12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Jiné porušení povinností

Za spáchání dopravního přestupku "Jiné porušení povinností" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 2000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 1.500 – 2.500.

Definice přestupku "Jiné porušení povinností", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Jiné porušení povinností
Přestupekjiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 2000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení1.500 – 2.500
Zákaz činnosti---
Paragraf§ 125c / 1k)


Související přestupky

POZOR: § 125c / 1k) definuje kromě tohoto přestupku ještě následující:


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Přejetí plné čáry

TAZATEL10. ledna 2021 (17:54)

Dobrý den, při předjíždění vozidla mimo obec jsem zahájil předjíždění na přerušované čáře. Předjížděcí manévr jsem však dokončel cca metr za začátkem plné čáry. Značkou nebylo upraveno “zákaz předjíždění”.
Jedná se o Porušení jiných pravidel, nebo o Nedovolené předjíždění?
Předem díky za odpověď, a hezký zbytek večera
Zobrazit vlákno Přejetí plné čáry na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Přejetí plné čáry

ODBORNÍK10. ledna 2021 (19:10)

Někdo Vás viděl, či zastavil?

Reagovat

RE: RE: Přejetí plné čáry

UŽIVATEL A10. ledna 2021 (21:22)

Viděl mě řidič vozu, které jsem předjížděl. Troubil, a problikával světly.
Nemůžu se bohužel nikde dočíst, zda se toto považuje jako za Jiné porušení pravidel, a nebo jako Nedovolené předjíždění.
Předem děkuji za odpověď

Reagovat

RE: RE: RE: Přejetí plné čáry

ODBORNÍK13. ledna 2021 (07:03)

Pokud jste ho neohrozil ani neomezil, je to jen Jiné porušení povinností

Reagovat


Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

TAZATEL23. července 2019 (14:23)

Dobrý den, dnes jsem vycouvával z parkoviště u obchodního centra. Při couvání jsem jsem se v autě otočil dozadu doprava, abych viděl jestli nejede nějaké auto ze směru, kam jsem couval a pomalu vycouvával.

Zleva do mi do auta narazil kluk na bruslích a spadnul na zem. Trochu se potloukl a jen mu teklo trochu krve z odřenin. Já mám na autě potlučený blatník, jinak vůbec nic.

Kolem bohužel jelo auto policie a zastavili u nás. Hned mně i tomu klukovi dali dychnout a oba jsme byli bez alkoholu. Pak mi řekli, že se evidentně stala dopravní nehoda se zraněním, tak musí zavolat dopraváky a ještě nám řekli, že nesmíme ani jeden z místa jít pryč. Po asi hodine přijeli dopraváci.
Hned jak vylezli z auta, tak se nás zeptali, co se stalo. Oba jsme řekli téměř totožnou verzi, že já ho při couvání neviděl a on neviděl, že vycouvávám....
Klukovi řekli, že musí jít na ošetření a donést jim lékařskou zprávu. Mě šokoval policajt, když mi řekl, že jsem způsobil dopravní nehodu se zraněním a hrozí mi, že přijdu na rok o řidičák a ještě dostanu flastr od 25 do 50 tisíc, ale že než se to na úřadě vyřeší, tak mi ho zatím nechají. Když jsem se ptal, jestli je normální, aby jel bruslař na cestě v protisměru vlevo, tak mi policajt řekl, že bruslař je chodec a musí jezdit vlevo a tak nic neporušil. Hned jsem volal kamarádovi a ten mi řekl, že nesmím nic podepsat nebo vypovídat, že si jenom pohorším. Dostal jsem předvolání k výslechu, ale řekl jsem teda, že bez právníka nebudu nic říkat ani podepisovat.

Prosím Vás, mám nějakou šanci se z toho nějak rozumně dostat? Auto po
užívám každý den a byla by to pro mě šílená rána. Na kluka jsem si vzal telefon a myslím, že kdyby mohl, tak mi pomůže, protože říkal, že ho to mrzí.

Děkuji za jakoukoli reakci
ADAM
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

UŽIVATEL B19. listopadu 2020 (13:31)

Dobrý den, mám podobnou zkušenost. Po kruháku jel cyklista po pravé straně, vypadalo to že odbočuje stejně se mnou, jenže on jel rovně a trochu jsem se drcli a on spadnul z kola. Auto jsem hned zastavila, omluvila se a zeptala se ho, zda mu nic není, zda je v pořádku, že ho odvezu do nemocnice nebo domů. Chlapík vyskočil na nohy, řekl že je v pořádku, že do nemocnice nepotřebuje a že to domů dojede v pohodě na kole. Nechala jsem mu na sebe svoje tel. číslo s tím, že až dojede domů ať mi hned zavolá, zda-li něco nepotřebuje. Nechala jsem ho odjet a po pár minutách jsem auto otočila znovu a hledala ho. Když jsem ho našla, znovu jsem se ho ptala jestli je v pořádku, že ho domů odvezu, načež mi pán odpověděl že je v pořádku, že to domů dojede, že jsem hodná a že až bude doma tak mi zavolá.
Nebyl špinavý, nic roztrženého, normálně se mnou komunikoval, žádná krev, ani nic zlomeného. Policii jsme nevolali.

Může se jednat o něco vážnějšího?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem,
AA.

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

ODBORNÍK19. listopadu 2020 (19:37)

Doufejte, že se neozve. Rozmáhá se nám tu takový nešvar, že ti, kteří řeknou, že jsou OK, za týden přijdou, že mají bolístku a je z toho trestní řízení...

Reagovat

RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

ODBORNÍK24. července 2019 (21:45)

Toto je sice zranění, ale na 99% to nemá charakter ublížení na zdraví tak, aby to bylo toto Zavinění nehody s ublížením na zdraví Rozhodně je lépe vypovídat s advokátem

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

UŽIVATEL C3. prosince 2019 (20:49)

Také mám dotaz....Nehoda se stala na dálnici v pravém pruhu odstavené vozidlo(výstražná světla predemnou 2 vozidla s červeným jsem se zařadil do levého a začal jsem zpomalovat,černé jelo souměrně s červeným v právem pruhu a na poslední chvíli to strhnul do levého před červené svým činem dostal smyk začal jsem prudce brzdit a s červeným se srazili a už jsem nezvládl zastavit a narazil jsem do LZ kola červeného vozidla a mám predvolani za nedostatečný odstup i přes to že jsem jel až 3tí a brzdil jsem jen co mě ABS dovolilo.Je lepší jít s právníkem podat vysvětlení na magistrat? První kolo jsem měl u PČR

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

ODBORNÍK3. prosince 2019 (22:17)

Pokud jste obviněn z tohoto: Jiné porušení povinností a porušení § 18/1 nebo § 19/1, tak to není rizikové. Nicméně nevím,jak jste na tom s havarijním pojištěním. Pokud ne, advokát se hodí.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

UŽIVATEL C4. prosince 2019 (00:05)

Havarijní nemám měl jsem jen fábii. Prý jsem porušil paragraf 19 odstavec 3 zítra mám schůzku s právníkem. Podle mého je to celé nesmysl ,když z vozidla predemnou se nárazem stane zeď člověk neudělá už nic

Reagovat


Třetí SPZ jako normální SPZ

TAZATEL23. září 2020 (00:36)

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat co se stane a jaká je pokuta za to, když dám třetí SPZ určenou pro nosič kol na přední stranu vozidla. Duvodem je , že přední SPZ je poškrábaná a v dezolatnim stavu. Děkuji
Zobrazit vlákno Třetí SPZ jako normální SPZ na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Třetí SPZ jako normální SPZ

ODBORNÍK23. září 2020 (18:58)

S tím jsem se nesetkal.
buďto
Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ nebo
Jiné porušení povinností
Můžete si místo poškozené dát udělat novou.
Každpádně je to hadr na býka!

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Jiné porušení povinností

Dopustili jste se dopravního přestupku "Jiné porušení povinností" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera