12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k dopravnímu přestupku Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s dopravním přestupkem Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj".

Neúmyslné zastavení PČR

TAZATEL15. června 2020 (11:47)

Dobrý den,
jak se kvalifikuje ve správním řízení postih za neúmyslné zastavení hlídce PČR. Hlídka byla schovaná za křovím v křižovatce tvaru X. Já zrovna odbočoval vlevo a hlídky si všiml na poslední chvíli když už jsem odbočoval. Zastavil jsem na bezpečném místě za křožovatkou. PČR přesto trvá na neuposlehnutí pokynu k zastavení. Kontrola nic nezjistila.
Zobrazit vlákno Neúmyslné zastavení PČR na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Neúmyslné zastavení PČR

ODBORNÍK15. června 2020 (12:55)

Určitě to není nezastevení. Bude se to nejspíše řešit ve správním řízení. doporučuji vzít si advokáta. Je to : Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"

Reagovat


Nesprávná právní kvalifikace v bloku na pokutu

TAZATEL6. června 2018 (13:37)

Dobrý den, v březnu jsem dostal pokutu za přestupek, nicméně policista v bloku na pokutu na místě nezaplacenou uvedl spatný paragraf - uvedl jiný přestupek, než kterého jsem se dopustil. Na konci května jsem dostal psaní od PČR, ve kterém stálo, že rozhodnutí se z důvodu špatné právní kvalifikace ruší, a já se můžu odvolat a požádat o vrácení pokuty. Tak jsem také učinil, načež mi bylo vráceno 1000,- Kč. Následně jsem obdržel psaní, ve kterém stojí, že se můžu účastnit nového projednání přestupku, v případě, že tak neučiním, bude věc předána k projednání správnímu orgánu. Dnes jsem se osobně dostavil k projednání na oddělení policie, popsal jsem, jak k přestupku mělo dojít, načež mi policistka sdělila, že můj popis děje se rozchází s tím, co uvedl policista. Pro upřesnění - šlo o nezastavení na pokyn regulovčíka, respektive jsem zastavil o něco později, křižovatku jsem neprojel. Policisté měli v danou chvíli nějaké zkoušky a střídali se při řízení křižovatky, vše natáčeli. Policista mi však do bločku uvedl jak špatný paragraf, tak špatnou právní kvalifikaci. Zajímá mě, jaký bude další postup ve věci a jaký mohu dostat trest?
Zobrazit vlákno Nesprávná právní kvalifikace v bloku na pokutu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nesprávná právní kvalifikace v bloku na pokutu

ODBORNÍK6. června 2018 (14:15)

Nevím, možná toto: Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"

Reagovat

RE: RE: Nesprávná právní kvalifikace v bloku na pokutu

TAZATEL6. června 2018 (14:21)

Tato kvalifikace predpoklada umysl, v bloku je jasne uvedena nedbalost ...

Reagovat

RE: RE: RE: Nesprávná právní kvalifikace v bloku na pokutu

ODBORNÍK6. června 2018 (15:45)

Blok byl zrušen, teď bude správní řízení. Třeba toto: Nezastavení na červenou (nebo pokyn "Stůj") Ale jasnovidec nejsem.

Reagovat


Jízda bez technicke

TAZATEL31. března 2017 (00:23)

Dobrý den chtěla bych se zeptat... Ujela jsem policii na motorce, mám na ni ridicak ale nechtěla jsem zastavit protože mám na ni propadlou technickou... Nevím jestly viděli mou SPZ chtěla jsem se jen zeptat co mi hrozí pokud by na me prisly děkuji
Zobrazit vlákno Jízda bez technicke na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda bez technicke

ODBORNÍK31. března 2017 (06:43)

Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj"

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Úmyslné nezastavení na pokyn "Stůj""? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera