12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Řízení po zadržení technického průkazu

Za spáchání dopravního přestupku "Řízení po zadržení technického průkazu" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 10.000 – 20.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.

Definice přestupku "Řízení po zadržení technického průkazu", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Řízení po zadržení technického průkazu
PřestupekŘízení vozidla, jehož osvědčení o registraci bylo zadrženo
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení10.000 – 20.000
Zákaz činnosti6 měs. - 1 rok
Paragraf§ 125c / 1a) 4.


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Zabaveni maleho technickeho prukazu

TAZATEL26. dubna 2017 (18:33)

Dobry den, po autonehode mi byl zabaven maly technicky prukaz a byl mi vystaven protokol o zabaveni. PCR mi rekla, ze az auto projde technickou znovu (mela jsem po nehode rozbite predni sklo) tak si mam dojit vyzvednout technicak na prislusnem urade v miste bydliste. Muj dotaz je: v sobotu jedu na novou technickou, ale nevim, jestli si musim na urad pro technicak dojit pred technickou nebo az po technicke. Bude mi na stk stacit velky technicak a ten protokol o zabaveni? Vystavi mi pak na stk nejaky papir, se ktery pujdu na urad a na to konto mi TP vydaji? Predem dekuji za info
Zobrazit vlákno Zabaveni maleho technickeho prukazu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Zabaveni maleho technickeho prukazu

ODBORNÍK26. dubna 2017 (18:57)

Na STK na vleku, tam udělají protokol a s protokolem můžete už po ose do 5 dní na úřad. Pozor na toto: Řízení po zadržení technického průkazu

ReagovatPomohly Vám tyto informace? Ohodnoťte prosím...
 
Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Řízení po zadržení technického průkazu

Dopustili jste se dopravního přestupku "Řízení po zadržení technického průkazu" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera