12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

jizda vozem na cizi spz + pr zaplacene (dotaz k bodovému systému)

jizda vozem na cizi spz + pr zaplacene

TAZATEL15. dubna 2019 (11:30)

Dobrý den, zakoupil jsem motocykl z Anglie, má platnou technickou kontrolu (je 2 roky starý) a zaplatil jsem si povinné ručení na VIN v ČR. Jak dlouho se dá teoreticky jezdit s těmi angl. RZ, tedy jak dlouho se dá oddálit registrace v ČR? Do nutnosti další řádné technické kontroly. Děkuji.

Reagovat

RE: jizda vozem na cizi spz + pr zaplacene

ODBORNÍK17. dubna 2019 (17:55)

Můžete max. 6 měsíců:
zákon č. 56/2001 Sb.

§ 6

(1) Silniční motorové vozidlo a přípojné vozidlo provozované na pozemních komunikacích musí být zapsáno v registru silničních vozidel, pokud má osoba, která ho provozuje, na území České republiky

a) trvalý pobyt, dlouhodobý pobyt nebo, jedná-li se o občana jiného členského státu, přechodný pobyt v délce alespoň 6 měsíců v kalendářním roce, nebo jí byl udělen azyl,

b) sídlo, jedná-li se o právnickou osobu, nebo

c) odštěpný závod, jedná-li se o zahraniční právnickou osobu.

(2) Je-li silniční motorové vozidlo nebo přípojné vozidlo provozováno na pozemních komunikacích v mezinárodním provozu podle mezinárodní smlouvy o silničním provozu19) po dobu, která nepřesáhne 6 měsíců v kalendářním roce, odstavec 1 se nepoužije.

(3) Obecní úřad obce s rozšířenou působností zapíše silniční motorové vozidlo nebo přípojné vozidlo do registru silničních vozidel na základě písemné žádosti vlastníka silničního vozidla, popřípadě společné žádosti vlastníka a osoby, která je v žádosti uvedena jako provozovatel silničního vozidla, pokud

a) technická způsobilost silničního vozidla k provozu na pozemních komunikacích byla schválena,

b) je splněna povinnost pojištění odpovědnosti z provozu vozidla5) týkající se takového vozidla,

c) byla při pořízení silničního vozidla z jiného členského státu zaplacena daň z přidané hodnoty, stanoví-li tak zvláštní právní předpis,

d) silniční vozidlo není vedeno jako pohřešované nebo odcizené v Schengenském informačním systému20) nebo v informačním systému Policie České republiky nebo tato informace není zjištěna postupem podle § 5 odst. 8 a

e) provozovatel silničního vozidla má na území České republiky
1. trvalý pobyt, dlouhodobý pobyt nebo, jedná-li se o občana jiného členského státu, přechodný pobyt v délce alespoň 6 měsíců v kalendářním roce, nebo jí byl udělen azyl,
2. sídlo, jedná-li se o právnickou osobu, nebo
3. odštěpný závod, jedná-li se o zahraniční právnickou osobu.

Reagovat



Pomohly Vám tyto informace? Ohodnoťte prosím...
 

Podobné dotazy

Jízda se zahraniční SPZ
Dobrý den. Koupil jsem auto ze Švýcarska. Vozidlo má technický průkaz, švýcarské SPZky a platnou švýcarskou technickou. Když si udělám...
4. března 2018
zapomenutá výměna zelené karty
Dobrý den, zastavila mne dopravní policie, předložil jsem doklady, mám řádně zaplacené povinné ručení, ale zapomněl jsem si vyměnit...
18. července 2014
jizda autem ze svycarska
Dobry den, mohu se zeptat jestli je mozne jet s vozidlem ktery sem u nas zakoupil s prevozkama ? auto nema stk, povinne ruceni mam zaplacene. Auto je...
11. března 2017
Jízda na STK bez STK
Dobrý den, rád bych se zeptal, jaké jsou následky při jízdě s technicky nezpůsobilym vozidlem (s propadlou TK), které následně v den...
14. října 2018
Jízda na převozní značku
Dobrý den,pořídili jsme si auto z dovozu ze SRN, mělo hotovou technickou, německý velký TP a vše potřebné k přihlášení, sjednali jsme...
18. října 2017


Vyhledávání v Poradně


Ostatní příspěvky v poradně k bodovému systému:

Na této stránce je zobrazen příspěvek jizda vozem na cizi spz + pr zaplacene v poradně k bodovému systému na webu 12bodů.cz. Můžete se podívat i na ostatní dotazy nebo rovnou vložit nový dotaz.

Navigace:

Sdílejte...