12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Ujetí od dopravní nehody

Za spáchání dopravního přestupku "Ujetí od dopravní nehody" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 5000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 2.500 – 5.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích).

POZOR: Sankce za spáchání tohoto přestupku byly v minulosti odlišné. Podívejte se na přehled změn v bodovém systému a pokutách.

Definice přestupku "Ujetí od dopravní nehody", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Ujetí od dopravní nehody
Přestupekpři dopravní nehodě v rozporu s § 47 odst. 4 písm. c) nedovoleně opustí místo dopravní nehody nebo se neprodleně nevrátí na místo dopravní nehody po poskytnutí nebo přivolání pomoci nebo po ohlášení dopravní nehody
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 5000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení2.500 – 5.000
Zákaz činnosti1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích)
Paragraf§ 125c / 1i) 4.


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Ujetí od dopravní nehody", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Odřené auto

TAZATEL20. července 2018 (15:58)

Dobrý den, dnes odpoledne se mi stala nehoda. Na parkovišti jsem couvala, dívala jsem se dozadu a bohužel jsem si nevšimla, že jsem předním nárazníkem podrela auto stojící vedle mě. Zazmatkovala jsem a od místa ujela. Z okna mě viděla nejspíš nějaká důchodkyně. Mám teď výčitky svědomí. Mám se na místo nehody vrátit a dát za stěrač poškozeného auta svoje telefonní číslo? Popř. co mi konkrétně hrozí, pokud by mě důchodkyně nahlásila za ujetí od dopravní nehody?
Dekuji za odpověď
Zobrazit vlákno Odřené auto na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odřené auto

ODBORNÍK23. července 2018 (09:11)

Nedělal bych nic. Měla jste zavolat policii. Teď by Vám hrozilo Neohlášení dopravní nehody nebo Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL9. června 2018 (14:11)

Mám dotaz.V noci jsem zpusobil nehodu služební dodávkou o sloup veřejného osvětlení,nikoho jsem nesrazil ani já jsem nebyl zraněn.Volal jsem nadřízené a ta mě nepovolila zavolat policii že musím splnit pracovní povinnosti a poslala pro mě kolegu ale ten nezná mojí linku,tak jsem musel s ním na mou linku.Vozidlo zustalo v blizkosti dopravní nehody,bylo nepojízdné.Ráno po splnění povinností jsme z obchodní zástupkyní jeli na místo nehody,po zjištění že byla zpusobená škoda na veřejném osvětlení byla přivolána policie ČR.PČR vše zdokumentovala a předavá do správního řízeni.Co mě hrozí?Děkuji
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK9. června 2018 (20:37)

Udělal jste chybu, toto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Odřené auto

TAZATEL7. června 2018 (20:00)

Dobrý den,

včera jsem odřela auto na parkovišti, když jsem couvala. Stalo se mi to poprvé auto mám od listopadu 2017. Bohužel jsem vůbec nevěděla co mám dělat, jediná možnost mě napadla napsat vzkaz na papír a přiložit za stěrače, že mě celá událost velice mrzí a že škodu zaplatím + jsem přidala tel. číslo. Jak jsem měla postupovat nebo ještě stále mohu? Chtěla jsem zavolat policii, ale vlastník poškozeného auta nikde nebyl. Dnes jsem okolo poškozeného auta prošla,ale vlastník auta ještě stále o ničem neví (auto stojí stále pořád na parkovišti se vzkazem) Na parkovišti nejsou kamery. Platím si pojištění na mé auto.
Zobrazit vlákno Odřené auto na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odřené auto

ODBORNÍK7. června 2018 (20:36)

Vaše povinnost byla zavolat policii. Pokud se s Vámi dotyčný nespojí a zavolá policii hrozí toto: Neohlášení dopravní nehody čin Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Ujetí od dopravní nehody

Dopustili jste se dopravního přestupku "Ujetí od dopravní nehody" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...