12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody

Za spáchání dopravního přestupku "Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 5000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 2.500 – 5.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích).

POZOR: Sankce za spáchání tohoto přestupku byly v minulosti odlišné. Podívejte se na přehled změn v bodovém systému a pokutách.

Definice přestupku "Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody
Přestupekpři dopravní nehodě v rozporu s § 47 odst. 3 písm. f) neprokáže totožnost ostatním účastníkům nehody včetně sdělení údajů o vozidle, které mělo účast na dopravní nehodě
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 5000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení2.500 – 5.000
Zákaz činnosti1 - 6 měs. (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích)
Paragraf§ 125c / 1i) 3.


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Odjetí z místa nehody

TAZATEL9. listopadu 2014 (13:23)

Při parkování se paní asi nepodívala do zrcátek a tukla do mého auta. Trvala na to, že jsem nehodu zavinila já - že jsem do ni najela ze zadu. Nebyly jsme schopné se spolu domluvit a ona pak začala být agresivní, tak jsem z místa odjela protže jsem dostala strach co by mi mohla udělat. Ona si ale vyfotila mou SPZ a vše oznámila policii. Po pár měsících jsem šla podat výpověď a teď mi přišlo oznámení o zahájení správního řízení. Jsem obviněná z toho, že jsem po nehodě nezastavila vozidlo, že jsem nesepsala záznam o dopravní nehodě a také z přestupku paragraf 125, odst. 1, písm. k). Vinu nenesu, i když je to těžké dokázat, protože na místě nehody nebyla žádná kamera, žádní svědkové a neprovedla jsem dechovou zkoušku (druhá paní ano). Jsem předvolaná k ústnímu jednání a chtěla jsem se zeptat, co mne může postihnout? Můžou mne obvinit ze zavinění nehody? Dostanu pokutu za překročení těchto 3 přestupků nebo budu muset platit také škodu na vozidle té paní ( na mém není žádná, ovšem paní měla lehce vtlačenou boční část dveří)?
Zobrazit vlákno Odjetí z místa nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odjetí z místa nehody

ODBORNÍK9. listopadu 2014 (16:52)

Jiné porušení povinností Ovšem pozor, velmi rádi si to vykládají, jako ujetí od nehody za 7 bodů:Neohlášení dopravní nehody. V daném případě si myslím, že to bude jinak. Vidím to na Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehodyovšem ze strany té druhé osoby. Doporučuji Vám vzít si věci znalého právníka.

Reagovat

RE: RE: Odjetí z místa nehody

TAZATEL9. listopadu 2014 (18:18)

A je možné, že by mne obvinili ze zavinění nehody a já bych tím pádem musela uhradit škodu na vozidle??

Reagovat

RE: RE: RE: Odjetí z místa nehody

ODBORNÍK9. listopadu 2014 (18:53)

Na to je pojistka.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Odjetí z místa nehody

UŽIVATEL A2. ledna 2015 (17:39)

Dobrý den já jsem měl také dopravní nehodu ale ujel jsem z dopravní nehody ale jeto první dopravní přestupek co mám řidičsky průkaz co my hrozí muzou i odebrat ridicak nebo jen pokutu ale myslim si ze papiry my nechaj ale nevim bojim se teprf mam papiry Rok a prestupoek byl první dekuji za odpoved

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Odjetí z místa nehody

ODBORNÍK3. ledna 2015 (15:08)

Neznám okolnosti, nelze přesně odpovědět.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Odjetí z místa nehody

TAZATEL9. listopadu 2014 (18:57)

Takže nejhorší co mi může hrozit je 7 bodů a pokuta do 5 tisíc?

Reagovat


Jízda s vozíkem bez RZ

TAZATEL7. ledna 2014 (00:22)

Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat,přítel koupil vozík a jel s ním bez registrační značky,přičemž při přejíždění z pr. pruhu do prostředního se střetl s jiným vozidlem,přitom vozíkem odřel vozidlo,nebylo kde zastavit,s řidičkou poškozeného vozidla se domlouval přes stažené okénko a odjel.Nyní se má dostavit ke správnímu řízení,kde se bude řešit jízda bez RZ vozíku a nesepsání záznamu o nehodě.Chtěla jsem se zeptat,co mu hrozí a jestli si má vzít právníka.Děkuji moc za odpověď.
Zobrazit vlákno Jízda s vozíkem bez RZ na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Jízda s vozíkem bez RZ

ODBORNÍK7. ledna 2014 (07:12)

Jestli to byl nový vozík, měl by mít převozní značku. Měl ji? Porušil povinnost sepsat společný záznam. Otázka, zda to odmítl. Oznámil to pojišťovně? Hrozí mu celkem velký problém: Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ a Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody

Reagovat


Nehoda (Uražení zrcátka)

TAZATEL26. srpna 2013 (12:46)

Dobrý den,
jeli jsme a urazili zrcátko stojícímu autu. S řidičem jsme poté mluvili, domluvili se, že vše vyřešíme přes pojišťovny a dali mu na sebe telefonní číslo, ale žádné jiné údaje jsme si nevyměnili. Nevím, jestli si druhý řidič opsal naši SPZ. Pokud má o jen mé jméno a SPZ, může to použít proti nám?
Zobrazit vlákno Nehoda (Uražení zrcátka) na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda (Uražení zrcátka)

ODBORNÍK26. srpna 2013 (18:43)

Musíte s ním sepsat společný záznam a dát ho do pojišťovny. Jinak čekejte potíže.

Reagovat

RE: RE: Nehoda (Uražení zrcátka)

TAZATEL26. srpna 2013 (19:26)

Ani jeden jsme nic nesepisovaly. Takže by měli problémy obě strany? Popřípadě jaké největší problémy můžou nastat?

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda (Uražení zrcátka)

ODBORNÍK28. srpna 2013 (20:28)

Větší Vy:
Bližší info viz Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody - § 125c / 1i) 3.

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody

Dopustili jste se dopravního přestupku "Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera