12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k dopravnímu přestupku Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s dopravním přestupkem Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky.

Odmítnutí testu na návykové látky v krvi

TAZATEL7. července 2020 (09:58)

Dobrý den,
pár dní zpět 29.6.2020 jsem byl zastaven hlídkou PČR na namátkovou kontrolu orientační test na alkohol vyšel v pořádku, orientační test na drogy se ukázal pozitivní na THC, jak jsem řekl i policistům jsem rekreační uživatel marihuany, ale před touto kontrolou jsem více než 4-5 dní nekouřil. Následně jsem byl význam na krevní test, ten jsem odmítl. Dále vzhledem k mému zdravotnímu stavu užívám denně fenixovy slzy (výtažek z marihuany), ty se po aplikaci pod jazyk vstřebají do organismu. Policisty mi bylo sděleno, že se bude konat řízení o přestupku a ať auto odtlačím a odstavím o pár metrů dále. Dne 1.7. 2020 mi přišel dopis s oznámením zahájení řízení o přestupku proti mé osobě. Nikde jsem se ale nedočetl, zda už mám platný zákaz řízení popřípadě od kdy. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Zobrazit vlákno Odmítnutí testu na návykové látky v krvi na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odmítnutí testu na návykové látky v krvi

ODBORNÍK7. července 2020 (21:39)

Nemáte, až bude pravomocné rozhodnutí. Bohužel je to: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: RE: Odmítnutí testu na návykové látky v krvi

TAZATEL8. července 2020 (06:46)

Děkuji za odpověď

Reagovat


Jízda na kole pod vlivem THC

TAZATEL18. ledna 2020 (23:08)

Dobry den
stopli mě stražníci na kole s tím že nemám osvětlení.Po te test na alkohol i omamne latky .Alkoholový test byl negativní ,omamne latky pozitivní thc .Odmítl jsem krevní testy .Vše se sepsalo na mistě .Bylo to poprve .Jaka muže být maximalní výše pokuty a podle čeho to určí ..
Zobrazit vlákno Jízda na kole pod vlivem THC na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda na kole pod vlivem THC

ODBORNÍK20. ledna 2020 (19:52)

Hrozí toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky ovšem bez zákazu činnosti.

Reagovat

RE: RE: Jízda na kole pod vlivem THC

TAZATEL22. ledna 2020 (13:16)

Děkuji za upřesnění .(pomohlo)

Reagovat


Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany

TAZATEL16. února 2019 (13:06)

Dobrý den, zajímalo by mne jaká mi může hrozit sankce při jízdě bez řidičáku pod vlivem marihuany, pokud policii odmítnou tester na drogy? Jen pro ujasneni, dostal jsem už 2x zákaz řízení kvůli namatkove kontrole, kde jsem vždy nalizal při testu, kvůli požití marihuany (naposledy před 3 lety). Teď už mám více než rok, kdy si můžu zažádat vrácení řidičáku, ale kašlu jim na to, když mi ho zase seberou, jelikož jsem pravidelný hulic. I všechny ty desítky tisíc za pokuty už mám uhrazeny. Děkuji předem za odpověď.
Zobrazit vlákno Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda bez řidičáku pod vlivem marihuany

ODBORNÍK16. února 2019 (13:36)

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy

TAZATEL17. dubna 2012 (13:00)

Dobrý den,O výkendu mě chytli Plicie čr dávali mi dejchnout všechno v pořádku pak přišly testy na drogy.Našli umě amfetamin aniž bych veděl kde se umě vzal (nejspíše z discoték ) odmítl jsem jít na krev jelikož mi předem bylo řečeno že když bude umě zjištěna určitá výše amfetaminu je to trestní čin a ja sám newím kolik toho mužu v sobě mám.když jsme to nidky nebral. Tak se chci zeptat co mohu čekat za postup jaká výše trestu my hrozí.děkuji
Zobrazit vlákno Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy

UŽIVATEL A3. února 2019 (09:30)

Dobry den, vcera me chytla policie a mel sem skousku na alkohol negatyvni, a pak prisli testy na drogy a mel sem s potu pozityvni anfetamin, asi s s dyskoteky protoze tohle neberu odmitnul sem krev, takze vyplnili papiry stim ze sem udaval ze sem kouril travu pred dvouma dnema stim ze tam bylo asi neco pridano. Vratili mi ridicak a doklady a nechali me odjed. A rekli mi ze ten papir o kontrole a o testu se bude posilat na urad. A ze si me tam pozvou k vyjadreni a projednani. Co vsechno mi hrozi? Prijdu o ridicak? Dekuji

Reagovat

RE: RE: Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy

ODBORNÍK3. února 2019 (10:18)

asi toto Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: Odmítnutí krevní zkoušky po testu na drogy

ODBORNÍK17. dubna 2012 (15:17)


Bližší info viz Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky - § 125c / 1d)

Reagovat


Test na drogy

TAZATEL15. října 2018 (21:16)

Dobrý den, včera mě zastavila PČR pro běžnou policejní kontrolu, která obsahovala test na alkohol i test na drogy-konkrétně z potu. Test na alkohol negativní. Test na drogy byl pozitivní na Amfetamin/metamfetamin. Podotýkám, že jsem den před tím vykouril necelou cigaretu marihuany v cca 6-7 hodin večerní. Jelikož jsem pervitin neměl několik měsícu, tak mě výsledek orientacniho testu zaskočil, a zadal jsem aby mi tedy dali policisti další test. Na to oni odpověděli, že tohle jim stačí na to aby mi odebrali ŘP. S tím, že jsem odmítl test krve a moči, jelikož jsem den predtim požil marihuanu,.. poměrně silnou.
Udělal jsem dobře, že jsem odmítl ? Na co se připravit? Veci které souvisi pro neodevzdani biologického materiálu znam. Mam si zajít k právníkovi? Děkuji za odpověď .
Zobrazit vlákno Test na drogy na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Test na drogy

ODBORNÍK15. října 2018 (22:44)

Hrozí toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Nalizal jsem amfetamin

TAZATEL24. června 2018 (20:35)

Dobry den vcera v noci me zastavila hlidka PCR kvuli bezne kontroly,byl mi proveden test na alkohol negativ,pak jsme sli na drogy.Vyskocil mi amfetamin,nebudu lhat jelikoz jsem den predtim byl na party a urcite jsem neco mel v sobe ale nevedel jsem kolik tak jsem odmitl test na krev at to neni horsi..Mam prestupkove rizeni,je mozne ze by pokuta byla mensi nez 25000?
Zobrazit vlákno Nalizal jsem amfetamin na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nalizal jsem amfetamin

ODBORNÍK24. června 2018 (20:38)

Bude to Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Můžu nebo nemůžu teď řídit?

TAZATEL20. června 2018 (01:29)

Dobrý den, nalízala jsem v české republice zbytek extáze, nešla jsem na krev řekli mi ze do měsíce mi přijde rozhodnuti. Bylo to 1.4. 2018 a doteď mi nic nepřišlo. Podepsala jsem větu v dokumentu Úřední¨í záznam o podání vysvětleni....,, Byla jsem poučena o tom, ze nemám řídit žádné motorové vozidlo do vyřešení věci.''
Nevím jestli teď můžu nebo nemůžu řídit, a tahle doba co neřídím se mi počítá do doby trestu? . Řidičský průkaz mi nechali jsem občan Slovenska a mám i slovenskej řidičák. Pořád ho mam všichni mi říkají že můžu řídit, tak mi prosím poraďte nechci mít zbytečné problémy. Ďekuji :)
Zobrazit vlákno Můžu nebo nemůžu teď řídit? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Můžu nebo nemůžu teď řídit?

ODBORNÍK20. června 2018 (07:11)

Máte-li řidičák, řídit samozřejmě můžete. Pozor na to, jakou jste jim dala adresu! Máte-li v ČR oficiální pobyt zaznamenaný v regisstru obyvatel, tedy máte-li doklad o přechodném pobytu občana EU, pošlou to tam. Jinak nejspíš na Slovensko. Je třeba to hlídat a reagovat. Hrozí ale toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog.

TAZATEL3. června 2018 (04:20)

Dobrý den.27.5. 2018 me zastavila hlídka policie a chteli doklady.Řidičák, techničák a zelenou kartu.Vše jsem jim poskytl a oni ve svèm autě provádeli kontrolu zda je vše vpořádku.já sedel v autě a čekal ažbudou hotovi.Po chvíli přišel jeden z policistů ke mě , že ať si vistoupím a jdu k jejich autu podrobit se dechové skoušce na alkohol.Samozřejmě jsem uposlech a proved dechovou skoušku , která byla negatyvní.Požádal jsem je tedy o své doklady s tím že pojedu domu.Starší z policistů šel ke kufru policrjního auta se slovi že jsme estě neskončili a abych se podrobil testu na drogy.Musim říci že 23 hodin před policejní kontrolou jsem užil trochu pervitinu co nekdo dones na oslavu mích 38 narozenin proto jsem si nebyl jistý zda bude test pozityvní či nikoli.Musím podotknout že jsem nikdy neused za volant ve stavu ktery by mi to nedovoloval a za dobu co mám řidičak jsem byl pokutován jen dvakrát .Poprvé 200 kč za to že jsem zapoměl rozsvítit světla a po druhé 100 kč že jsem jel v předjížděcím pruhu.To odpoledne co mě zastavila hlídka jsem se cítil dobře odpočatě , Sedumapůl hodiny spánku , dobrý oběd a účinky pervitinu jsem uż dávno necítil.Plicista mi dal vybrat buď na krev do nemocnice a nebo provedem zkoušku na místě líznutím na testr.Já nevěděl co je lepší z teh dvou možností tak jsem se zeptal mladšího policisty a ten mi doporučil test na místě, tedy olíznout testr s tím že kdybych šel na krev a našli by mi v krvi nález tak by se vše oběvilo v lejstříku trestu a to jsem nechtel.Testr jsem olíz a po asi sedmi minutách mi policista zděluje že test je pozityvní na pervitin.Nikdo mi nezdelil žádné udanè hodnoty, já ani netuším jestli ty testry vůbec ňákè hodnoty ukazují a rovnou mi zadrželi řidičák a odvezli mě na stanici.Posadili mě na chodbu kde jsem čekal a myslel si že to semnou sepíšou , místo toho jsem tam čekal asi hodinu a půl a pak přišel policista dal mi podepsat tři popíry , jeden mi ponechal že ten je můj a pustil mě domu se slovi že mi poštou přide předvolání na M.Ú. ve Strakonicích a to bylo vše.Celou tu událost jsem vám popsal tak jak se stala, nic jsem si nevimyslel.Zajímá mě zda postup policistů byl vpořádku protože mi tet lidi říkají že jsem měl jit i na krev a že u nich na služebňe semnou nic neřešili ani nesepisovali.Rád bych vědel jaký trest mě čeká a podle čeho policie vibýrá lidi po kterých žádá test na drogy.Na konec chci říct že nejsem pravidelným uživatelem drog , spíše rekreačnim s měsíčními i delšími intervaly.Díky za odpověď Honza.
Zobrazit vlákno Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Silnicni hlidka,kontrola dokladu, test na alkohol a test pritomnost drog.

ODBORNÍK3. června 2018 (12:49)

Obávám se, že jste jim podepsal odmítnutí krevní zkoušky. Pak je to: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (04:46)

Zdravím chtěl jsem se zeptat co mi hrozí pokud jsem byl pozitivní na drogy amfetamin/metamfetamin odmítl jsem krevní zkoušku a po předání rozhodnutí z městského úřadu o zadržení řidičského oprávnění jsem byl dvakrát chycen na motorce. A testy byli na vše negativní. Je nějaká možnost že z toho vyjdu jen s tučnou pokutou a podmínkou. Nemám žádné podmínky a nesebrali mi do této doby ani bod
Zobrazit vlákno Pozitivní test na drogy na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (06:39)

1. Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky
2. + 3. Řízení po zadržení řidičského průkazu na místě
a 12 bodů

Reagovat

RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (06:47)

Není to prosím náhodou maření úředního rozhodnutí

Reagovat

RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (10:31)

Není

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (16:19)

A nebyl bráno když jsem odmítl jet na krev, že je to přečin ne přestupek

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (16:45)

neeee

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (16:56)

A je to bráno jako Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol, návykové látky) co mi prosím hrozí.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (18:42)

Klikněte si na odkazy, které jsem poslal.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL22. května 2018 (20:13)

I když jsem dostal při zadržení průkazu § 118b odstavec 2

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

ODBORNÍK22. května 2018 (22:28)

řízení o zadržení není řízení o přestupku

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivní test na drogy

TAZATEL23. května 2018 (03:33)

Takže mi nehrozí maření úředního rozhodnutí moc děkuji za odpovědi

Reagovat


Odmítnutí dechové zkoušky na alkohol-mám slovenský řidičák

TAZATEL1. března 2018 (19:20)

Odmítl jsem dechovou zkoušku na alkohol. Mám dvojí občanství, české a slovenské. Prokázal jsem se českou občankou a slovenským řidičákem. Řidičák mi nezadrželi, protože prý zahraniční řidičáky nesmí zadržet. Ale dopis na správní řízení mám na poště. Jak to bude postupovat dále a na co se mám připravit?
Zobrazit vlákno Odmítnutí dechové zkoušky na alkohol-mám slovenský řidičák na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odmítnutí dechové zkoušky na alkohol-mám slovenský řidičák

ODBORNÍK1. března 2018 (22:51)

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky Nebudete smět řídit v ČR

Reagovat


Pozitivni test Canabis

TAZATEL27. ledna 2018 (22:34)

Dobrý den, co mi hrozí, když jsem mel pozitivni test na THC při silniční kotrole. Na krev ani na moč jsem nesel. Policiste mi říkali, že když bude latka aktivni, že mi hrozi zápis do rejstříku a bude to trestny čin, že je lepsi to odmitnout a odejit domu. Dekuji za radu.
Zobrazit vlákno Pozitivni test Canabis na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Pozitivni test Canabis

TAZATEL27. ledna 2018 (23:04)

a jaky je dalsi postup? ted pry mam ekat na dopis a budu pozvan na magistrat k vysvetleni?

