12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k dopravnímu přestupku Nezastavení po nehodě

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s dopravním přestupkem Nezastavení po nehodě.

Ujeti od nehody

TAZATEL5. ledna 2021 (10:36)

Dobry den, poškodila jsem firemním dodávkovým vozidlem květináče . Od nehody jsem ujela, a podle kamerového záznamu jsem byla odhalena. Zajímalo by mne jaký bude postup. Poškozené -odřené kvetníky jsou majetkem firmy kde se toto poškození musí hlásit na centrálu.dekuji
Zobrazit vlákno Ujeti od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujeti od nehody

ODBORNÍK5. ledna 2021 (11:31)

V krajním případě i toto: Nezastavení po nehodě

Reagovat


Ústní jednání

TAZATEL9. prosince 2020 (12:18)

Dobrý den, přišlo mi předvolání k ústnímu jednání, kde je psáno, že jsem měl porušit § 4 písmeno a) a také § 47 odstavec 2 písmeno a) (nezastavení po nehodě). Nehoda se stala při couvání, kdy se za cestou nacházel prudký kopec, o kterém jsem nevěděl, že se tam nachází. Tím kola nekontrolovaně sjely a najel jsem jemně do kamenného pomníku. Poté jsem vylezl z auta, podíval se zepředu na pomník, na kterém jsem neshledal škodu (jelikož jsem ho nikdy dříve neviděl) a na autě jsem měl akorát trošku podřenou barvu (při opření do kamene se to dá očekávat), tak jsem odjel. Poté se mi ozvala policie, přičemž jsem událost netajil, provedla výslech a odfocení vozidla (samotní policisté se divili, že na autě téměř žádná škoda není, proč se to vlastně vyšetřuje) a byla vyřešena za pomocí povinného ručení.
Mé otázky zní:
Jaká je definice nezastavení po nehodě? Domnívám se, že jsem po nehodě zastavil a stav vyhodnotil, ačkoli z důvodu, že nevím, v jakém stavu se nacházel pomník předtím, tak bohužel špatně.
Co mám od ústního jednání očekávat a jakým způsobem probíhá (forma soudu)?
Zda jsou přítomné i jiné osoby (protistrany) nebo se jedná jen o takový další výslech jako u policistů?
Co nejhoršího by se mohlo stát, kdybych odmítl vypovídat? Protože se nehoda stala v jiném kraji, než ve kterém žiji a nevím, zda se mi tam cesta vyplatí. Respektive by mě zajímalo, zda mohou dojít i k jinému výsledku, než je 7 bodů +
pokuta a mohou udělit například bodů méně. O výši pokuty mi až tak nejde, ale o ty body.

Děkuji za odpovědi.
Zobrazit vlákno Ústní jednání na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ústní jednání

ODBORNÍK9. prosince 2020 (12:24)

Za prvé: neměl jste nikam chodit bez předchozí porady s advokátem, který tomu rozumí. Za druhé: určotě Vás obviní z tohoto: Nezastavení po nehodě což je nesmysl. Za třetí: lze se z toho dostat, ale sám si s tím neporadíte.

Reagovat


Ujetí

TAZATEL30. listopadu 2020 (16:54)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co mi hrozí. Jela jsem po silnici a předjížděla jsem do levého pruhu, ve kterém jel autobus, ovšem neuvědomila jsem, že jsem moc blízko a autobus jsem lehce ťukla zadní částí auta. Ovšem v tom šoku jsem pokračovala v jízdě a odbočila dál. Autobus to objel a řidič autobusu si mě natáčel na telefon, jak stojím na červené a poté jak projíždím okolo něj. Poté jsem zaparkovala u domu a až v tu chvíli mi došlo vše, co se stalo (nikdy jsem ještě neměla nehodu ani ťuknutí, takže jsem celou dobu byla ve stresu a nevěděla co se děje a co dělat).
Na autě jsem zjistila, že nic nemám, ani škrábance a nic. Byl tam jen lehký škrábanec, ale ten stačilo přejet rukou a už tam nebyl ani vidět, takže já mám auto nepoškozené.
Chci se zeptat, co mám nyní dělat. Jestli je možné, že mě předvolá policie, budu platit pokutu, vezmou mi body, nebo co mám čekat? A co mám nyní dělat?
Předem děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Ujetí na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujetí

ODBORNÍK30. listopadu 2020 (18:16)

Nedělat nic, stejně je pzdě. Může hrozit v nejhorším toto: Nezastavení po nehodě

Reagovat


dopravní přestupek

TAZATEL24. srpna 2020 (14:12)

Dobrý den
přišlo mi předvolání magistrátem, že jsem ťukla nějaké auto a mám přijít podat vysvětlení. Nejsem si ničeho vědoma. Co mohu čekat? 3 dny po nehodě mě přijel vyslechnout policie s tím, že je zavolal poškozený a vyžádal si záznam z kamer. Prý velice malá odřenina na jeho již otlučeném starém autě.
Jela jsem zaplatit rehabilitace, jelikož měla zkrácenou otvírací dobu a nechtěla jsem být v manku, a pospíchala jsem za dětmi, byly samy doma.Děkuji za radu.
Zobrazit vlákno dopravní přestupek na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dopravní přestupek

ODBORNÍK24. srpna 2020 (16:23)

Hrozí Vám v nejhorším toto: Nezastavení po nehodě Obvykle to tak policie hlásí. Určitě doporučuji nechodit tam bez advokáta.

Reagovat

RE: RE: dopravní přestupek

TAZATEL24. srpna 2020 (16:38)

Děkujii, ale já nevěděla, že jsem ho ťukla.

Reagovat

RE: RE: RE: dopravní přestupek

TAZATEL24. srpna 2020 (16:40)

prý se jedná o přestupek par. 69, odstavec 1 zákona o odpovědnosti za přesupek. (par 24, odstavec 2)

Reagovat

RE: RE: RE: RE: dopravní přestupek

ODBORNÍK24. srpna 2020 (18:24)

Takový přestupek neexistuje.

Reagovat


utrzeny vozik

TAZATEL2. června 2020 (12:06)

nabourala jsem zaparkovane vozidlo : utrhl se mi privesny vozik (bez technicke,bez pojistky) a zapichl se do ojí do kufru zaparkovaneho vozidla( ve vozidle nikdo nebyl).
zazmatkovala jsem a ujela,ale doma jsem se jen sverila,co se mi stalo a uklidnila jsme se a na misto jsem se ihned vratila( cesta mi trvala max hodinu)....
vratila jsem se zpet,abych dohledala majitele a odskodnila ho, na miste vsak uz byla policie.
chtela bych, aby vec byla posuzovana jako poskozeni cizi veci a ne jako dopravni nehoda
Zobrazit vlákno utrzeny vozik na samostatné stránce.

Reagovat

RE: utrzeny vozik

ODBORNÍK2. června 2020 (12:51)

Každopádně je to dopravní nehoda.

Reagovat

RE: RE: utrzeny vozik

TAZATEL2. června 2020 (15:26)

A neni nejaka moznost jak to uhrat na to "jine poruseni". Nasla jsem tento termin prave na vasich strankach a tam je popsan prave tento pripad. Ze vozik naboura do zaparkovaneho vozidla. Ve kterem nikdo neni..a pisete ze je to prave jine poruseni. ...

Reagovat

RE: RE: RE: utrzeny vozik

ODBORNÍK2. června 2020 (18:59)

Každý případ je jiný. Nevím z čeho Vás obviní, ale reálně hrozí toto: Nezastavení po nehodě

Reagovat


nevědomky ujel od dopravní nehody

TAZATEL14. ledna 2019 (09:49)

jel jsem po kruhovém objezdu paralelně s cyklistou,naznačil odbočení a cyklistu hodně nadjel,prostě udělal myšku.Až když jsem byl dost daleko,tak jsem ve zpětném zrcátku viděl,že se zvedá i s kolem ze země.Neodbočil tedy zároveň se mnou a pokračoval po objezdu.Zřejmě se spíš lekl a ztratil rovnováhu.Nezaregistroval jsem totiž.že bychom se střetly.Co mohu očekávat.
Zobrazit vlákno nevědomky ujel od dopravní nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nevědomky ujel od dopravní nehody

TAZATEL14. ledna 2019 (10:30)

Nejspíš to bylo bez zranění,jen jsem viděl ho odcházet i s kolem

Reagovat

RE: RE: nevědomky ujel od dopravní nehody

ODBORNÍK14. ledna 2019 (12:45)

Pokud vás identifikují, pak minimílně něco jako Nezastavení po nehodě nejhorší i neposkytnutí pomoci podle trestního zákoníku.

Reagovat

RE: nevědomky ujel od dopravní nehody

ODBORNÍK14. ledna 2019 (10:12)

Záleží, zda má úraz a jaký.

Reagovat


sražení chodce

TAZATEL13. listopadu 2018 (13:54)

Dobrý den, můj syn dnes dobíhal tramvaj, nerozhlédl se a vběhnul do silnice mimo přechod, kde ho srazil taxík, který ale z místa střetu odjel, aniž se přesvědčil, zda je syn v pořádku. Svědkyně nehody volala záchranku a policii, ta vyhodnotila syna jako viníka i dle záznamu z kamer. Mě ale zajímá, zda je v pořádku sdělení policie, že řidiče taxíku hledat nebudou, neboť viníkem nehody byl syn, a to i přesto, že od nehody odjel. Děkuji za vysvětlení.
Zobrazit vlákno sražení chodce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: sražení chodce

ODBORNÍK13. listopadu 2018 (15:06)

Určitě ne, minimálně se dopustil přestupku Nezastavení po nehodě a to bez ohledu na to, zda syn je zraněn. Určitě vznikla škoda aspoň na oblečení.

Reagovat

RE: RE: sražení chodce

TAZATEL13. listopadu 2018 (15:36)

Ještě jednou dobrý den, děkuji za odpověď, máme tedy trvat na dohledání řidiče?
Děkuji a zdravím, PN.

Reagovat

RE: RE: RE: sražení chodce

ODBORNÍK13. listopadu 2018 (18:18)

Máte-li SPZ auta, má to smysl.

Reagovat


Malá nehoda

TAZATEL18. dubna 2018 (20:50)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Objizdel jsem na sídlišti stojící vozidlo s přívěsným vozíkem a trochu ho vzal bokem auta. Ničeho jsem si nevšiml, jen jsem myslel, že rána způsobena škrtnutím o vozík vznikla pádem nákladů v mém autě (VW transporter). Jenže cca po deseti minutách jsem zjistil, že jsem odřený, tak jsem se na místo vrátil, ale už tam byla policie. Samozřejmě jsem vystoupil, podal vysvětlení, ale policista mi řekl, že jsem ujel od nehody, ale že napíše do protokol, že jsem se k nehodě vrátil. Podotýkám, škoda tak za max 500 Kč a nikdo nebyl zraněn. Jakou mohu dostat pokutu a kolik mě to bude stát bodů? Děkuji Martin
Zobrazit vlákno Malá nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Malá nehoda

ODBORNÍK19. dubna 2018 (08:37)

POZOR! Mohli by ti toto: Nezastavení po nehodě nebo Ujetí od dopravní nehody V takovém případě se bez právníka neobejdete.

Reagovat


odebrani řp

TAZATEL30. března 2017 (19:02)

Dobry den, mel bych dotaz 2.11. 2016 me vraceli ridicsky prukaz,ale s rocni podminkou a zbyva me 5 bodu. Pote po 6 mesicich jsem mel nehodu,otacel jsem se a naboural jsem auto,nic jsem nehlasil. Druhy den jsem se spojil s majitelem ,ale ten uz to hlasil. Tak chtel bych se zeptat,jestli prijdu o ridicsky prukaz,kdyz by to urad resil o vraceni zbytku bodu.
Zobrazit vlákno odebrani řp na samostatné stránce.

Reagovat

RE: odebrani řp

ODBORNÍK30. března 2017 (21:47)

Hrozí toto: Nezastavení po nehodě Je třeba mít dobrého advokáta.

Reagovat


Udajne ujeti od nehody

TAZATEL4. října 2016 (21:16)

Dobry den, mam se dostavit k podani vysvetleni ujeti od nehody, kdy jsem mel odrit zaparkovany autobus. Ja jsem si niceho nevsiml jinak bych zastavil, ale na danou situaci si pamatuji, kdy auto v protismeru jelo vice uprostred, tak jsem musel co nejvice napravo, kde byl prave ten bus (nemel tam co delat nakolik je tam zakaz vjezdu nad 3,5t, ale to asi nikdo resit nebude), az pred domem jsem si vsiml, ze zrcatko je trochu zvohle, ale nevenoval jsem tomu pozornost, je neporusene jen s opravdu velmi malymi oderky. Tak se Vas chci zeptat jak mam vypovidat, zdali jim rici pravdu a zkusit to uhrat ze to nemuze byt ujeti od nehody, kdyz jsem o tom nemusel vedet ( napr. treba "jen" nenahlaseni nehody) nebo zapirat, ze jsem sice tama projizdel, ale nejsem si absolutne niceho vedom. Udajne by mel mit poskozeny i svedka....A jak je to s proplacenim poskozeneho? To zaplati moje pojistovna z povinneho nebo v pripade, ze to klasifukuji jako ujeti od nehody, tak to musim uhradit ja? O vysi trestu nerozhoduje policista kam jdu na vyslech nybrz az magistrat?

Predem dekuji za odpovedi
Zobrazit vlákno Udajne ujeti od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Udajne ujeti od nehody

ODBORNÍK5. října 2016 (21:37)

Přiznat se znamená nejspíše toto: Nezastavení po nehodě Je dobré mít kvalifikovanou právní pomoc.

Reagovat


nehoda

TAZATEL15. srpna 2016 (21:47)

jel jsem za auzem to nejdriv zpomalovalo a pak zaclo klickovat ja naprehlednem miste jsem ho zacal predjizdet. Kdyz jsem byl skoro prednim tak jsem slisel ranu do kufru .Zastavil sem asi za 1km.Tak jsem se sel podivat na auto na ne nic. ridicka se zacala omlouvat a rekla ze to nebude resit . ale pak jela na policii. tam mela svedky nehody .na policii napsali ze ma levy platnik nabourany a zrcatko levy predny.Ted to jde na prestupkovou komisi .co mam ocekavat.
Zobrazit vlákno nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda

ODBORNÍK15. srpna 2016 (23:49)

Záleží z čeho jste obviněn

Reagovat

RE: RE: nehoda

TAZATEL16. srpna 2016 (20:51)

na policii mi rekli ze jsem z mista nehody odjel a ze jsem tu nehodu zavinil ja

Reagovat

RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK17. srpna 2016 (13:32)

Máte problém: nejspíš Nezastavení po nehodě

Reagovat

RE: RE: RE: RE: nehoda

TAZATEL17. srpna 2016 (19:53)

ro to obnasi . I kdyz jesm zastavil na bezpecnem miste protoze prednami byly zatacky a jezdy tam nakladni auta z kamenolomu.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

TAZATEL17. srpna 2016 (20:04)

a kyz na aute nemem nica to druhy auto ma odreni prednu blatnik levy a leve predni zrcatko urazeny jak mam prokazat ze jsem to neudelal ja svim autem kdyz druha strana tvrdy ze jsem to byl ja.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK17. srpna 2016 (23:07)

Podívejte bez znalosti spisu se více říci nedá.

Reagovat


Nechtěné ujetí od nehody.

TAZATEL21. května 2016 (13:08)

Dobrý den,

dne 15.5.2016 jsem měla při předjíždění auta údajně narazit do předjetého auta. Nic jsem necítila, ale je pravda, že auto nyní už za mnou na mě zatrobilo a zastavilo. Nenapadlo mě zastavit, tak jsem jela dál. Dnes za mým přítelem - který auto vlastní byla policie. Ale nic moc nevyřešili. Jaká hrozí pokuta a počet bodů. Děkuji.
Zobrazit vlákno Nechtěné ujetí od nehody. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nechtěné ujetí od nehody.

ODBORNÍK21. května 2016 (14:25)

Netuším, co jim řekl, ale patrně toto: Nezastavení po nehodě Lze doporučit policistům vůbec nevypovídat.

Reagovat


údajné ujetí od nehody

TAZATEL17. října 2013 (12:25)

Dobrý den, chci se zeptat jaký trest mi hrozí. V ulici v zakazu stani stoji rada stojicich aut, auto ktere je postavene v zakazu stani a ja mu pri objizdeni ulomim zrcatko a nevim i tom protoze me se sklopi a odjedu..jaky trest muze nastat?
Zobrazit vlákno údajné ujetí od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: údajné ujetí od nehody

ODBORNÍK17. října 2013 (20:29)

Nezastavení po nehodě nebo

Reagovat


údajná nehoda při parkování

TAZATEL22. února 2013 (10:47)

mám firemní vůz se kterým jsem měl údajně mít drobnou nehodu s nepatrnou škodou při parkování. Byl večer a já si ničeho nevšiml. Druhý den volala policie ať přijedu s tímto autemna prohlídku. To jsem udělal a policie neshledala naprosto žádné poškození firemního vozu , ani drobná odřenina nic. Bylo mi řečeno že se to může stát že si řidič nemusel ničeho všimnou ale jsou dva svědci kteří viděli mé auto a zapsali si SPZ. Údajně poškozený řidič zavolal policii , která přijela prý za pár hodin a vše sepsala. Pro jistotu jsem nechal auto prohlédnou v autorizovaném servisu kde bylo písemně potvrzeno , že na voze není žádná známka mechanického poškození. I já mám dva svědky , kolegy , kteří si ničeho nevšimli. Policie se mnou nesepsali nic , jen chtěli vidět auto. Pravděpodobně to půjde do správního řízení. Jak se taková věc řeší ? Jedno auto poškozeno ( malá škoda - na druhém autě nic) ,dva svědci proti na druhé straně dva svědci pro. Jak může postupovat správní orgán? Divil jsem se že se mnou policajti nesepsali žádný zápis. Pouze vyfotili a prohlédli auto. Teoreticky mohu tvrdit že jsem auto neřídil ale nechci lhát když jsem auto řídil ale žádného ťukance do druhého auta si nejsem vědom. Svědkové mohou být ovlivněni , nebo mě napadl pojistný podvod řidiče druhé strany. Jak se mám hájit proti takovému obvinění ? Co byste doporučoval , vzhledem k Vaším zkušenostem a po přečtení tohoto příspěvku? Děkuji.
Zobrazit vlákno údajná nehoda při parkování na samostatné stránce.

Reagovat

RE: údajná nehoda při parkování

ODBORNÍK22. února 2013 (22:42)

Za prvé není zjištěno, kdo vozidlo řídil. Takže orvní obrana by mohla být odepření podání vysvětlení. Pokud Vás sorávní orgán rovnou předvolá jako podezřelého, což by neměl, potom bude třeba důrazná obrana. Nejprve cv tom, že není zjištěn pachatel. Pak se uvidí. Pozor, mohlo by to skončit takto:
Bližší info viz Nezastavení po nehodě - § 125c / 1i) 1.

Reagovat

RE: RE: údajná nehoda při parkování

TAZATEL23. února 2013 (18:01)

děkuji . Policie se mnou nespsala nic , pouze vůz prohlédli a vyfotili. Samozřejmě chtěli viděl techničák, řidičák a doklady k autu. Majitelem auta je firma ne já.Pokud správnímu úřadu odmítnu podat vysvětlení , bude to automaticky tak že firma dostane pokutu a mně nehrozí žádné bodové sankce? Nebo je lepší říci že auto řídil kolega ze zahraničí? Pokuta problém není ,problém je riziko 7 bodů , pokud bych přiznal že jsem byl za volantem já. Myslíte si že stačí jednoduše odmítnout výpoveď tak abych si byl jistý že nepřijdu o body? Pokud je v tomto případě max. pokuta do 5000 Kč tak je to lepší než ztratit tolik bodů. Neudělali policajti chybu když se mnou nic nesepsali? Měli to udělat nebo to není nutné? Pokud by stačilo odmítnout výpověď tak bych snad ani nepořeboval právního zástupce. Nebo se mýlím. Moc děkuji za odpovědi.

Reagovat

RE: RE: RE: údajná nehoda při parkování

ODBORNÍK23. února 2013 (21:17)

Na podání vysvětlení ho nepotřebujete. Lépe bude odmítnout s odkazem na poučení. Nesmí to být odmítnutí bezdůvodné, ale proto, že by Vám či osobě blízké hrozilo stíhání za přestupek.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: údajná nehoda při parkování

TAZATEL24. února 2013 (13:01)

jen ještě poslední dotaz. Pochybila policie když se mnou nic nesepsala , pouze udělali prohlídku auta. Je to standartní postup? Po obhlídce auta řekli že nic nenašli a mohu odjet. Myslím že toto může být v můj prospěch ,nebo se mýlím. Díky moc.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: údajná nehoda při parkování

ODBORNÍK24. února 2013 (23:29)

Nějaký záznam by vždy měl být. Takhle se vlastně nekonalo nic.

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Nezastavení po nehodě"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera