12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

Za spáchání dopravního přestupku "Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.

Definice přestupku "Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ
Přestupekřízení vozidla, jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení5.000 – 10.000
Zákaz činnosti6 měs. - 1 rok
Paragraf§ 125c / 1a) 2.


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Testovaci jizda u prodejce s propadlou spz

TAZATEL29. dubna 2017 (13:37)

U prodejce mi bylo zapujceno vozidlo na testovaci jizdu s zelenou spz. Navic se mnou i jeden s zamestnancu, 100m od autosalonu me zastavila dpravni policie bez zjevneho duvodu (stali u cesty a jak uvideli auto tak se rozjeli a zastvili me, ostatni auta ignorovali), dali mi formalne dychnout (namereno 0), ale prakticky ihned zacali resit neplatnost spz (pry jen zadni?), zamestnanec prodejce se okamzite zacal kat a omlouvat, ale policajti to poslali do spravniho rizeni a me hrozi odebrani ridicaku. Navic to vypadalo, ze policajti cekali az nekdo s tim konkretnim autem pojede. Kontrola/dotaz na platnost spz pred jizdou me vzhledem k pritomnosti zamestnance ani nenapadla.
Nejake navrhy jak tento pripad resit?
Zobrazit vlákno Testovaci jizda u prodejce s propadlou spz na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Testovaci jizda u prodejce s propadlou spz

ODBORNÍK29. dubna 2017 (15:35)

Určitě Vás obviní z Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ nebo Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ . Ale to jsou poněkud vedle. Doporučuji abyste si sjednal advokáta, který toto dobře umí.

Reagovat


Zapůjčení mého nosiče kol se třetí RZ (mého vozu) příbuznému s jinou RZ

TAZATEL27. dubna 2017 (12:40)

Lze, prosím zapůjčit můj nosič kol (na kouli), pro který mám svou třetí RZ příbuznému (nebo komukoliv), aniž by ji musel vyjmout a přesadit tak svou ze zádi svého vozu? Může tak jet s mou třetí RZ? Přívěsný vozík si takto půjčujeme. Potvrzení, že nosič neodcizil, mu klidně podepíši. Co by nám oběma hrozilo? Děkuji
Zobrazit vlákno Zapůjčení mého nosiče kol se třetí RZ (mého vozu) příbuznému s jinou RZ na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Zapůjčení mého nosiče kol se třetí RZ (mého vozu) příbuznému s jinou RZ

ODBORNÍK27. dubna 2017 (14:05)

Ne, RZ patří k autu, ne nosiči! Měl by velké problémy: Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

Reagovat


nečitelná registrační značka

TAZATEL9. července 2015 (14:19)

Co přesně znamená nečitelná značka? Odchytila mě policie na 70tce jet 40cet. prošacovali mi celé auto včetně lékárničky a náhradních žárovek. nenašli nic. Poté si aniž něco řekl nafotil auto a odjeli. Dnes mám předvolání k podání vysvětlení o nečitelné registrační značce. jak se bránit, když jsem od policie nedostal vůbec nic a ani mi neřekli čeho jsem se údajně dopustil?
Zobrazit vlákno nečitelná registrační značka na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nečitelná registrační značka

ODBORNÍK9. července 2015 (21:28)

Netuším, jak Vaše značka vypadala. Hrozí toto: Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ Doporučuji kontaktovat advokáta.

Reagovat

RE: RE: nečitelná registrační značka

TAZATEL10. července 2015 (11:45)

Vozidlo mělo v zadní registrační značce mírně vybledlé 2 číslice po předchozím letitém mytí. Podle magistrátu mi bylo vysvětleno, že registrační značka musí být spolehlivě čitelná záznamovým zařízením na vzdálenost 40m! Jakým záznamovým zařízením a co znamená spolehlivě čitelná mi vysvětleno nebylo. Prý je to podle jakési vyhlášky z roku 2014, která upravuje čitelnost registrační značky a její vysvětlení. Je to tak?

Reagovat

RE: RE: RE: nečitelná registrační značka

ODBORNÍK10. července 2015 (16:47)

Nezlobte se, ale značku jsem neviděl, takový předpis neznám. Pokud chcete zcela konkrétní právní pomoc, klidně napište na náš email. Hrozí Vám reálně toto: Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

Dopustili jste se dopravního přestupku "Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...