Reagovat

RE: RE: Pozitivni test Canabis

ODBORNÍK28. ledna 2018 (10:27)

Uděla jste chybu. Příště si nenechte radit od nepřítele. Hrozí vám toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

TAZATEL28. ledna 2018 (11:57)

dekuji a ma trest nejaky vliv,že jsem byl zajištěn a prevezen na sluzebnu? až tam mi doporucovali at to vyřeším takhle viz první otazka. podepsal jsem formular o zajisténi pak formular že byla canabis zjistena a test na krev a moc nebyl delan. dekuji

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

ODBORNÍK28. ledna 2018 (13:37)

Nepodstatné. Podepsal jste jim odmítnutí.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

TAZATEL28. ledna 2018 (13:40)

dekuji. Do kdy mám čekat dopis z magistratu ? a tam se pak setkám i s policisty a podam vysvětlení a dozvim se trest? tohle je ma posledni otázka

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

ODBORNÍK28. ledna 2018 (16:43)

obvykle do měsíce, dvou.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

TAZATEL28. ledna 2018 (16:45)

a trest se mi pocita od včera už? jak mi bylo vzato opravneni? děkuji moc za vás čas a super odpovedi

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

ODBORNÍK28. ledna 2018 (18:52)

Pokud zadrželi ŘP, ano

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

TAZATEL3. února 2018 (21:18)

Dnes mi prisel dopis, kde je napsano : Podrobeni testu DrugWipe a přestože vysledek pzitivni na canabis na vyzvy policisty jste se odmitl podrobit vysetreni jesli nejste ovlinen jinou navikovou latkou. Chci se zeptat , jesli se nejedna dale o trestny cin a jesli to nebudu mit rejtriku trestu.. a stale mi hrozi jen pokuta a ridicak pryč

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

ODBORNÍK3. února 2018 (21:55)

ne je to Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

UŽIVATEL B9. února 2018 (12:26)

Dobrý den, je tedy lepší jet vždy na krev, pokud předtím nadýchám ?V krvi zase můžou zjistit přesnou hodnotu látky a podle toho poté vyšší trest ?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

ODBORNÍK9. února 2018 (15:06)

Není jednoznačná odpověď.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

UŽIVATEL B16. února 2018 (08:46)

Ale pokud odmítnu tak automaticky hrozí Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky. Nebavim se o tom,když mám pod kůží 3promile nebo 5 jointu (takoým lide patří, co patří), ale např. z předešlého dne ?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pozitivni test Canabis

ODBORNÍK17. února 2018 (09:27)

Pokud odmítnete, je úplně jedo v jakém jste stavu, je to Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Ujížděl jsem polici

TAZATEL22. listopadu 2017 (11:18)

Dobrý den, chtěl bych poradit, ujížděl jsem policii a chytli mě, byl jsem zmlácen, spoután a převezen na celu kde jsem byl zadržen den a půl, Nic jsem nepodepsal a dechovou zkoušku jsem odmítl. Řidičský průkaz mi byl zadržen na místě. Co mi momentálně hrozí ? Dekuji za odpověď
Zobrazit vlákno Ujížděl jsem polici na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujížděl jsem polici

ODBORNÍK22. listopadu 2017 (21:44)

asi Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Odmitnuti testu OPL

TAZATEL17. července 2017 (17:12)

Dobry den.
Byl jsem kontrolovan hlidkou PČR.
Test na alkohol negativni. Ale test na OPL jsem odmitl, byl jsem seznamen s nasledky.
Vse probehlo v poklidu, nenamital jsem nic. Nikdy pred tim jsem nebyl za podobny precin trestan.
Jaka je pravdepodobna vyse trestu ve SŘ.?
Diky
Zobrazit vlákno Odmitnuti testu OPL na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odmitnuti testu OPL

ODBORNÍK17. července 2017 (22:18)

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


rizeni pod vlivem navykove latky

TAZATEL1. ledna 2017 (03:10)

Dobrý deň včera ma zastavili policajti a dali my test na drogy ktorý bol pozitívny na metamfetamin/amfetamin.pitali sa ma ci idem ešte na odber krvi a na testy ale vraveli ze z toho to bude ešte horšie.takze my zobrali VP a vraveli ze na slovensku jazdiť budem moct.chcel by som vedieť čo my príde domou Koli tomu a co my zato hrozí. Nedali my žiadnu pokutu iba my zobrali VP a odisli.
Zobrazit vlákno rizeni pod vlivem navykove latky na samostatné stránce.

Reagovat

RE: rizeni pod vlivem navykove latky

ODBORNÍK1. ledna 2017 (15:46)

Udělal jste chybu nejet na krev. Bude to Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky Váš řp nejspíš pošlou na Slovensko.

Reagovat

RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

TAZATEL2. ledna 2017 (12:05)

ach a to my oni poradili že to bude horšie ked pojdem na krv. Neviete my povedat ako dlho by mohlo trvat kym my pride na slovensko ?

Reagovat

RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

ODBORNÍK2. ledna 2017 (14:12)

Policajtům nesmíte věřit. Dělají jen to, co je pro ně snazší. Takhle Vás zmákli za 20 minut, kdybyste jeli do nemocnice, byly by to 2 hodiny.
Čas nelze odhadnout.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

TAZATEL2. ledna 2017 (16:40)

a tu pokutu dostanem minimalne 25 000 Czk či to može byt aj bez pokuty ?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

ODBORNÍK2. ledna 2017 (18:08)

S dobrým právníkem lze z toho vyvinit. Jinak Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

TAZATEL3. května 2017 (20:47)

už je to uzavrete vodičak je na slovensku len by som sa chcel spitat kde si mam prist po vodičak ? na policiu v okresnom mieste kde byvam alebo na dajaky okresny urad ?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

ODBORNÍK4. května 2017 (09:58)

netuším, jak je to na slovensku

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

TAZATEL17. března 2017 (23:45)

Dobrý deň čaká ma súd ohľadom přestupku Odmietnutie odberu krvy...chcel by som poradiť čo mám na súde povedať aby som dostal najnižšiu sadzbu pokuty (25 000). Mám vravieť ze orientačný test klamal a ja som sa niekde ponáhľal preto som to odmietol alebo sa mam priznať ze som bol asi ešte pod vplyvom drogy. Každopádne som ale vravel policajtom keď ma zastavili ze

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

TAZATEL17. března 2017 (23:48)

Ze som pred 4 hodinamy použil drogy. Nechcem hlavne aby som dostal pokutu až 50 000 lebo to je strašné veľa s tými 25K by som to zvládol ešte

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

ODBORNÍK18. března 2017 (09:25)

Nezobte se, ale bez znalosti spisu Vám nelze radit jak na to. Navíc to už je konkrétní právní pomoc, která se vymyká této rubrice.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: rizeni pod vlivem navykove latky

TAZATEL2. ledna 2017 (20:16)

je to daleko od miesta kde byvam. urobil som strašnu chybu ktora ma bude stat vela penazi a to mam iba 19 rokou :( a vyriešit sa to nebude dat beztoho že by som tam nebol budem musiet prist na dajaky sud že ?

Reagovat


Odmítnutí testu na drogy

TAZATEL29. dubna 2017 (00:40)

Zdravím, mám dotaz, když mě zastaví hlídka PČR a udělá mi test na drogy a já ho odmítnu (ačkoliv vím že žádné drogy neužívám , jenom prostě nechci tento test podstoupit), hrozí mi něco, nějaká sankce body nebo něco jiného ??
Zobrazit vlákno Odmítnutí testu na drogy na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odmítnutí testu na drogy

ODBORNÍK29. dubna 2017 (15:37)

Maličkost: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


alkohol 1,01 promile

TAZATEL10. dubna 2017 (07:54)

dobrý den,
příteli naměřili v dechové zkoušce 1,01 promile. Prosím co mu hrozí a jaký bude další postup.
Zobrazit vlákno alkohol 1,01 promile na samostatné stránce.

Reagovat

RE: alkohol 1,01 promile

ODBORNÍK10. dubna 2017 (07:55)

Záleží, kolikrát dýchal a zda byla krev.

Reagovat

RE: RE: alkohol 1,01 promile

TAZATEL11. dubna 2017 (08:51)

dýchal 2x, poprvé 0,76 a podruhé 1,01. Krev odmítnul. Díky moc za odpověď

Reagovat

RE: RE: RE: alkohol 1,01 promile

ODBORNÍK11. dubna 2017 (20:59)

No, měla být třetí zkouška. Pochybili. Ale neodhadnu, z čeho ho obviní. Možná Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky nebo taky Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost (alkohol a návykové látky) Vyčkejte s čím přijdou.

Reagovat

RE: RE: alkohol 1,01 promile

TAZATEL10. dubna 2017 (08:03)

poprvé nadýchal 0,86 a podruhé 1,01. Krevní zkoušku odmítl.

Reagovat


canabis v krvi s odmítnutím odb. lékařského posudku

TAZATEL10. dubna 2017 (05:57)

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zastavila mě hlídka a podrobil jsem se dechové zkoušce ta byla negativní a následně i testu na omamné látky kde mi vyskočil canabis byl to zbytkový ale byl jsem nějakej vyplašenej protože jsem to nečekal a následně jsem na otázku zda chci na odběr krve a moči odpověděl že nepotřebuji nacož mi policista do potvrzení o zadržení ř.p. napsal zadržení ř.p. z důvodu odmítnutí odb. lékařského posudku. Já sem neodmít jen sem říkal že to nepotřebuji jestli to není důležité. a jak sem se docet tak jsem udelal asi chybu ale moc se v tom nevyznám jak budu posuzován?
Zobrazit vlákno canabis v krvi s odmítnutím odb. lékařského posudku na samostatné stránce.

Reagovat

RE: canabis v krvi s odmítnutím odb. lékařského posudku

ODBORNÍK10. dubna 2017 (07:54)

Takto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky Podstatná ude výpověď policistů u správního řízení. Vezměte si právníka.

Reagovat


zabavení ŘP

TAZATEL7. dubna 2017 (17:47)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mému příteli byl včera odebrán ŘP kvůli testům na thc ve slinách. Odmítl jít na krev a zdůvodnil to, že se bojí jehel. Ale ten největší problém je, že mu byl ŘP odebrán roku 2015 a potom mu jej po půlce vrátili. Podmínku měl na rok a ta mu skončila minulej měsíc. Prosím vás pěkně, co mu může teď hrozit za trest. k soudu by údajně jít neměl, protože nebyl na krvi a proto nemají přímé důkazy. Prosím poradte mi
Zobrazit vlákno zabavení ŘP na samostatné stránce.

Reagovat

RE: zabavení ŘP

ODBORNÍK7. dubna 2017 (20:57)

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


MArihuana

TAZATEL31. března 2017 (07:12)

Dobrý den chci se zeptat přijel sem domu předbarák a vylejzal sem s auta a přijela policie a chtely pomě doklady tak sem jim je dal a pak jesi si udělám drogove testy tak sem souhlasil daly mi jeden a nic pak řekly že to udelaly špatne a daly mi druhej a vyjela tam slabě pozityvní na thc zbarvilo se to jen nepatrně krev sem odmítnul zabavily mi řidičák co mužu čekat že bude dal mám šanci se nejak branit a ani nepoužily majaky nebo stopku když kemě přijely
Zobrazit vlákno MArihuana na samostatné stránce.

Reagovat

RE: MArihuana

ODBORNÍK31. března 2017 (11:53)

Čekejte toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: RE: MArihuana

TAZATEL2. dubna 2017 (17:54)

Chtel bych se zeptat když mě nezastavily ze stopkou ani použitim majaku už sem nebyl v aute a přijely jednsměrou v protisměru a daly mi ty 2 testy a bylo to pozitivní až na 2 druhej ale jen lehce se to zbarvilo mam nejakou šanci na menší trest i když sem odmítnul krev nebo na zastavní připadu aby mi ty papíri vratily ?

Reagovat

RE: RE: RE: MArihuana

TAZATEL2. dubna 2017 (18:12)

je to ješte muj první trest a mužu oduvodnit pro sem na tu krev nejel

Reagovat

RE: RE: RE: RE: MArihuana

ODBORNÍK2. dubna 2017 (23:05)

Majáky ani jednosměrka nehrají roli. Trest je min. 25000 a 1 rok zákaz.

Reagovat


Odmítnutí dechové zkoušky a krve

TAZATEL6. března 2017 (12:18)

Dobrý den, byl jsem zastaven policii a následně vyzván k předložení dokladu a dechové zkoušce. Doklady jsem nepředložil a dechovou zkousku odmítl, poté i odběr krve. Řidičský průkazu mi poprve odebrali asi před 15 lety a následně asi před rokem a půl ( nadýchal jsem přes 1 ). Naposledy jsem dostal zákaz na jeden rok a 18 měsíců podmínku ( ta skončila asi před měsícem). Co mohu očekávat ted a mohu rozhodnuti nějak ovlivnit? Dekuji za odpoved.
Zobrazit vlákno Odmítnutí dechové zkoušky a krve na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odmítnutí dechové zkoušky a krve

ODBORNÍK6. března 2017 (20:38)

Toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


sankce

TAZATEL2. ledna 2017 (11:14)

dobrý den,byl me ulozen zakaz rizeni pro všechny skupiny o kterem jsem nevedel. z duvodu rizeni bez profesniho průkazu v roce 2014. při kontrole policie me to bylo oznameno. dopis jsem nedostal ani jeden. co me hrozi za postih. dekuji za odpoved
Zobrazit vlákno sankce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: sankce

ODBORNÍK2. ledna 2017 (14:12)

Hrozí toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


nehoda v opilosti

TAZATEL5. prosince 2016 (17:35)

Dobrý den, dostal jsem smyk a narazil do svodidel (asi 7 metrů.. další den se měnily).Poté jsem nadýchal 2 promile, test na drogy byl negativní(po převezení k lékaři jsem odmítnul dat krev) .Doklady jsem u sebe neměl ale legitimovat jsem se nechal. ps.: před cca 6 měsíci mě zastavily a nalizal jsem zbytkove množství cannabisu. dostal jsem zakaz řízení na 6 měsíc. Chtěl jsem se zeptat jestli mi hrozí Odnětí svobody, popř. na co se připravit. Děkuji K.
Zobrazit vlákno nehoda v opilosti na samostatné stránce.

Reagovat


Test na drogy na soukromem pozemku

TAZATEL14. září 2016 (14:48)

Dobry den, policie me predevcirem zastavila a dle meho nazoru neopravnene testovala na pritomnost drog i alkoholu, pod vlivem ani jednoho jsem nebyl a navic se vse stalo na soukromem pozemku, nize prikladam i stiznost,kterou jsem jiz odeslal na ovk kralovehradeckeho kraje a okresni redistelstvi,jak je mozne se jeste dale branit ? Potaci toto,pripane jak vse urychlit,kde si stezovat atd.? Pro konkretizaci meho pripadu prikladam stiznost nize.
Dekuji
V pondělí 12.9.2016 přibližně v 9 20 hodin jsem byl zastaven hlídkou Policie ČR na soukromém pozemku – manipulační ploše (dle ČÚZK) společnosti Cerea a.s. v Hořicích a následně vyzván k podrobení se orientačnímu testu na přítomnost alkoholu a OPL. Jelikož jsem v tuto chvíli nevěděl, že jsem na soukromém pozemku, tudíž se domnívám, že zde neplatí zákon o pozemních komunikacích, všem testům, jsem se i přes výhrady podrobil, jelikož mi bylo tvrzeno, že jinak se dopouštím přestupku dle zákona – odmítnutí testu na přítomnost alkoholu či jiné OPL. Od policistů jsem vyžadoval poučení dle platného zákona, které mi však poskytnuto nebylo, respektive bylo, ne však v dostatečné míře a rozhodně ne v míře stanovené zákonem („Jste ochoten se podrobit se testu na alkohol?“ mi nepřišlo jako dostačující, co se týče testu na OPL - nebylo mi zřejmé, co vlastně bude následovat, jediné co mi bylo řečeno, že odmítnout mohu, ale potom se dopouštím přestupku odmítnutí testu na ovlivnění OPL, tester nebyl otevřen přímo přede mnou, policista již přišel s testem připraveným a domnívám se, že tester nedržel ihned po stěru ve svislé poloze, při vyhodnocování testu též nebyl v příliš vodorovné poloze, ale jen tak položen na rozpálené kapotě nastartovaného služebního vozu (teplota přes 25 °C ve stínu, tudíž je zde důvod se domnívat, že byla překročena provozní teplota testeru, která je výrobcem uváděna od 0 °C do + 40 °C)). Po podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu, která byla negativní, jsem se podrobil i testu na přítomnost OPL pomocí testovacího přístroje Drugwipe, kde byla velmi slabě, prakticky neznatelně, vybarvena linka CA – Cannabinoidy. Ovlivnění návykovou látkou jsem odmítl, jelikož jsem v době před jízdou, ani v době, během které bych mohl pod vlivem ještě být, žádnou zákonem zakázanou látku neužil a rozhodně jsem se pod žádným vlivem necítil ani moje chování tomuto nenasvědčovalo, což potvrdilo i vyšetření u lékaře. Ačkoliv mi ale bylo řečeno, že se musím podrobit odběru krve a moči, jinak se dopouštím přestupku odmítnutí, tomuto odběru jsem se podrobil. I přes toto všechno, policisté nebyli schopni vyhovět mé žádosti, aby mi nezadržovali ŘP a tento zadrželi, ačkoliv jsem jim sdělil, jak velké komplikace z toho pro mne vzniknou. Nejenže jsem si musel zajistit odtah vozidla zpět do místa svého pobytu a zpozdil se o mnoho hodin, nestihl nakrmit svá zvířata, která jsou pro mne existenčně důležitá – jsem farmářem, resp. chovatelem zvířat pro samoobživu a drobný prodej ze dvora, došlo i k újmě na mém psychickém zdraví – mám strach z injekčních jehel a musel jsem absolvovat odběr krve a následně absolvovat i odběr moči společně s policistou a když jsem požadoval trochu soukromí, nebylo mi vyhověno. Jelikož jsem člověk, který chová respekt k autoritám, vše, i přes svoji nevoli, jsem nakonec podstoupil. Ale i kdyby policisté pravdu měli, rozhodně jsem se nedopouštěl žádného protiprávního jednání, tím jsem si jist. Po zjištění ostatních okolností se však domnívám, že policisté porušili své povinnosti stanovené zákonem o Policii ČR tím, že u mne provedli silniční kontrolu, ačkoliv jsem účastníkem silničního provozu nebyl, což mně mohou potvrdit i svědci – ať už osoba, která byla přítomna spolu se mnou ve vozidle (---) či zaměstnanci společnosti Cerea a.s. Hořice, kteří všemu přihlíželi. Dále se domnívám, že též nepostupovali správně při testování mé osoby na přítomnost návykových látek. Během komunikace s místními jsem se též dozvěděl, že se nejedná o první případ, kdy byl někdo takto kontrolován na soukromém pozemku. Domnívám se, že to tedy ze strany policistů byla pouze záminka, jak mi zadržet ŘP a ve skutečnosti celý úkon prováděli pouze kvůli mému vzhledu (delší vousy, dready).
Zobrazit vlákno Test na drogy na soukromem pozemku na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Test na drogy na soukromem pozemku

ODBORNÍK14. září 2016 (15:49)

Bude dobré se aktivně účastnit již řízení o zadržení řp. Dobré je mít znalého právníka. Buďte ve finále rád, že jste na krev jel, jinak by to bylo zcela jisté takto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat

RE: RE: Test na drogy na soukromem pozemku

TAZATEL14. září 2016 (16:04)

ano, to samozrejme jsem, ackoliv potvrzeni od zadrzeni RP jsem asi podepisovat nemel. Jde mi hlavne o to,jak prokazat,ze jsem se nestal ucastnikem silnicniho provozu, tudiz zakon o silnicnim provozu v teto situaci nelze vymahat. Ma smysl posilat jeste nejakou stiznost na Odbor dopravy Horice ? Dekuji za odpoved

Reagovat

RE: RE: RE: Test na drogy na soukromem pozemku

ODBORNÍK14. září 2016 (17:35)

Je to složitější. Nebyl jem tam, neviděl to. Běžte se podívat hlavně, co je ve spisu.

Reagovat


Odmítnutí krevní zkoušky na alkohol - aichmofobie

TAZATEL12. září 2016 (18:36)

Dobrý podvečer,byl jsem zastaven hlidkou pčr. před jízdou jsem měl 3piva na krev jsem odmitl z duvodu aichmofobie dechovou zkousku jsem nebyl schopen dokončit kvuli nachlazeni ř.p mi byl vrácen ale ty 3piva jsem priznal doufam ze to bude brano jako polechcujicí okolnost...děkuji
Zobrazit vlákno Odmítnutí krevní zkoušky na alkohol - aichmofobie na samostatné stránce.

Reagovat

RE: ...

ODBORNÍK12. září 2016 (19:34)

Bude to nejspíše toto: Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


maření soudního rozhodnutí

TAZATEL11. září 2016 (21:17)

Dobrý den mám otázku. jednou mě chytla policie a ja nemél řidíčsky prukaz protože jsem ho nikdy nedelal překročil jsem rychlost o 45km za hodinu a nafoukal 1,46 promile omamne latky byly negativní.. Ale před dvěma dny mě chytli znovu bez řidičského oprávnění tentokrát bez přítomnosti alkoholu ale odmítl jsem test na omamné látky.. byl jsem ve vazbě celou noc mam cekat na soud a nevím co se mnou bude mam možnost se s toho dostat bez toho abych šel do vězení??je to muj první trestny čin nenásilny a jsem mlady nechci se tam dostat
Zobrazit vlákno maření soudního rozhodnutí na samostatné stránce.

Reagovat

RE: maření soudního rozhodnutí

ODBORNÍK12. září 2016 (07:36)

Není to trestný čin, ale přestupek Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera