12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Nezastavení po nehodě

Za spáchání dopravního přestupku "Nezastavení po nehodě" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 5000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 2.500 – 5.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích).

POZOR: Sankce za spáchání tohoto přestupku byly v minulosti odlišné. Podívejte se na přehled změn v bodovém systému a pokutách.

Definice přestupku "Nezastavení po nehodě", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Nezastavení po nehodě
Přestupekpři dopravní nehodě v rozporu s § 47 odst. 2 písm. a) neprodleně nezastaví vozidlo
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 5000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení2.500 – 5.000
Zákaz činnosti1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích)
Paragraf§ 125c / 1i) 1.


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Nezastavení po nehodě", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

odebrani řp

TAZATEL30. března 2017 (19:02)

Dobry den, mel bych dotaz 2.11. 2016 me vraceli ridicsky prukaz,ale s rocni podminkou a zbyva me 5 bodu. Pote po 6 mesicich jsem mel nehodu,otacel jsem se a naboural jsem auto,nic jsem nehlasil. Druhy den jsem se spojil s majitelem ,ale ten uz to hlasil. Tak chtel bych se zeptat,jestli prijdu o ridicsky prukaz,kdyz by to urad resil o vraceni zbytku bodu.
Zobrazit vlákno odebrani řp na samostatné stránce.

Reagovat

RE: odebrani řp

ODBORNÍK30. března 2017 (21:47)

Hrozí toto: Nezastavení po nehodě Je třeba mít dobrého advokáta.

Reagovat


Udajne ujeti od nehody

TAZATEL4. října 2016 (21:16)

Dobry den, mam se dostavit k podani vysvetleni ujeti od nehody, kdy jsem mel odrit zaparkovany autobus. Ja jsem si niceho nevsiml jinak bych zastavil, ale na danou situaci si pamatuji, kdy auto v protismeru jelo vice uprostred, tak jsem musel co nejvice napravo, kde byl prave ten bus (nemel tam co delat nakolik je tam zakaz vjezdu nad 3,5t, ale to asi nikdo resit nebude), az pred domem jsem si vsiml, ze zrcatko je trochu zvohle, ale nevenoval jsem tomu pozornost, je neporusene jen s opravdu velmi malymi oderky. Tak se Vas chci zeptat jak mam vypovidat, zdali jim rici pravdu a zkusit to uhrat ze to nemuze byt ujeti od nehody, kdyz jsem o tom nemusel vedet ( napr. treba "jen" nenahlaseni nehody) nebo zapirat, ze jsem sice tama projizdel, ale nejsem si absolutne niceho vedom. Udajne by mel mit poskozeny i svedka....A jak je to s proplacenim poskozeneho? To zaplati moje pojistovna z povinneho nebo v pripade, ze to klasifukuji jako ujeti od nehody, tak to musim uhradit ja? O vysi trestu nerozhoduje policista kam jdu na vyslech nybrz az magistrat?

Predem dekuji za odpovedi
Zobrazit vlákno Udajne ujeti od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Udajne ujeti od nehody

ODBORNÍK5. října 2016 (21:37)

Přiznat se znamená nejspíše toto: Nezastavení po nehodě Je dobré mít kvalifikovanou právní pomoc.

Reagovat


nehoda

TAZATEL15. srpna 2016 (21:47)

jel jsem za auzem to nejdriv zpomalovalo a pak zaclo klickovat ja naprehlednem miste jsem ho zacal predjizdet. Kdyz jsem byl skoro prednim tak jsem slisel ranu do kufru .Zastavil sem asi za 1km.Tak jsem se sel podivat na auto na ne nic. ridicka se zacala omlouvat a rekla ze to nebude resit . ale pak jela na policii. tam mela svedky nehody .na policii napsali ze ma levy platnik nabourany a zrcatko levy predny.Ted to jde na prestupkovou komisi .co mam ocekavat.
Zobrazit vlákno nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda

ODBORNÍK15. srpna 2016 (23:49)

Záleží z čeho jste obviněn

Reagovat

RE: RE: nehoda

TAZATEL16. srpna 2016 (20:51)

na policii mi rekli ze jsem z mista nehody odjel a ze jsem tu nehodu zavinil ja

Reagovat

RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK17. srpna 2016 (13:32)

Máte problém: nejspíš Nezastavení po nehodě

Reagovat

RE: RE: RE: RE: nehoda

TAZATEL17. srpna 2016 (19:53)

ro to obnasi . I kdyz jesm zastavil na bezpecnem miste protoze prednami byly zatacky a jezdy tam nakladni auta z kamenolomu.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

TAZATEL17. srpna 2016 (20:04)

a kyz na aute nemem nica to druhy auto ma odreni prednu blatnik levy a leve predni zrcatko urazeny jak mam prokazat ze jsem to neudelal ja svim autem kdyz druha strana tvrdy ze jsem to byl ja.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK17. srpna 2016 (23:07)

Podívejte bez znalosti spisu se více říci nedá.

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Nezastavení po nehodě

Dopustili jste se dopravního přestupku "Nezastavení po nehodě" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...