12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

Za spáchání dopravního přestupku "Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.

Definice přestupku "Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ
Přestupekřízení vozidla, jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení5.000 – 10.000
Zákaz činnosti6 měs. - 1 rok
Paragraf§ 125c / 1a) 2.


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Zakrýt spz

TAZATEL22. října 2021 (16:49)

Dobrý den, včera jsem byl zastaven městskou policii a bylo my zjištění zakrytí spz, v ten den jsem byl v stresovaný z úmrtí dóm, mazlíčka při debatě s policií jsem nevěděl jak reagovat tak jsem vše odsouhlasil, ty postoupili věc k přestupkovému řízení. Pak jsem si uvědomil že jsem přes den stal vedle stejně vypadající ho auta, také taxi a mohlo se stát že řidič druhého auta si spletl své z mim a zakril mou spz. Dotaz:pri projednávání přestupku odebyra se řidičský průkaz automaticky nebo záleží na komisi děkuji za radu
Zobrazit vlákno Zakrýt spz na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Zakrýt spz

ODBORNÍK22. října 2021 (18:59)

Poku Vám to prokáží, pak to je Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

Reagovat


Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

TAZATEL27. dubna 2018 (00:05)

Dobrý den,

Dnes se mi stalo že mě zastavila policie a já měl něčím přelepenou SPZ, nechtěli abych odevzdal ŘP na místě a jenom si to vyfotily a ani se mnou nic nesepisovaly. Jaká je šance, že mě chtěli jenom postrašit? Nebo je potřeba na místě něco sepisovat, popřípadě bere se za to ŘP na místě?

Děkuji
Zobrazit vlákno Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

ODBORNÍK27. dubna 2018 (06:36)

Nestrašili: Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ
Bližší info viz Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ - § 125c / 1a) 1.

Reagovat


Testovaci jizda u prodejce s propadlou spz

TAZATEL29. dubna 2017 (13:37)

U prodejce mi bylo zapujceno vozidlo na testovaci jizdu s zelenou spz. Navic se mnou i jeden s zamestnancu, 100m od autosalonu me zastavila dpravni policie bez zjevneho duvodu (stali u cesty a jak uvideli auto tak se rozjeli a zastvili me, ostatni auta ignorovali), dali mi formalne dychnout (namereno 0), ale prakticky ihned zacali resit neplatnost spz (pry jen zadni?), zamestnanec prodejce se okamzite zacal kat a omlouvat, ale policajti to poslali do spravniho rizeni a me hrozi odebrani ridicaku. Navic to vypadalo, ze policajti cekali az nekdo s tim konkretnim autem pojede. Kontrola/dotaz na platnost spz pred jizdou me vzhledem k pritomnosti zamestnance ani nenapadla.
Nejake navrhy jak tento pripad resit?
Zobrazit vlákno Testovaci jizda u prodejce s propadlou spz na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Testovaci jizda u prodejce s propadlou spz

ODBORNÍK29. dubna 2017 (15:35)

Určitě Vás obviní z Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ nebo Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ . Ale to jsou poněkud vedle. Doporučuji abyste si sjednal advokáta, který toto dobře umí.

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ

Dopustili jste se dopravního přestupku "Vozidlo se zakrytou, upravenou nebo nečitelnou SPZ" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera