12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k dopravnímu přestupku Nedání přednosti v jízdě

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s dopravním přestupkem Nedání přednosti v jízdě.

Řešení nehody ve správním řízení

TAZATEL30. září 2020 (19:30)

Dobrý den,

Měl bych dotaz ohledně nehody z 10.7., při které jsem v nepřehledné situaci nedal přednost v jízdě. Paní se synem, se kterou jsem se střetl, nechala pro jistotu zavolat sanitku na kontrolu, ale na místě bylo záchranáři řečeno, že jsou všichni v pořádku, že je to jen otřes od airbagů a od pásů. Ještě nechala odvést syna do nemocnice, aby mu zkontrolovali záda, ale i tam bylo vše v pořádku.
Večer na internetu byla ve zprávě zveřejněna výpověď policejní mluvčí, kde řekla " Zdravotníci na místě všechny osoby prohlédli. Dvě zranění byla pouze lehčího charakteru. "
Od té doby jsem už dostal jen zprávu o ukončení policejního šetření a předání do správního řízení, jinak nevím vůbec nic.
Je možné, že naražení od airbagu a pásu bude bráno jako zranění, a tím pádem to už bude nehoda se zraněním?
Jde o to, že mě řidičský průkaz živí a nevím, co tedy teď čekat.

Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Řešení nehody ve správním řízení na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Řešení nehody ve správním řízení

ODBORNÍK30. září 2020 (19:35)

Takřka jistě ne, zranění by muselo mít intenzitu ublížení na zdraví. Toto by byl trestný čin. Takže bez záruky asi jenom Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Dopravní nehoda přednost v jízdě

TAZATEL13. ledna 2019 (00:33)

Dobrý den, stala se mi dopravní nehoda ke které byla přivolána policie která mi sdělila že je to má vina (nedal jsem přednost v jízdě vozidlu které odbočovalo bez blinkru na vedlejší silnici ze které jsem vyjížděl plus už jsem byl v silnici on mě musel vidět , místo toho se mě snažil objet a tím jsme o sebe narazily). . Nesouhlasil jsem a dal to do správního řízení . Škoda na mém vozidle 5000 tis na druhém 1500 vše bez zranění. S druhým řidičem jsem odjel vyřešit nehodu a počkat na policii k benzínové pumpě asi 300 m od nehody. Přivolána policie se ani na mém dlouhém trvání nenechala přemluvit aby se šla na místo nehody podívat a já jim to vysvětlil co a jak se přesně stalo. Nesepsaly jsme ani záznam o nehodě pouze policie . Celá nehoda je beze svědků a kamerového záznamu. Od nehody uplynulo asi 4 měsíce a přišel mi strohý dopis od policie že to vyšetřili a předali na úřad . Kontaktoval jsem už tři právníky v cenové relaci 5000-7000 tis že mě budou zastupovat ve správním řízení které asi určitě v nejbližší době proběhne . Bohužel po konzultaci s těmito právníky jsem zjistil že i moje malá sestra by mi tam víc pomohla než oni. Říct např větu že to vyřeší na základě argumentu nedání blinkru řidiče co odbočoval na vedlejší kde jsem byl. Nedá se to prokázat a vina bude stejně moje. Chci se zeptat na nějaké řešení mé situace a co mi přesně hrozí v přestupkovém řízení pokud ho prohrají na plné čáře ( vždy chci počítat s nejhorší situací) . Mám 0 bodů a poslední dopravní nehodou jsem měl před šesti lety. Když jsme to řešily dva policisti se nějak nemohli dohodnout co mi hrozí jeden tvrdil že zákaz řízení na 6 měsíců a druhý zas 4 body plus nesmím tento přestupek spáchat po dobu 12 měsíců jinak hrozí zákaz řízení 1-6 měsíců . Omlouvám se za případné hrubky v pravopise . Děkuji V.
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda přednost v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda přednost v jízdě

ODBORNÍK13. ledna 2019 (08:59)

Měli jste sepsat společný záznam a nevolat policii. Hrozí toto: Nedání přednosti v jízdě Jak to dopadne nelze předjímat.

Reagovat


Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL4. listopadu 2018 (15:13)

Dobrý den. Dne 5. Října 2018 (pátek) jsem měl dopravní nehodu kde jsem nedal přednost při odbočení vlevo skůtru, protože jsem ho v hustém provozu přehlédl. Zajímalo by mě, co mi hrozí, když byla v nemocnici do pondělí na pozorování. Nebylo jí nic vážného žádné vnitřní krvácení ani zlomeniny. Ve středu šla do školy ( neschopenka nebyla). Domluvit se se mnou nechce, ale vozit se po mě taky ne. Takže jsem si našel, že mi hrozí 25000-50000kč pokuty a 1-2 roky zákaz činnosti. Chci se tedy zeptat jestli to jde nějak uhrát s právníkem nebo to nemá cenu a řidičák mi stejně seberou. Nebo jestli je nějaká jiná možná cestička. Ještě musím dodat, že màm řidičák půl roku a ona ještě méně a vůbec nebrzdila . Co si myslíte?
Zobrazit vlákno Nehoda s lehkým zraněním na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK4. listopadu 2018 (18:56)

Aby to bylo ublížení na zdraví, musí být omezena na obvyklém způsobu života víc než 7 dní. Každopádně buďte ve střehu.

Reagovat

RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL4. listopadu 2018 (20:38)

Takže mi nehrozí ztráta řidičského oprávnění? Myslel jsem, že je to definováno jako přestupek paragraf 125 1)h nehoda se zraněním ( byla v nemocnici). Nebo záleží na tom, že ji nic nebylo? Už v tom mám bordel.

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK4. listopadu 2018 (21:03)

V daném případě to buďto bude Nedání přednosti v jízdě nebo přečin podle § 148 TZ ublížení na zdraví z nedbalosti. Bude záležet, jestli ten úraz bude nebo nebude nad 7 dní.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL18. prosince 2018 (19:22)

Zdravím, tak po nějaké době mám pokračování. Včera se mi ozval otec té dívky ze skůtru, že buď mu zaplatím 10000kč jako bolestné a doplatek na nový skůtr, protože pojišťovna vyplatila pouze polovinu. Prý když to udělám, tak to pro mě bude pouze 2500kč pokuty a nic víc. Jinak 2 roky zákaz řízení a větší pokuta atd. Může mi to takto nabídnout? A co kdybych to zaplatil a on to pak stejně zapřel, že jsem mu vůbec něco dal? Já vlastně ani nevím, jak to policie vyšetřila. Dodnes mi nepřišlo žádné usnesení nebo oznámení, takže nevím jestli byla teda v té nemocnici 7 nebo více dní. Jak jste psal kdyby to bylo to těch 7 dní není to ublížení na zdraví tím pádem bych to platil “zbytečně” protože by mi žádný zákaz a vysoká pokuta nehrozily. Jaký máte na to názor?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK18. prosince 2018 (21:01)

Zdá se to jako vydírání. Počkejte si až proti Vám učiní policie nějaké kroky.

Reagovat


Nedání přednosti v jizdě?

TAZATEL16. října 2018 (13:08)

Dobrý den. Měl jsem dopravní nehodu. Při odbočování vpravo na křižovatce neoznačené dopravními značkami jsem zastavil vozidlo v místě kde màm rozhled do křižovatky a v tom mě zprava sestřelil řidič dodavky. Jel ze sveho pohledu v protismeru, rychlosti coz priznal vyssi nez v tom miste povolenou 30 km/hod, nebrzdila mu prava strana auta, v aute mu volne skakal pes. Policie se snazila vyresit nehodu mou vinou, nedání přednosti v jizde zprava. Nesouhlasil jsem, jde to do spravního řízení. Nehoda bez zranění, skoda na mem aute urcite 200 tisic, na jeho tak 50. Co mohu očekávat?
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jizdě? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jizdě?

ODBORNÍK16. října 2018 (14:53)

Teoreticky Nedání přednosti v jízdě ale s dobrým právníkem se to dá uhrát na zastavení řízení.

Reagovat

RE: RE: Nedání přednosti v jizdě?

TAZATEL16. října 2018 (15:26)

A zastaveni rizeni by pro znamenalo, ze nebude urcen vinik nehody? A tudis i ja budu bez pokuty s bodu?

Reagovat

RE: RE: RE: Nedání přednosti v jizdě?

ODBORNÍK16. října 2018 (15:51)

Přesně tak.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Nedání přednosti v jizdě?

TAZATEL16. října 2018 (15:54)

Dekuji, pockam co vypadne z úřadu a podle toho se zachovam.

Reagovat


nedání přednosti v jízdě

TAZATEL27. května 2018 (21:21)

Dobrý den, přítelkyne nedala přednost v jízdě, následkem toho doslo ke střetu dvou vozidel, přítelkyni se nic nestalo, pani z druhého vozidla byla prý ještě ten den propuštěna z nemonice. Jaký trest přítelkyni hrozí? děkuji
Zobrazit vlákno nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK27. května 2018 (23:01)

Nebude-li paní marodit, pak jen Nedání přednosti v jízdě

Reagovat

RE: RE: nedání přednosti v jízdě

TAZATEL27. května 2018 (23:06)

A pokud by marodila, postih bude asi o dost horší, ne? Jinak, přijde o řidičák i když paní narodit nebude? Děkuji

Reagovat

RE: RE: RE: nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK28. května 2018 (06:21)

Na přečin to určitě nevypadá. Pokud to není pdruhé v roce nic než pokuta a body nehrozí.

Reagovat


nehoda-nedání přednosti v jízdě

TAZATEL22. května 2018 (08:36)

Dobrý den,
při odbočování v křižovatce,jsem nedal přednost cyklistovi a ten do mne narazil.Vstal měl bouli na čele a trval na přivolání policie.Policie jej nechala odvézt na vyšetření sanitkou.Měl v sobě malé množství alkoholu-já neměl nic.Policie mě řekla ať počítám se 4 body a s pokutou 25000-50000.Je opravdu tak velká pokuta za tento čin?Jsem z toho nešťasnej,nemohu v noci spát.
Zobrazit vlákno nehoda-nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda-nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK22. května 2018 (11:20)

Nesmysl maximálně Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nehoda Českobrodská

TAZATEL24. ledna 2018 (13:08)

Dobrý den,

před vánocemi jsem měl bohužel nehodu. Policie na místě sice pravila, že ten druhý, na místě, kde byl, neměl co dělat a mně nevytkla nic, správní orgán mně však míní uložit spoluvinu. Podle selského rozumu si myslím, že to není možné.

Jednalo se o tuto situaci, která se stala kolem půl šesté odpoledne, tedy za tmy :
Odbočoval jsem vlevo z hlavní na vedlejší (na nájezd na Jižní spojku z ulice Českobrodská). V protisměru je pouze jeden jízdní pruh, v danou chvíli na něm stála kolona vozidel za křižovatkou i před ní. Jedno vozidlo nechávalo dle pravidel volné místo pro odbočení. Napravo od protisměrného pruhu (ve směru jízdy v něm) jsou bíle šrafované trojúhelníky vymezující jízdní pruhy skrz křižovatku.
Já jsem si zkontroloval, zda mě vozidlo, které nemohlo projet křižovatkou opravdu pouští, přes stojící vozidla a proti jejich světlům jsem za nimi nic dalšího neviděl (hlavně ne vozidlo s právem přednostní jízdy, které by houkalo a které by tam mohlo případně jet), načež jsem zahájil odbočovací manévr. Když jsem byl polovinou auta téměř za pravou krajnicí protisměrného pruhu, vrazil do mě Mercedes, který se řítil po oněch bílých šrafech napříč, objíždějíc stojící kolonu z pravé strany.

Jak jsem psal výše, policie na místě mně nevytkla vůbec nic. Je možné, aby magistrát požadoval po mně, abych dával přednost někomu, kdo jede mimo jízdní pruh a ukládal mně spoluvinu na nehodě?

Děkuji předem za odpověď.

Jiří Hlavička
Zobrazit vlákno Nehoda Českobrodská na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda Českobrodská

ODBORNÍK24. ledna 2018 (14:14)

Podívejte, není to černobílé a neznám text obvinění. Musel bych vidět spis. Pokud měl maják, je to ovšem Vaše.

Reagovat

RE: RE: Nehoda Českobrodská

TAZATEL24. ledna 2018 (14:24)

Maják neměl. Byl to civilní Mercedes civilní firmy.
Odnesly to "jen" plechy.

Zatím jsem jen podezřelý.

V zahájení řízení se píše :

podezřelý se dopustil přestupku dle §125c, odst.1 písm. f, bod 8 zákona o sil.prov. pro podezření z porušení ustanovení § 21 odst.5

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda Českobrodská

ODBORNÍK24. ledna 2018 (17:55)

Tedy toto: Nedání přednosti v jízdě Bude dobré mít na jednání advokáta.

Reagovat


Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL19. listopadu 2017 (04:15)

Dobrý den. Tento týden jsem pravděpodobně způsobil dopravní nehodu. Zahájil jsem odbočování na křižovatce, ale dle navigace jsem mel pokračovat rovně. Bohužel jsem si už nevšiml, že jsem vjel na tzv. Vyklizovací šipku. Nicméně ostatní auta i tramvaje se nerozjeli. Proto me to neupozornilo a pokracoval jsem. Z prava do me za stojicimi auty narazilo vozidli ktere jelo rovne. Nicmene to resi policie, kterou jsme privolali. Ale je pravdepidobne ze jsem nehodu zpusobil. V aute ck do me narazilo byla lehce zranena spolujezdkyne. Nemela airbag a od pasu ma zlomenou hrudni kost. Coz by melo byt na cca 3 tydny leceni. Dosud jsem zadnou dopravni nehodu nemel a mam vsechny body. Navic rizeni potrebuji k vykonavani sve profese. Jak se rozlisuje prestupek u zraneni a kdy uz hrozi odebrani RP? Dekuji
Zobrazit vlákno Nehoda s lehkým zraněním na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK19. listopadu 2017 (12:03)

Hrozí vám toto, piokud jste porušil důležitou povinnost, což asi ano: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Bude to asi § 148, ublížení na zdraví z nedbalosti. Doporučuji mít advokáta a snažit se o podmíněné zastavení trestního stíhání.

Reagovat

RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL19. listopadu 2017 (15:31)

A pokud by ke zraneni nedoslo? Protoze jsem mluvil s rickou a spolujzdkyne byla i u druheho doktora a ten tk pry nepotvrdil. Predpokladam pak by se resilo jako prestupek s pokutou a odebranim bodů.

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK19. listopadu 2017 (20:16)

Tak přestupek.nechte to na úřadu, asi snad Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


dopravni nehoda

TAZATEL25. září 2017 (11:41)

Dobry den chcu se zeptat o kolik bodu prijdu kdyz jsem vjel do krizovatky a nedal jsem prednost v jizde a zavinil jsem dopravni nehodu bez zraneni a setrenou policii dekuji za odpovet
Zobrazit vlákno dopravni nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dopravni nehoda

ODBORNÍK25. září 2017 (13:26)

Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nezastavení na stopce a zpusobeni dopr. nehody

TAZATEL16. srpna 2017 (17:03)

Dobry den, můžete mi prosím vysvětlit, kolik bodů mohu dostat a jaká může být výše pokuty v případě, že jsem nezastavila na značce stop a následně způsobila dopravní nehodu-srážku s jiným vozidlem. Toto vozidlo narazilo do svodidla- poškodilo je. Řidič nabouraneho vozidla byl na vyšetření - bez vážného úrazu kromě odrenin a zpožděním avšak v pracovní neschopnosti. Policie dala do správního řízení. Kolik mohu dostat bodů a jakou pokutu? Děkuji Třasáková
Zobrazit vlákno Nezastavení na stopce a zpusobeni dopr. nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nezastavení na stopce a zpusobeni dopr. nehody

ODBORNÍK16. srpna 2017 (21:21)

patrně Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nedani prednosti v jízdě cyklistovi

TAZATEL16. června 2017 (14:00)

Dobrý den, chtela jsem se zeptat, jaky trest hrozí za nedani prednosti v jizde cyklistovi. Jel po hlavni, ja ho nevidela, zkrizila mu cestu a on mi narazil do pravych zadnich dveri. Rikal, ze mu nic neni, ale radsi se nechal odvezt RZS do nemocnice. Jak zavazna by musela byt poraneni, aby se jednalo o TČ ublizeni na zdravi z nedbalosti a ne o prestupek?
Moc dekuji za odpověď.
J.B.
Zobrazit vlákno Nedani prednosti v jízdě cyklistovi na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedani prednosti v jízdě cyklistovi

ODBORNÍK16. června 2017 (18:44)

Nedání přednosti: Nedání přednosti v jízdě Muselo by se jednat o ublížení na zdraví ve smyslu trestního zákoníku: (1) Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.

Reagovat


dopravní nehoda

TAZATEL18. března 2017 (07:13)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mi hrozí v připadě že jsem nedal přednost v jízde, přehlídl jsem protijedoucí vuz a způsobil dopravní nehodu. Nikomu se naštestí nic nestalo, dechová zkouška vyloučila u všech alkohol. Škoda na majetecku cca 300tis. děkuji
Zobrazit vlákno dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dopravní nehoda

ODBORNÍK18. března 2017 (09:22)

Popište přesněji situaci

Reagovat

RE: RE: dopravní nehoda

TAZATEL18. března 2017 (09:34)

Jel jsem po hlavni silnici a odpočoval vlevo na vedlejší komunikaci. Přehlédl jsem protijedoucí vozidlo a došlo k střetu. Osobní automobil narazil předním pravým bokem na zadní pravou napravu mé dodávku která se nasledně převrátila. Rychlost byla kolem 30-40km/h. 4 lidé v osobním automobilu byli na zakladě doporučení převezeni na kontrolu do nemocnice kde je po vyšetření následně všechny propustli domu.

Reagovat

RE: RE: RE: dopravní nehoda

ODBORNÍK18. března 2017 (12:27)

Nejspíš Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nedání přednosti na křižovatce náseldováno nehodou s pohmožděninami.

TAZATEL27. února 2017 (20:04)

Dobrý den, měli jsme s přítelem nehodu, kterou bohužel on zavinil. Na křižovatce jsme nedali přednost v jízdě autu z prava. Škoda na našem autě je cca 40 OOkč a na autě pána cca 100 000kč. Přivolali jsme policii a všichni tvrdili, že se nikomu nic nestalo, jen jeho 18-ti letá dcera měla šok. Pro obě dcery (18 a 25let) přijel známý a odvezl je k nim domů. Poté, co přijela policie potřebovala mluvit i s oběma dcerama, takže je známý zase přivezl. Po nějaké době řešení neody na místě se rodina dcery znova zeptala, jestli je v pořádku a jestli nechce k doktoru, řekla, že ano a tak se raději zavolala sanitka, která dívku na místě prohlížela asi patnáct minut a poté odjela. Večer přítel volal otci dcery, jestli í nic není, pán řekl, že je v pořádku ale že si ji tam nechají na pozorování. O 2 dny později již byla dcera doma a tak jsme volali, jak jí je, bylo nám řečeno, že má jen pohmožděniny a rekonvalescenci na 3 týdny a jinak, že je v pořádku a že to nijak víc řešit nebudou (nebudou podávat žádné oznámení nebo tak něco...), ráda bych věděla, co příteli hrozí. Děkuji moc za odpověď.
Zobrazit vlákno Nedání přednosti na křižovatce náseldováno nehodou s pohmožděninami. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti na křižovatce náseldováno nehodou s pohmožděninami.

ODBORNÍK27. února 2017 (20:25)

Určitě Nedání přednosti v jízdě Pokud by bylo ublížení na zdraví pak trestní stíháíní, ale nemyslím.

Reagovat


Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby.

TAZATEL28. listopadu 2016 (19:52)

Dobrý večer,
ráda bych se zeptala jaký mě čeká postih za nehodu, kterou jsem způsobila v důsledku uhýbání vozidlu záchranné služby. Vjížděla jsem na nájezd a chtěla odbočit doleva, v tu chvíli se zamnou objevila houkající záchranka, podívala jsem se vlevo (nikoho jsem neviděla) poté vpravo, zde už auta duchapřítomně zastavila. Najela jsem proto do hlavní cesty abych umožnila záchrance průjezd. V tu chvíli do mě zboku, v plné rychlosti vrazil řidič přijíždějící zleva. Vůbec nebrzdil, protože na mostě bylo údajně náledí. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Pravdou ale je, že řidič přijíždějící zleva byl na hlavní a já jsem mu tudíž nedala přednost v jízdě. Bude skutečnost, že jsem přednost nedala z důvodů uhýbání vozidlu záchranné služby brána jako polehčující okolnost? A v případě že ano, jaký postih mě tedy čeká ?
Zobrazit vlákno Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby.

ODBORNÍK28. listopadu 2016 (20:43)

Polehčující sice ano, ale bude to nejspíš: Nedání přednosti v jízdě

Reagovat

RE: RE: Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby.

TAZATEL29. listopadu 2016 (07:48)

Ano, s tímto počítám. Ale zajímalo by mě, jakým způsobem by mohla být na tomto trestu promítnuta polehčující okolnost. Děkuji.

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda způsobená uhýbáním vozidlu záchranné služby.

ODBORNÍK29. listopadu 2016 (10:58)

na výši pokuty

Reagovat


Nedání přednosti

TAZATEL3. srpna 2016 (20:51)

Dobrý den dnes jsem měl nehodu v důsledku nedání přednosti v jízdě. Řidič protijedoucího vozu se odřel o vystřelený airbag. Co mohu očekávat ?
Zobrazit vlákno Nedání přednosti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti

ODBORNÍK3. srpna 2016 (21:31)

Minimálně Nedání přednosti v jízdě Stran zranění bude třeba vyčkat.

Reagovat


nedání přednost v jízdě

TAZATEL12. května 2016 (07:44)

Dobrý den, včera jsem měl dopravní nehodu s hlídkou PČR, vyjížděl jsem z areálu firmy, kde pracuji a při vyjíždění z vedlejší na komunikaci (jedná se o velmi málo frekventovanou cestu k čerpací stanici)jem najel do křížení ,protože přes betonovou zeď není vidět, z levé strany jsem uviděl na místní poměry velmi rychle přijíždějící vozidlo PČR,nechtěli jako 99% vozidel odbočit, ale zkracovali si cestu, já jsem stačil zastavit, bohužel policistky nedobrzdily. Vše mají natočené na kameře. Na místě se nikomu nic nestalo, přesto jednu policistku přemluvily ať se raději nechá vyšetřit, tak přijela sanita (nebyla připoutaná)což jim budu asi těžko dokazovat. Jak dopadlo vyšetření samozřejmě nevím.Co mohu očekávat?
Zobrazit vlákno nedání přednost v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedání přednost v jízdě

ODBORNÍK12. května 2016 (16:41)

No, může to být Nedání přednosti v jízdě Ovšem mají-li záznam mohl by být i ve Váš prospěch, obzvláště pokud jely rychle. Rozhodně dopotučuji nechodit nikam bez rávníka!

Reagovat


Je to trestný čin ?

TAZATEL19. března 2016 (22:41)

Dobrý den, co mi prosím hrozí za způsobení DN /bez alkoholu/ s následkem zlomeného prstu u nabouraného./Je na nemocenské/
Zobrazit vlákno Je to trestný čin ? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Je to trestný čin ?

ODBORNÍK20. března 2016 (11:47)

Co bylo příčinou nehody?

Reagovat

RE: RE: Je to trestný čin ?

TAZATEL20. března 2016 (12:25)

Příčinou bylo že jsem mu nedala přednost, byl na hlavní, ale neviděla jsem jej přes auto které ke mně odbočovalo.

Reagovat

RE: RE: RE: Je to trestný čin ?

ODBORNÍK20. března 2016 (16:27)

Pokud bude zjištěno, že jde o "ublížení nazdraví" ve smyslu trestního zákoníku, jde o porušení "důležité povinnosti" a bude to Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví za 4 body.
Nebude-li ublížení, bude to Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Srážka s autobusem DP

TAZATEL7. března 2016 (13:20)

Dobrý den, měl jsem autonehodu s autobusem DP. Vyjížděl jsem z vedlejší silnice do pravého pruhu, autobus jsem z dálky viděl jet v levém pruhu. Po najetí do "svého pravého" pruhu došlo ke srážce. Roh autobusu do mého boku. Řidič autobusu tvrdí, že jsem mu tam vjel, já si stojím za tím, že jsem jel ve svém. Ke srážce došlo zhruba 1 až 2 metry za křižovatkou. Policie mi sdělila, že případ odeslali na magistrát, žádný závěr mi neřekli. Musím podotknout, že všichni cestující z autobusu ihned odešli po svých, nikomu se nic nestalo, akorát autobusák mi ihned tvrdil, že má svědka, kterého jsem neviděl. Co mohu očekávat? Děkuji za Vaši odpověď.
Zobrazit vlákno Srážka s autobusem DP na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Srážka s autobusem DP

ODBORNÍK7. března 2016 (20:30)

Můžete očekávat toto: Nedání přednosti v jízdě Při dopré obraně s advokátem se z toho může vyklouznout.

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL5. března 2016 (19:18)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká může být sankce, když způsobím dopravní nehodu nedáním přednosti v jízdě. Nehoda je bez zranění ale se škodou 149 900 Kč.
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK6. března 2016 (08:52)

Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě.

TAZATEL2. března 2016 (16:14)

Cca.před měsícem se mi stala nehoda. V 6:15 ráno jsem odbocoval vpravo na hlavní silnici. Rozhlédl jsem se a jel. Padla rana a do mého pravého boku narazil neosvetleny cyklista. I přes to, že jsem se dopustil nedání přednosti v jízdě, jsem přesvědčen, že viník je onen cyklista. Jiz jsem dostal předvolání k přestupkové komisi. Co mohu očekávat. Diky Jarda
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě.

ODBORNÍK2. března 2016 (17:48)

Toto: Nedání přednosti v jízdě Nechoďte tam sám!

Reagovat

RE: RE: Nedání přednosti v jízdě.

TAZATEL4. března 2016 (10:39)

Omlouvám se, ale rád bych ještě doplnil co jsem napsal. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění a ani k žádné škodě. Pokud budu u komise dělat hodného a nebudu se bránit, co si myslíte, že mě čeká za trest.

Reagovat

RE: RE: RE: Nedání přednosti v jízdě.

ODBORNÍK4. března 2016 (21:59)

Tak buď budete nevinen nebo vinen. Pokud to chcete hrát tak, jakl píšete, je to úplně fuk, čeká Vás toto: Nedání přednosti v jízdě Pokud chcete vyváznout, musíte na to profesionálně, né plakat!

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě

TAZATEL8. srpna 2015 (12:29)

Dobrý den, chci se zeptat. Vyjížděl jsem z vedlejší silnice a nedal přednost motocyklu který projížděl z leva a já ho přehlédl za před ním jedoucím automobilem který odbočoval do prava ve směru své jízdy, tedy na silnici z které jsem já vyjížděl. Střetli jsme v půli hlavní silnice kdy on se mi nejspíš snažil vyhnout. Měl jen odřené předloktí a na obou rukách a škodu na motocyklu z nemocnice ho po ošetření propustili jen s odřeninami po pár minutach. Mě ani mému autu se nic nestalo a policie to předala ke správnímu řízení. Svědek nehody také potvrdil že jsem ho nemohl vidět. Co mohu očekávat. Děkuji
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK8. srpna 2015 (21:32)

jednoznačně jste nedal přednost. Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL26. října 2014 (11:52)

Dobrý den, v sobotu jsem zavinila dopravní nehodu z nedbalosti, odbočovala jsem do leva stála jsem na světelěn označené křižovatce jakmile blikla zelená rozjela jsem se a přehlédla jsem cyklistu který jel proti mě, měl také zelenou . Měla jsem mu dát přednost v jízdě . Cyklista netrval na zavolání záchranky, ale i tak jsem ji zavolala, po hodině byl propuštěn z nemocnice . S policisty byly namístě vypsány výpovědi a vypsány formuláře jak semnou tak i s poškozeným. Cyklista nebyl polámaný nijak podřený . Chtěla jsem se zeptat, zda se toto může řešit jako ublížení na zdraví, když cyklista byl propuštěn z nemocnice po hodině na místo nehody kde vše sepsal s policajtem ( výpovědi, atd ) odjel autem s rodinou v pořádku, cyklistovi jsem psala hned na druhý den zda je v pořádku, řekl mi pouze že má bloknutou páteř .Policajt mi nakonec taktéž pouze řekl v den nehody že budu pouze volána kvůli zaplacení pokuty . V takové situaci je člověk vážně nervózní a počítá s tím nejhorším tak jsem se chtěla zeptat zda je vůbec možné že by se to ejště mohlo brát jako ublížení na zdraví . Děkuju za zodpovězení .
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK26. října 2014 (16:54)

Ublížení na zdraví to nebude, máte-li na mysli přečin. Půjde jen o nedáí přednosti: Nedání přednosti v jízdě Vyčkejte obvinění.

Reagovat


nedani prednosti v jizde

TAZATEL1. října 2013 (21:49)

moje pritelkyne nedala prednost jizde a doslo k nehode, pri ktere ona byla zranena a nakladni automobil, majici prednost v jizde poskozen. jaka je pokuta a kolik bodu? muze ji byt odebran ridicsky prukaz? je to jeji prvni nehoda za dobu rizeni motor. vozidel a alkohol v krvi nemela. dekuji za odpoved.
Zobrazit vlákno nedani prednosti v jizde na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedani prednosti v jizde

ODBORNÍK2. října 2013 (07:09)

Bude-li uznána vinnou, potom: Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě a nezastavení na stopce

TAZATEL7. září 2013 (15:20)

Dobrý den rád bych věděl co mi může udělat policie když nezastavím na stopce,nedám přednost v jízdě a omezím popř. ohrozím ostatní řidiče. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě a nezastavení na stopce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě a nezastavení na stopce

ODBORNÍK7. září 2013 (21:57)

Bude to nedání přednosti v jízdě: Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Přednost v jízdě

TAZATEL4. května 2013 (12:44)

Chtěla bych se zeptat, řidička mi nedala přednost v jízdě vyjížděla z boční ulice já jsme byla na hlavní ulici a došlo k čelnímu střetu z mé strany a do její pravé strany, auto mám jako totálku.Nikomu se naštěstí nic nestalo ,ale této řidičce byla udělena pokuta pouze 1000Kč a ještě když jsme odjižděli z PČR tak odjela ve svém vozidel chci se zeptat na výši takové pokuty nebo postihu pro takového řidiče který jezdí takto .
Zobrazit vlákno Přednost v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Přednost v jízdě

ODBORNÍK4. května 2013 (13:12)

Výše pokuty byla v souladu se zákonem:
Bližší info viz Nedání přednosti v jízdě - § 125c / 1f) 8.

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Nedání přednosti v jízdě"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera