12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Za spáchání dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky
Přestupekpřes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. f) a g) se odmítne podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti nebyla ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, ačkoliv takové vyšetření není spojeno s nebezpečím pro jeho zdraví
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1d)


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Odmítnutí testu na návykové látky v krvi

TAZATEL7. července 2020 (09:58)

Dobrý den,
pár dní zpět 29.6.2020 jsem byl zastaven hlídkou PČR na namátkovou kontrolu orientační test na alkohol vyšel v pořádku, orientační test na drogy se ukázal pozitivní na THC, jak jsem řekl i policistům jsem rekreační uživatel marihuany, ale před touto kontrolou jsem více než 4-5 dní nekouřil. Následně jsem byl význam na krevní test, ten jsem odmítl. Dále vzhledem k mému zdravotnímu stavu užívám denně fenixovy slzy (výtažek z marihuany), ty se po aplikaci pod jazyk vstřebají do organismu. Policisty mi bylo sděleno, že se bude konat řízení o přestupku a ať auto odtlačím a odstavím o pár metrů dále. Dne 1.7. 2020 mi přišel dopis s oznámením zahájení řízení o přestupku proti mé osobě. Nikde jsem se ale nedočetl, zda už mám platný zákaz řízení popřípadě od kdy. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Zobrazit vlákno Odmítnutí testu na návykové látky v krvi na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odmítnutí testu na návykové látky v krvi

ODBORNÍK7. července 2020 (21:39)

Nemáte, až bude pravomocné rozhodnutí. Bohužel je to: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: RE: Odmítnutí testu na návykové látky v krvi

TAZATEL8. července 2020 (06:46)

Děkuji za odpověď

Reagovat


Jízda na kole pod vlivem THC

TAZATEL18. ledna 2020 (23:08)

Dobry den
stopli mě stražníci na kole s tím že nemám osvětlení.Po te test na alkohol i omamne latky .Alkoholový test byl negativní ,omamne latky pozitivní thc .Odmítl jsem krevní testy .Vše se sepsalo na mistě .Bylo to poprve .Jaka muže být maximalní výše pokuty a podle čeho to určí ..
Zobrazit vlákno Jízda na kole pod vlivem THC na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda na kole pod vlivem THC

ODBORNÍK20. ledna 2020 (19:52)

Hrozí toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky ovšem bez zákazu činnosti.

Reagovat

RE: RE: Jízda na kole pod vlivem THC

TAZATEL22. ledna 2020 (13:16)

Děkuji za upřesnění .(pomohlo)

Reagovat


Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany

TAZATEL16. února 2019 (13:06)

Dobrý den, zajímalo by mne jaká mi může hrozit sankce při jízdě bez řidičáku pod vlivem marihuany, pokud policii odmítnou tester na drogy? Jen pro ujasneni, dostal jsem už 2x zákaz řízení kvůli namatkove kontrole, kde jsem vždy nalizal při testu, kvůli požití marihuany (naposledy před 3 lety). Teď už mám více než rok, kdy si můžu zažádat vrácení řidičáku, ale kašlu jim na to, když mi ho zase seberou, jelikož jsem pravidelný hulic. I všechny ty desítky tisíc za pokuty už mám uhrazeny. Děkuji předem za odpověď.
Zobrazit vlákno Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany

ODBORNÍK16. února 2019 (13:36)

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Dopustili jste se dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera