12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Nedovolené předjíždění (dotaz k bodovému systému)

Nedovolené předjíždění

TAZATEL1. května 2012 (23:15)

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat.
Policista mě natočil (a zastavil), za nedovolené předjíždění v obci. V levém pruhu jsem se zdržel déle, až přes přechod, ale nikoho jsem neohrožoval, nebot zprava zároven jeli pomaleji auta, takže ani nebylo možné, aby tam někdo šel. Následně jsem se nemohl zařadit včas, protože jsem zjistil, že vepředu před všemi je cyklista, tak jsem stále raději zůstal více v levém pruhu, (naproti nikdo nejel). Myslím že není zaznamenáno na kameře, že bych začal předjíždět na plné čáře, bylo to kde ještě nebyla.
Celé to bylo předáno do správního řízení. Mám se obávat o řidičák?
Děkuji P.

Reagovat

RE: Nedovolené předjíždění

ODBORNÍK1. května 2012 (23:27)

Ano, přečtěte si toto:
Bližší info viz Nedovolené předjíždění - § 125c / 1f) 7.

Reagovat

RE: RE: Nedovolené předjíždění

TAZATEL2. května 2012 (00:03)

Děkuji, ale mě šlo o to, zda je k tomu podstatný záběr z auta za mnou, tedy já v levém pruhu přejíždím přechod a nebo mi pomůže to, že na záběru není, kdy jsem se do předjíždění dostal, případně že tam je, že to nebylo přes plnou čáru.
Děkuji P.

Reagovat

RE: RE: RE: Nedovolené předjíždění

ODBORNÍK2. května 2012 (07:10)

Pokud jste nafilmován v okamžiku předjíždění na přechodu, není až tak podstatné, co bylo předtím. Ale zcel aztracené to není. Vzhledem k riziku nedoporučujeme bránit se sám.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nedovolené předjíždění

TAZATEL2. května 2012 (22:39)

Děkuji, ještě prosím..
Policista říkal, že záběr není na 100% průkazný, že to třeba nepůjde dál..
1 - Za jak dlouho asi můžu být v klidu pokud dopis za nějakou dobu nepřijde?

Na kameře jako řidič nejsem, ale podepsal jsem přestupek, (bez vysvětlení). Auto jsem měl půjčené - nejsem majitel. Zároven mi mimochodem říkal, že jsem to ani nemusel řídit já, (i když jsem to podepsal).
2 - Funguje tedy za popsaných okolností osoba blízká?

Jsem si totiž jistý, že i když to byl přestupek, nejel jsem v žádném případě nebezpečně, že bych si zasloužil přijít o řidičák, i když prý možné to je. Nemám zatím žádný bod. Rovná dlouhá přehledná silnice do kopce atd. Kdyby to náhodně nenatočil, tak by to prý řešil jen domluvou.
Velice děkuji za odpoved.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nedovolené předjíždění

ODBORNÍK2. května 2012 (23:31)

Zdá se to trochu zamotané. Pokud Vás zastavil, tak Vás ztotožnil. Pokud Vás celou dobu sledoval, potom je zřejmé, že jste to řídil. Pokud Vám to prokáží, přijdete o řidičák na min. 6 měsíců. Lze doporučit mít připraveného právníka, který tomu rozumí. Úřad to může projednat do roka od spáchání.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nedovolené předjíždění

TAZATEL2. května 2012 (23:45)

..on sledoval jiné auto a smolně natočil mě (tedy auto). Po sepsání mi to sám říkal, že nemusím být řidič já, ale také mi to připadá nesmysl..
Právníka si kdyžtak seženu, ale jak říkáte, pokud to prokážou (jsem natočený v levém pruhu na přechodu), pak mi asi moc nepomůže bohužel.. Takže se s tím začnu smiřovat.
Ale děkuji.

ReagovatPomohly Vám tyto informace? Ohodnoťte prosím...
 

Podobné dotazy

Předjíždění
Dobrý den, dnes jsem předjížděl není tam zákaz předjíždění ani plná čára je to v obci na rovince a bylo to večer někdo předemnou jel...
11. září 2014
Nedovolené předjíždění
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně nedovoleného předjíždění. Pár podobných témat jsem zde našel, ale bez jasné odpovědi. Zajímá mě...
19. listopadu 2018
Nedovolené předjíždění
Dobrý den, včera jsem mimo obec začal předjíždět, ale do svého pruhu jsem se zařadil prý už na plné čáře. Předjížděné vozidlo bylo...
21. září 2019
Nedovolené předjíždění
Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně nedovoleného předjíždění. Dle fotografie je evidentní, že jsem předjížděl na plné čáře,...
1. října 2017
Předjetí přes 2x Plné čáry
Zdravím , Jel jsem fakt dost rychle asi 140-150 v 70, přiznávám (vám), Na místě kde je zúžení, a dost přede mnou bylo auto a tím že tam...
17. října 2021


Vyhledávání v Poradně


Ostatní příspěvky v poradně k bodovému systému:

Na této stránce je zobrazen příspěvek Nedovolené předjíždění v poradně k bodovému systému na webu 12bodů.cz. Můžete se podívat i na ostatní dotazy nebo rovnou vložit nový dotaz.

Navigace:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera