12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Za spáchání dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky
Přestupekpřes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. f) a g) se odmítne podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti nebyla ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, ačkoliv takové vyšetření není spojeno s nebezpečím pro jeho zdraví
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1d)


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Zprava

TAZATEL5. září 2021 (17:01)

Dobrý den,
Včera půl jedné rano, jsem jel po louce kde jezdi traktory a v katastru je uvedeny lesní pozemek. Tak mě tam zastavila hlídka. Chtěli abych fouknul ale řekl jsem ze odmítám a neměl jsem u sebe ani do klady. Takže mě odvezli na služebnu a tam jsem jim nadiktovál rodné číslo a bydliště. Chtěli to podepsat ale jic jsem nepodepsal. Mužů se zeptat co mě čeká? Díky
Zobrazit vlákno Zprava na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Zprava

ODBORNÍK5. září 2021 (18:22)

Toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


pozitivní test THC

TAZATEL24. června 2021 (06:53)

Dobrý den,
včera mě zastavila policejní hlídka, měl jsem pozitivní test na THC.Trávu kouřím jen výjimečně ale to ráno jsem si s kamarádem dal.odpoledne měla přítelkyně defekt tak aniž bych si to uvědomil jsem se vydal na pomoc.při zpáteční cestě mě zastavili.po pozitivní lízačce mi řekli že mám na výběr.bud mě vezmou na krev a může se mi ještě přitížit překlasifikováním na trestný čin,nebo to sepíšou vezmou řidičák a budu čekat na obsílku.zvolil jsem tuto možnost a teď nevím co bude dál.
Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno pozitivní test THC na samostatné stránce.

Reagovat

RE: pozitivní test THC

ODBORNÍK24. června 2021 (06:59)

Udělal jste chybu, bude to: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Řízení pod vlivem drog

TAZATEL28. května 2021 (11:49)

Dobrý den v sobotu mě zastavila hlidka udělali mi test na návykové látky a byl pozitivní na metamfetamin,amfetamin jel sem na krevni odběr a v úterý po víkendu mě zastavili opět po cestě z práce a znovu jsem dostal test ktery byl opět pozitivní na amfetamin to už jsem odmítl jet na krev to asi byla chyba.nikdy jsem neměl postih za jízdu pod vlivem drog ani žádný záznam v rejstříku nemám za drogy úmyslně jsem nic nebral jen sem měl v pátek joint z kamarády kde pravděpodobně bylo asi něco víc kdybych to věděl tak za volant nevšední to jsem řekl i policii může mínus to hrozit vězení nebo jaký popř trest mě čeká děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Řízení pod vlivem drog na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Řízení pod vlivem drog

ODBORNÍK29. května 2021 (08:42)

Bude záležet na množstí látky v prvním případě, v druhém přestupek
Bližší info viz Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky - § 125c / 1d)

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Dopustili jste se dopravního přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera