12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ

Za spáchání dopravního přestupku "Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.

Definice přestupku "Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ
Přestupekřízení vozidla, na němž v rozporu s jiným právním předpisem není umístěna registrační značka nebo je umístěna tabulka registrační značky, která nebyla vozidlu přidělena
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení5.000 – 10.000
Zákaz činnosti6 měs. - 1 rok
Paragraf§ 125c / 1a) 1.


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Ulomený rámeček s přední SPZ

TAZATEL3. dubna 2018 (22:45)

Dobrý den, dnes se mi při parkování podařilo ulomit rámeček s přední SPZ, kterou jsem následně dal do auta. Je možné jet ráno do práce s SPZ pouze za předním sklem aniž by mi hrozila pokuta či body? (Po příjezdu do práce bych si samozřejmě koupil a namontoval nový rámeček). Nevím jak postupovat.
Děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Ulomený rámeček s přední SPZ na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ulomený rámeček s přední SPZ

ODBORNÍK4. dubna 2018 (06:54)

Nedoporučuji! Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ SPZ mus být na svém místě. Koupíte rámeček na každé pumpě.

Reagovat


Jízda bez SPZ

TAZATEL1. dubna 2018 (11:32)

Dobrý den, Před týdnem mě byla odcizena zadní SPZ. Druhý den na to jsem byl nahlásit na policii, že mě ji někdo odcizil. A na policii na dotaz jestli mohu auto používat řekli, že v případě nutnosti je možné auto použít. sepsali jsme protokol o tom že mě byla značka odcizena a rovnou jsem se objednal na odboru dopravy na nové SPZ. Včera jsem byl zastaven policdjní hlídkou, že jsem porušil zákon tím, že jsem použil vozidlo nepřispůsobené silničnímu provozu a že mě hrozí pokuta a odebrání řidičského oprávnění. Na to jsem reagoval že o tom vím, ale že jsou teďka svátky a úřady jsou zavřené (sobota 31.4.18 v 18 hodin) že nemám si jak získat okamžitě SPZ, ale že mám papír o tom že vím že mi byla odcizena SPZ, že tomu nenechávám volný průběh, ale že situaci řeším. Na to mě poivajt řekl že ho to nezajímá, že mě takovou věc na policii říct nemohli (na dotaz jestli mohu auto používat policajt řekl, že v případě nutnosti je možné auto použít.), že jsem byl mistifikován a nebo že dotyčnému lžu. Auto nafotil a zprávu o tom co se stalo poslal na magistrát. Co se bude teď dít? Jak mám teď pokračovat? Jsem v právu nebo mě oprávněně mohou odebrat řidičské oprávnění? Děkuji za odpověd.
Zobrazit vlákno Jízda bez SPZ na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda bez SPZ

ODBORNÍK1. dubna 2018 (13:44)

Bude se dít toto: Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ Byl jste mystifikován.

Reagovat


převozové značky

TAZATEL29. března 2018 (20:06)

Dobrý den
Před 3mi týdny jsem byl přidělen na nákladní auto s polskými převozovými značkami.Platnost na nich je zakroužkován do 30.3.2018.Vykonávám s tímto vozidlem prac.činnost s tím,že jsem měl malý průkaz s pl.spz.Ten mi při přihlašování vozidla byl odebrán zaměstnavatelem,kvůli vyřízení spz,takže vlastně jezdím bez ničeho.Dnes mě zastavila dopravní policie a nechápali,jak mohu jezdit s vozidlem bez dokladů.Pustli mě s tím,že vozidlo odstavím a do doby než budou české spz,nemohu s tímto vozem vykonávat prac.činnost,jinak půjdu do správního řízení.Otázka zní jaké postihy mi vlastně hrozí?Děkuji.
Zobrazit vlákno převozové značky na samostatné stránce.

Reagovat

RE: převozové značky

ODBORNÍK29. března 2018 (20:11)

Toto: Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ Řidičák je Váš, ne zaměstnavatele!

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ

Dopustili jste se dopravního přestupku "Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...