12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k přečinu Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s přečinem Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví.

nehoda ,usmrceni

TAZATEL14. dubna 2024 (16:41)

Dobry den
4.4.2024 muj syn šel do prace na nočni vykladka kamionu
bohuzel uz nedosel nepozorna ridička ho zrazila a na miste ho zabyla bylo to na prechodu pro chodce semafor nechapu proc nesel i kdyz v prumyslove zone se delaji
skoro v každe firme co tam sidli nocni synovi bylo pouhich 23 a za sest dni to je 10.4 mel slavit sve 24narozeniny misto toho 12.4 jsme ho museli pochovat
byl to muj jedinni syn takze pani vzala zivot mlademu muzi a muj znicila plus nas totalne vyhladila generačne ....jela rychle a v jinem pasu
chtel jsem poradit co ji teda hrozi
Zobrazit vlákno nehoda ,usmrceni na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda ,usmrceni

ODBORNÍK15. dubna 2024 (22:10)

Tresní stíhání: přečin podle § 143 trestního zákoníku.
Bližší info viz Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví - § 143, 147, 148 TZ

Reagovat


Zavinění nehody

TAZATEL28. července 2020 (16:07)

Zavinil jsem atonehohu(mikrospanek) vjel jsem do protisměru a trefil dodávku na zadní kolo .Pán si stěžuje že ho bolí za krkem ale po nehodě si na nic nestěžoval. Teď už to policie předala soudnímu znalci.Mám si hledat právnika ?A co mi hrozí za sankce. Dechová zkouška negativní.
Zobrazit vlákno Zavinění nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Zavinění nehody

ODBORNÍK28. července 2020 (17:44)

Určitě advokáta vyhledejte. Mohl by to být trestný čin podle § 148 TZ. Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat

Prosím o názor

UŽIVATEL A16. června 2023 (16:31)

Můj syn jel po hlavní a z vedlejšího chodníkového nájezdu vjel cyklista bezmyšlenkovitě na silnici přímo pod kola.syn to stáhl trochu do protisměru přesto cyklistu povalil.videl ho na poslední chvíli zapadalo slunce přesto stihl zareagovat.cyklista bez helmy bez označení měl těžká zranění je to starší pán.3 měsíce marodí ....při výslechu policie řekla synovi ze tři svědci vypověděli že cyklista pod kola auta z ničeho nic vjel.syn je mladý bez nehody bez trestu .policisté ho nechali odjet a nechali mu i papíry....co synovi hrozí???děkuji za vaši odpověď

Reagovat

RE: Prosím o názor

ODBORNÍK16. června 2023 (16:44)

Nelze posoudit. Musíte počkat co vyšetří policie.

Reagovat


Sražení chodce na chodníku

TAZATEL17. července 2020 (16:07)

Zdravím, pří výkonu práce jsem měl odstavené auto na chodníku, jednalo se o vozidlo Rommster Praktik. Parkují tam i sanitní vozy co odváží pacienty z LDNky. Při nasedání do auta, jsem si udělal vše co mám, podíval jsem se do všech zrcátek, nastartoval zopakoval předchozí činnost se zrcátkama, zařadil zpátečku a začal opatrně couvat. Jenže za autem stála paní a já uslyšel tupou ránu. Ihned jsem zastavil a běžel se podívat. Pani ležela na zemi a krvácela z nosu, poskytl jsem ji ihned první pomoc a volal sanitku, i přes její odmítnutí. Na místo dorazila dopravní policie, která to se mnou řešila a poté i nehodovka. Paní měla zlomenou ruku a nějak pohmoždéné zápěstí. Pani jsem se velice omlouval i jejímu manželi, který tam přijel.Později jsem se dozvěděl že paní volala, a neslyšela ani mé nastartování auta, a měl jsem i zapnuté výstražné blinkry. Ve vozidle byla mříž, která mě zkresluje pohled a zatmavené zadní okno. Rád bych věděl co mám přibližně očekávat jak mírný může být přestupek. O horším vím co by mě čekalo. Dále pokud by paní byla ochotna se domluvit mimo soudně jak by to celé skončilo?
Předem Děkuji.
Zobrazit vlákno Sražení chodce na chodníku na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Sražení chodce na chodníku

ODBORNÍK17. července 2020 (16:57)

Mimosoudně to nejde, policie musí konat ze zákona. bude to § 148 TZ ublížení na zdraví z nedbalosti.
Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Doporučuji si vzíta advokáta a snažit se o podmíněné zastavení trestního stíhání.

Reagovat


Srážka chodkyně na přechodu

TAZATEL4. října 2019 (05:25)

Při couvání z parkoviště jsem pouštěla chodce přes přechod. Byla to rušná ulice. Muž přešel a po rozhlednuti jsem se začala rozjíždět. V tom jsem vrátila do paní kterou jsem přehlédla. Stala přesně za zadkem mého auta. Mám w. Tourana a pani byla skrytá za kufrem. Strčila jsem do ní autem a ona si sedla. Sedla si na ruku a zlomila si všechny kosti v zápěstí. Odvezla jsem ji hned do nemocnice a následně k bi domů. Celý den jsem se o ni zajímala jestli je v pořádku. Řekla te nechce volat policii a tak jsem to neudělala. Po chvíli mi u bytu zvonila policie a řekla te paní to nahlasila. Vše se sepsali a čekám na oznámení policie. Vůbec nevím co za tuto chybu mohu dostat za trest?
Zobrazit vlákno Srážka chodkyně na přechodu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Srážka chodkyně na přechodu

ODBORNÍK4. října 2019 (07:32)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Doporučuji mít advokáta!

Reagovat


Nehoda s chodcem

TAZATEL18. září 2019 (19:12)

Dobrý den.
Cestou do práce jsem na křižovatce a bohužel na přechodu srazil chodce. Prostě jsem ho vůbec neviděl. Pán má zlomenou ruku, jinak snad nic vážnějšího.
Vše se řešilo zatím na místě nejdříve s klasickou a pak i dopravní policií.
Vím, že to má být řešeno jako trestný čin, ale můžete mi poradit, jak nejlépe postupovat, co čekat za trest a na co se připravit?

Děkuji Petr
Zobrazit vlákno Nehoda s chodcem na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s chodcem

ODBORNÍK19. září 2019 (07:14)

Obrátit se na advokáta.
Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Stažení chodce

TAZATEL4. března 2019 (06:18)

Srazil jsem slečnu na přechodu,v nemocnici byla 4 dny,má 4 stehy za uchem a nabízenou krční páteř,prý bude měsíc doma. Jaký mi hrozí postih?
Zobrazit vlákno Stažení chodce na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Stažení chodce

ODBORNÍK4. března 2019 (07:18)

§ 148 TZ: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Prosba o radu

TAZATEL22. února 2019 (14:22)

Zdravím, potmě na mokré vozovce se slabým osvětlením jsem předjížděl rychlostí 55 kmh vozidlo jedoucí 35-40 kmh za přechodem na přerušované čáře, jakmile jsem se dostal do protisměrného pruhu, uviděl jsem 10 metrů před sebou dva chodce jdoucí vedle sebe po silnici jelikož vozovka navazovala přímo na plot domu. Předjížděné auto začalo brzdit, tudíž jsem se nemohl zařadit zpět, místo pro procpání setaky nebylo a dobrzdit jsem to nezvládl. Srazil jsem chodkyní jdoucí blíže do středu vozovky v rychlosti 20-25 kmh, (vozidlo bylo bez jediné vady která by bránila provozu schopnosti o čemž se přesvědčila i policie) vyběhl jsem z vozidla na tou paní, byla v bezvědomí a měla zlomenou nohu (následně zjištěno i záchranou službou s konstatováním 3 měsíců léčení, tudíž těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti), okamžitě jsem zavolal sanitku, pár minut před příjezdem sanitky se paní probrala, následně jsem se alespoň jejímu muži omluvil a dále se to řešilo s PČR, dopravní policií a kriminální policií, přičemž jsem nic nenadýchal a ani nenalízal, zatímco paní naměřili 0,62 a pánovi 0,58. Byl to můj první střet se zákonem. Zajímalo by mě co mi za to hrozí. Děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Prosba o radu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Prosba o radu

