12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k bodovému systému

Na této stránce máte možnost vložit dotaz související s bodovým systémem nebo dopravními přestupky. Nepokládejte však prosím dotazy na hypotetické situace ani dotazy typu "co mi hrozí, když nebudu respektovat ..." - na takové dotazy nebudeme odpovídat.

Svůj dotaz se snažte formulovat co možná nejvýstižněji a přesně, aby bylo možné konkrétně odpovědět. Řada obecných situací je popsána přímo na těchto stránkách, viz např. informace k podání námitky nebo další stránky dostupné po registraci a přihlášení.

Dříve než vložíte dotaz, přečtěte si prosím pečlivě vše o příslušném problému (viz navigace v horním menu, popř. zalistujte ve starších příspěvcích Poradny). Tato poradna je bezplatná, umožní Vám se zorientovat a nenahrazuje právní pomoc ke konkrétní kauze.

TIP: Podívejte se na nejlépe hodnocené příspěvky v Poradně

Vložení nového dotazu


Vyhledávání v Poradně


Nejnovější dotazy

Výzva ke sdělení údajů - překročení rychlosti v obci

TAZATEL18. června 2019 (10:46)

Dobrý den, toto pěkné počtení nám přišlo na firmu a chci se zeptat, dá se s tím něco dělat? Platí osoba blízká od roku 2013? - provozovatel je firma. Děkuji

Výzva ke sdělení údajů
Podle záznamů v centrálním registru vozidel jste provozovatelkou motorového vozidla tovární značky Iveco, registrační značky (SPZ)*** a podle § 10 zákona o silničním provozu je Vám uložena povinnost zajistit, aby při užití tohoto Vašeho vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená zákonem o silničním provozu.
Dne 14.6.2019 bylo doručeno zdejšímu úřadu Oznámení o přestupku od Policie České republiky, Územního odboru, Dopravního inspektorátu (MĚSTO), pod č.j. ********* a týká se toho, že dne **.5.2019 ve **** hodin, v obci (MĚSTO), u domu čp. ***, ul. *****, blíže neustanovený řidič řídil motorové vozidlo tovární značky Iveco, registrační značky ******, kterému byla silniční kontrolou prováděnou Policií ČR, silničním radarovým rychloměrem RAMER10C, naměřena rychlost jízdy 96 km/h., v místě, kde je pravidly silničního provozu místní úpravou provozu na pozemních komunikacích dovolena nejvyšší rychlost jízdy 50 km/h. (Při zvážení možné odchylky měřícího zařízení ve výši ± 3 km/h byla tomuto vozidlu, jako nejnižší skutečná rychlost jízdy naměřena 93 km/h., což je o 41 km/h více, než je nejvyšší dovolená rychlost v obci.)
Tím porušil § 18 odst. 4 zákona o silničním provozu a dopustil se tak přestupku podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 2 zákona o provozu na pozemních komunikacích.
Sdělte správnímu orgánu písemně údaje o totožnosti (jméno, příjmení, datum narození a adresa trvalého pobytu) řidiče vozidla v době spáchání přestupku a to ve lhůtě 15 dnů ode dne doručení výzvy. V případě, že písemně nesdělíte údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku ve lhůtě určené výše, zahájí s Vámi jakožto provozovatelem dotčeného vozidla správní orgán řízení pro přestupek provozovatele vozidla dle § 125d odst. 1 písm.e) zákona o provozu na pozemních komunikacích.
Zobrazit vlákno Výzva ke sdělení údajů - překročení rychlosti v obci na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Výzva ke sdělení údajů - překročení rychlosti v obci

ODBORNÍK18. června 2019 (20:45)

Možnost odepřít pořád existuje

Reagovat


Řízení bez řidičského průkazu - nezletilý

TAZATEL18. června 2019 (12:06)

Dobrý den, zajímá mě jaká sankce hrozí v případě, že v šestnácti letech kamarád pojede na motocyklu Jawa Pionýr 21 s platnou STK, nezpůsobí žádnou hmotnou škodu a zastaví ho při silniční kontrole když nemá žádné řidičské oprávnění.
Zobrazit vlákno Řízení bez řidičského průkazu - nezletilý na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Řízení bez řidičského průkazu - nezletilý

ODBORNÍK18. června 2019 (20:43)

A proč se ptáš?

Reagovat


Couvání přes železniční prejezd

TAZATEL18. června 2019 (13:06)

Dobrý den, prosím rád bych se zeptal jaká sankce hrozí za couvání přes železniční přejezd pouze s tahačem návěsů, závory nahoře, žádné výstražné znamení. Stalo se při akci Truck Show, doprovázené policií ale jedním aktivním na motocyklu natočeno na mobil či tablet. Děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Couvání přes železniční prejezd na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Couvání přes železniční prejezd

ODBORNÍK18. června 2019 (15:43)

Zastavila Vás policie na místě?

Reagovat


Ohrozit chodce na přechodu pro chodce

TAZATEL17. června 2019 (15:11)

Dobrý den, dnes jsem jela ve městě a na přechodu pro chodce přecházeli lidé. Přibrzdila jsem, protože jsem je už z dálky viděla. Stihli projít,když jsem byla asi pět metrů před přechodem. Tak jsem přidala cca na 40 Km/h, protože už tam nikdo nebyl. Když jsem však dojela těsně před přechod nějaký pán se usmyslel, že bude přecházet bez rozhlédnutí a vcházel na přechod když už jsem na něm byla přední částí vozidla takže kdybych prudce zabrzdila tak mi do auta zezadu narazí vozidlo za mnou a chodec by auto stejně musel obejít, protože jsem už na přechodu byla. Na přechodu v odbočovacím pruhu stála městská policie, ale za mnou nejeli a chodec ani přechod nakonec nepřešel. Hrozí mi nějaký trest když jsem nemohla vědět že pán chce přecházet ale i tak jsem mu neumožnila přechod. Je povinností chodce se před přecházením vozovky rozhlédnout nebo to neplatí?
Zobrazit vlákno Ohrozit chodce na přechodu pro chodce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ohrozit chodce na přechodu pro chodce

ODBORNÍK17. června 2019 (20:14)

Zastavila vás policie?

Reagovat

RE: RE: Ohrozit chodce na přechodu pro chodce

TAZATEL18. června 2019 (11:55)

Ne nezastavila

Reagovat

RE: RE: RE: Ohrozit chodce na přechodu pro chodce

ODBORNÍK18. června 2019 (12:28)

Tak řešte prosím problém až nastane.

Reagovat


Parkovací místo vyhrazené pro invalidy - zapomenutá průkazka ZTP/P

TAZATEL30. března 2018 (15:20)

Dobrý den, prosím jaký hrozí postih? Na místě vyhrazeném pro invalidy zaparkuje osoba s průkazkou ZTP/P vlastnící i průkazkou opravňující parkování na vyhrazeném místě, ale neponechá průkazku za oknem vozu? A je rozdíl, zda takto zaparkuje sama osoba uvedená na průkazce, nebo rodinný příslušník, který ji doprovází? Děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Parkovací místo vyhrazené pro invalidy - zapomenutá průkazka ZTP/P na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

ODBORNÍK30. března 2018 (15:29)

Upřesněte důvod dotazu.

Reagovat

RE: RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

TAZATEL30. března 2018 (15:40)

Vezla jsem matku (osobu ZTP) k lékaři a zaparkovala na místě pro invalidy (jiné místo nebylo volné). Neumístili jsme za okno průkazku (matka ji zapomněla doma). Tak se ptám, jaká v tomto případě hrozí pokuta a zda je rozdíl, zda jsem auto řídila já (dcera) nebo matka se ZTP. Na místě jsme neřešili nic, ale jeden cizí muž z parkoviště nás po návratu upozornil, že naše auto bylo vyfoceno policií. Děkuji.

Reagovat

RE: RE: RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

ODBORNÍK30. března 2018 (20:42)

Není podstatné, kdo řídil.
(4) Vozidlo lze označit parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením pouze v případě, řídí-li vozidlo nebo je-li ve vozidle přepravována osoba, která je držitelem parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením podle odstavce 1. Přepravovaná osoba je povinna prokázat na výzvu policisty nebo strážníka obecní policie, že je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P podle jiného právního předpisu24), který ji opravňuje k užívání vozidla označeného parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením.
Kartička nepochybně spadla z palubní desky na podlahu auta, že?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

UŽIVATEL A17. června 2019 (11:24)

Dobrý den,
mohu se prosím zeptat, když jsem neměla vidět kartu ZTP a dostala jsem pokutu, dá se někde řešit její anulováni? Připadne kde konkrétně?
Děkuji moc

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

ODBORNÍK17. června 2019 (20:15)

Teď už ne

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

UŽIVATEL A17. června 2019 (20:28)

Pokuta ještě není zaplacená, dostala jsem výzvu, tak ani v tomto případě nejde někam dojit s touto výzvou a předložit ZTP?
Děkuji

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

ODBORNÍK17. června 2019 (22:35)

Jakou výzvu?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

UŽIVATEL A18. června 2019 (07:24)

Výzva k uhradě pokuty od magistrátu

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovací místo vyhrazené pro invalidy

ODBORNÍK18. června 2019 (07:26)

Můžete nezaplatit, oznámit se jako řidič, popřípadě neoznámit a bránit se ve správním řízení

Reagovat


Další dotazy

Žádost
Dobrý večer mám dotaz pan na úřadu si semnou domluvil návštěvu za účelem žádosti o upušteni od zbytku trestu tak se chci zeptat když si...
17. června 2019
Pokyn "Stůj" vs. výzva k zastavení.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi nezastavením na pokyn stůj a neuposlechnutím výzvy úřední osoby. V případě...
14. června 2019
Dechova zkouska na alkohol + krev
Dobry den, pred par dny mi pri dechove zkousce Dragerem byla zjistena zbytkova hladina alkoholu 0,3 a nasledna dve mereni ukazala uplne nesmysly....
17. června 2019
Pokuta stání v modré zóně bez oprávnění
Dobrý den, Majitel auta dostal 2x výzvu k uhrazení částky za přestupek neoprávněného stání v zóně placeného stání. První ze dne...
17. června 2019
Řízení podruhé pod vlivem
Dobrý den, přítel řídil opilý, naboural u lesa, nikomu se nic nestalo, nezpůsobil žádnou dopravní nehodu, poškodil jen své auto......
17. června 2019
104 v obci změřeno policií
Poradi nekdo co s tim?
15. června 2019
Překročení rychlosti v podmíněném trestu
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, zda překročení rychlosti vede k porušení podmíněného trestu? Diky
15. června 2019
ŘÍzení bez řidičského půkazu po polích cestách
Dobrý den, mám dotaz. Když si koupím motorku Kawasaki KLX 650 C a nemám na ní ŘP ani STK a budu s ní jezdit POUZE na polních cestách a...
14. června 2019
Jízda bez profesního průkazu
Dobrý den Chtěl bych se zeptat, mám ŘP C a chtěl bych si od té doby co jsem řidičský průkaz dělal sjet, popřípadě, převést tahač v...
14. června 2019
alkohol za volantem
dobry den chci se zeptat kdyz mne zastavila policie nadychala jsem 0,51 pak po 7 minutach 0,52 sice to bylo naopak ale oni to zapsali takto . chci se...
20. dubna 2019
Bezpečnostní přestávky
Dobrý den žádám prosím o radu. V pondělí jsem odjel z CZ po týdenním odpočinku a v sobotu skončil v Dánsku během těchto mám 3 krát...
10. června 2019
hmotnost přívěsu
Mán na kouli povolenou hmotnost 680kg. Přívěs mám nebržděný s celkovou hmotností 750kg. Můžu připojit?
12. června 2019
Řízení bez patřičné skupiny
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co by mně hrozilo a jak by se řešilo to když jsem jen držitel řidičského oprávnění skupiny T. A jedu na...
13. června 2019
Odebrání řidičského oprávnění
Chci se zeptat jestli budu muset znovu delat prezkouseni a psychotesty pri odebrani ŘP za rizeni pod vlivem navykovych latek.Hrozi mi odebrani na 6...
12. června 2019
Predjizdeni
Dobry den, pred logistickym centrem stal kamion, krery se jiz nevesel na vratmici z duvodu kolony vozidel. Po nejake dobe cekani, kdy jiz bylo zrejme,...
11. června 2019
Překročení rychlosti o 46km/h
Zdravím, přišel mi dopis ohledně podaní vysvětlení o překročení rychlosti dle paragrafu 125c odst. 1 písm. f) bod 2 když jsem volal o co...
6. června 2019
Vrácení ŘP
Zdravím, od 17.7.2018 mám zabavený ŘP na rok. Chtěla bych se zeptat, jak se postupuje při navrácení? Kde si mám zažádat atd?
10. června 2019
Profesák do 7.5t
Dobrý den, je mi 19 let a jsem student. Mám brigádu, kde jezdím s nákladním automobilem, který spadá do kategorie C1, pro kterou mám...
10. června 2019
Možnost sloučení pokut za parkování
Dobrý den, s přítelem jsme parkovali dlouhou dobu na Praze 3 bez zaplacení . Teď nám chodí stále pochopitelně pokuty. Zatím máme 4 pokuty ,...
4. června 2019
Alkohol 0.25 a 0.26
Dobrý den, po přečtení diskuze je mi jasné "řízení pod vlivem návykové látky (do 0.3 promile), ale děsí mě ta informace o zákazu...
10. června 2019
7 points for illegal overtaking
Hi, i have 7 points and for 6 months taken my driver licence, in the bodu paper writing that it has term. for example ( 7 points , 04.05.2019 -...
10. června 2019
Nadychano 0,1 promile
Dobrý den, nadýchal jsem 0.1 a následně 0.09 promile. Přiznal jsem jedno malé pivo. Co mohu očekávat?
10. června 2019
Alkohol za volantem
Dobrý den, zadrželi mi dnes ŘP za alkohol 0,47 promile a po 5minutách 0,46. Měřil jsem si na jedné akci alkohol (nějakým drahým testrem a...
9. června 2019
Pokuta za zábor veřejného prostranství
Dobrý den, je městská policie oprávněna mě pokutovat v této situaci? Bydlíme v paneláku a k nejbližší silnici to máme zhruba 50 m....
6. června 2019
Neschválené vozidlo
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co hrozí řidiči pokud se vydá na pozemní komunikace s vozidlem, které pro provoz na pozemních komunikacích...
7. června 2019


Sdílejte...