12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Jak předejít vybodování

Na této stránce naleznete konkrétní doporučení jak předejít ztrátě řidičského oprávnění v důsledku dosažení 12 bodů v bodovém systému řidičů.

Konkrétní rady, jak předejít vybodování: 

Dodržujte vždy pečlivě pravidla silničního provozu:

V 90% případů jsou řidičům ztrhávány body za přestupky z 5 základních oblastí. Chcete-li předejít vybodování, řiďte se zejména následujícími doporučeními:


Průběžně sledujte svůj bodový stav:

Po jakémkoli projednání přestupku si po zhruba 2 týdnech ověřte ve výpisu z bodového hodnocení na CZECHPOINTU kolik máte bodů! O připisování bodů nejste nikým informování. První informaci obdržíte až při dosažení 12 bodů - od příslušného obecního úřadu spolu s výzvou k odevzdání řidičského průkazu.


Nespoléhejte na informace od policistů:

Policista ani strážník obecní policie nemají povinnost Vás informovat o přidělení bodů za projednávaný přestupek (stává se i, že jejich informace je mylná).


Odmítněte blokové řízení:

Souhlasem s blokovým řízením automaticky přiznáváte vinu a není možné žádné odvolání. Přestupek nechte projednat ve správním řízení, zejména pokud:


Poraďte se s odborníkem:

Obdrželi jste předvoláni k projednání přestupku? Nevíte, zda Vám za přestupek hrozí zákaz činnosti nebo dosažení 12 bodů? Vždy se nejprve poraďte s odborníkem!

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera