12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Ujetí od dopravní nehody

Za spáchání dopravního přestupku "Ujetí od dopravní nehody" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějšíh přestupků. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 5000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 2.500 – 5.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích).

POZOR: Sankce za spáchání tohoto přestupku byly v minulosti odlišné. Podívejte se na přehled změn v bodovém systému a pokutách.

Definice přestupku "Ujetí od dopravní nehody", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Ujetí od dopravní nehody
Přestupekpři dopravní nehodě v rozporu s § 47 odst. 4 písm. c) nedovoleně opustí místo dopravní nehody nebo se neprodleně nevrátí na místo dopravní nehody po poskytnutí nebo přivolání pomoci nebo po ohlášení dopravní nehody
Počet bodů v bodovém systému7
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 5000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení2.500 – 5.000
Zákaz činnosti1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích)
Paragraf§ 125c / 1i) 4.


Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Ujetí od dopravní nehody", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

Dopravní nehoda, ujetí od dopravní nehody, ztráta bodů, výše pokuty

TAZATEL15. února 2019 (16:03)

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat kolik mohu dostat bodů za ujetí od dopravní nehody kde bylo poškozeno auto druhé strany způsobem následujícím : Couval jsem s dodávkou a při tomto úkonu jsem nacouval do auta zaparkovaného po mé pravé zadní části vozidla které jsem řídil. Jakou mohu dostat pokutu od přestupkové komise a jakou mohu dostat nejvyšší pokutu ?
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda, ujetí od dopravní nehody, ztráta bodů, výše pokuty na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda, ujetí od dopravní nehody, ztráta bodů, výše pokuty

ODBORNÍK15. února 2019 (16:42)

Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL9. února 2019 (12:24)

Dobrý den, prosím o odpověď na dotaz co mi hrozí za to, že jsem v noci na zasněžené vozovce najel na ostrůvek, auto skočilo, žádného nárazu jsem si nevšiml... Druhý den jsem zjistil že mám urvaný kousek nárazníku... To už jsem měl protokol od policie, že jsem poškodil dopravní značku na tomto ostrůvku... Žádný naráz tam nebyl, jen jsem se o tuto značku otřel... Jaký nejvyšší trest mi hrozí za tyto přestupky... & 125c,ods.1 písm k, & 125c, ods 1 písm bod 2, a & 125c,odst.1 písm. k..... Jde mi o to jestli je možné že bude zadržen ŘP???
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK9. února 2019 (19:25)

Určitě vás obviní z tohoto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL9. února 2019 (20:00)

Tomu rozumím... Ptám se jen na to, jestli to je na ŘP, anebo na 7 bodů... Moje první nehoda... Někde píšou zákaz řízení na 1 až 6 měsíců, někde píšou že by musely být nehody dvě v jednom roce... Tomu nerozumím.... Děkuji...

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK9. února 2019 (21:51)

zákaz ne

Reagovat


správní řízení

TAZATEL6. února 2019 (18:13)

Ahoj, potřeboval bych poradit. Stala se mi nehoda srazili jsme se v úzké uličce zrcátky. Já jsem ujel ještě asi 2 km( vezl jsem 2 stopaře, které jsem tam vyhodil a chtěl jsem jet zpátky). Dojel mě druhý řidič a zaútočil na mě( dal mi pěstí a chytil mě pod krk, že chce prachy za zrcátko. Popojel jsem kousek dál a zavolal policii. Přečin posunuli do správního řízení. Co mě teď může čekat? Měl jsem ještě 2 roky prošlý řidičák.
Zobrazit vlákno správní řízení na samostatné stránce.

Reagovat

RE: správní řízení

ODBORNÍK6. února 2019 (18:16)

To je problém, hrozí toto:
Nezastavení po nehodě nebo Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Ujetí od dopravní nehody

Dopustili jste se dopravního přestupku "Ujetí od dopravní nehody" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...