12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Řízení s řidičským průkazem EU a pozbytím práva k řízení na území ČR

Za spáchání dopravního přestupku "Řízení s řidičským průkazem EU a pozbytím práva k řízení na území ČR" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Řízení s řidičským průkazem EU a pozbytím práva k řízení na území ČR", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Řízení s řidičským průkazem EU a pozbytím práva k řízení na území ČR
Přestupekřídí motorové vozidlo a pozbyla jako řidič, který je držitelem řidičského průkazu Evropské unie, řidičského průkazu vydaného cizím státem nebo mezinárodního řidičského průkazu vydaného cizím státem, právo k řízení motorového vozidla na území České republiky podle § 123c odst. 7
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1e) 5.


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Zatím nebyla vložena žádná zpráva.

Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Řízení s řidičským průkazem EU a pozbytím práva k řízení na území ČR

Dopustili jste se dopravního přestupku "Řízení s řidičským průkazem EU a pozbytím práva k řízení na území ČR" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera