12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Řízení bez řidičského oprávnění

Za spáchání dopravního přestupku "Řízení bez řidičského oprávnění" jsou řidičům přičítány 4 body v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o "středně závažný" přestupek. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Řízení bez řidičského oprávnění", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Řízení bez řidičského oprávnění
Přestupekřízení motorového vozidla v rozporu s § 3 odst. 3 písm. a) bez držení příslušného řidičského oprávnění podle § 81
Počet bodů v bodovém systému4
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1e) 1.


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Řízení bez řidičského oprávnění", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Řízení bez řidičského oprávnění

TAZATEL5. října 2019 (14:22)

Dobrý den, otce nedávno zastavila hlídka, když vyjel na silnici s traktorem, na který nemá řidičské oprávnění. Bohužel u sebe neměl ani řidičský ani občanský průkaz k předložení. Jaká hrozí v tomto případě sankce, jestliže mu byly vypsány přestupky za všechny 3 výše uvedené skutečnosti? Děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Řízení bez řidičského oprávnění na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Řízení bez řidičského oprávnění

ODBORNÍK5. října 2019 (16:36)

Řízení bez řidičského oprávnění

Reagovat


řízení bez op,pod vlivem met./anf.,drogy v autě

TAZATEL7. srpna 2019 (04:32)

při běžné kontrole - bez ř.p. ( který jsem nikdy nevlastnil ), alkohol negativní, marihuana + anfetamin a metanfetamin positivní, test krve jsem neodmítl ale vím že tyto drogy akorát potvrdí.. + v autě nalezeno cca 20G silné marihuany,malá dig. váha a větší obnos peněz.. + už jsem v minulosti byl 2x trestán podmínkou za řízení bez ř.p. ( bez drog ), jednou jsem dokonce dostal už maření soudu,kdy jsem dostal 1rok odnětí svobody,ale na štěstí pro mne sem dostal ještě šanci a dostal jsem jen delší zákaz řízení a podmínku... To už ale zkončilo je to několik let.. A stalo se mi tohle.. Co to pro mě znamená..?? Děkuji..
Zobrazit vlákno řízení bez op,pod vlivem met./anf.,drogy v autě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: řízení bez op,pod vlivem met./anf.,drogy v autě

ODBORNÍK7. srpna 2019 (19:48)

Tak to nevím, ale minimálně toto Řízení bez řidičského oprávnění + nějaký drogový trestný čin. Ti smrdí basou...

Reagovat


Řidičák

TAZATEL5. srpna 2019 (18:46)

Dobrý den,
Chci se zeptat jak je to, když mě zastaví policie a chtějí po mě řidičský průkaz, který zatím nemám, ale už sem udělal závěrečné zkoušky a mám o něj zažádáno na Městském úřadě.
Zobrazit vlákno Řidičák na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Řidičák

ODBORNÍK6. srpna 2019 (12:16)

Maličkost: Řízení bez řidičského oprávnění

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Řízení bez řidičského oprávnění

Dopustili jste se dopravního přestupku "Řízení bez řidičského oprávnění" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera