12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Za spáchání dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky
Přestupekpřes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. f) a g) se odmítne podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti nebyla ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, ačkoliv takové vyšetření není spojeno s nebezpečím pro jeho zdraví
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1d)


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

pozitivní test THC

TAZATEL24. června 2021 (06:53)

Dobrý den,
včera mě zastavila policejní hlídka, měl jsem pozitivní test na THC.Trávu kouřím jen výjimečně ale to ráno jsem si s kamarádem dal.odpoledne měla přítelkyně defekt tak aniž bych si to uvědomil jsem se vydal na pomoc.při zpáteční cestě mě zastavili.po pozitivní lízačce mi řekli že mám na výběr.bud mě vezmou na krev a může se mi ještě přitížit překlasifikováním na trestný čin,nebo to sepíšou vezmou řidičák a budu čekat na obsílku.zvolil jsem tuto možnost a teď nevím co bude dál.
Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno pozitivní test THC na samostatné stránce.

Reagovat

RE: pozitivní test THC

ODBORNÍK24. června 2021 (06:59)

Udělal jste chybu, bude to: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Řízení pod vlivem drog

TAZATEL28. května 2021 (11:49)

Dobrý den v sobotu mě zastavila hlidka udělali mi test na návykové látky a byl pozitivní na metamfetamin,amfetamin jel sem na krevni odběr a v úterý po víkendu mě zastavili opět po cestě z práce a znovu jsem dostal test ktery byl opět pozitivní na amfetamin to už jsem odmítl jet na krev to asi byla chyba.nikdy jsem neměl postih za jízdu pod vlivem drog ani žádný záznam v rejstříku nemám za drogy úmyslně jsem nic nebral jen sem měl v pátek joint z kamarády kde pravděpodobně bylo asi něco víc kdybych to věděl tak za volant nevšední to jsem řekl i policii může mínus to hrozit vězení nebo jaký popř trest mě čeká děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Řízení pod vlivem drog na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Řízení pod vlivem drog

ODBORNÍK29. května 2021 (08:42)

Bude záležet na množstí látky v prvním případě, v druhém přestupek
Bližší info viz Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky - § 125c / 1d)

Reagovat


Policie tvrdím že jsem ridil že mě viděla.

TAZATEL15. března 2021 (19:17)

Dobrý den,kamarád mě vezl do práce a já seděl v zadu. Po cestě se ještě zastavoval něco vyřídit.
Jelikož já mám zákaz řízení tak proto řídil on a auto teď využívá on. Cestou jsme potkali polici.
Normálně kamarád odbočil a zastavil. Šel si vyřídit co potřeboval a já si vlezl ze zadu na místo řidiče.
Kvůli čištění interiéru než přijde. Vůz stal a nebyl nastartován. Najednou vedle mě hlídka a bylo to hlídka která mě zastavila na silvestra.
Chtěla po.me řidičské oprávnění. Řekl jsem proč. A oni že jsem řídil. Říkám že né,protože mám zákaz.
A že jsem prostě neřídil. Pak chtěli občanku. Tu jsem předložil. A najednou chtěli dělat dech.zkoušku.Rikam proč. A oni protože jsem řídil. Říkám neřídil. A za tím si stal. Oni tvrdili že mě viděli. Což je hloupost. Jelikož se otacelli jen protože poznali můj vůz. Takto mě zastavili večer na silvestra. A to ve tmě nejste vidět ale vozidlo poznali. Zkoušku jsem odmítl. Protože jsem neřídil. Pánové mě tedy prohledali a eskortova. na služebnu. Tam několikrát přišli a furt jestli se podrobným zkoušce. Říkám neřídil jsem.
Prý mají záznam. Říkám jo tak to ho chci vidět.
K věci jsem uvedl na služebně že vůz jsem neřídil. A řídila jiná osoba. A že využívám právo nevypovídá. Které mám. A které vy mi měli sdělit že mám. Což se nestalo. Po tom co jsem využil pravo nev.... Tak furt zkoušeli a kdo řídil. To musíte vědět. Já na to že jsem řekl že nebudu vypovídat.
Na to kdo řídil se měla hlídka ptát na místě u vozu. Což se nestalo. A jelikož se chovali docela arogantně neměl jsem důvod něco tam říkat.
Viz jsem neřídil a řídil někdo jiný. Vůz mi nepatří než ho budu mít doplácen. Co mám dělat když jsem neřídil a ono tvrdí že ano.? Vždyť to je nespravedlivé. Jak se má člověk bránit.dekiji za odpověď
Zobrazit vlákno Policie tvrdím že jsem ridil že mě viděla. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Policie tvrdím že jsem ridil že mě viděla.

ODBORNÍK15. března 2021 (20:19)

Budete potřebovat dobrého advokáta! Jinak hrozí Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol a návykové látky) a Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol a návykové látky)

Reagovat

RE: RE: Policie tvrdím že jsem ridil že mě viděla.

TAZATEL15. března 2021 (22:30)

Ano stim počítam. Jen mě zaráží že prostě když si budou tvrdit to že mě viděli řídit. A vy že jste neřídil. Tak jde vše v jejich prospěch. A ještě když už jste byl trestán. Neřeknu když by vás zastavili. Ale když auto stojí. A oni prostě lžou že viděli prostě mě. Tak stejně nemáte skoro šanci se bránit. Ale děkuji za reakci. Jetse by mě zajímalo jak je zákon. I když bych dejme tomu řídil což neřídil. A oni prostě viděli auto který znaj. A přijedou k vam když vůz stojí nenastarovany. A tohle tvrdí. Vždyť proc to nemusí něčím doložit.
Proč se mě neptali na místě kdo řídil.?

Reagovat

RE: RE: RE: Policie tvrdím že jsem ridil že mě viděla.

ODBORNÍK16. března 2021 (07:26)

Nezlobte se, ale zde není prostor na řešení. Můžeme Vám poradit, ale ne zde, už proto, že si to může přečist každý.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Policie tvrdím že jsem ridil že mě viděla.

TAZATEL16. března 2021 (09:05)

Ano chápu. Můžete mě kontaktovat na p.kocek@gmail.com
Děkuji. Petr Kocek

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Policie tvrdím že jsem ridil že mě viděla.

ODBORNÍK16. března 2021 (11:43)

Napište si na email info@12bodu.cz prosím.

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Dopustili jste se dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera