12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Neodevzdání řidičského nebo technického průkazu

Za spáchání dopravního přestupku "Neodevzdání řidičského nebo technického průkazu" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 5000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 2.500 – 5.000.

POZOR: Sankce za spáchání tohoto přestupku byly v minulosti odlišné. Podívejte se na přehled změn v bodovém systému a pokutách.

Definice přestupku "Neodevzdání řidičského nebo technického průkazu", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Neodevzdání řidičského nebo technického průkazu
PřestupekV rozporu s § 94a odst. 2, § 113 odst. 1 nebo 2 nebo § 123c odst. 5 neodevzdá řidičský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz nebo potvrzení o oznámení ztráty, odcizení, poškození anebo zničení řidičského průkazu nebo v rozporu s § 6b odst. 4 neodevzdá osvědčení o registraci vozidla.
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)do 5000,- Kč
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení2.500 – 5.000
Zákaz činnosti---
Paragraf§ 125c / 4b)


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Zatím nebyla vložena žádná zpráva.

Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Neodevzdání řidičského nebo technického průkazu

Dopustili jste se dopravního přestupku "Neodevzdání řidičského nebo technického průkazu" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera