12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Nedodržení stanovené doby řízení

Za spáchání dopravního přestupku "Nedodržení stanovené doby řízení" jsou řidičům přičítány 4 body v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o "středně závažný" přestupek. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 5.000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce do 10.000,- Kč.

Definice přestupku "Nedodržení stanovené doby řízení", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Nedodržení stanovené doby řízení
Přestupekřidič nedodržuje stanovenou dobu řízení, bezpečnostních přestávek nebo odpočinku Pro záznam bodů: překročení nejdelší přípustné doby řízení o 20% a více nebo nedodržení stanovené bezpečnostní přestávky v řízení vozidla o 33% a více podle jiných právních předpisů
Počet bodů v bodovém systému4
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 5.000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízenído 10.000,- Kč
Zákaz činnosti---
Paragraf§ 34e/3 c) 111/1994 Sb.


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Nedodržení stanovené doby řízení", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Zatím nebyla vložena žádná zpráva.

Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Nedodržení stanovené doby řízení

Dopustili jste se dopravního přestupku "Nedodržení stanovené doby řízení" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera