12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Nedodržení bezpečnostních přestávek

Za spáchání dopravního přestupku "Nedodržení bezpečnostních přestávek" jsou řidičům přičítány 4 body v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o "středně závažný" přestupek. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 5000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce do 10.000,- Kč. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na lze uložit 6 - 12 měs..

Definice přestupku "Nedodržení bezpečnostních přestávek", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Nedodržení bezpečnostních přestávek
Přestupekpřekročení nejdelší přípustné doby řízení (body o 20% a více) nebo nedodržení stanovené bezpečnostní přestávky v řízení vozidla podle zvláštních právních předpisu (body o 33% a více)
Počet bodů v bodovém systému4
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 5000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízenído 10.000,- Kč
Zákaz činnostilze uložit 6 - 12 měs.
Paragraf§ 23 / 1f)


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Nedodržení bezpečnostních přestávek", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Související přestupky

POZOR: § 23 / 1f) definuje kromě tohoto přestupku ještě následující:


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Otazka

TAZATEL5. července 2016 (13:12)

Dobrý den.pretahl sem týdenní dobu jízdy o 3h.jaky můžu čekat postih?dik
Zobrazit vlákno Otazka na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Otazka

ODBORNÍK5. července 2016 (18:33)

A kontrolovala Vás policie?

Reagovat

RE: RE: Otazka

TAZATEL5. července 2016 (22:28)

Právě že ještě ne.

Reagovat

RE: RE: RE: Otazka

ODBORNÍK6. července 2016 (09:51)

V krajním případě: Nedodržení bezpečnostních přestávek bylo by to bez bodů.

Reagovat


Přerušení 9h pauzy

TAZATEL14. dubna 2016 (23:08)

Dobrý den točil jsem v rampě 9h pauzu po natočení 4:17 jsem musel rampu opustit takže jsem pauzu přerušil přejezd na parkoviště přesně 1minuta pauzu jsem dotočil do 9h vše jsem napsal na výtisk jaký hrozí postih?
Zobrazit vlákno Přerušení 9h pauzy na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Přerušení 9h pauzy

ODBORNÍK16. dubna 2016 (13:10)

Nedodržení bezpečnostních přestávek

Reagovat


Pauza

TAZATEL14. prosince 2014 (18:15)

Dobrý večer.Ja jak jsem vložil kartu tak mi to napsalo 1 minutu jina prace pak jsem to přepnul na pauzu,která trvala 23minut a pak jsem jel zhruba 3hodiny a pak jsem dělal pauzu 39minut.poté jsem jel zhruba 2h12min. a dělal pauzu 10h13min.jenže tech 23minut ktere jsem udělal po vložení karty,kde nebylo s vozidlem jeté se nepočítá do bezpečnostní pauzy. ja si to vůbec neuvědomil že jsem s vozidlem ani nepopojel.Denní výkon jsem začínal v 17h45min. Vím že je toto přestukek ale jak jsem již uvedl nebylo to umysl porušit AETR.došlo ktomu omylem jelikož tachograf stoneridge to takto blbe napsal. započítal mi i těch 23min. +39min. takže po tech 39min mi psal 1h02min pauza.děkuji Dalibor.K
Zobrazit vlákno Pauza na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Pauza

ODBORNÍK15. prosince 2014 (22:44)

Bezpečnostní přestávka lze rozdělit na dvě části ale v době řízení. Pokud byste těch 23 minut provedl po jedné minutě řízení, pak by to bylo v pořádku. Ta první část se Vám nepočítá a ta druhá část 39 minut se Vám teprve počítá jako první část přestávky. Proto máte dobu řízení přes pět hodin s jednou přestávkou. Nedodržení bezpečnostních přestávek

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Nedodržení bezpečnostních přestávek

Dopustili jste se dopravního přestupku "Nedodržení bezpečnostních přestávek" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera