12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Mám 12 bodů, co to pro mě znamená?

Po dosažení hranice 12 bodů dochází k tzv. vybodování. Od příslušného úřadu obdržíte dopis do vlastních rukou. V nadpise stojí" "Oznámení o dosažení 12 bodů". Dále jste informováni, že do 5 pracovních dní musíte odevzdat řidičský průkaz a pátým dnem pozbýváte řidičské oprávnění. Pozor! Samotné neodevzdání řidičskéh oprůkazu Vám nepomůže.

K řízení se budete moci vrátit nejdříve za rok, a to po splnění daných podmínek, konkrétně:

Jsem vybodovaný, co teď?

Ještě to není konec - i proti dosažení 12 bodů je možné se bránit. V ideálním případě se podaří nějaký bod odečít a řidičské oprávnění zachovat. Pokud se toto již nepodaří, vždy lze docílit alespoň oddálení termínu pozbytí řidičského oprávnění a odevzdání řidičského průkazu. V praxi pak můžete řídit několik dalších týdnů až měsíců po dosažení 12 bodů. Po tu dobu máte možnot si v klidu najít jiné zaměstnání, či zajistit náhradní způsob dopravy.

Oznámení o dosažení 12 bodů

Jakmile nasbíráte 12 bodů, musí Vás o této skutečnosti informovat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působnopstí. Společně s informací o dosažení 12 bodů obdrží vybodovaný řidič výzvu k odevzdání řidičského průkazu.

Toto je bohužel pro většinu vybodovaných řidičů první okamžik, kdy se o celou záležitost začínají starat. Přestože už je v tuto chvíli doslova "za minutu dvanáct", situace nemusí být zdaleka ztracena.

Vše se nyní začíná točit kolem této výzvy... Pro pokračování vyberte, jestli jste již oznámení o dosažení 12 bodů obdrželi nebo zatím ne:


 
 
 

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera