12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile)

Za spáchání dopravního přestupku "Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile)" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 2.500 – 20.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.

Definice přestupku "Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile)", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile)
Přestupekv rozporu s § 5 odst. 2 písm. b) řídí vozidlo nebo jede na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo po užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, po kterou je ještě pod jejich vlivem
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení2.500 – 20.000
Zákaz činnosti6 měs. - 1 rok
Paragraf§ 125c / 1b)


Související přestupky

POZOR: § 125c / 1b) definuje kromě tohoto přestupku ještě následující:


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Dotaz ohledně přestupku

TAZATEL23. července 2019 (21:05)

Dobrý den,dnes jsme jeli s přítelem za synem, zastavila nás policie pro bėžnou kontrolu,vše bylo v pořádku,dali mu dýchat,výsledek 0,31.Sepsali s ním protokol a předvolání mu prý přijde domů.Přítel měl jedno pivo po obědě,tak ve 12,15 a odjížděli jsme až v 16 hod jinak skutečně nic jiného nepil.Řídí už 40 let bez jakéhokoliv přestupku.Jaké postižení by mohl řidičský průkaz mu nechali,ani žádnou pokutu neplatil.
Zobrazit vlákno Dotaz ohledně přestupku na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dotaz ohledně přestupku

ODBORNÍK24. července 2019 (21:40)

Kolikrát dýchal a jaké hodnoty?

Reagovat

RE: RE: Dotaz ohledně přestupku

TAZATEL24. července 2019 (22:15)

Dýchal dvakrát, první hodnota 0,33 potom 0,31.Jěště jsme jim říkali,měl větrový bonbon,ale to nevím,zda by to mohlo ovlivnit.

Reagovat

RE: RE: RE: Dotaz ohledně přestupku

ODBORNÍK25. července 2019 (07:06)

Měl jet na krev. Bude to
Bližší info viz Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile) - § 125c / 1b)

Reagovat


alkohol za volantem

TAZATEL20. dubna 2019 (10:19)

dobry den chci se zeptat kdyz mne zastavila policie nadychala jsem 0,51 pak po 7 minutach 0,52 sice to bylo naopak ale oni to zapsali takto . chci se zeptat co mi hrozi kdyz uz je to podruhe . jinak jsem jela na ppohotovost mam to i v zaznamu uvedene ale ridicsky prukaz mi ihned vzali
Zobrazit vlákno alkohol za volantem na samostatné stránce.

Reagovat

RE: alkohol za volantem

UŽIVATEL A10. června 2019 (07:20)

Zdravím,kamarád z Velkých Karlovic,se napil včera odporného 11st.piva Strak.dudák a po té jej na udání zastavila hlídka PČR.Naměřili mu 0,31promile.
Blbec se přiznal,že se napil,asi i nešlo jinak.Odvezli jej na Bulovku na krev a to s houkačkou a se vší parádou.Krevní test byl 0,16 promile.Zabavili mu řidičák,neví jak domů,asi vlakem a pro auto pojede příbuzný,taky Valach.
Pracoval dlouho v německu a rakousku,má ještě německý řidičák,ale bojí se jej použít.Auto má již na českých SPZ a vše se událo v Mníšku p.Brdy.Jak postupovat?Poradíte?Děkuji

Reagovat

RE: RE: alkohol za volantem

ODBORNÍK10. června 2019 (08:23)

0,16 = nula Řidičák mu vrátí. Pokud to bylo v Mníšku, nejspíše MěÚ Černošice. Do vráceí ať raději neřídí. Doporučuji tam zajít osobně, už ho tam budou mít.

Reagovat

RE: RE: RE: alkohol za volantem

UŽIVATEL A11. června 2019 (11:30)

Tak tam je v Podkalské /černošice/a řidičák mu nechtějí vrátit

Reagovat

RE: RE: RE: RE: alkohol za volantem

UŽIVATEL A13. června 2019 (07:08)

Řidičák má ještě u policie v Mníšku,údajně čekají na potvrzení z Bulovky /0,16promile/ a budou podle rovnice vypočítávat cosi.Určitě o něj přijde,potvrzení alkoholu.Sazba 6 mesíců bez něj.Plus pokuta.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: alkohol za volantem

ODBORNÍK13. června 2019 (09:27)

Řidičák musí policie následující pracovní den předat na městský úřad. Buď Vám lžou, nebo jednají protiprávně!

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: alkohol za volantem

UŽIVATEL A13. června 2019 (20:44)

Právě předat řidičák do černošic-Podskalská 19,pan Sedláček.Ten tvrdí každý den,že jej tam nemá.Franta zašel tedy na MO policie Mníšek a tam ho poučovali ho o tom,že musí ONI použít tu Bismarkovu rovnici a vypočítat.On už nemohl dál čekat,odjel do Velkých Karlovic,do svého bydliště dnes ráno.Co dál?Co s nimi?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: alkohol za volantem

ODBORNÍK13. června 2019 (21:11)

Řízení o přestupku je zcela odlišné řízení od zadržení.
Toto bude vyžadovat advokáta s tím si sami neporadíte.
Stěžovat si na Krajském ředitelsdtví policie a pohrozit žalobou. Jejich postup je nezákonný!

Zadržení řidičského průkazu

§ 118b [Komentář WK]

(1) Policista je oprávněn z důvodů uvedených v § 118a odst. 1 písm. a) až h) zadržet řidičský průkaz. Po zadržení řidičského průkazu oznámí policista bez zbytečného odkladu zadržení řidičského průkazu registru řidičů, u zahraničních řidičů příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.

(2) Po dobu zadržení řidičského průkazu nesmí držitel řidičského oprávnění řídit motorové vozidlo.

(3) Policista, který zadržel řidičský průkaz, poučí držitele řidičského průkazu o důsledku zadržení řidičského průkazu a vydá držiteli řidičského průkazu písemné potvrzení o zadržení řidičského průkazu.

(4) Policie písemně oznámí zadržení řidičského průkazu obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v jehož územním obvodu k zadržení řidičského průkazu došlo; oznámení odešle spolu se zadrženým řidičským průkazem bez zbytečného odkladu, nejpozději následující pracovní den po dni zadržení řidičského průkazu. U řidiče, který nemá na území České republiky bydliště, trvalý pobyt nebo přechodný pobyt, zašle policie zadržený řidičský průkaz obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností příslušnému podle místa spáchání přestupku, který jej neprodleně zašle příslušnému orgánu státu, který řidičský průkaz vydal.

(5) Je-li zadržen řidičský průkaz příslušníku zpravodajské služby, policie písemně oznámí zadržení řidičského průkazu příslušnému orgánu; oznámení odešle spolu se zadrženým řidičským průkazem bez zbytečného odkladu, nejpozději následující pracovní den ode dne zadržení řidičského průkazu.

(6) Vzor a náležitosti potvrzení o zadržení řidičského průkazu stanoví prováděcí právní předpis.

Reagovat

RE: RE: RE: alkohol za volantem

UŽIVATEL A11. června 2019 (12:15)

Tak tam je v Podkalské /černošice/a řidičák mu nechtějí vrátit

Reagovat

RE: RE: RE: RE: alkohol za volantem

ODBORNÍK11. června 2019 (21:30)

Bude třeba advokát. napište nám na mail.

Reagovat

RE: RE: RE: alkohol za volantem

UŽIVATEL A10. června 2019 (10:41)

Díky moc,měl by se zítra vracet...takže snad v Černošicích bude
Ještě jednou děkuji
Libor

Reagovat

RE: alkohol za volantem

ODBORNÍK20. dubna 2019 (12:21)

Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile)

Reagovat


Alkohol

TAZATEL14. března 2019 (11:27)

Dobrý den, dne 13.3 jsem si od 18:30 do 19:00 dal dvě piva 12, v 22:00 jsem jel na benzínku, kde jsem byl zastaven PČR na silniční kontrolu. Při otázce na požití alkoholu před jízdou jsem řekl, že né ale před večeři jsem měl pivo. Alkoholové zkouška byla pozitivní 0,38 promile. Neměl jsem u sebe doklady ale od vozidla ano. Po pěti minutách jsem měl další zkoušku, která byla 0,35 promile. Podepsal jsem výpis z dregru a do vyjádření jsem napsal, že jsem se při jízdě necítil ovlivněn alkoholem a vozidlo užívám denně v práci po cele ČR. Policisté mi nedali žádné papír jen mi sdělili, že budu ohlášen na Magistrat a že po odečtení odchylky by mi mělo vyjít 0,27 promile. Chci se zeptat jaký postih můžu očekávat? Popřípadě můžu dostat zákaz řízení? Či podmínku a samozřejmě finanční postih. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Alkohol na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Alkohol

ODBORNÍK14. března 2019 (12:56)

Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile)

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile)

Dopustili jste se dopravního přestupku "Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile)" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera