12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky

Za spáchání přečinu "Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Tento skutek je vždy projednáván soudem. V trestním řízení pak hrozí sankce Odnětí svobody až 2 .

Definice přečinu "Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přečin (zkrácené znění)Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky
PřečinText přílohy zákona c. 361/22000 Sb.: "neposkytnutí účinné pomoci (první pomoc a přivolání záchranných složek) účastníkem silničního provozu, který není účastníkem dopravní nehody při nehodě s evidentním poškozením zdraví nebo ohrožením života" Text § 150 Trestního zákoníku: "Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta."
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízeníOdnětí svobody až 2
Zákaz činnosti---
Paragraf§ 150 TZ


Pokud jste spáchali přečin "Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Rizeni pod vlivem alkoholu

TAZATEL30. července 2015 (21:19)

Dobry den,
Pritel jel na skutru a vyboural se. Nikomu se nic nestalo, nikdo jiny nebyl ucastnikem dopravni nehody,nebyla zadna skoda na majetku,jen na skutru a pritel je poskrabany.Byla vsak u toho policie, pritel napred tvrdil, ze jsem ridila ja, vybourali jsme se a ja utekla. Ja byla ale v praci. Na misto nehody jsem dojela,az kdyz tam byla policie. A tuto skutecnost, ze jsem ridila, jsem vyvratila. Nic se mnou sepsano na miste nebylo, policii to bylo jasne. Pritel nadychal pres 2,5promile. V minulosti mu byl odebran RP na 10mesicu kvuli alkoholu v krvi pod 1 promile.Pokutu nezaplatil, ale RP mu byl vracen. Coz moc nechapu.
Hned na miste nehody dal statni zastupce navrh na vzeti do vazby do cely predbezneho zadrzeni. Nevim,co se tam odehralo,ja prijela,az sedel v aute.
Chci se zeptat, co mu hrozi, jaky trest asi?
A co by hrozilo me,kdybych skutecne odjela z mista nehody a neposkytla 1.pomoc?
Zobrazit vlákno Rizeni pod vlivem alkoholu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Rizeni pod vlivem alkoholu

ODBORNÍK30. července 2015 (21:47)

Příteli hrozí minimálně toto: Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol a návykové látky) S tou vazbou je to divné. Vám by hrozilo toto: Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky

Reagovat


chci se zeptat

TAZATEL7. května 2013 (00:10)

dobry vecer chci se zeptat pritelkyne srazila autem ciklistu ten utrpel vazne zraneni pritelkyne smista cinu odjela a neposkytla prvni pomoc ale vzapeti se sla prihlasit na policii co ji tedka hrozi dekuji
Zobrazit vlákno chci se zeptat na samostatné stránce.

Reagovat

RE: chci se zeptat

ODBORNÍK7. května 2013 (17:24)

To je velmi vážné, bude to: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví a navíc: Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky To neposkytnutí pomoci je velmi závažné. Polehčující okolností může být to, že se přihlásila sama.

Reagovat

RE: RE: chci se zeptat

TAZATEL8. května 2013 (10:42)

co ji hrozi a jestli se to neda uhrad na podminku nebo domaci vezeni dekuji

Reagovat

RE: RE: RE: chci se zeptat

ODBORNÍK8. května 2013 (18:57)

Nejspíše podmínka + zákaz činnosti.

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky

Dopustili jste se přečinu "Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...