12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Za spáchání dopravního přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Zavinění nehody s ublížením na zdraví
Přestupekzpůsobí dopravní nehodu, při které je jinému ublíženo na zdraví
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1h)


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Dopravni nehoda

TAZATEL10. ledna 2018 (17:43)

Dobry den, pritelkyne mela dopravni nehodu, zezadu narazila do auta, neprizpusobila jizdu stavu a povaze vozovky za neprizniveho pocasi(huste snezeni) oba ridici byli prevezeni do nemocnice, kde bylo provedeno vysetreni. Dopadlo to bez zavaznych zraneni, oba byli hned propusteni, jen ridic druheho auta dostal na 15dni pracovni neschopnost, narazene zada. Dopravni policie poslala prestupek na prestupkovou komisi. Mohl bych se zeptat jaky trest muzeme ocekavat? Dekuju moc za odpoved
Zobrazit vlákno Dopravni nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravni nehoda

ODBORNÍK11. ledna 2018 (07:56)

BUde záležet, zda půjde o "ublížení na zdraví" a pal buďte obezřetní! V krajním případě Zavinění nehody s ublížením na zdraví nepůjde-li o přečin.

Reagovat

RE: RE: Dopravni nehoda

UŽIVATEL A11. ledna 2018 (11:37)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, to zda půjde o "ublížení na zdraví" posuzuje dopravní policie? Případně dle čeho, jakých kritérií, se vyhodnocuje, zda se jednalo o ublížení na zdraví či nikoliv?
Předem Vám moc děkuji

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravni nehoda

ODBORNÍK12. ledna 2018 (22:31)

Prostě si počkejte, nejsem jasnovidec

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL15. března 2014 (00:34)

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Jsem řidič MHD a dnes se mi stala dopravní nehoda, kdy jsem musel za účelem vyhnutí se překážce (v tomto případě cihlového sloupku) v ohybu točny, prudce zabrzdit a jehož následkem mi upadla stojící cestující na zem a poranila si zápěstí.
Nehodu šetřila Policie ČR a všechnu vinu nesu já, nicméně na místě mi žádnou pokutu neuložili a vše tak zřejmě půjde do správního řízení. Paní jsem následně sám navštívil, protože mě zajímal její stav a naštěstí jde jen o naraženinu a na cca 10 dní má nasazenou ortézu. Nemocenskou si vystavit nedala, je totiž v invalidním důchodu a myslím, že chápe, že je to nepříjemnost i pro mne.
Teď je to ve stavu kdy se čeká jak PČR zhodnotí nález z pohotovosti a podle toho mi vyměří trest.
A já se chci tedy zeptat, jaký ten trest mohu čekat, s finančním se vyrovnám ale bojím se, aby mi např. Na nějaký čas nesebrali ŘP a já tak nepřišel o práci na které jsem závislý.
Prosím pomozte mi. Moc děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

UŽIVATEL B25. srpna 2017 (21:34)

Dobrý den kolego.Mohu se zeptat jak jste dopadl ? Stalo se mi něco podobného . Díky

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK15. března 2014 (12:38)

Zdá se, že jste nepřizpůsobil rychlost jízdy okolnostem které jste mohl předvídat. Policie Vám žádný trest nevyměří. Věc předá na městský úřad či Magistrát. Pokud zranění té paní dosáhne intenzity ublížení na zdraví, potom hrozí toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví
Hlavními důkazy bodu lékařské zprávy. S jejich poskytnutím musí ta paní souhlasit.

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL16. března 2014 (22:00)

Děkuji Vám za rychlé zodpovězení mé otázky, a chtěl bych se jen doptat..píšete "pokud zranění té paní dosáhne intenzity ublížení na zdraví,..."
Co to vlastně určuje?
A případně, kdyby paní nesouhlasila s poskytnutím, znamenalo by to odložení?
Ještě jednou velice děkuji.

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK17. března 2014 (07:22)

1. Ublížení na zdraví je definováno v testním zákoníku:(1) Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.
Neposkytne-li, není důkaz

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL17. března 2014 (10:00)

Velice Vám děkuji.

Reagovat


dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL4. ledna 2017 (19:28)

chtel bych se zeptat co mi hrozi za to ze jsem nedobrzdil a naboural vozidlo pred sebou???bohuzel sem mel mesic propadlou stk vuz sem zrovna na stk vezl,,,
Zobrazit vlákno dobry den zpusobil sem nehodu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK5. ledna 2017 (20:09)

Minimálně: Jiné porušení povinností

Reagovat

RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL6. ledna 2017 (18:38)

i kdyz sem nemel technickou na aute jo??,
a pani se nechala odvest sanitkou na vysetreni ,,,manzel mi pak volal ze je v poradku ze ji nic neni na rentgenu ze nic neni a ze ji lekar rikal ze bude obcas pry za krkem bolet nebo muze zabolet,,jeste nikdy sem o zadny bod neprisel mam vsechny a nehodu sem zpusobil prvni,,pry se to setri me strasej jako nehoda se zranenim to nechapu ??,ze cekaj az prijde zprava z nemocnice a proc mi tedy nedali zadnou pokutu?,hned??

Reagovat

RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK6. ledna 2017 (20:24)

Půjde to do správního řízení a hrozí toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví Budete potřebovat právníka.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL7. ledna 2017 (17:19)

dekuji za informaci ale mystifikoval jste me jelikoz ublizeni na zdravi mi nemuze hrozit nikdo se neleci nikdo nemarodi ze by byl po nehode nakym zpusobem mimopracovne atd,,,psal sem ze se to zatim setri jako nehoda se zranenim do doby nez prijde lekarska zprava policistum ale sam poskozeny pan mi rikal resp,,volal ze nikomu nic neni ze rekli lekari a ze nikdo nemarodi tak i tak mam schanet pravnika nebo ne ??prsto dekuji moc za vstricnost a rady

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK7. ledna 2017 (18:10)

Uvidíte podle předvolání. §125c/1 h) je malér. Pokud bude § 125c odst. 1 písm. k) je to OK. Ještě záleží na tom, co jste porušil. Ale to bude v tom obvinění.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL7. ledna 2017 (18:41)

neni taky preci mozne aby nekoho potrestali sankci 25000 a odebranim ridicskeho prukazu za to ze ve ctyriceti nedobrzdil auto pred sebou a aby byl potrestan jako nakej fetak nebo alkoholik i tem daj pomalu zakaz rizeni jen na rok to je preci nelogicke a absurdnio trestani

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK7. ledna 2017 (22:32)

1. U toho přestupku musí být jako následek "ublížení na zdraví".
2. absurdní se to může zdt, ale je to podle zákona.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL8. ledna 2017 (10:18)

to je mi jasny ale furt mi neni jasny co je u tohoto prestupku jako ublizeni na zdravi definovano to musi byt preci zrejme nemuze byt v definici jen osetreni pro podezreni a pak nasledne vylouceni jelikoz nikdo nemarodi tak mu preci nebylo ublizeno na zdravi to jje snad logicke nemuze nekdo nekoho trestat za naprosto banalni nehodu u ktere se necha nekdo jen odvest sanitkou a nic mu neni jen aby se to vyloucilo...to mi logicky jako ublizeni na zdravi nepripada a je to jen opet blaf krasne Ceske republiky a debila doslova nebo debilu co to vymyslely...kdyz fetaky alkoholiky a lidi co ujizdej od nehod vaznych tresta jako lidi kteri spachaj za 30 let rizeni obycejny lehky prestupek to se muze stat jen tady

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK8. ledna 2017 (14:37)

Je to definováno v trestním zákoníku: (1) Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL8. ledna 2017 (18:37)

jjo dekuju koukal sem na to ,,znamena to tedy ze se me to netyka a ani nemohlo pokud nemarodej tak ze by byli aspon dva tri dny nemocni jen si nechali udelat vysetreni jestli jim neco neni a to neni takze to nemuze byt ublizeni na zdravi ,,toho sem se obaval vzhledem k absolutne nedostatecne osetrenym nasim zakonum,,,

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL7. ledna 2017 (18:34)

JESTE SE TEDY ZEPTAM aby to bylo 125 /1h tak jak je to primo definovano??musel by byt nekdo primo zraneny tak aby marodil??nebo vlastne je tam naka presna definice??tohoto skutku myslim

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Dopustili jste se dopravního přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...