dní dostavím na výzvu k podání vysvětlení, kde uvádějí těžké zranění z nedbalosti. Co mě čeká, popř. hrozí? Měl bych si vyhledat právnickou pomoc? Případně se s postiženým spojit a navštívit v nemocnici? Děkuji.
Zobrazit vlákno Sražení opilého chodce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Sražení opilého chodce

ODBORNÍK18. února 2016 (20:45)

Rozhodně jako první kontaktijte advokáta, který dělá dopravní nehody!
Hrozí: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Nehoda

TAZATEL2. prosince 2015 (17:08)

Dobrý den,
způsobil jsem dopravní nehodu. V rychlosti 5-10km/h jsem srazil chodce na přechodu, protože mi nefungovala brzda. Po příjezdu policie mi bylo řečeno, kolik by mohl stát soudní znalec, kdyby to ohodnotil jinak a z toho důvodu jsem nechal napsat, že to bylo způsobeno moji nepozorností. Paní měla jen odřené koleno, ale i tak jsem radši volal sanitku a nechal ji odvézt. Při nehodě jsem ještě zatočil doprava(abych paní nezajel) a škrtl nákladní vůz. Nejdříve to bylo na dopravním, poté to dali na kriminální policii s tím, že soudní znalce to ohodnotil jako přečin a prosté ublížení na zdraví. Mohl bych se zeptat, co mi v tomto případě hrozí?
Zobrazit vlákno Nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda

ODBORNÍK2. prosince 2015 (21:16)

Hrozí toto: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví S advokátem lze docílit podmíněné zastvení trestního stíhání.

Reagovat


Srazka s motorkarem.

TAZATEL1. října 2015 (10:06)

Dobry den,chci se zeptat.jel sem a chctel odbocovat do leva davam znameni koukam pred sebe nic nelejo.tak sem zahajil odbocovani a najesnou vydim jak se na me riti motorkar, uz s tim neslo nic delat.bohuzel neprezil .prosim. o me ceka?
Zobrazit vlákno Srazka s motorkarem. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Srazka s motorkarem.

ODBORNÍK1. října 2015 (23:35)

Nevím odkud jel a jak se to stalo. Doporučuji si najít advokáta. Hrozí: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat

RE: RE: Srazka s motorkarem.

TAZATEL2. října 2015 (11:07)

Upresnim.odbocoval sem na uzke silnici na uzsky mostek do leva.Koukam pred sebe a nic nejelo.pak sem byl na druhe strane a na jednou jel proti me,narazil z boku predku,nebrzdil, nijak nezeragoval nevim jak jel rychle..

Reagovat

RE: RE: RE: Srazka s motorkarem.

ODBORNÍK2. října 2015 (16:25)

Nezlobte se, ale toto je na placenou právní pomoc advokáta!

Reagovat


Nehoda s cyklistou

TAZATEL1. září 2015 (21:49)

Dobrý den, za tmy jsem srazil neosvětleného cyklistu mimo obec. Já jsem měl vše ohledně auta v pořádku, jel jsem asi 70-80 km/h ani jeden jsme nenadýchali, cyklista jel asi 2 metry od kraje vozovky, je asi dva měsíce v nemocnici, neměl helmu. Co mi hrozí. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Nehoda s cyklistou na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s cyklistou

TAZATEL1. září 2015 (22:28)

Ještě jsme zapoměl, že se jednalo o silnici II. třídy u Prahy a ještě jedna malá oprava - cyklista jel asi 3 metry od krajnice

Reagovat

RE: RE: Nehoda s cyklistou

ODBORNÍK1. září 2015 (23:09)

Nelze odhadnout výsledek. Určitě si vezměte advokáta. Hrozí Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


předjíždění s ublížením na zdraví

TAZATEL18. července 2015 (12:34)

Dobrý den, co mě čeká, když jsem předjížděla v povolené rychlosti, při čemž jsem se podívala do zpětného zrcátka a nikdo za mnou nejel. Bylo to v lehčí zatáčce. Bohužel mě začalo předjíždět jiné auto, které jsem zahlídla až když bylo vedle mě (pravděpodobně slepý úhel). Byla jsem ho navštívit v nemocnici a bude marodit asi 2 týdny. Žádný alkohol nebyl zjištěn u mne. Stalo se to včera a jsem z toho opravdu špatná. Důležité je pro mě, že mladík je v pořádku. 21.7.2015 mám jet na dopravní řízení. Zajímá mě to hlavně proto, že moje zaměstnání obnáší řízení osobního vozidla, tudíž mohu přijít o svou práci. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno předjíždění s ublížením na zdraví na samostatné stránce.

Reagovat

RE: předjíždění s ublížením na zdraví

ODBORNÍK18. července 2015 (15:21)

Hrozí Vám patrně toto: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Bude dobré mít advokáta.

Reagovat


Rychlá jízda a ublížení na zdraví

TAZATEL13. června 2015 (13:55)

Dobrý den,
jel jsem něco kolem 100 v obci a dostal jsem smyk a ublížil jsem dvoum osobám, kteří se již měsíc léčí. Byli v protijedoucím vozidle. Je možné, že půjdu do vězení ? či co mi hrozí.. Děkuji.
Byl to můj první prohřešek
Zobrazit vlákno Rychlá jízda a ublížení na zdraví na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Rychlá jízda a ublížení na zdraví

ODBORNÍK13. června 2015 (18:31)

Do vězení asi ne, ale podmínku ano. Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Řízeni pod vlivem

TAZATEL24. května 2015 (15:30)

Syn zavinil dopravni nehodu,1 osoba leh, zraněna, nadychal 2.7. Škoda do 100000. Jaký trest mu hrozí. Děkují
Zobrazit vlákno Řízeni pod vlivem na samostatné stránce.

Reagovat


nedání přednosti v jízde

TAZATEL10. května 2015 (14:16)

Dobrý den chci se zepta jak to asi dopadne. Jel jsem po hlavní cestě a odbočoval jsem do leva, pře- demnou v dálce asi 20-30 m byla paní na kole podle jízdy a brždění jsem si myslel, že bude odbočovat nebo sleze z kola a přejde na druhou stranu. paní mi najela do pravého zadního kola zrovna když jsem odbočoval. Zpadla z kola, asi má zlomenou klíční ksot co mi hrozí, ještě jedu na výslech děkuji.
Zobrazit vlákno nedání přednosti v jízde na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedání přednosti v jízde

ODBORNÍK10. května 2015 (18:27)

Hrozí až toto: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...