ODBORNÍK22. února 2019 (15:40)

Neodhadnu, jak se to bude vyvíjet. Jsou svědci na to, že zpomalil? máte video? Jinak § 147 TZ Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat

RE: RE: Prosba o radu

TAZATEL22. února 2019 (15:48)

Svěděk je předjížděný i pán říkal že se otáčeli když slyšeli jak brzdím (zvuk pneumatik) kamerový záznam není, ovšem zůstal jsem stát 8 metrů za místem incidentu

Reagovat

RE: RE: RE: Prosba o radu

ODBORNÍK22. února 2019 (16:17)

A co předjížděný? Odjel?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Prosba o radu

TAZATEL22. února 2019 (16:18)

Zastavil a zanechal PČR kontakt na sebe

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Prosba o radu

ODBORNÍK22. února 2019 (18:05)

Takže bude svědčit. Každopádně budete asi obviněn. bude dobré vzít si advokáta.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Prosba o radu

TAZATEL22. února 2019 (18:50)

Ano, s tím počítám, když to řeknu tak blbě, je možné z toho v bruslit když se pohybovali po vozovce pod vlivem 0.62 a 0.58 zatím co já měl testy negativní?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Prosba o radu

ODBORNÍK22. února 2019 (23:08)

nevím

Reagovat


Dobrý den

TAZATEL7. února 2019 (12:43)

Dobrý den, přítelkyně způsobila nehodu, když v mlze předjížděla osobak. Čelní střet. Ona si nic nepamatuje. Paní v druhém vozidle vyprošťovali Ali a má asi vážnější zranění. Co přítelkyni hrozí za tento čin?
Zobrazit vlákno Dobrý den na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dobrý den

ODBORNÍK7. února 2019 (17:52)

Může být § 147 TZ Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Ublížení na zdraví z nedbalosti

TAZATEL2. února 2019 (13:23)

Dobrý den.

Měl jsen nehodu.
Chtěl jsem předjet náklaďák, šlápl jsem na plyn a vykoukl, jestli mohu předjet. Uviděl jsem v protisměru auto a chtěl jsem zajet zpět doprava. Volant mě ale nepustil a zamkl se.
S volantem jsem cukal a nejspiše se odemkl, protože jsem nakonec skončil mezi náklaďákem a protijedoucím vozidlem.
Později mi nereagovalo řizeni, točil jsem totiž mírně voravo, abych se vyhl autům v protisměru (přes airvagy jsem neviděl na cestu) stočil jsem více doorava a nic se nedělo, tudíž jsem stočil plnej pravej a asi za 2 vteřiny se svlíkla pneumatika a to mě nasměrovalo do příkopu, kde jsem skončil na střeše.
Neměl jsem pásy, ale skončil jsem jen s odřenými koleny.
Řidička z protisměru měla už před nehodou problemy s krkem a se zády. Údajné se to zhoršilo, ale musi se udělat znalecký posudek, zda to ma neco společného s nehodou nebo by se to stalo i tak..

Při cyslechu jsem narazil na to, ze je to vyslech ve věci "ublizeni na zdravi z nedbalosti"..

Nikdo se zatím nezabyval tim, že to byla technická závada, ale to jsem řkal hned po nehodě.

Co mohu čekat ?

Děkuji
Zobrazit vlákno Ublížení na zdraví z nedbalosti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Ublížení na zdraví z nedbalosti

ODBORNÍK2. února 2019 (15:32)

§ 148 Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Dopravní nehoda se zraněným spolujezdcem

TAZATEL28. ledna 2019 (14:07)

Dobrý den,
V sobotu napadl sníh, nezvládl jsem řízení a boural. Já vyvázl v pořádku, ale spolujezdec má zlomený obratel a nejspíš bude marodit delší dobu. Mohu se zeptat, co mi hrozí? Se sousedem mám dobré vztahy, nehodlá se se mnou tahat po soudech. Nikdy jsem neboural ani jsem nespáchal žádný přečin nebo trestný čin. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda se zraněným spolujezdcem na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda se zraněným spolujezdcem

ODBORNÍK28. ledna 2019 (19:29)

Hrozí toto: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Lze z toho vyváznout, nicméně to není jednoduché. Advokát je třeba.

Reagovat


Tazatel

TAZATEL20. listopadu 2018 (00:54)

Dobrý den,nedanim přednosti v jízdě jsem způsobil dopravní nehodu s lehkým zraněním.Pani je 14 dní na nemocenske.Mužete mi říct jaký trest mohu očekávat?
Děkuji
Zobrazit vlákno Tazatel na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Tazatel

ODBORNÍK20. listopadu 2018 (16:17)

Patrně § 148 TZ Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


dopravni nehoda

TAZATEL13. října 2018 (08:04)

Dobrý den před půl rokem jsem mel dopravní nehodu kolegu odvezli do nemocnice na pozorovaní a zjistili ze ma prasklí krcní obratel po dvou dnech ho pustili domu policii poslali zpravu ze to není na lečení a kolega ani nemarodil akorát nosil limec a po 4 tydnech mu lekar zdelil ze je vse vporadku. prisel mi dopis od policie podle§160 odstavec 1 tresniho radu se zahajuje tresni stihani jako obvineneho ze spachani precinu ublizeni na zdravi z nedbalosti podle §148 odstavec 1 tresniho radu prosim co mi hrozi? jak pokracovat dal dekuji za odpoved pan Novak
Zobrazit vlákno dopravni nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dopravni nehoda

ODBORNÍK13. října 2018 (13:22)

Hrozí toto: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví U Vás § 148. Vyhledejte advokáta.

Reagovat

RE: RE: dopravni nehoda

TAZATEL13. října 2018 (16:35)

dekuji za odpoved chci se zeptat jestli by mi mohl pomoct pravnik to resit odaleni trestniho stihani dle § 307 trestniho radu? moc dekuji

Reagovat

RE: RE: RE: dopravni nehoda

ODBORNÍK13. října 2018 (20:45)

Ano, o to jde

Reagovat

RE: RE: RE: RE: dopravni nehoda

TAZATEL15. října 2018 (14:49)

Dobrý den chtěl jsem se ještě zeptat když mi to trestní stíhání podmínečně zastaví čeká mě pokuta nebo ne?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: dopravni nehoda

ODBORNÍK15. října 2018 (16:55)

V takovém případě ne.

Reagovat


Dopravní nehoda - srážka cyklisty

TAZATEL27. července 2018 (16:01)

Dobrý den, srazila jsem cyklistu, kterému jsem při odbočení měla dát přednost jako protijedoucímu po hlavní. Vůbec jsem ho však neviděla, dávala jsem přednost 3 protijedoucim vozidlum, poté jsem se rozjela a cyklista mi narazil do pravého (spolujezdcova) boku. Vedlejší silnice je z obou stran ohraničena kvůli výkopu, které však nejsou nikterak více znaceny. Předpokládám, že cyklista byl schován za ohradky výkopu a navíc mi oslňovalo ranní slunce. Cyklista neměl na kole odrazky. V tuto chvíli je v nemocnici se zraněným ramenem, kyčlí,takže předpokládám, že léčení nějakou dobu potrvá. Určitě využijí advokáta, ale můžete mi nastínit, co mi v tuto chvíli čeká? 15 let jsem naprosto bez nehody a to, že jsem cyklistu přehlédla si nedokážu vysvětlit, když jsem před tím 3 auta pouštěla...
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda - srážka cyklisty na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

ODBORNÍK27. července 2018 (21:04)

Čeká Vás nejméně ublížení na zdraví z nedbalosti podle § 148 TZ. Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

UŽIVATEL B27. srpna 2018 (00:17)

Promiňte, ale pokud cyklista neměl světlo a odrazky, nedostane slečna přeci nedbalost. Cyklista má povinnost mít světlo, odrazky a reflexní prvky. Pokud je nemá, je to stejné jako vozidlo které noci nesvítí...

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

ODBORNÍK27. srpna 2018 (12:40)

Oslňovalo ji slunce! Tedy byla tma?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

UŽIVATEL B27. srpna 2018 (13:14)

Úsvit, stále je šero a nedostatečně osvícené kolo vidět není.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

ODBORNÍK27. srpna 2018 (13:30)

Viděl jste spis?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

UŽIVATEL B27. srpna 2018 (13:34)

Dle mého názoru, stane li se nehoda, musí se vinník určit podle příčiny. Příčina dle mého nebylo nedaní přednosti, ale nedostatečná viditelnost cyklisky způsobena jeho pochybením.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

ODBORNÍK27. srpna 2018 (13:41)

Dle Vašeho názoru neznamená vůbec nic.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

UŽIVATEL B27. srpna 2018 (13:45)

Tak mi tedy řekněte jak se slečna provinila?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - srážka cyklisty

ODBORNÍK27. srpna 2018 (14:28)

Nemůžem eo tom spekulovat, když neznáme dataily. Nicméně z toho, co píše je tam jasné podezření. O tom rozhodne soud, ne Vy nebo já.

Reagovat


Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě.

TAZATEL21. července 2018 (16:43)

Dobrý den. Zavinil jsem nehodu po níž je poškozená na nemocenské 14 dní nebo o něco déle s lehkým zraněním ( nemůže se ohnout a otáčet krkem ) - vykonávat fyzicky náročnější práci. Jaký hrozí postih ve správním řízení, pokud se jedná o podobný druh zranění ? Za okolností, že chce viník poskytnout kompenzaci. Děkuji
Zobrazit vlákno Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě.

ODBORNÍK21. července 2018 (18:12)

Záleží, co jste porušil, zda šlo o důležitou povinost. Pokud ne, je to přestupek Zavinění nehody s ublížením na zdraví okud ano, je to přečin podl e§ 148 TZ Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Prestupek

TAZATEL13. července 2018 (10:39)

Zdravim mam kamarada ktery nedavno nedobrzdil pana a zpusobil mensi nehodu kamarad ridicky prukaz nema a k tomu vyslo ze pan mel zraneni praskle vazy v kolene auto sem mu pujcil ja pod vlivem nebyl co ho muze cekat? policie ceka na ridicky prukaz kamarad jim rekl ze ma ale nema tak se ptam co muze cekat jeho a co muze cekat me?
Zobrazit vlákno Prestupek na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Prestupek

ODBORNÍK13. července 2018 (16:23)

On: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Vy: Jiné porušení povinností a pojišťovna si od vás nech zaplatit veškeré škody.

Reagovat


Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

TAZATEL23. února 2018 (19:54)

Dobrý den,

na hlavní silnici přecházel chodec (pletl se mezi protojedoucimi vozidly), při projetí levotočivé zatáčky už jsem nemohl dobrzdit a chodce, který přecházel mimo prechod, srazil. Poskytl jsem první pomoc, zavolal záchranku, policii. Chodec žil, odpoledne jsem ho byl navštívit v nemocnici. Kolem 21.30 h ale zemřel. Pan byl senior, 82 let. Nevim, zda zemřel na následky nehody, údajně ale prý na zástavu srdce. To prokáže samozrejme pitva. Moje vozidlo je teď na expertize a ja trnu, co mi hrozí. Vozidlo je ale nové, protokol z rána od dopravní policie potvrdil ok technicky stav. Dopravní policie dále vyšetřily, ze jsem nejel rychle, osvětlený, připoután, brzdil jsem, poskytl první pomoc atd. Svědek nehody vypověděl, ze jsem nemel bohužel šanci střetu zabránit, byl to opravdu mzik. Navíc se pan motal mezi auty.

Mohli byste mi prosím napsat, co me teď bude cekat, pokud opravdu bylo u me vše předpisově a chodec bohužel sel přes frekventovanou hlavní silnici, kde ze zatáčky nevidi, kdy nějaké auto projede? Moc děkuji za odpověď, byl jsem včera i u psycholozky, byla u me potřeba křížová intervence...
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda - střet OA s chodcem na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

ODBORNÍK23. února 2018 (21:13)

Nezlobte se, ale musíte trpělivě vyčkat, co policie vyšetří. Určitě budou dělata znalecký posudek. Pokud budete cítit, že to na Vás chtějí hodit, ihne si obstarejte advokáta.

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

TAZATEL23. února 2018 (21:21)

Svědek přivoláné dopravní policii potvrdil to, ze nebylo možné bohužel střetu zabránit. V protokolu bylo vše jsme uvedeno. Ale tím, ze chodec v noci zemřel, protokol neplatí a jede se vše od znova. Je to děsné období, které teď nastane, kdy budu muset cekat, jak píšete. Vychází se alespoň částečně z prvního protokolu? Po expertize stavu auta budu předvolán k novému výslechu...

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

ODBORNÍK23. února 2018 (21:26)

Doporučuji advokáta již teď. Každé slovo je důležité. Bez advokáta nejste povinen říci ani slovo.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

TAZATEL23. února 2018 (21:31)

Čili bez advokáta není dobre jit k novému výslechu? Je možné, ze policie případ vyšetří a vina bude přiznala chodci? Co hrozí mne při nejhorším? Moc děkuji, ze pruzne odpovídáte.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

ODBORNÍK23. února 2018 (22:40)

Ano, je to možné.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

TAZATEL24. února 2018 (08:24)

A co hrozí prosím mně, pokud dojde na nejhorší?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

ODBORNÍK24. února 2018 (10:28)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

TAZATEL24. února 2018 (10:31)

Myslel jsem konkretni postih. Je to šílený, bezmoc. Diky

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - střet OA s chodcem

ODBORNÍK24. února 2018 (12:40)

Nezlobte se, ale zatím nic nevíte a jak by rozhodl soudce nemohu předjímat.

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL19. února 2018 (12:46)

Chtěla bych se zeptat co mě čeká když jsem způsobila dopravní nehodu . Dostala jsem smyk na namrzlé vozovce a nabourala do stromu se mnou byly v autě dvě další osoby z toho jedna má jen lehké zranění a druhá važnější zlomenou nohu . Jediná já jsem měla pás. Jiné protijedoucí auto jsem neohrozila .
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK19. února 2018 (13:26)

Nejspíše toto: § 147 Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Důležité je také, coto bylo za osoby. Příbuzní?

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL19. února 2018 (13:39)

Ne jen kamarádi .

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK19. února 2018 (17:50)

S tím by se dalo pracovat. Doporučuji vzít si advokáta, ten si s tím poradí.

Reagovat


Cyklista

TAZATEL2. ledna 2018 (00:21)

Dobrý den,
můj otec měl v létě "drobnou" nehodu s cyklistou. Předjel ho obvyklým způsobem a pak asi za 50-60m odbočil na odbočku vpravo. Mezitím ho ale cyklista dojel a ťuknul mu do zadního nárazníku. Na kole měl namontovaný motor. Otec si toho ale nevšiml a pokračoval dál v jízdě do práce. Cyklista byl ošetřen a hospitalizován 1 den, PN mu trvala 1 měsíc. Dech. zkouška byla o obou negativní. Nyní mu přišlo obvinění z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Co přesně mu hrozí? Děkuji za odpoveď.
Zobrazit vlákno Cyklista na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Cyklista

ODBORNÍK2. ledna 2018 (21:07)

Hrozí § 148 Trestního zákoníku Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Doporučuji najmout advokáta.

Reagovat


Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL19. listopadu 2017 (04:15)

Dobrý den. Tento týden jsem pravděpodobně způsobil dopravní nehodu. Zahájil jsem odbočování na křižovatce, ale dle navigace jsem mel pokračovat rovně. Bohužel jsem si už nevšiml, že jsem vjel na tzv. Vyklizovací šipku. Nicméně ostatní auta i tramvaje se nerozjeli. Proto me to neupozornilo a pokracoval jsem. Z prava do me za stojicimi auty narazilo vozidli ktere jelo rovne. Nicmene to resi policie, kterou jsme privolali. Ale je pravdepidobne ze jsem nehodu zpusobil. V aute ck do me narazilo byla lehce zranena spolujezdkyne. Nemela airbag a od pasu ma zlomenou hrudni kost. Coz by melo byt na cca 3 tydny leceni. Dosud jsem zadnou dopravni nehodu nemel a mam vsechny body. Navic rizeni potrebuji k vykonavani sve profese. Jak se rozlisuje prestupek u zraneni a kdy uz hrozi odebrani RP? Dekuji
Zobrazit vlákno Nehoda s lehkým zraněním na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK19. listopadu 2017 (12:03)

Hrozí vám toto, piokud jste porušil důležitou povinnost, což asi ano: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Bude to asi § 148, ublížení na zdraví z nedbalosti. Doporučuji mít advokáta a snažit se o podmíněné zastavení trestního stíhání.

Reagovat

RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

TAZATEL19. listopadu 2017 (15:31)

A pokud by ke zraneni nedoslo? Protoze jsem mluvil s rickou a spolujzdkyne byla i u druheho doktora a ten tk pry nepotvrdil. Predpokladam pak by se resilo jako prestupek s pokutou a odebranim bodů.

Reagovat

RE: RE: RE: Nehoda s lehkým zraněním

ODBORNÍK19. listopadu 2017 (20:16)

Tak přestupek.nechte to na úřadu, asi snad Nedání přednosti v jízdě

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL28. května 2017 (20:11)

Dobrý den, chci se zeptat jak asi muže dopadnout situace : Jel jsem ani ne 40 a přede mnou cyklista 76 roků který prý chtěl odbočovat, ale podle mě a spolujeztkyně vubec neukazoval. Já ho sice objel ale zavadil jsem zrdcátkem které se jen ohnulo. Ale cyklista spadnul tak nestastně že si rozbil koleno které mel pět mesícu po totalní endoproteze a musí jít znovu na operaci. On tvrdí že ukazoval, my tvrdíme že ne. Nikdo neměl alkohol. svedkyně jen moje spolujezkyně (cizí osoba) Navíc jsem před 3měsíci překročil v obci rychlost o 28km. Jsem na aute závislí jsem invalida. Cyklista bude vyslechnut asi až po léčení tak za 3měsíce. Prosím myslíte že mohu přijít o řidičák Děkuji za odpověd.
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK28. května 2017 (23:30)

Pokud budete iznán vinným, hrozí Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Lze též podmíněné zastavení trestního stíhání. Vezměte si advokáta.

Reagovat


Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti

TAZATEL6. února 2017 (16:35)

dobry den chtel jsem se zeptat co me hrozi kdyz jsme nedal prednost jedoucimu autobusu na krizovatku ktery mel vyhozeny blinkr ale bouzel neodbočil a stretli jsem se uprostred kryzovatky skoda na obou vozidlech byla nulova ale v autobuise doslo k Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.Doposud jsem nemam zadny zaznam,nikde
Zobrazit vlákno Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti

ODBORNÍK6. února 2017 (19:30)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Nehoda s ublížením na zdraví

TAZATEL24. listopadu 2016 (14:30)

Dobrý den,
měli jsme dopravní nehodu,(náraz do stromu) řídil přítel.Já mám těžké ublížení na zdraví, stále jsem v prac.neschopnosti ( již 8 týden, zlomenina pánve a fraktura nosu)škoda na OA 150.000,- Kč.
Chtěla bych se zeptat, co hrozí příteli za způsobení dopravní nehody a ublížení na zdraví.
Děkuji M.I.
Zobrazit vlákno Nehoda s ublížením na zdraví na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda s ublížením na zdraví

ODBORNÍK26. listopadu 2016 (08:56)

Hrozí toto Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví Pokud jste partnerka či družka, musela byste s trestním stíháním dát souhlas podle § 163 trestního řádu.

Reagovat


Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

TAZATEL2. září 2016 (17:31)

Dobrý den, způsobil jsem dopravní nehodu (nedání přednosti v jízdě). Výsledkem je zranění dvou pracujících důchodců (lékaři): paní podstoupila operaci břicha - hospitalizace + pracovní neschopnost 3 měsíce. Pán měl pneumotorax - hospitalizace + pracovní neschopnost 2 měsíce. Moje vozidlo totální škoda, vozidlo poškozeného škoda cca 200.000,-Kč. Celkem škoda cca 800.000,-Kč. Jaký mohu očekávat trest? (body, pokuta, odebrání ŘP?????) Jsem bez záznamu, nikdy jsem neboural, poskytl jsem první pomoc, neměl jsem alkohol, lituji svého činu, šetří kriminální policie. Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

ODBORNÍK2. září 2016 (18:09)

Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

TAZATEL2. září 2016 (18:14)

tuto odpověd znám. měl jsem na mysli nějakou konkrétnější odpověd. Mohu dostat jen podmínku s odebráním ŘP??? nebo pujdu do vězení????? na 10 let!!!!! Nebo záleží na lokalitě a soudci (individuální posouzení). Děkuji

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

ODBORNÍK2. září 2016 (20:07)

Obvykle podmínka a zákaz činnosti. Lze docílit i podmíněné zastavení a řp ponechat.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda - těžké ublížení na zdraví

TAZATEL2. září 2016 (20:57)

děkuji. Alespon nějaká naděje na ponechání ŘP.

Reagovat


maka

TAZATEL6. července 2016 (22:07)

Dobrý den , ráda bych se zeptla na toto . jela jsem na mokre silnici a stale pršelo vjela do koleje a vylítla voda prý takzvaný aquaplaning bylo to v zatačce a ja dostala smyk jela jsem cca 50km ale bohužel jsem se střetla s protijedoucím autem a tam je zlomenina obou nohou . nikdy jsem nebyla trestaná krom pokuty za špatné parkování . co mi hrozí moc děkuji
Zobrazit vlákno maka na samostatné stránce.

Reagovat

RE: maka

ODBORNÍK7. července 2016 (09:57)

Hrozí toto Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


nehoda s usmrcenim

TAZATEL20. června 2016 (20:05)

Dobrý den. Syn mel autonehodu pri ktere zemrela jeho spolujezdkyne. Zrejme dostal smyk na mokru. Co nas ted ceka? Nic si jepamatuje, moc toho lituje, lezi v nemocnici. Je mlady, nikdy nemel pokutu za rychlost
Zobrazit vlákno nehoda s usmrcenim na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda s usmrcenim

ODBORNÍK20. června 2016 (21:06)

Čeká ho trestní řízení: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví obvykle je podmínka, ale není vyloučeno podmíněné zastavení trestního stíhání. Určitě ať kontaktuje advokáta.

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera