12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Nehoda, o které jsem nevěděl (dotaz k bodovému systému)

Nehoda, o které jsem nevěděl

TAZATEL24. února 2016 (22:23)

Dobrý den.

Dnes jsem prý srazil při couvání, vyjíždění z parkoviště, chodce. Vůbec o tom nevím, nejsem si toho vědom. Při vyjíždění z parkoviště jsem sledoval projíždějící auto, zastavil se a po projetí auta jsem se znovu rozhlédl a dokončil couvání a z parkoviště pomalou jízdou odjel. Cca za 20 metrů totiž byla křižovatka, kde jsem musel dávat přednost v jízdě. Buď při započetí couvání nebo při dokončení jsem údajně srazil chodkyni. Byla u toho prý svědkyně, která mě identifikovala, respektive auto. V době couvání jsem však poblíž neviděl žádného chodce, ani údajnou svědkyni.
Nikdo mě to určitě nevěří, ani policie, ani postižená, ani svědkyně. Podle nich jsem z nehody odjel. Jsem však přesvědčen, že kdybych věděl, že jsem někoho srazil, okamžitě bych zastavil a o postiženou se postaral.
Mám nějakou šanci, aby tato nehoda nebyla klasifikovaná jako ujetí od nehody?

Děkuji za radu

Reagovat

RE: Nehoda, o které jsem nevěděl

ODBORNÍK24. února 2016 (22:51)

Nepíšete, zda byla zraněná a jak, dále nepíšete kdo kdy a jak Vís kontaktoval. Už jste se přiznal?

Reagovat

RE: RE: Nehoda, o které jsem nevěděl

TAZATEL25. února 2016 (15:40)

kontaktovala mě policie, hledali mě po městě našli mě, když jsem odcházel od lékeäře, kde jsem si byl pro nějaké potvrzení .
Policie mě k jejímu stavu moc nechtěla říci, prý nesmí a jenom mě sdělili, že je na vyšetření v nemocnici a má prý údajně něco s klouby.
prakticky nemám ale šanci zjistit, co s poškozenou opravdu je.
jsem opravdu bezradný, neboť si vážně nejsem vědom žádné nehody. je mě z toho všeho zle. nejprvě jsem myslel, že si ze mě někdo dělá legraci, že se snad jedná o nějakou skrytou kameru, nevěřil jsem prostě tomu.
při výslechu jsem uvedl, že se nemám k čemu přiznávat, neboť si nejsem ničeho vědom, o žádné nehodě nevím.

děkuji za rady

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda, o které jsem nevěděl

ODBORNÍK25. února 2016 (21:44)

Podával jste vysvětlení? Přiznal jste se?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nehoda, o které jsem nevěděl

TAZATEL26. února 2016 (01:24)

vysvětlení jsem podával, je sepsán protokol.
k ničemu jsem se nepřiznal, protože o tom vážně nevím. musel sem ji lehce štrnknout a upadla, protože kdybych ji srazil, tak bych slyšel nějakou ránu, náraz.
přímo jsem odpověděl aje i v protokolu, že si nejsem vědom žádné nehody, že o ničem nevím, což je i pravda. no, ale na tu se nehraje.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda, o které jsem nevěděl

ODBORNÍK26. února 2016 (09:08)

Takže přiznal. Pokud jste neodmítl výpověď a připustil, že jste řídil, máte zaděláno. Bude to velmi obtížné.

ReagovatPomohly Vám tyto informace? Ohodnoťte prosím...
 

Podobné dotazy

Udajné ujetí od dopravní nehody
Dobrý den, potřebuji poradit jak postupovat. 12.11 jsem odjížděl z parkoviště od obchodního centra a při výjezdu mě blokovalo vozidlo,...
13. listopadu 2016
Nehoda při couvání
Dobrý den, Nedávno jsem při couvání na parkovišti způsobila nehodu při couvání. O extra velkou škodu se nejednalo, pouze prohnutý...
22. května 2018
Couvání
Dobrý den, chtěl bych zeptat. Při couvání jsem uslyšel najetí auta o něco. Za mnou byla zídka, která po celém obvodu má ťukance od...
28. dubna 2022
Lehká nehoda na parkovišti se svědkem
Dobrý den, včera jsem si při vyjíždění z parkoviště s firemním autem nevšiml auta stojícího za mnou a ťuknul jsem do něj. Lehce jsem mu...
25. července 2015
Srazil jsem chodce
Dobrý den před pár dny se mi stala nehoda při couvání dodavky jsem srazil 74 letou paní. Je v nemocnici po operaci jelikož měla zlomenou ruku...
20. dubna 2018


Vyhledávání v Poradně


Ostatní příspěvky v poradně k bodovému systému:

Na této stránce je zobrazen příspěvek Nehoda, o které jsem nevěděl v poradně k bodovému systému na webu 12bodů.cz. Můžete se podívat i na ostatní dotazy nebo rovnou vložit nový dotaz.

Navigace:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera