12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k dopravnímu přestupku Ujetí od dopravní nehody

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s dopravním přestupkem Ujetí od dopravní nehody.

Ujeti od nehody

TAZATEL12. listopadu 2018 (18:17)

Dobrý den chtěl bych se optat měl jsem nehodu to auto co do mě nejelo tak mi urval jen nárazník a ja jak jsem se lekl tak jsem dupl na plyn (zrovna jsem se rozjížděl když on do mě tukl) a prorazil jsem plot u skoly šel jsem se podívat jestli tam je a nikdo nikde tak jsem sedl do auta a jel stim domů druhý den jsem měl u auta policejty kdo mi zaplatí škodu kterou jsem způsobil mim vozidlem a kolik mi hrozí pokuta že jsem odjel od nehody a jestli mi nechají řidičák nebo spíš co a jak mám delat děkuji
Zobrazit vlákno Ujeti od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujeti od nehody

ODBORNÍK12. listopadu 2018 (18:24)

Hrozí toto Nezastavení po nehodě nebo Neohlášení dopravní nehody nebo Nezastavení po nehodě Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Ujeti od nehody

TAZATEL13. listopadu 2018 (19:11)

Dobře děkuji a škodu mi platí pojišťovna? Nebo já?

Reagovat

RE: RE: RE: Ujeti od nehody

ODBORNÍK13. listopadu 2018 (22:06)

A máte jeho SPZ?

Reagovat


Tuknuti na parkovišti

TAZATEL9. listopadu 2018 (11:44)

Dobrý den,
Mám dotaz. Dnes mi přišla obsilka od policie ohledně ujetí od nehody.
Jezdí s ním žena. Že sice v ten den tam byla ale nevšimla si toho že by někoho tukla na parkovišti ani na autu nic není. Ale fotku SPZ prý mají, prý ji vyfotila majitelka vozu.,ale co když si to jen vymyslela? Nevím co od toho mám čekat? Můžete mi poradit
Zobrazit vlákno Tuknuti na parkovišti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Tuknuti na parkovišti

ODBORNÍK9. listopadu 2018 (20:28)

Hrozí možná toto: Nezastavení po nehodě nebo Ujetí od dopravní nehody v nejlepším případě Neohlášení dopravní nehody Určitě potřebujete právníka

Reagovat


Nehoda

TAZATEL25. října 2018 (23:11)

Dobrý den, známý včera jel s nákladním vozidlem s přívěsem, v zatacce mu vlek prejel do protisměru kde se bokem strejchnul s dodavkou, o nehodě ani nevedel zjistil to asi po 5km v místě nakladky, ze ma poškozený bok přívěsu, v tom uz o nem vedela policie, vratil se sni na místo nehody, o nehodě původně nevěděl, auto, dechová zkouška, tachograf atd mel vporadku, podle policie, pri nehodě vzniklo lehci zranění, věc byla predana správnímu řízení, co mu hrozí?, nema na kontě žádné body a za cca sedm let jeden přestupek, díky za odpověď.
Zobrazit vlákno Nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda

ODBORNÍK26. října 2018 (06:59)

Nelze odhadnout, jak to budou kvalifikovat. Bude záležet na intenzitě zranění. Často je snaha zjednodušovat a např. Neohlášení dopravní nehody nebo Ujetí od dopravní nehody Takže pozor na to a v takovém případě se účinně bránit!

Reagovat

RE: RE: Nehoda

TAZATEL26. října 2018 (11:55)

Díky za odpověď, uvidíme, šlo spíš o to aby tam nehrozilo zavinění dopravní nehody se zraněním, za to je odebrání RP, tak ho to celkem vylekalo.

Reagovat


Odřené auto

TAZATEL20. července 2018 (15:58)

Dobrý den, dnes odpoledne se mi stala nehoda. Na parkovišti jsem couvala, dívala jsem se dozadu a bohužel jsem si nevšimla, že jsem předním nárazníkem podrela auto stojící vedle mě. Zazmatkovala jsem a od místa ujela. Z okna mě viděla nejspíš nějaká důchodkyně. Mám teď výčitky svědomí. Mám se na místo nehody vrátit a dát za stěrač poškozeného auta svoje telefonní číslo? Popř. co mi konkrétně hrozí, pokud by mě důchodkyně nahlásila za ujetí od dopravní nehody?
Dekuji za odpověď
Zobrazit vlákno Odřené auto na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odřené auto

ODBORNÍK23. července 2018 (09:11)

Nedělal bych nic. Měla jste zavolat policii. Teď by Vám hrozilo Neohlášení dopravní nehody nebo Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL9. června 2018 (14:11)

Mám dotaz.V noci jsem zpusobil nehodu služební dodávkou o sloup veřejného osvětlení,nikoho jsem nesrazil ani já jsem nebyl zraněn.Volal jsem nadřízené a ta mě nepovolila zavolat policii že musím splnit pracovní povinnosti a poslala pro mě kolegu ale ten nezná mojí linku,tak jsem musel s ním na mou linku.Vozidlo zustalo v blizkosti dopravní nehody,bylo nepojízdné.Ráno po splnění povinností jsme z obchodní zástupkyní jeli na místo nehody,po zjištění že byla zpusobená škoda na veřejném osvětlení byla přivolána policie ČR.PČR vše zdokumentovala a předavá do správního řízeni.Co mě hrozí?Děkuji
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK9. června 2018 (20:37)

Udělal jste chybu, toto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Odřené auto

TAZATEL7. června 2018 (20:00)

Dobrý den,

včera jsem odřela auto na parkovišti, když jsem couvala. Stalo se mi to poprvé auto mám od listopadu 2017. Bohužel jsem vůbec nevěděla co mám dělat, jediná možnost mě napadla napsat vzkaz na papír a přiložit za stěrače, že mě celá událost velice mrzí a že škodu zaplatím + jsem přidala tel. číslo. Jak jsem měla postupovat nebo ještě stále mohu? Chtěla jsem zavolat policii, ale vlastník poškozeného auta nikde nebyl. Dnes jsem okolo poškozeného auta prošla,ale vlastník auta ještě stále o ničem neví (auto stojí stále pořád na parkovišti se vzkazem) Na parkovišti nejsou kamery. Platím si pojištění na mé auto.
Zobrazit vlákno Odřené auto na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odřené auto

ODBORNÍK7. června 2018 (20:36)

Vaše povinnost byla zavolat policii. Pokud se s Vámi dotyčný nespojí a zavolá policii hrozí toto: Neohlášení dopravní nehody čin Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


sedlakovasary@seznam.cz

TAZATEL3. června 2018 (14:42)

Dobrý den, chtěla bych poprosit o pomoc a radu. V minulém týdnu jsem absolvovala nákupy po supermarketech, bohužel druhý den jsem si na svém autě všimla barvy od jiného auta, žádný hluboký škrábanec.Šlo to vyčistit vodou. Vůbec si nevybavuji, že bych jiné auto odřela.Tudíž tedy nevím jestli jsem škodu způsobila já nebo někdo jiný mě. Chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat, pokud by se našel svědek, který mě viděl ???Už mě napadlo, zda se jít informovat na policii, zda nebyla hlášena nějaká nehoda/škoda.Vůbec nevím co dělat..Moc děkuji za pomoc.
Zobrazit vlákno sedlakovasary@seznam.cz na samostatné stránce.

Reagovat

RE: sedlakovasary@seznam.cz

ODBORNÍK3. června 2018 (15:55)

Nedělejte vůbec nic. Obrátilo by se to najisto proti vám. Pokud vás bude kontakotvat policie, trvejte na písemném předvolání a sjednejte si advokáta.

Reagovat

RE: RE: sedlakovasary@seznam.cz

TAZATEL3. června 2018 (16:03)

Mohu se ještě zeptat, proč sjednat advokáta ???Zda by mohl výrazně pomoct ??Děkuji moc...

Reagovat

RE: RE: RE: sedlakovasary@seznam.cz

ODBORNÍK3. června 2018 (18:19)

Protože si sama neporadíte. Udělají Vás na toto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (15:39)

Dobrý den, ako cyklista som bol účastníkom nehody, kedy mi auto nedalo prednosť a preletel som cez kapotu. Vinník ujel ale následne bol nájdený. Bola mi zavolaná sanitka, ktorá ma vzala na pohotovosť na RTG a s pár odreninami ma následne pustili domov. Nemal som žiadnu práce neschopnosť len pár odrenín a škodu na kole. Kontaktovala ma polícia či mám záujem zverejniť lekársku správu. Nechcem řidičovi spôsobiť nejaké nepríjemnosti so súdom ale zároveň nechcem nič zatajovať a hlavne nechem aby som na tom bol škodný ja. Prosím o radu ako postupovať aby som sa vyvaroval tomu že nakoniec z toho ja vyjdem s prominutím ako blbec (nebude mi preplatená škoda alebo budem obvinený zo zatajovania materiálov ???? )
Zobrazit vlákno Nehoda cyklistu s autom na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda cyklistu s autom

ODBORNÍK29. května 2018 (16:02)

S vydáním lékařské zprávy můžete nesouhlasit, to je na Vás. Pokud jste měl jen odřeniny, nenní to ublížení na zdraví, tudíž řidiči neublížíte. Bude mít nedání přednosti tak či tak.

Reagovat

RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (16:12)

ďakujem za odpoveď, ešte dotaz: čiže nezáleží na tom či tú správu poskytnem alebo neposkytnem, dostane tak či tak nedání přednosti. Trochu nerozumiem prečo ma vyšetrujúci policajt stavia do pozície, že ja mám rozhodnúť (na základe podpisu) či to bude ublíženie na zdraví alebo nie - v podstate mi bolo povedané že ak to zverejním řidič dostane 2 roky zákaz + 25000-50000 pokutu a keď to nezverejním tak dostane akurát priestupok nedanie prednosti. Trochu som si myslel že toto má ohodnotiť polícia / súd, nie ja. Je to štandardný postup polície? Nemalo byť v ich záujme aby sa vec vyšetrila poriadne a aby som ja zverejnil lekársku správu? Díky

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

ODBORNÍK29. května 2018 (19:29)

Jaké jste měl zdravotní následky?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (21:03)

Niekoľko odrenín na nohách rukách a narazené bedro = takže nič hrozne závažné. Nevyplynula z toho žiadna práce neschopnosť (okrem dňa nehody, ktorý som strávil na vyšetreniach)

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

ODBORNÍK29. května 2018 (21:19)

Takže přečin ublížení na zdraví nehrozí

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (22:20)

Ja som si práve myslel že keď je tam ujetí od nehody tak sa aj najmenšie zranenie rieši ako ublíženie na zdraví (kdyby řidič od nehody neujel tak by to ublížení na zdraví nebylo ale když ujel tak se to posudzuje jinak - to mi bolo povedané policajtkou). Každopádne Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

ODBORNÍK29. května 2018 (22:35)

Ještě může hrozit toto: Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky resp: § 151 [Komentář WK]
Neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku
Řidič dopravního prostředku, který po dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo zákazem činnosti.

Ale vy jste neutrpěl újmu na zdraví. Těžkoradit..
Kromě nedání přednosti tam bude i toto:
Nezastavení po nehodě
undefined Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (22:43)

... no uvidíme jak to dopadne. Ešte raz ďakujem za pomoc.

Reagovat


Nehoda při couvání

TAZATEL22. května 2018 (12:48)

Dobrý den,
Nedávno jsem při couvání na parkovišti způsobila nehodu při couvání. O extra velkou škodu se nejednalo, pouze prohnutý blatník. Nechávala jsem u auta cedulku, nikdo se však neozval a proto předpokládám, zda cedulka neuletěla.
Dnes u mě doma byla policie, vyfotit si doklady a mé auto s tím, že se mnou budou muset sepsat výslech.
Mam z toho špatné pocity, je to má první nehoda a řidičák nemám ani rok. Zajímalo by mě, jaká by mi v tomto případě hrozila sankce.
Zobrazit vlákno Nehoda při couvání na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda při couvání

TAZATEL22. května 2018 (14:13)

Chci ještě doplnit, že na policii jsem nevolala. Čekala jsem zda, se majitel ozve či nikoliv. Dle toho, když jsem se policie ptala, tak mi odpověděli, že žádný lísteček na místě nebyl a zmínili se, že tedy někdo nahlásil mou SPZ, ale zřejmě se nezmínil o tom, zda jsem vylezla z auta či ne. Mám strach aby to nešlo někam dál, pokud by to bylo tvrzení proti tvrzení.

Reagovat

RE: RE: Nehoda při couvání

ODBORNÍK22. května 2018 (14:42)

To je celkem vážné, protože popjišťovna na vás bude chtít zaplatit škodu a hrozí navíc i toto: Neohlášení dopravní nehody a možná i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda při couvání

TAZATEL22. května 2018 (15:39)

Škoda by měla jít z povinného ručení, pokud dobře vím, ne? Policie mi řekla, že bych mohla dostat pokutu do 2000,-, případně navrch ještě zaplatit poplatek na úřadě a pokud se jedná o mou první nehodu, tak bych mohla dostat podmínku pouze a ne přímo zákaz, o bodech se nijak nezmínil. Bude to tedy pouze touto cestou nebo se mám přichystat i na nějaká možná soudní řízení? Moc se v tom ještě neorientuji. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nehoda při couvání

ODBORNÍK22. května 2018 (16:47)

Ano, pojišťovna zaplatí, ale vzdálení se z místa nehody je důvod k tzv. regresu. Pokuta sice ano, zákaz ne, ale body být mohou (7). Po nehodě se prostě musíte chovat přesně podle zákona.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda při couvání

TAZATEL22. května 2018 (16:56)

Rozumím. Ještě jeden dotaz, mohl by být i problém, pokud nejsem majitelem vozidla a pojištění také není na mě? Vozidlo je psané na otce a ten zároveň platí i pojištění.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda při couvání

ODBORNÍK22. května 2018 (18:42)

To je jedno čí je auto, podstatné je jednání řidiče.

Reagovat


Malá nehoda

TAZATEL18. dubna 2018 (20:50)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Objizdel jsem na sídlišti stojící vozidlo s přívěsným vozíkem a trochu ho vzal bokem auta. Ničeho jsem si nevšiml, jen jsem myslel, že rána způsobena škrtnutím o vozík vznikla pádem nákladů v mém autě (VW transporter). Jenže cca po deseti minutách jsem zjistil, že jsem odřený, tak jsem se na místo vrátil, ale už tam byla policie. Samozřejmě jsem vystoupil, podal vysvětlení, ale policista mi řekl, že jsem ujel od nehody, ale že napíše do protokol, že jsem se k nehodě vrátil. Podotýkám, škoda tak za max 500 Kč a nikdo nebyl zraněn. Jakou mohu dostat pokutu a kolik mě to bude stát bodů? Děkuji Martin
Zobrazit vlákno Malá nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Malá nehoda

ODBORNÍK19. dubna 2018 (08:37)

POZOR! Mohli by ti toto: Nezastavení po nehodě nebo Ujetí od dopravní nehody V takovém případě se bez právníka neobejdete.

Reagovat


Nehoda při parkování

TAZATEL5. února 2018 (13:46)

Dobrý den,
rád bych se zeptal na možnou sankci při následující nehodě. Při parkování došlo k nárazu do stojícího vozidla. Nedošlo ke zranění.
Při prvním ohledání vozidla se zdálo, že půjde pouze o poškození RZ, až později bylo zjištěno, že rozsah poškození bude větší a byla zavolána PČR (vozidlo přestupce je firemní, PČR je třeba volat při jakékoli škodě).
vzniklá škoda na vozidle pachatele může překročit 100 000 Kč, na vozidle poškozeného patrně ne (dost možná ani 50 000 Kč). Nehoda byla sepsána PČR a předána do správního řízení.
Zajímalo by mne, jaká zde hrozí sankce za způsobenou nehodu a zda hrozí i sankce za ujetí od nehody nebo nezavolání policie, pokud nebylo hned po nehodě zřejmé, že by toto bylo nutné.
Děkuji
Zobrazit vlákno Nehoda při parkování na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda při parkování

ODBORNÍK6. února 2018 (10:00)

za nehodu Jiné porušení povinností za ujetí Ujetí od dopravní nehody ale u Vás nepoznám, co se vlastně stalo

Reagovat


Ujeti od nehody

TAZATEL29. prosince 2017 (13:22)

Dobrý den ,nedávno jsem byla na parkovišti a při chování jsem malinko odřekla světlo auta vedle ,spolujezdce řekl že tam nic není že to bylo malo a noc se nestalo ,ale když jsem přijela domů viděla jsem ,že ja mam na autě malou šmouhu a škrábnuti . Za mnou šly asi 3 lidi a myslím ,že to viděly . Kdybych to věděla hned a nezazmatkovala tak bych tam potkala ,nikdy se mi to nestalo tak mě to rozhodilo .
Měla jsem chuť zavolat na policii a nahlasit se sama ,ale váhám třeba SPZ neviděli ,netuším ,ale užira mě svědomí .
Je za to nějaký bod nebo pokuta , když by to nahlásil poškozený?
Zobrazit vlákno Ujeti od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujeti od nehody

ODBORNÍK29. prosince 2017 (14:37)

Lze doporučit nic nehlásit. Policie je schopna z toho udělat toto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Ťukanec

TAZATEL15. listopadu 2017 (08:54)

Dobrý den,
podařilo se mi dnes ráno ťuknout do auta tak, že jsem mu udělal malou díru do světla. Bohužel jsem u sebe neměl tužku a papír a navíc jsem spěchal do práce a tak jsem odjel. Rád bych se přiznal a dohodl se na nějaké náhradě škody, ale nevím jak postupovat tak, abych nakonec neplatil dvakrát: jednou na základě domluvy a podruhé oficiálně. Zároveň bych byl rád, aby se to nedozvěl můj zaměstnavatel. Kolegové mi radili, abych to nechal být, že si toho poškozený nevšimne a že má možná havarijní pojištění, ale stějně se to ve mě mele: čestně se přiznat vs. strach z toho aby mě ještě nepodvedl.
Děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Ťukanec na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ťukanec

ODBORNÍK15. listopadu 2017 (12:03)

Přiznání je sice polehčující okolnost, ale jistý trest. V tomto případě klidně i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Parkoviště

TAZATEL13. listopadu 2017 (12:13)

Dobrý den,
dnes dopoledne se mi stala taková nemilá věc. Na parkovišti u jedné nemocnice jsem při vycouvávání omylem ťukla do auta, které stálo vedle mě. Zastavila jsem, otevřela dveře a podívala jsem se, jeho automobilu na pohled nic nebylo. Moje auto je lehce ťuklé (samozřejmě moje vina). V autě u sebe nemám ani tužku ani papírek, abych zanechala své telefonní číslo - takže jsem odjela. Zajela jsem si tedy do práce pro tužku a papír a když jsem se vrátila, auto už tam nebylo. Jelikož mám černé svědomí, ještě jsem pro jistotu zavolala do nemocnice a oznámila to na informacích s tím, že pokud by se tam někdo ptal - nechám jim tam na mě kontakt. Dala jsem paní telefonní číslo. Nevím co víc už udělat a mám strach, aby to někdo neoznámil přímo na policii. Lísteček sice majitel u auta nenašel, ale kontakt jsem nechala v nemocnici. Zajímalo by to někoho? Mohl by z toho být nějaký větší problém? Opravdu mě to mrzí, proto jsem volala i do nemocnice ihned sama od sebe, kdyby se náhodou někdo ozval. Děkuji moc za odpověď.
Zobrazit vlákno Parkoviště na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Parkoviště

ODBORNÍK13. listopadu 2017 (12:48)

Měla kste zavolat policii. Teď jste na sebe všechno vykecala a hrozí vám, když to dostane dok ruky policie toto: Neohlášení dopravní nehody v horším případě toto: Ujetí od dopravní nehody Buďte ráda, když se to poškozený nedozví.

Reagovat

RE: RE: Parkoviště

TAZATEL13. listopadu 2017 (13:23)

Dle mě je lepší, by to dotyčný řešil přímo se mnou než zavolal rovnou na policii (třeba dle kamerového systému, kde je vdiět, že jsem potom odjela), není to tak?

Reagovat

RE: RE: RE: Parkoviště

ODBORNÍK13. listopadu 2017 (15:21)

to je na Vás

Reagovat


Ujetí od místa nehody

TAZATEL1. listopadu 2017 (16:31)

Dobrý den, před nedávnem jsem naboural do restaurační zahrádky. Jelikož jsem se o ní jen tak nějak "opřel" myslel jsem, že nevznikla škoda a z místa odjel domů. Po pár hodinách jsem zjistil, že majitel restaurace nahlásil škodu a připad řeší PČR. Tak jsem jel tedy hned za majitelem restaurace a domluvil se s ním na vyreseni pojistné události, na což se majitel pokoušel nahlášení stáhnout, ale marně...druhý den mě policie telefonicky kontaktovala a sepsala se mnou po telefonu mé vyjádření k věci s tím že případ bude předán k přestupkovému řízení...Co mám ted očekávat? Mám totiž hrůzu z toho, že jsem měl podobnou situaci vloni v září (pokuta a body uděleny v listopadu) a ted mi vezmou papíry když se mi to stalo ted v říjnu. Predem moc děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Ujetí od místa nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujetí od místa nehody

ODBORNÍK1. listopadu 2017 (19:43)

Netuším, co na vás vymyslí. Může to být Neohlášení dopravní nehody ale v horším i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Ujetí od místa nehody

TAZATEL2. listopadu 2017 (15:45)

Co je podle Vás pravděpodobnější?...A není nezvyklí, že PČR stačila výpověď pouze po telefonu, aniž bych něco podepsal?

Reagovat

RE: RE: RE: Ujetí od místa nehody

ODBORNÍK2. listopadu 2017 (22:56)

Nevím a výpověď po telefonu není výpověď. Jako byste nic neřekl. Mluvili vůbec s Vámi?

Reagovat


Bouračka v jednosměrce

TAZATEL19. října 2017 (17:45)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak bych byl na tom jak bodově, tak i pokutově za jízdu a nabourání v jednosměrce a následné ujetí od nehody. Přišlo mi domů totiž pozvání k vysvětlení dopravní nehody. Děkuju
Zobrazit vlákno Bouračka v jednosměrce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Bouračka v jednosměrce

ODBORNÍK19. října 2017 (22:19)

Netuším, o co přesně šlo, ale může být i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Nezletilá osoba

TAZATEL15. října 2017 (11:37)

Dobrý den,
je mi 17 let (dělám řidičák) a vzal jsem otcovi auto. Vjel jsem do jednosměrky v protisměru a z protisměru vyjelo auto, tak jsem chtěl uhnout, aby nedošlo k srážce a naboural jsem výstražné značení práce na vozovce, otci jsem sedřel celý bok a z místa nehody jsem ujel. Rodičům přišel po 14 dnech dopis k vysvětlení této autonehody. Tak bych se chtěl informovat o tom, co mi hrozí, pokud rodiče řekniu pravdu a co hrozí otci, kdyby to vzal na sebe. Děkuju
Zobrazit vlákno Nezletilá osoba na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nezletilá osoba

ODBORNÍK15. října 2017 (14:56)

Tobě pokuta do 5000 a zákaz do roka a 4 body. Otci Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Nezletilá osoba

UŽIVATEL A15. října 2017 (15:46)

A můžou otci sebrat řidičák? A popřípadě, platila by se pokuta?

Reagovat

RE: RE: RE: Nezletilá osoba

ODBORNÍK16. října 2017 (10:26)

A za co by mu ho měli vzít, když neřídil?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nezletilá osoba

UŽIVATEL A16. října 2017 (12:15)

Kdyby to vzal na sebe

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nezletilá osoba

ODBORNÍK16. října 2017 (12:47)

A proč by to dělal?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nezletilá osoba

UŽIVATEL A16. října 2017 (13:27)

Abych si mohl dodělat ten řidičák.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nezletilá osoba

ODBORNÍK16. října 2017 (14:18)

Když se chce obětovat.Raději se poraďte s advokátem.

Reagovat


Škrábnutí auta

TAZATEL14. října 2017 (18:42)

Dneska jsem na parkovišti pravděpodobně škrábla auto, nejsem si jistá, neviděla jsem škodu, ale odjela jsem domů, protože jsem se lekla. Po příjezdu domů jsem si všimla, že mám nějaké škrábance na autě... Takže mohou být škrábance i na tom druhém autě. Bylo tam spoustu svědků a určitě jsou tam kamery. Nikdo mě zatím nekontaktoval, co mám dělat?
Zobrazit vlákno Škrábnutí auta na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Škrábnutí auta

ODBORNÍK14. října 2017 (18:56)

Teď už je pozdě. Jen doufat.

Reagovat

RE: RE: Škrábnutí auta

TAZATEL14. října 2017 (18:58)

Nemám se tam vrátit a dát lísteček s číslem za okno?

Reagovat

RE: RE: RE: Škrábnutí auta

ODBORNÍK14. října 2017 (21:12)

Tím přiznáte, že jste opustila místo nehody: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Odreni auta o svodidlo

TAZATEL26. září 2017 (21:49)

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Stalo se mi, ze jsem autem najela na svodidlo a odřela si pravy bok u auta. Na místě nehody jsem nezastavila a pokracovala dal, zastavila jsem na parkovišti a zjišťovala škody na autě. Myslela jsem si, ze poškození auta nebude nad 100tis a tak jsem to nenahlasila na PČR. Po asi 3hodinach jsem zjistila, ze skoda na aute bude vyšší jak 100tis. vrátila jsem se na místo nehody a zavolala PČR. Priznala se jak se to stalo. Vše vyšetřili a sepsali se mnou na služebně vysvětlení a oznámili mi ze je to předane do správního řízení. Na svodidle byla jen barva od mého auta, žádné jiné viditelné poškození na nem nebylo. Nikdy jsem neměla nehodu a vůbec nevím co mě čeká bylo mi i řečeno, ze bych mohla přijít o ŘP je to možné? Děkuji za pomoc.
Zobrazit vlákno Odreni auta o svodidlo na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odreni auta o svodidlo

ODBORNÍK27. září 2017 (20:47)

O řp ne, ale obávám se, že jste na sebe oznámila toto: Neohlášení dopravní nehody ale co je horší, toto Ujetí od dopravní nehody Policie to tak obvykle oznamuje. Chce to odborníka na přestupky. Lze tomu zabránit.

Reagovat


ťuknutí do auta na parkovišti

TAZATEL6. srpna 2017 (20:39)

Dobrý den, nedávno jsem ťukla do auta na parkovišti. Je tam velký odtokový kanál, přes který se musí vyjíždět. Když popojedete trochu rychleji, tak se auto zhoupne. Parkuji tam každý den, tak tomu nevěnuji pozornost...nicméně druhý den mne vypátrala policie s tím, že na kamerovém systému jsem byla zaznamenána a na základě toho mne našli, Já jsem byla překvapená, protože jsem si toho nevšimla...Vše jsem jim vypověděla, ale nechtěli mi věřit, že bych si toho nevšimla nebo to ťuknutí neslyšela...straší mě ujetím od nehody a sebráním řidičského průkazu...Je to možné? Druhý den mi ani nedělali orientační zkoušku na alkohol, ani nepožadovali odebrání krve...Mohou to na mě zpětně požadovat, nebo na mě "hrát" požití alkoholu? Nic jsem samozřejmě nepila, ale bojím se, s čím by na mě u výslechu mohli vyrukovat...Jezdím již deset let bez jakéhokoliv záznamu. Předem Děkuji
Zobrazit vlákno ťuknutí do auta na parkovišti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: ťuknutí do auta na parkovišti

ODBORNÍK7. srpna 2017 (08:42)

Žádný zázaz nehrozí, ale budou na Vás chtít hodit toto: Ujetí od dopravní nehody což je nesmysl. Příště bez právníka nevypovídejte! I tak se z toho půjde dostat.

Reagovat

RE: RE: ťuknutí do auta na parkovišti

TAZATEL7. srpna 2017 (21:23)

No musím na služebnu k výslechu...Mohu se nějak bránit? Nebo je lepší mlčet?

Reagovat

RE: RE: RE: ťuknutí do auta na parkovišti

ODBORNÍK8. srpna 2017 (06:46)

Na policii je zbytečné cokoli říkat. Bez právníka nikam nechoďte.

Reagovat


Udajné ujetí od dopravní nehody

TAZATEL13. listopadu 2016 (20:19)

Dobrý den, potřebuji poradit jak postupovat. 12.11 jsem odjížděl z parkoviště od obchodního centra a při výjezdu mě blokovalo vozidlo, nevím proč ale stál uprostřed cesty tak jsem na něho zatroubil a objel jsem ho zprava aniž by se něco stalo, poté jsem jel dále s čistým svědomím a na přechodu když jsem dával přednost projíždějící sanitce za mnou řidič zastavil, vylezl a začal z ničeho nic po mě vykřikovat a naznačovat že mi rozbije auto tak jsem ve strachu odjel. Poté mě opodál zastavila policie s tím že jsem ujel od nehody čehož si nejsem vědom. Nic jsem nepodepisoval a z ničím jsem nesouhlasil, doložil jsem záznamy z palubní kamery ale na tom parkovišti tam toho moc nejde vidět, jen jak jsem zastavil a objel jsem ho, druhý záznam zaznamenal vykřikování agresivního pána. Děkuji za každou radu jak postupovat.
Zobrazit vlákno Udajné ujetí od dopravní nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Udajné ujetí od dopravní nehody

ODBORNÍK14. listopadu 2016 (21:41)

Bude dobré mít kvalitního obhájce, jinak hrozí Nezastavení po nehodě nebo Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Udajné ujetí od dopravní nehody

TAZATEL27. března 2017 (22:10)

Dobrý den, před měsícem jsem byl na prvním přestupkovém řízení, tam se nic nevyřešilo a zítra se koná další a to s poškozeným. Žádal jsem o nahlédnuti do spisu a z výpovědi poškozeného jsem se dozvěděl že po nehodě nic neřešil nastoupil do auta, jel natankovat a po cestě domů mě potkal tak mě začal pronásledovat a volat na mě policii. Z mého pohledu je to pochybení protože nehodu měl řešit na místě a to tak že měl na místo nehody zavolat policii označit místo atd... Můžu se bránit tím že pán poškozený pochybil a nedodržel zákon?? Celé se mi to zdá jako fraška. Děkuji za odpověd

Reagovat

RE: RE: RE: Udajné ujetí od dopravní nehody

ODBORNÍK28. března 2017 (15:13)

Fraška to není. V klistopadu jste dostal radu. Řídil jste se jí?

Reagovat


Vjezd do zákazu vjezdu

TAZATEL28. září 2016 (00:00)

Dobrý den,
při cestě k lékaři s dítětem jsem byl nucen zastavit a odbočil tedy z hlavní silnice. Na cca 15 minut jsem zastavil a při odjezdu mne zastavila "říční policie", která příjela lodí. Stalo se na silnici mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem na sjezdu k přívozu.Ačkoliv jsme ve voze cestovali čtyři osoby, ani jedna se nevšimla zákazové značky. Až po upozornění policisty, že jsem v zákazu vjezdu jsem vyhledal značku, která je na sloupu, jenže zarostlá stromem /ořešákem/ a tedy není viditelná. Mám vše nafoceno. Policista požadoval pokutu pěttisíckorun s čímž jsem nesouhlasil a později mi byla udělena pokutu ve výši stokorun. Přes několikeré námitky, že značka není viditelná, to policistu nezajímalo a nezbylo než pokutu uhradit, i vzhledem k časové tísni, kdy jsem s dítětem spěchal k lékaři. Mohu se nějak bránit, pokud není značka viditelná?
Předem děkuji Beránek
Zobrazit vlákno Vjezd do zákazu vjezdu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Vjezd do zákazu vjezdu

ODBORNÍK28. září 2016 (07:58)

Teď už ne, protože jste s přestupkem souhlasil.

Reagovat

RE: RE: Vjezd do zákazu vjezdu

TAZATEL28. září 2016 (08:07)

Ano souhlasil jsem po upozornění policisty. Jinak značka vidět není. To je snad povinností řidiče vyhledávat značky? Není žádné nařízení o umístění značky a její viditelnosti?

Reagovat

RE: RE: RE: Vjezd do zákazu vjezdu

ODBORNÍK28. září 2016 (08:10)

Samozřejmě musí být vidět. Proto jste mohl využít svého práva a odepřít svůj souhlas v blokovém řízení. Pak by Vám to museli dokazovat, že značka byla řádně umístěna.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Vjezd do zákazu vjezdu

TAZATEL28. září 2016 (08:14)

Ano neodepřel jsem. Takže, mám chápat, že policista nepochybil a je vše vpořádku? On žádný zpětný postih dostat nemůže, že udělat chybné rozhodnutí ?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Vjezd do zákazu vjezdu

ODBORNÍK28. září 2016 (09:43)

Možná pochybil, ale už s tím nic nenaděláte. Hrozba 5000,- (tmohl by dát max. 2000,-) a pak stovka? Nebylo Vám to divné? Vy jste byl nepochybně v první chvíli spokojen, že je to o 4900,- méně...

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Vjezd do zákazu vjezdu

TAZATEL28. září 2016 (09:50)

Ano, divné to je, že se změnila částka. Spokojen s tím, že je to méně jsem nebyl. A stále jsem tvrdil, že značka vidět není. Už takle jsem se tam zdržel o téměř 15 minut déle. Byl jsem objednán s dlouhodobě nemocným dítětem k lékaři na určitou hodinu.Raději jsem tedy zaplatil a odjel. Ono je to jiné, když jste v časové tísni s nemocným.
Proto se teď dotazuji, zda je možné napadnout jeho rozhodnutí. Já když chybné rozhodnutí udělám, tak za něj platím. On je snad vyjímka?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Vjezd do zákazu vjezdu

ODBORNÍK28. září 2016 (19:07)

Teoreticky můžete dát podnět k přezkumnému řízení, ovšem výsledek bude na 99% takový, že vše je OK. Prostě jste souhlasil. Kdybyste nesouhlasil, tak byste tam byl stejně dlouho. Pouze by policisté namísto bloku vypsali oznámení. Buďte rád, že jste se vyškolil na zákazu vjezdu bez záznamu do EKŘ a bez bodů, nikoli například na tomto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


neúmyslné ujetí od nehody

TAZATEL17. dubna 2016 (12:41)

Dobrý den,po přijetí domů z práce,mě kontaktovala Policie,že jsem způsobil nehodu,proč jsem ujel?Já jsem jim řekl,že o žádné nehodě nevím,že bych si musel všimnout.Navrhl jsem jim,ať si dojedou ke kamionu a podívají se,jestli je poškozený.
Našli tam opravdu malinkatý šrámek v barvě poškozeného vozu,ale uznali,že jsem si opravdu všimnout nemusel,ale že to musí dát do správního řízení i když poškozený měl také škodu minimální.Ptám se tedy co mi v přestupkovém řízení hrozí,jestli se mohu nějak bránit.
Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno neúmyslné ujetí od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: neúmyslné ujetí od nehody

ODBORNÍK17. dubna 2016 (14:49)

Hrozí toto: Ujetí od dopravní nehody Doporučuji Vám vzít si právníka!

Reagovat


Nenahlášení dopravní nehody

TAZATEL29. února 2016 (15:17)

Na parkovišti jsem při couvání lehce narazil pravými dveřmi do předního nárazníku stojícího auta. Po vystoupení jsem neshledal na obou autech žádné poškození. Odjel jsem, ale kolemjdoucí mě nahlásili a byl jsem předvolán na policii. Tam jsem sdělil výše uvedené. Dnes jsem byl na MěÚ odbor dopravy. Tam mi paní sdělila, že i když jsem neviděl žádnou škodu, je mojí povinností zůstat na místě. Takto jsem prý spáchal přestupek tím, že jsem odjel a udělila mi pokutu 2 500,- plus 1 000,-Kč. Jak vlastně zní zákon, myslel jsem, když žádná viditelná škoda není, není ani dopravní nehoda. Děkuji
Zobrazit vlákno Nenahlášení dopravní nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nenahlášení dopravní nehody

UŽIVATEL B19. března 2016 (20:21)

Po jaké době vám přišlo předvolani ?

Reagovat

RE: RE: Nenahlášení dopravní nehody

TAZATEL20. března 2016 (11:39)

Předvolání k jednání na Městském úřadě mi přišlo po cca 2 měsících.

Reagovat

RE: RE: RE: Nenahlášení dopravní nehody

UŽIVATEL B20. března 2016 (20:08)

Myslím po jaké době jste byl předvolán na policii.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nenahlášení dopravní nehody

TAZATEL20. března 2016 (22:35)

Policie mě "přepadla" cca 2 hodiny po události. Následně jsem byl předvolán a to třetí den po "nehodě".

Reagovat

RE: RE: RE: Nenahlášení dopravní nehody

UŽIVATEL B20. března 2016 (20:06)

A do te doby žádné předvolani ani vám policie nevolala?

Reagovat

RE: Nenahlášení dopravní nehody

ODBORNÍK29. února 2016 (19:27)

Doufám, že jste se nevzdal práva na odvolání! Hrozí Vám 7 bodů! Pokud tam nebyla škoda, tak to nebyla dopravní nehoda!

Reagovat

RE: RE: Nenahlášení dopravní nehody

TAZATEL1. března 2016 (13:05)

Děkuji za odpověď. Jen chci doplnit, že prohlídkou na místě nehody jsem neshledal poškození vozidel. Majitel vozu nebyl v dohledu, proto jsem odjel. Později policie na místě zjistila prasklý nárazník. Je možno toto klasifikovat jako nenahlášení nehody? Úřednice na magistrátu tvrdí, že ano. Proto mi udělila pokutu. Práva na odvolání jsem se nevzdal! Ale pojišťovna, u níž mám povinné ručení mě již zasílá dopisy (ne doporučené) ve kterých mě vyzývá k úhradě škody a to ve výši cca 45.000,-Kč. Nevím si rady. Děkuji.

Reagovat

RE: RE: RE: Nenahlášení dopravní nehody

ODBORNÍK1. března 2016 (18:13)

Takže bez znalosti spisu nelze poradit. Potřebujete advokáta, který Vás v odvolání zastoupí. To je již jaksi nad rámec této poradny.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nenahlášení dopravní nehody

TAZATEL2. března 2016 (10:30)

Děkuji. Jen bych ještě rád věděl, zda situaci, kterou znovu stručně popisuji, lze klasifikovat jako ujetí či nenahlášení nehody. Narazil jsem do auta, vystoupil, neshledal žádné poškození, (totéž viděl i můj spolujezdec z okna auta) a odjel. Následně přivolaná policie konstatovala prasklý nárazník auta, do kterého jsem narazil. Myslím, že toto je rozhodující pro celé další jednání v tomto případu. Takže prosím o jednoznačnou odpověď, pokud je to dle zákona jasné. Ve své odpovědi jste psali, že když není škoda, není nehoda. Ale v tomto případě já škodu nezaznamenal, policie později ano. Díky.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nenahlášení dopravní nehody

ODBORNÍK2. března 2016 (16:10)

První chyba, neměl jste policajtům vůbec nic říkat. Když už jste vše přiznal, je třeba bojovat. Ujetí v tom smyslu, jak se to myslí to není, nicméněkdyž tot ak správní orgán kvalifikuje, je třeba proti tomu aktivně a hlavně KVALIFIKOVANĚ brojit. Na to zde není prostor. Reálně hrozí: Ujetí od dopravní nehody byť by nemělo.

Reagovat


Tuknuti do autobusu

TAZATEL17. března 2016 (18:25)

Dobry den,
dnes sem vjizdel na kruhovy objezd,pustil autobus MHD, ktery na kruhaci zastavil tak sem lehce do nej lehce tukl, on pokracoval ve sve jizde a ja taky (oba jsme z mista odjeli) muze mi z toho neco hrozit? Mam napsat na MHD? A priznat se k tomu?
Zobrazit vlákno Tuknuti do autobusu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Tuknuti do autobusu

ODBORNÍK17. března 2016 (19:14)

Přiznání=jistý trest!

Reagovat

RE: RE: Tuknuti do autobusu

TAZATEL17. března 2016 (19:19)

To je mi jasne. Jenom co mi muze hrozit? Kdyz oba z mista odjeli?

Reagovat

RE: RE: RE: Tuknuti do autobusu

ODBORNÍK17. března 2016 (20:04)

Když se přiznáte, klidně toto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Tuknuti do autobusu

TAZATEL17. března 2016 (20:10)

Dobre i tohle sem se docetl na vasich strankach, jde mi o to jestli i ridic autobusu muze mit stejny trest? Kdyz odjel taky z toho kruhace?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Tuknuti do autobusu

ODBORNÍK17. března 2016 (21:33)

Vždyť o tom neví. Hlavně nechápu, o co Vám jde!?

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Ujetí od dopravní nehody"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...