12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Za spáchání dopravního přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Zavinění nehody s ublížením na zdraví
Přestupekzpůsobí dopravní nehodu, při které je jinému ublíženo na zdraví
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1h)


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě.

TAZATEL21. července 2018 (16:43)

Dobrý den. Zavinil jsem nehodu po níž je poškozená na nemocenské 14 dní nebo o něco déle s lehkým zraněním ( nemůže se ohnout a otáčet krkem ) - vykonávat fyzicky náročnější práci. Jaký hrozí postih ve správním řízení, pokud se jedná o podobný druh zranění ? Za okolností, že chce viník poskytnout kompenzaci. Děkuji
Zobrazit vlákno Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě.

ODBORNÍK21. července 2018 (18:12)

Záleží, co jste porušil, zda šlo o důležitou povinost. Pokud ne, je to přestupek Zavinění nehody s ublížením na zdraví okud ano, je to přečin podl e§ 148 TZ Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Dopravni nehoda v koloně

TAZATEL12. července 2018 (04:20)

Dobry den mam dotaz ohledně RP a nehody co se stala pred měsícem..
Byl jsem ucastnikem dopravni nehody.Skoncilo zde 5 aut..
Prvni a druhe vozidlo stalo v kolone do nich nabouralo dalsi vozidlo, 4.auto na to nereagovalo ( ani brzdovky jsem nevidel) a moje 5.auto slo uz na bzrdy ale stejne sem se podival do kufru (dve auta předemnou byly zraly na odtah) ja odjel pak po svych bez vetsi újmy.prvni a druhy auto OK.. ale osoby s 3. (Spise se po anglicku vytratil a ze 4. se nechaly odvést zachrankou (trochu skripl pas jinak nic ).. prijela PCR vse sepsano ok .. vcera me prislo vyjadreni ze poslano do správního a ze sem podezrely z prestupku nedodržení bezp.vzdalenosti... (+ i ridic z 3.vozidla) jinymy slovy asi vinik?

Nehoda se mi stala max ve 30 ani pytle nevyletely jen drobna kosmetika na aute auto predemnou bylo vic nez pocuchany (vyoseny motor) , u ostatnich jen narazniky..

Tak a muj dotaz zni jak moc se mam bat o svuj RP ktery me zivi? Muze správní organ preklasifikovat na nedejboze ublížení na zdravi (kdyz odvazela preventivne zachranka) nebo neco podobnyho kor kdyz tam budu predvolan za nedodrz.bezp.vzdalenosti. Je proti tomu moznost se bránit nejakym zpusobem?

Diky
Zobrazit vlákno Dopravni nehoda v koloně na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravni nehoda v koloně

ODBORNÍK12. července 2018 (19:48)

Vinen asi jste, pokud by se prokázalo ublížení na zdraví, bude zle: Zavinění nehody s ublížením na zdraví Bránit se lze sám nebo s dobrým advokátem.

Reagovat


Dopravni nehoda

TAZATEL10. ledna 2018 (17:43)

Dobry den, pritelkyne mela dopravni nehodu, zezadu narazila do auta, neprizpusobila jizdu stavu a povaze vozovky za neprizniveho pocasi(huste snezeni) oba ridici byli prevezeni do nemocnice, kde bylo provedeno vysetreni. Dopadlo to bez zavaznych zraneni, oba byli hned propusteni, jen ridic druheho auta dostal na 15dni pracovni neschopnost, narazene zada. Dopravni policie poslala prestupek na prestupkovou komisi. Mohl bych se zeptat jaky trest muzeme ocekavat? Dekuju moc za odpoved
Zobrazit vlákno Dopravni nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravni nehoda

ODBORNÍK11. ledna 2018 (07:56)

BUde záležet, zda půjde o "ublížení na zdraví" a pal buďte obezřetní! V krajním případě Zavinění nehody s ublížením na zdraví nepůjde-li o přečin.

Reagovat

RE: RE: Dopravni nehoda

UŽIVATEL A11. ledna 2018 (11:37)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, to zda půjde o "ublížení na zdraví" posuzuje dopravní policie? Případně dle čeho, jakých kritérií, se vyhodnocuje, zda se jednalo o ublížení na zdraví či nikoliv?
Předem Vám moc děkuji

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravni nehoda

ODBORNÍK12. ledna 2018 (22:31)

Prostě si počkejte, nejsem jasnovidec

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Dopustili jste se dopravního přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...