12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Jiné porušení povinností

Za spáchání dopravního přestupku "Jiné porušení povinností" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 2000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 1.500 – 2.500.

Definice přestupku "Jiné porušení povinností", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Jiné porušení povinností
Přestupekjiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 2000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení1.500 – 2.500
Zákaz činnosti---
Paragraf§ 125c / 1k)


Související přestupky

POZOR: § 125c / 1k) definuje kromě tohoto přestupku ještě následující:


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Harmonizační kód 65

TAZATEL18. června 2021 (09:14)

Dobrý den,
v roce 2018 mi dali harmonizační kód 65 do ŘP a ev.karty řidiče. Po dvou letech jsem měla dělat znova dopravně psychologické testy + kondiční jízdu, zda mi tento kód zruší či ne. V březnu jsem dělala tyto testy a na základě těchto testů mi praktická lékařka vystavila "Lékařské zdravotní posouzení o způsobilosti řízení" . Kód již není uveden a můžu řídit bez omezení 65. Ale bohužel než jsem došla na dopravní inspektorát ho zrušit, tak mě mezi tím zastavili policisté a ŘP mi byl odebrán. Jestli oprávněně či ne nevím, ale je to v odvolacím řízení. Když jsem šla na dopravní inspektorát, tak mi bylo řečeno, že to nemohou vymazat, protože mám zadržený ŘP a to prý nejde. Že ho fyzický musím mít sebou. Chtěla jsem to vymazat jen z karty nebo evidence, protože lékařský posudek je platný jen 1měs a než dojde k navrácení ŘP, tak to může být delší doba a pak by posudek pozbyl platnosti. A musela bych vše dělat znova. Dotaz zní: Jak mám nechat vymazat harmonizační kod bez ŘP, který je zadržen. A mají právo mi zamítnout žádost o výmaz harmonizačního kódu, když mám zadržen ŘP? Děkuji. Spěchá.
Ještě mi napadá druhá otázka: O jaký přestupek by se jednalo v případě porušení harmonizačního kódu 65? Ale za toto mi ŘP nezadrželi.
Děkuji.
Šmídová
Zobrazit vlákno Harmonizační kód 65 na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Harmonizační kód 65

ODBORNÍK18. června 2021 (12:12)

Nevím, jak je to s tím řízením ve kterém Vám zadrželi ŘP. Netuším z čeho Vás obvinili a obávám se, že to bude nezákonné. Bránila jste se? Porušení kódu by bylo Jiné porušení povinností Vymaazání kódu se dělá ve správním řízení. Nevím, zda bylo již rozhodnuto. Pokud ne. určitě to lze.

Reagovat

RE: RE: Harmonizační kód 65

TAZATEL26. června 2021 (22:06)

Dobrý den, děkuji za pomoc, že je to správní řízení.
Prosím, ještě bych potřebovala vědět na základě čeho se jedná o "Jiné porušení povinnosti" a jak tím argumentovat, protože magistrát si stojí za svým a říká, že to jiné porušení není a je to dle nich "Řízení bez ŘP". Vždyť přeci zákon musí mluvit jasně. Děkuji za odpověď.

Reagovat

RE: RE: RE: Harmonizační kód 65

ODBORNÍK27. června 2021 (07:33)

§ 5 zákona č. 250/2016 Sb. ale obávám se, že si sama neporadíte. Je vhodné se obrátit na advokáta, který to zná. Chcete-li, napište nám. To už přesahuje tuto poradnu.

Reagovat


Co hrozí za použití majáku v provozu?

TAZATEL18. dubna 2021 (11:50)

Ahoj,
jaký je trest za to, když reálně maják zapnu a třeba zrovna vyblikám pomáhače. Je nějaká cesta, jak majáky legálně používat? Třeba různá světla. Ptám se spíše ze zvědavosti :D Hodně to totiž poslední dobou vidívám. Tom
Zobrazit vlákno Co hrozí za použití majáku v provozu? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Co hrozí za použití majáku v provozu?

ODBORNÍK18. dubna 2021 (15:27)

Není to legální

Reagovat

RE: RE: Co hrozí za použití majáku v provozu?

TAZATEL20. dubna 2021 (10:43)

A jaký postih za to prosím hrozí? Pokuta, body, odebrání ŘP?

Reagovat

RE: RE: RE: Co hrozí za použití majáku v provozu?

ODBORNÍK20. dubna 2021 (15:06)

Minimálně Jiné porušení povinností

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Co hrozí za použití majáku v provozu?

TAZATEL20. dubna 2021 (15:33)

Děkuji

Reagovat


Prasklé čelní sklo

TAZATEL11. dubna 2021 (10:51)

Dobrý den, dopouštím se přestupku jízdou s prasklýlm čelním sklem? Do výhledu zasahuje prasklina cca 1cm v rohu skla mimo stíranou plochu, ale pokračuje horizontálně spodním neprůhledým okrajem okna cca 20cm a tato neprůhledná část je stíraná. Z kabiny neni vidět nic než ten 1cm a nebrání výhledu. Děkuji
Zobrazit vlákno Prasklé čelní sklo na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Prasklé čelní sklo

ODBORNÍK18. dubna 2021 (10:03)

Minimálně je to
Bližší info viz Jiné porušení povinností - § 125c / 1k)

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Jiné porušení povinností

Dopustili jste se dopravního přestupku "Jiné porušení povinností" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera