12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Za spáchání dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky
Přestupekpřes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. f) a g) se odmítne podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti nebyla ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, ačkoliv takové vyšetření není spojeno s nebezpečím pro jeho zdraví
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1d)


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Jízda na kole pod vlivem THC

TAZATEL18. ledna 2020 (23:08)

Dobry den
stopli mě stražníci na kole s tím že nemám osvětlení.Po te test na alkohol i omamne latky .Alkoholový test byl negativní ,omamne latky pozitivní thc .Odmítl jsem krevní testy .Vše se sepsalo na mistě .Bylo to poprve .Jaka muže být maximalní výše pokuty a podle čeho to určí ..
Zobrazit vlákno Jízda na kole pod vlivem THC na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda na kole pod vlivem THC

ODBORNÍK20. ledna 2020 (19:52)

Hrozí toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky ovšem bez zákazu činnosti.

Reagovat

RE: RE: Jízda na kole pod vlivem THC

TAZATEL22. ledna 2020 (13:16)

Děkuji za upřesnění .(pomohlo)

Reagovat


Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany

TAZATEL16. února 2019 (13:06)

Dobrý den, zajímalo by mne jaká mi může hrozit sankce při jízdě bez řidičáku pod vlivem marihuany, pokud policii odmítnou tester na drogy? Jen pro ujasneni, dostal jsem už 2x zákaz řízení kvůli namatkove kontrole, kde jsem vždy nalizal při testu, kvůli požití marihuany (naposledy před 3 lety). Teď už mám více než rok, kdy si můžu zažádat vrácení řidičáku, ale kašlu jim na to, když mi ho zase seberou, jelikož jsem pravidelný hulic. I všechny ty desítky tisíc za pokuty už mám uhrazeny. Děkuji předem za odpověď.
Zobrazit vlákno Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany

ODBORNÍK16. února 2019 (13:36)

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy

TAZATEL17. dubna 2012 (13:00)

Dobrý den,O výkendu mě chytli Plicie čr dávali mi dejchnout všechno v pořádku pak přišly testy na drogy.Našli umě amfetamin aniž bych veděl kde se umě vzal (nejspíše z discoték ) odmítl jsem jít na krev jelikož mi předem bylo řečeno že když bude umě zjištěna určitá výše amfetaminu je to trestní čin a ja sám newím kolik toho mužu v sobě mám.když jsme to nidky nebral. Tak se chci zeptat co mohu čekat za postup jaká výše trestu my hrozí.děkuji
Zobrazit vlákno Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy

UŽIVATEL A3. února 2019 (09:30)

Dobry den, vcera me chytla policie a mel sem skousku na alkohol negatyvni, a pak prisli testy na drogy a mel sem s potu pozityvni anfetamin, asi s s dyskoteky protoze tohle neberu odmitnul sem krev, takze vyplnili papiry stim ze sem udaval ze sem kouril travu pred dvouma dnema stim ze tam bylo asi neco pridano. Vratili mi ridicak a doklady a nechali me odjed. A rekli mi ze ten papir o kontrole a o testu se bude posilat na urad. A ze si me tam pozvou k vyjadreni a projednani. Co vsechno mi hrozi? Prijdu o ridicak? Dekuji

Reagovat

RE: RE: Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy

ODBORNÍK3. února 2019 (10:18)

asi toto Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy

ODBORNÍK17. dubna 2012 (15:17)


Bližší info viz Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky - § 125c / 1d)

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Dopustili jste se dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera