12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k dopravnímu přestupku Ujetí od dopravní nehody

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s dopravním přestupkem Ujetí od dopravní nehody.

Ujetí od dopravní nehody

TAZATEL10. července 2020 (09:28)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co mi hrozí, pokud jsem odjela od ťuknutím na parkovišti, o kterém jsem ale nevěděla. Já jsem se svým vozem parkoval na parkovacím místě, když jsem se chystala vyjet (vycouvat) stálo za mnou podél krajnice, na silnici napříč auto, které tam nemělo co dělat. Tudíž jsem musela obtížně na třikrát vyjíždět. Nakonec jsem vyjela a odjela. Za cca dva týdny jsem byla předvolána na policii ke krátkému výslechu, že prý jsem to auto, které stálo za mnou promáčkla na dveřích. Toho si ale nejsem vědoma, protože kdyby ano, nikdy bych neodjela a vyřešila to na místě. Policistovi jsem to takto sdělila na výslechu a potvrdila mu, že jsem o střetu nevěděla. Řekl mi, že bohužel když se to nevyřešilo na místě, je nutné to řešit správním řízením. Potvrdila jsem mu, že může sdělit mé telefonní číslo poškozenému abychom se domluvili. Poškozený prý také policistovi řekl, že má havarijní pojištění. Pokud se domluvíme například na úhradě z mého povinného ručení, půjde to i tak ke správnímu řízení? A je správní řízení nějak zpoplatněno? Nevím co očekávat, když jsem o střetu v danou chvíli opravdu nevěděla, jelikož jsem kvůli tomuto špatně stojícímu vozidlu musela po centimetrech laborovat abych vyjela, nebyla jsem si v tu chvíli ničeho vědoma.
Zobrazit vlákno Ujetí od dopravní nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujetí od dopravní nehody

ODBORNÍK10. července 2020 (15:44)

Obávám se, že to do správního ízení dají tak či tak. Doporučuji nic nehlásit a počkat co bude. Museli by Vám to dokázat. Obvykle oznamují toto: Ujetí od dopravní nehody To je ovšem nesmysl. Musíte se bránit nejlépe s věci znalým advokátem.

Reagovat

RE: RE: Ujetí od dopravní nehody

TAZATEL11. července 2020 (07:46)

Děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat, zda je pravda, že podle aktuálního zákoníku po mně může má pojišťovna chtít zaplatit škodu, kterou eventuálně uhradí poškozenému. Je to možné? Děkuji.

Reagovat

RE: RE: RE: Ujetí od dopravní nehody

ODBORNÍK11. července 2020 (14:09)

Podmínky regresu jdou v zákoně č. 168/1999 Sb. § 10

Reagovat


škoda při nehodě - třetí osobě

TAZATEL21. února 2020 (11:36)

Dobrý den, při nehodě kde nebyla způsobená škoda nad 100 000,- Kč, nedošlo k újmě na zdraví a nevznikla škoda na majetku třetí osoby není nutné nehodu hlásit Policii - myslím, že je to tak, řidiči se ale musí dohodnout a sepsat nějaký formulář, ...
Jak je to ale, když řidič poškodí auto někomu třeba na parkovišti - stojící auto. Může se s poškozeným dohodnout (pokud ho najde, nebo lístek za stěrače a pod.) na řešení, buď vyrovnáním mezi sebou nebo z viníkovy pojistky nebo třeba z povinného ručení?
Nebo se jedná v tomto případě o majetek třetí osoby, když vlastně poškozený s autem nikam nejel a nebyl v ten okamžik účastníkem provozu,...
Moc Vám děkuji a přeji pěkný den
Zobrazit vlákno škoda při nehodě - třetí osobě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: škoda při nehodě - třetí osobě

ODBORNÍK21. února 2020 (15:51)

Je to majetek třetí osoby. Je třeba zavolat policii a nechat to sepsat. Za to je pouze: Jiné porušení povinností Jinak když Vás odhalí, je to horší, např. i Neohlášení dopravní nehody někdy i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Správní řízení

TAZATEL24. února 2019 (18:13)

Dobrý den, chtěl bych se Vás prosím zeptat. Před měsíce jsem měl dopravní nebodu. Chtěl jsem předject a bohužel kvůli vozovce, která byla namrzlá jsem dostal smyk a naboural jsem. Po nehodě dotyčný do kterého jsem naboural mi řekl, že to řešit nechce i když jsem říkal, že zavoláme policii a sepíšeme papír o dopravní nehodě. Odmítl. Pár dní po nebodě jsem se dozvěděl, že polici mě hledá, jelikož dotyčný si to rozmyslel a nehodu nahlásil. Byl jsem na policii kvůli výslechu, kde jsem řekl, jak vše probíhalo a dotázá se zda mi můžou vzít nějaké body nebo budu platit pokutu. Pan policista mi vzdělil, že nemám čekat žádnou pokutu ani odebrání bodů. Rychlost jsem nepřekročil. Nehodu ihned potom, co jsem se dozvěděl, že dotyčný chce řešit jsem nahlásil na svou pojišťovnu. Ta mi vzdělila, že ji dotyčný ještě ani nenahlásil a že jsem první. Nicméně, před pár dny mi přišel dopis od magistrátu, že bylo na mou osobu zahájeno spravní řízení. Proto bych se Vás chtěl zeptat, co bych od toho měl čekat. Předem děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Správní řízení na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Správní řízení

ODBORNÍK24. února 2019 (19:52)

Udělal jste zásadní chybu. Měl jste zavolat policii na místě vy a oznámit, že odmítá sepsat záznam. Teď Vás jbudoustíhat za něco z tohoto:
Neohlášení dopravní nehody Neposkytnutí údajů ostatním účastníkům dopravní nehody Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Dopravní nehoda, ujetí od dopravní nehody, ztráta bodů, výše pokuty

TAZATEL15. února 2019 (16:03)

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat kolik mohu dostat bodů za ujetí od dopravní nehody kde bylo poškozeno auto druhé strany způsobem následujícím : Couval jsem s dodávkou a při tomto úkonu jsem nacouval do auta zaparkovaného po mé pravé zadní části vozidla které jsem řídil. Jakou mohu dostat pokutu od přestupkové komise a jakou mohu dostat nejvyšší pokutu ?
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda, ujetí od dopravní nehody, ztráta bodů, výše pokuty na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda, ujetí od dopravní nehody, ztráta bodů, výše pokuty

ODBORNÍK15. února 2019 (16:42)

Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL9. února 2019 (12:24)

Dobrý den, prosím o odpověď na dotaz co mi hrozí za to, že jsem v noci na zasněžené vozovce najel na ostrůvek, auto skočilo, žádného nárazu jsem si nevšiml... Druhý den jsem zjistil že mám urvaný kousek nárazníku... To už jsem měl protokol od policie, že jsem poškodil dopravní značku na tomto ostrůvku... Žádný naráz tam nebyl, jen jsem se o tuto značku otřel... Jaký nejvyšší trest mi hrozí za tyto přestupky... & 125c,ods.1 písm k, & 125c, ods 1 písm bod 2, a & 125c,odst.1 písm. k..... Jde mi o to jestli je možné že bude zadržen ŘP???
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK9. února 2019 (19:25)

Určitě vás obviní z tohoto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL9. února 2019 (20:00)

Tomu rozumím... Ptám se jen na to, jestli to je na ŘP, anebo na 7 bodů... Moje první nehoda... Někde píšou zákaz řízení na 1 až 6 měsíců, někde píšou že by musely být nehody dvě v jednom roce... Tomu nerozumím.... Děkuji...

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK9. února 2019 (21:51)

zákaz ne

Reagovat


správní řízení

TAZATEL6. února 2019 (18:13)

Ahoj, potřeboval bych poradit. Stala se mi nehoda srazili jsme se v úzké uličce zrcátky. Já jsem ujel ještě asi 2 km( vezl jsem 2 stopaře, které jsem tam vyhodil a chtěl jsem jet zpátky). Dojel mě druhý řidič a zaútočil na mě( dal mi pěstí a chytil mě pod krk, že chce prachy za zrcátko. Popojel jsem kousek dál a zavolal policii. Přečin posunuli do správního řízení. Co mě teď může čekat? Měl jsem ještě 2 roky prošlý řidičák.
Zobrazit vlákno správní řízení na samostatné stránce.

Reagovat

RE: správní řízení

ODBORNÍK6. února 2019 (18:16)

To je problém, hrozí toto:
Nezastavení po nehodě nebo Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Ujetí od dopravní nehody???

TAZATEL14. ledna 2019 (20:26)

Při couvání na parkovišti došlo ke kontaktu se zaparkovaným vozidlem v rohové spodní pravé části jeho předního spoileru pravá strana (u mého vozidla dolní levé části spodního zadního spoileru). Vozidlo jsem odstavil v blízkosti místa nehody (cca 5 m) s tím že v případě poškození sepíšu s dotčeným řidičem protokol pro pojišťovnu. Na svém vozidle jsem žádné poškození nenašel a pohledem jsem neviděl žádné poškození předního spoileru dotčeného vozidla, takže jsem z parkoviště odejel.
Po cca 5 týdnech mně navštivili dopravní policisté, vyfotografovali si zadní roh a sepsali se mnou protokol a ukázali mi fotografii vybouleného blatníku nad kolem cca o více než 0,5 m výše a dále od místa kontaktu. Zdrželi mi řidičský průkaz s tím, že řešení předávají přestupkové komisi.
Jedná se o ujetí od dopravní nehody??
Zobrazit vlákno Ujetí od dopravní nehody??? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujetí od dopravní nehody???

ODBORNÍK14. ledna 2019 (22:27)

A Vy jste se jim přiznal?

Reagovat

RE: RE: Ujetí od dopravní nehody???

TAZATEL15. ledna 2019 (19:43)

Odvolávali se na záznam z kamery dohlížejíci na parkovitě před supermarketem.
V protokolu jsem ale uvedl pochybnosti o místě poškození, protože ke kontaktu došlo, jak jsem v popisu kontaktu uvedl o cca 0,5 m níže a dále v oblasti rohu předního umělohmotného spoileru a já si poškození plechů nad kolem nevšiml. Obvykle praská umělá hmota dříve (vlastní zkušenost).

Reagovat

RE: RE: RE: Ujetí od dopravní nehody???

ODBORNÍK15. ledna 2019 (20:10)

Všechno, co jste udělal je špatně. Jskou skutečně schopni to posoudit takto: Ujetí od dopravní nehody .... Určitě to oznámí a pak se uvidí. Budete-li obviněn ozvěte se. Lze se z toho dostat.

Reagovat


Promačklý plech při couvání

TAZATEL18. prosince 2018 (16:27)

Při couvání jsem nezaznamenala auto stojící podél chodníku. Do auta jsem narazila, došlo k lehkému promačknutí plechu stojícího auta. Toto jsem nezaznamenala, info mám telefonicky od policie, která zjistila moji totožnost dle údajného svědka. K mému výslechu ještě nedošlo. Co mohu očekávat...pokutu, body ? děkuji
Zobrazit vlákno Promačklý plech při couvání na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Promačklý plech při couvání

ODBORNÍK18. prosince 2018 (17:08)

Může to být toto: Neohlášení dopravní nehody nebo i Ujetí od dopravní nehody Buďte obezřetná.

Reagovat

RE: RE: Promačklý plech při couvání

TAZATEL18. prosince 2018 (17:11)

Co je pro mě horší ?

Reagovat

RE: RE: RE: Promačklý plech při couvání

ODBORNÍK18. prosince 2018 (17:25)

To za 7 bodů

Reagovat


Ujeti od nehody

TAZATEL12. listopadu 2018 (18:17)

Dobrý den chtěl bych se optat měl jsem nehodu to auto co do mě nejelo tak mi urval jen nárazník a ja jak jsem se lekl tak jsem dupl na plyn (zrovna jsem se rozjížděl když on do mě tukl) a prorazil jsem plot u skoly šel jsem se podívat jestli tam je a nikdo nikde tak jsem sedl do auta a jel stim domů druhý den jsem měl u auta policejty kdo mi zaplatí škodu kterou jsem způsobil mim vozidlem a kolik mi hrozí pokuta že jsem odjel od nehody a jestli mi nechají řidičák nebo spíš co a jak mám delat děkuji
Zobrazit vlákno Ujeti od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujeti od nehody

ODBORNÍK12. listopadu 2018 (18:24)

Hrozí toto Nezastavení po nehodě nebo Neohlášení dopravní nehody nebo Nezastavení po nehodě Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Ujeti od nehody

TAZATEL13. listopadu 2018 (19:11)

Dobře děkuji a škodu mi platí pojišťovna? Nebo já?

Reagovat

RE: RE: RE: Ujeti od nehody

ODBORNÍK13. listopadu 2018 (22:06)

A máte jeho SPZ?

Reagovat


Tuknuti na parkovišti

TAZATEL9. listopadu 2018 (11:44)

Dobrý den,
Mám dotaz. Dnes mi přišla obsilka od policie ohledně ujetí od nehody.
Jezdí s ním žena. Že sice v ten den tam byla ale nevšimla si toho že by někoho tukla na parkovišti ani na autu nic není. Ale fotku SPZ prý mají, prý ji vyfotila majitelka vozu.,ale co když si to jen vymyslela? Nevím co od toho mám čekat? Můžete mi poradit
Zobrazit vlákno Tuknuti na parkovišti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Tuknuti na parkovišti

ODBORNÍK9. listopadu 2018 (20:28)

Hrozí možná toto: Nezastavení po nehodě nebo Ujetí od dopravní nehody v nejlepším případě Neohlášení dopravní nehody Určitě potřebujete právníka

Reagovat


Nehoda

TAZATEL25. října 2018 (23:11)

Dobrý den, známý včera jel s nákladním vozidlem s přívěsem, v zatacce mu vlek prejel do protisměru kde se bokem strejchnul s dodavkou, o nehodě ani nevedel zjistil to asi po 5km v místě nakladky, ze ma poškozený bok přívěsu, v tom uz o nem vedela policie, vratil se sni na místo nehody, o nehodě původně nevěděl, auto, dechová zkouška, tachograf atd mel vporadku, podle policie, pri nehodě vzniklo lehci zranění, věc byla predana správnímu řízení, co mu hrozí?, nema na kontě žádné body a za cca sedm let jeden přestupek, díky za odpověď.
Zobrazit vlákno Nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda

ODBORNÍK26. října 2018 (06:59)

Nelze odhadnout, jak to budou kvalifikovat. Bude záležet na intenzitě zranění. Často je snaha zjednodušovat a např. Neohlášení dopravní nehody nebo Ujetí od dopravní nehody Takže pozor na to a v takovém případě se účinně bránit!

Reagovat

RE: RE: Nehoda

TAZATEL26. října 2018 (11:55)

Díky za odpověď, uvidíme, šlo spíš o to aby tam nehrozilo zavinění dopravní nehody se zraněním, za to je odebrání RP, tak ho to celkem vylekalo.

Reagovat


Odřené auto

TAZATEL20. července 2018 (15:58)

Dobrý den, dnes odpoledne se mi stala nehoda. Na parkovišti jsem couvala, dívala jsem se dozadu a bohužel jsem si nevšimla, že jsem předním nárazníkem podrela auto stojící vedle mě. Zazmatkovala jsem a od místa ujela. Z okna mě viděla nejspíš nějaká důchodkyně. Mám teď výčitky svědomí. Mám se na místo nehody vrátit a dát za stěrač poškozeného auta svoje telefonní číslo? Popř. co mi konkrétně hrozí, pokud by mě důchodkyně nahlásila za ujetí od dopravní nehody?
Dekuji za odpověď
Zobrazit vlákno Odřené auto na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odřené auto

ODBORNÍK23. července 2018 (09:11)

Nedělal bych nic. Měla jste zavolat policii. Teď by Vám hrozilo Neohlášení dopravní nehody nebo Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL9. června 2018 (14:11)

Mám dotaz.V noci jsem zpusobil nehodu služební dodávkou o sloup veřejného osvětlení,nikoho jsem nesrazil ani já jsem nebyl zraněn.Volal jsem nadřízené a ta mě nepovolila zavolat policii že musím splnit pracovní povinnosti a poslala pro mě kolegu ale ten nezná mojí linku,tak jsem musel s ním na mou linku.Vozidlo zustalo v blizkosti dopravní nehody,bylo nepojízdné.Ráno po splnění povinností jsme z obchodní zástupkyní jeli na místo nehody,po zjištění že byla zpusobená škoda na veřejném osvětlení byla přivolána policie ČR.PČR vše zdokumentovala a předavá do správního řízeni.Co mě hrozí?Děkuji
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK9. června 2018 (20:37)

Udělal jste chybu, toto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Odřené auto

TAZATEL7. června 2018 (20:00)

Dobrý den,

včera jsem odřela auto na parkovišti, když jsem couvala. Stalo se mi to poprvé auto mám od listopadu 2017. Bohužel jsem vůbec nevěděla co mám dělat, jediná možnost mě napadla napsat vzkaz na papír a přiložit za stěrače, že mě celá událost velice mrzí a že škodu zaplatím + jsem přidala tel. číslo. Jak jsem měla postupovat nebo ještě stále mohu? Chtěla jsem zavolat policii, ale vlastník poškozeného auta nikde nebyl. Dnes jsem okolo poškozeného auta prošla,ale vlastník auta ještě stále o ničem neví (auto stojí stále pořád na parkovišti se vzkazem) Na parkovišti nejsou kamery. Platím si pojištění na mé auto.
Zobrazit vlákno Odřené auto na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odřené auto

ODBORNÍK7. června 2018 (20:36)

Vaše povinnost byla zavolat policii. Pokud se s Vámi dotyčný nespojí a zavolá policii hrozí toto: Neohlášení dopravní nehody čin Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


sedlakovasary@seznam.cz

TAZATEL3. června 2018 (14:42)

Dobrý den, chtěla bych poprosit o pomoc a radu. V minulém týdnu jsem absolvovala nákupy po supermarketech, bohužel druhý den jsem si na svém autě všimla barvy od jiného auta, žádný hluboký škrábanec.Šlo to vyčistit vodou. Vůbec si nevybavuji, že bych jiné auto odřela.Tudíž tedy nevím jestli jsem škodu způsobila já nebo někdo jiný mě. Chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat, pokud by se našel svědek, který mě viděl ???Už mě napadlo, zda se jít informovat na policii, zda nebyla hlášena nějaká nehoda/škoda.Vůbec nevím co dělat..Moc děkuji za pomoc.
Zobrazit vlákno sedlakovasary@seznam.cz na samostatné stránce.

Reagovat

RE: sedlakovasary@seznam.cz

ODBORNÍK3. června 2018 (15:55)

Nedělejte vůbec nic. Obrátilo by se to najisto proti vám. Pokud vás bude kontakotvat policie, trvejte na písemném předvolání a sjednejte si advokáta.

Reagovat

RE: RE: sedlakovasary@seznam.cz

TAZATEL3. června 2018 (16:03)

Mohu se ještě zeptat, proč sjednat advokáta ???Zda by mohl výrazně pomoct ??Děkuji moc...

Reagovat

RE: RE: RE: sedlakovasary@seznam.cz

ODBORNÍK3. června 2018 (18:19)

Protože si sama neporadíte. Udělají Vás na toto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (15:39)

Dobrý den, ako cyklista som bol účastníkom nehody, kedy mi auto nedalo prednosť a preletel som cez kapotu. Vinník ujel ale následne bol nájdený. Bola mi zavolaná sanitka, ktorá ma vzala na pohotovosť na RTG a s pár odreninami ma následne pustili domov. Nemal som žiadnu práce neschopnosť len pár odrenín a škodu na kole. Kontaktovala ma polícia či mám záujem zverejniť lekársku správu. Nechcem řidičovi spôsobiť nejaké nepríjemnosti so súdom ale zároveň nechcem nič zatajovať a hlavne nechem aby som na tom bol škodný ja. Prosím o radu ako postupovať aby som sa vyvaroval tomu že nakoniec z toho ja vyjdem s prominutím ako blbec (nebude mi preplatená škoda alebo budem obvinený zo zatajovania materiálov ???? )
Zobrazit vlákno Nehoda cyklistu s autom na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda cyklistu s autom

ODBORNÍK29. května 2018 (16:02)

S vydáním lékařské zprávy můžete nesouhlasit, to je na Vás. Pokud jste měl jen odřeniny, nenní to ublížení na zdraví, tudíž řidiči neublížíte. Bude mít nedání přednosti tak či tak.

Reagovat

RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (16:12)

ďakujem za odpoveď, ešte dotaz: čiže nezáleží na tom či tú správu poskytnem alebo neposkytnem, dostane tak či tak nedání přednosti. Trochu nerozumiem prečo ma vyšetrujúci policajt stavia do pozície, že ja mám rozhodnúť (na základe podpisu) či to bude ublíženie na zdraví alebo nie - v podstate mi bolo povedané že ak to zverejním řidič dostane 2 roky zákaz + 25000-50000 pokutu a keď to nezverejním tak dostane akurát priestupok nedanie prednosti. Trochu som si myslel že toto má ohodnotiť polícia / súd, nie ja. Je to štandardný postup polície? Nemalo byť v ich záujme aby sa vec vyšetrila poriadne a aby som ja zverejnil lekársku správu? Díky

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

ODBORNÍK29. května 2018 (19:29)

Jaké jste měl zdravotní následky?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (21:03)

Niekoľko odrenín na nohách rukách a narazené bedro = takže nič hrozne závažné. Nevyplynula z toho žiadna práce neschopnosť (okrem dňa nehody, ktorý som strávil na vyšetreniach)

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

ODBORNÍK29. května 2018 (21:19)

Takže přečin ublížení na zdraví nehrozí

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (22:20)

Ja som si práve myslel že keď je tam ujetí od nehody tak sa aj najmenšie zranenie rieši ako ublíženie na zdraví (kdyby řidič od nehody neujel tak by to ublížení na zdraví nebylo ale když ujel tak se to posudzuje jinak - to mi bolo povedané policajtkou). Každopádne Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

ODBORNÍK29. května 2018 (22:35)

Ještě může hrozit toto: Neposkytnutí první pomoci / nepřivolání záchranky resp: § 151 [Komentář WK]
Neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku
Řidič dopravního prostředku, který po dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo zákazem činnosti.

Ale vy jste neutrpěl újmu na zdraví. Těžkoradit..
Kromě nedání přednosti tam bude i toto:
Nezastavení po nehodě
undefined Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda cyklistu s autom

TAZATEL29. května 2018 (22:43)

... no uvidíme jak to dopadne. Ešte raz ďakujem za pomoc.

Reagovat


Nehoda při couvání

TAZATEL22. května 2018 (12:48)

Dobrý den,
Nedávno jsem při couvání na parkovišti způsobila nehodu při couvání. O extra velkou škodu se nejednalo, pouze prohnutý blatník. Nechávala jsem u auta cedulku, nikdo se však neozval a proto předpokládám, zda cedulka neuletěla.
Dnes u mě doma byla policie, vyfotit si doklady a mé auto s tím, že se mnou budou muset sepsat výslech.
Mam z toho špatné pocity, je to má první nehoda a řidičák nemám ani rok. Zajímalo by mě, jaká by mi v tomto případě hrozila sankce.
Zobrazit vlákno Nehoda při couvání na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda při couvání

TAZATEL22. května 2018 (14:13)

Chci ještě doplnit, že na policii jsem nevolala. Čekala jsem zda, se majitel ozve či nikoliv. Dle toho, když jsem se policie ptala, tak mi odpověděli, že žádný lísteček na místě nebyl a zmínili se, že tedy někdo nahlásil mou SPZ, ale zřejmě se nezmínil o tom, zda jsem vylezla z auta či ne. Mám strach aby to nešlo někam dál, pokud by to bylo tvrzení proti tvrzení.

Reagovat

RE: RE: Nehoda při couvání

ODBORNÍK22. května 2018 (14:42)

To je celkem vážné, protože popjišťovna na vás bude chtít zaplatit škodu a hrozí navíc i toto: Neohlášení dopravní nehody a možná i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda při couvání

TAZATEL22. května 2018 (15:39)

Škoda by měla jít z povinného ručení, pokud dobře vím, ne? Policie mi řekla, že bych mohla dostat pokutu do 2000,-, případně navrch ještě zaplatit poplatek na úřadě a pokud se jedná o mou první nehodu, tak bych mohla dostat podmínku pouze a ne přímo zákaz, o bodech se nijak nezmínil. Bude to tedy pouze touto cestou nebo se mám přichystat i na nějaká možná soudní řízení? Moc se v tom ještě neorientuji. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nehoda při couvání

ODBORNÍK22. května 2018 (16:47)

Ano, pojišťovna zaplatí, ale vzdálení se z místa nehody je důvod k tzv. regresu. Pokuta sice ano, zákaz ne, ale body být mohou (7). Po nehodě se prostě musíte chovat přesně podle zákona.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda při couvání

TAZATEL22. května 2018 (16:56)

Rozumím. Ještě jeden dotaz, mohl by být i problém, pokud nejsem majitelem vozidla a pojištění také není na mě? Vozidlo je psané na otce a ten zároveň platí i pojištění.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda při couvání

ODBORNÍK22. května 2018 (18:42)

To je jedno čí je auto, podstatné je jednání řidiče.

Reagovat


Malá nehoda

TAZATEL18. dubna 2018 (20:50)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Objizdel jsem na sídlišti stojící vozidlo s přívěsným vozíkem a trochu ho vzal bokem auta. Ničeho jsem si nevšiml, jen jsem myslel, že rána způsobena škrtnutím o vozík vznikla pádem nákladů v mém autě (VW transporter). Jenže cca po deseti minutách jsem zjistil, že jsem odřený, tak jsem se na místo vrátil, ale už tam byla policie. Samozřejmě jsem vystoupil, podal vysvětlení, ale policista mi řekl, že jsem ujel od nehody, ale že napíše do protokol, že jsem se k nehodě vrátil. Podotýkám, škoda tak za max 500 Kč a nikdo nebyl zraněn. Jakou mohu dostat pokutu a kolik mě to bude stát bodů? Děkuji Martin
Zobrazit vlákno Malá nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Malá nehoda

ODBORNÍK19. dubna 2018 (08:37)

POZOR! Mohli by ti toto: Nezastavení po nehodě nebo Ujetí od dopravní nehody V takovém případě se bez právníka neobejdete.

Reagovat


Nehoda při parkování

TAZATEL5. února 2018 (13:46)

Dobrý den,
rád bych se zeptal na možnou sankci při následující nehodě. Při parkování došlo k nárazu do stojícího vozidla. Nedošlo ke zranění.
Při prvním ohledání vozidla se zdálo, že půjde pouze o poškození RZ, až později bylo zjištěno, že rozsah poškození bude větší a byla zavolána PČR (vozidlo přestupce je firemní, PČR je třeba volat při jakékoli škodě).
vzniklá škoda na vozidle pachatele může překročit 100 000 Kč, na vozidle poškozeného patrně ne (dost možná ani 50 000 Kč). Nehoda byla sepsána PČR a předána do správního řízení.
Zajímalo by mne, jaká zde hrozí sankce za způsobenou nehodu a zda hrozí i sankce za ujetí od nehody nebo nezavolání policie, pokud nebylo hned po nehodě zřejmé, že by toto bylo nutné.
Děkuji
Zobrazit vlákno Nehoda při parkování na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda při parkování

ODBORNÍK6. února 2018 (10:00)

za nehodu Jiné porušení povinností za ujetí Ujetí od dopravní nehody ale u Vás nepoznám, co se vlastně stalo

Reagovat


Ujeti od nehody

TAZATEL29. prosince 2017 (13:22)

Dobrý den ,nedávno jsem byla na parkovišti a při chování jsem malinko odřekla světlo auta vedle ,spolujezdce řekl že tam nic není že to bylo malo a noc se nestalo ,ale když jsem přijela domů viděla jsem ,že ja mam na autě malou šmouhu a škrábnuti . Za mnou šly asi 3 lidi a myslím ,že to viděly . Kdybych to věděla hned a nezazmatkovala tak bych tam potkala ,nikdy se mi to nestalo tak mě to rozhodilo .
Měla jsem chuť zavolat na policii a nahlasit se sama ,ale váhám třeba SPZ neviděli ,netuším ,ale užira mě svědomí .
Je za to nějaký bod nebo pokuta , když by to nahlásil poškozený?
Zobrazit vlákno Ujeti od nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujeti od nehody

ODBORNÍK29. prosince 2017 (14:37)

Lze doporučit nic nehlásit. Policie je schopna z toho udělat toto: Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Ťukanec

TAZATEL15. listopadu 2017 (08:54)

Dobrý den,
podařilo se mi dnes ráno ťuknout do auta tak, že jsem mu udělal malou díru do světla. Bohužel jsem u sebe neměl tužku a papír a navíc jsem spěchal do práce a tak jsem odjel. Rád bych se přiznal a dohodl se na nějaké náhradě škody, ale nevím jak postupovat tak, abych nakonec neplatil dvakrát: jednou na základě domluvy a podruhé oficiálně. Zároveň bych byl rád, aby se to nedozvěl můj zaměstnavatel. Kolegové mi radili, abych to nechal být, že si toho poškozený nevšimne a že má možná havarijní pojištění, ale stějně se to ve mě mele: čestně se přiznat vs. strach z toho aby mě ještě nepodvedl.
Děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Ťukanec na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ťukanec

ODBORNÍK15. listopadu 2017 (12:03)

Přiznání je sice polehčující okolnost, ale jistý trest. V tomto případě klidně i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Parkoviště

TAZATEL13. listopadu 2017 (12:13)

Dobrý den,
dnes dopoledne se mi stala taková nemilá věc. Na parkovišti u jedné nemocnice jsem při vycouvávání omylem ťukla do auta, které stálo vedle mě. Zastavila jsem, otevřela dveře a podívala jsem se, jeho automobilu na pohled nic nebylo. Moje auto je lehce ťuklé (samozřejmě moje vina). V autě u sebe nemám ani tužku ani papírek, abych zanechala své telefonní číslo - takže jsem odjela. Zajela jsem si tedy do práce pro tužku a papír a když jsem se vrátila, auto už tam nebylo. Jelikož mám černé svědomí, ještě jsem pro jistotu zavolala do nemocnice a oznámila to na informacích s tím, že pokud by se tam někdo ptal - nechám jim tam na mě kontakt. Dala jsem paní telefonní číslo. Nevím co víc už udělat a mám strach, aby to někdo neoznámil přímo na policii. Lísteček sice majitel u auta nenašel, ale kontakt jsem nechala v nemocnici. Zajímalo by to někoho? Mohl by z toho být nějaký větší problém? Opravdu mě to mrzí, proto jsem volala i do nemocnice ihned sama od sebe, kdyby se náhodou někdo ozval. Děkuji moc za odpověď.
Zobrazit vlákno Parkoviště na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Parkoviště

ODBORNÍK13. listopadu 2017 (12:48)

Měla kste zavolat policii. Teď jste na sebe všechno vykecala a hrozí vám, když to dostane dok ruky policie toto: Neohlášení dopravní nehody v horším případě toto: Ujetí od dopravní nehody Buďte ráda, když se to poškozený nedozví.

Reagovat

RE: RE: Parkoviště

TAZATEL13. listopadu 2017 (13:23)

Dle mě je lepší, by to dotyčný řešil přímo se mnou než zavolal rovnou na policii (třeba dle kamerového systému, kde je vdiět, že jsem potom odjela), není to tak?

Reagovat

RE: RE: RE: Parkoviště

ODBORNÍK13. listopadu 2017 (15:21)

to je na Vás

Reagovat


Ujetí od místa nehody

TAZATEL1. listopadu 2017 (16:31)

Dobrý den, před nedávnem jsem naboural do restaurační zahrádky. Jelikož jsem se o ní jen tak nějak "opřel" myslel jsem, že nevznikla škoda a z místa odjel domů. Po pár hodinách jsem zjistil, že majitel restaurace nahlásil škodu a připad řeší PČR. Tak jsem jel tedy hned za majitelem restaurace a domluvil se s ním na vyreseni pojistné události, na což se majitel pokoušel nahlášení stáhnout, ale marně...druhý den mě policie telefonicky kontaktovala a sepsala se mnou po telefonu mé vyjádření k věci s tím že případ bude předán k přestupkovému řízení...Co mám ted očekávat? Mám totiž hrůzu z toho, že jsem měl podobnou situaci vloni v září (pokuta a body uděleny v listopadu) a ted mi vezmou papíry když se mi to stalo ted v říjnu. Predem moc děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Ujetí od místa nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ujetí od místa nehody

ODBORNÍK1. listopadu 2017 (19:43)

Netuším, co na vás vymyslí. Může to být Neohlášení dopravní nehody ale v horším i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Ujetí od místa nehody

TAZATEL2. listopadu 2017 (15:45)

Co je podle Vás pravděpodobnější?...A není nezvyklí, že PČR stačila výpověď pouze po telefonu, aniž bych něco podepsal?

Reagovat

RE: RE: RE: Ujetí od místa nehody

ODBORNÍK2. listopadu 2017 (22:56)

Nevím a výpověď po telefonu není výpověď. Jako byste nic neřekl. Mluvili vůbec s Vámi?

Reagovat


Bouračka v jednosměrce

TAZATEL19. října 2017 (17:45)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak bych byl na tom jak bodově, tak i pokutově za jízdu a nabourání v jednosměrce a následné ujetí od nehody. Přišlo mi domů totiž pozvání k vysvětlení dopravní nehody. Děkuju
Zobrazit vlákno Bouračka v jednosměrce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Bouračka v jednosměrce

ODBORNÍK19. října 2017 (22:19)

Netuším, o co přesně šlo, ale může být i Ujetí od dopravní nehody

Reagovat


Nezletilá osoba

TAZATEL15. října 2017 (11:37)

Dobrý den,
je mi 17 let (dělám řidičák) a vzal jsem otcovi auto. Vjel jsem do jednosměrky v protisměru a z protisměru vyjelo auto, tak jsem chtěl uhnout, aby nedošlo k srážce a naboural jsem výstražné značení práce na vozovce, otci jsem sedřel celý bok a z místa nehody jsem ujel. Rodičům přišel po 14 dnech dopis k vysvětlení této autonehody. Tak bych se chtěl informovat o tom, co mi hrozí, pokud rodiče řekniu pravdu a co hrozí otci, kdyby to vzal na sebe. Děkuju
Zobrazit vlákno Nezletilá osoba na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nezletilá osoba

ODBORNÍK15. října 2017 (14:56)

Tobě pokuta do 5000 a zákaz do roka a 4 body. Otci Ujetí od dopravní nehody

Reagovat

RE: RE: Nezletilá osoba

UŽIVATEL A15. října 2017 (15:46)

A můžou otci sebrat řidičák? A popřípadě, platila by se pokuta?

Reagovat

RE: RE: RE: Nezletilá osoba

ODBORNÍK16. října 2017 (10:26)

A za co by mu ho měli vzít, když neřídil?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nezletilá osoba

UŽIVATEL A16. října 2017 (12:15)

Kdyby to vzal na sebe

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nezletilá osoba

ODBORNÍK16. října 2017 (12:47)

A proč by to dělal?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nezletilá osoba

UŽIVATEL A16. října 2017 (13:27)

Abych si mohl dodělat ten řidičák.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nezletilá osoba

ODBORNÍK16. října 2017 (14:18)

Když se chce obětovat.Raději se poraďte s advokátem.

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Ujetí od dopravní nehody"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera