12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Za spáchání dopravního přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví" nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.

Definice přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění)Zavinění nehody s ublížením na zdraví
Přestupekzpůsobí dopravní nehodu, při které je jinému ublíženo na zdraví
Počet bodů v bodovém systému0
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení25.000 – 50.000
Zákaz činnosti1-2 roky
Paragraf§ 125c / 1h)


Nejnovější související příspěvky v Poradně

Nehoda-zranění

TAZATEL3. prosince 2020 (08:40)

Dobrý den.Jsem řidič autobusu v MHD.
V létě jsem musel prudce brzdit kvůli autoškole,která náhle zabrzdila před přechodem.Ke střetu nedošlo,ale upadla mi paní,ročník 51,a lehce se zranila.Měla oděrku na hlavě a noze slabě krvající a nejspíš pohmožděné zápěstí.Seděla na sklopné sedačce,kde před ní je prostor pro kočárky a inv.vozíky.Sedačka je vybavena bezp.pásem.Záchranka jí odvezla na ošetření a pak byla propuštěna.
Teď mám předvolání k zahájení o přestupku par.125c odst.1 pis. h),par.125c odst.1 pis. k) se souvislostí porušení par.4 pis. a) zákona č.361/2000...Podle soudního znalce z oboru lékařství zranění u paní vykazují znaky ublížení na zdraví. Všichni bez alkoholu.
Jak mám postupovat u předvolání?Můžu se nějak bránit sám bez právníka?Moje životní a zároveň finanční situace je taková,že si nemůžu dovolit právníka.A můžou mi sebrat řidičák,když mě živí a platím výživné?
Děkuji předem za odpověď. Koláček
Zobrazit vlákno Nehoda-zranění na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda-zranění

ODBORNÍK3. prosince 2020 (10:47)

Hrozí Vám reálně toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví Takže když Vás uznají vinným, tak nejen můžou, ale musí.Tam je zákaz bohužel povinně.

Podle Vašeho popisu to bude pěkně zamotané. Roli tam bude hrát řada faktorů.
U tak závažného obvinění je vždy třeba se bránit kvalifikovaně s advokátem, který to dobře umí. Budete-li chtít, doporučíme Vám na toto odborníka. Napište nám na email info@12bodu.cz

Reagovat


Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

TAZATEL23. července 2019 (14:23)

Dobrý den, dnes jsem vycouvával z parkoviště u obchodního centra. Při couvání jsem jsem se v autě otočil dozadu doprava, abych viděl jestli nejede nějaké auto ze směru, kam jsem couval a pomalu vycouvával.

Zleva do mi do auta narazil kluk na bruslích a spadnul na zem. Trochu se potloukl a jen mu teklo trochu krve z odřenin. Já mám na autě potlučený blatník, jinak vůbec nic.

Kolem bohužel jelo auto policie a zastavili u nás. Hned mně i tomu klukovi dali dychnout a oba jsme byli bez alkoholu. Pak mi řekli, že se evidentně stala dopravní nehoda se zraněním, tak musí zavolat dopraváky a ještě nám řekli, že nesmíme ani jeden z místa jít pryč. Po asi hodine přijeli dopraváci.
Hned jak vylezli z auta, tak se nás zeptali, co se stalo. Oba jsme řekli téměř totožnou verzi, že já ho při couvání neviděl a on neviděl, že vycouvávám....
Klukovi řekli, že musí jít na ošetření a donést jim lékařskou zprávu. Mě šokoval policajt, když mi řekl, že jsem způsobil dopravní nehodu se zraněním a hrozí mi, že přijdu na rok o řidičák a ještě dostanu flastr od 25 do 50 tisíc, ale že než se to na úřadě vyřeší, tak mi ho zatím nechají. Když jsem se ptal, jestli je normální, aby jel bruslař na cestě v protisměru vlevo, tak mi policajt řekl, že bruslař je chodec a musí jezdit vlevo a tak nic neporušil. Hned jsem volal kamarádovi a ten mi řekl, že nesmím nic podepsat nebo vypovídat, že si jenom pohorším. Dostal jsem předvolání k výslechu, ale řekl jsem teda, že bez právníka nebudu nic říkat ani podepisovat.

Prosím Vás, mám nějakou šanci se z toho nějak rozumně dostat? Auto po
užívám každý den a byla by to pro mě šílená rána. Na kluka jsem si vzal telefon a myslím, že kdyby mohl, tak mi pomůže, protože říkal, že ho to mrzí.

Děkuji za jakoukoli reakci
ADAM
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

UŽIVATEL A19. listopadu 2020 (13:31)

Dobrý den, mám podobnou zkušenost. Po kruháku jel cyklista po pravé straně, vypadalo to že odbočuje stejně se mnou, jenže on jel rovně a trochu jsem se drcli a on spadnul z kola. Auto jsem hned zastavila, omluvila se a zeptala se ho, zda mu nic není, zda je v pořádku, že ho odvezu do nemocnice nebo domů. Chlapík vyskočil na nohy, řekl že je v pořádku, že do nemocnice nepotřebuje a že to domů dojede v pohodě na kole. Nechala jsem mu na sebe svoje tel. číslo s tím, že až dojede domů ať mi hned zavolá, zda-li něco nepotřebuje. Nechala jsem ho odjet a po pár minutách jsem auto otočila znovu a hledala ho. Když jsem ho našla, znovu jsem se ho ptala jestli je v pořádku, že ho domů odvezu, načež mi pán odpověděl že je v pořádku, že to domů dojede, že jsem hodná a že až bude doma tak mi zavolá.
Nebyl špinavý, nic roztrženého, normálně se mnou komunikoval, žádná krev, ani nic zlomeného. Policii jsme nevolali.

Může se jednat o něco vážnějšího?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem,
AA.

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

ODBORNÍK19. listopadu 2020 (19:37)

Doufejte, že se neozve. Rozmáhá se nám tu takový nešvar, že ti, kteří řeknou, že jsou OK, za týden přijdou, že mají bolístku a je z toho trestní řízení...

Reagovat

RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

ODBORNÍK24. července 2019 (21:45)

Toto je sice zranění, ale na 99% to nemá charakter ublížení na zdraví tak, aby to bylo toto Zavinění nehody s ublížením na zdraví Rozhodně je lépe vypovídat s advokátem

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

UŽIVATEL B3. prosince 2019 (20:49)

Také mám dotaz....Nehoda se stala na dálnici v pravém pruhu odstavené vozidlo(výstražná světla predemnou 2 vozidla s červeným jsem se zařadil do levého a začal jsem zpomalovat,černé jelo souměrně s červeným v právem pruhu a na poslední chvíli to strhnul do levého před červené svým činem dostal smyk začal jsem prudce brzdit a s červeným se srazili a už jsem nezvládl zastavit a narazil jsem do LZ kola červeného vozidla a mám predvolani za nedostatečný odstup i přes to že jsem jel až 3tí a brzdil jsem jen co mě ABS dovolilo.Je lepší jít s právníkem podat vysvětlení na magistrat? První kolo jsem měl u PČR

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

ODBORNÍK3. prosince 2019 (22:17)

Pokud jste obviněn z tohoto: Jiné porušení povinností a porušení § 18/1 nebo § 19/1, tak to není rizikové. Nicméně nevím,jak jste na tom s havarijním pojištěním. Pokud ne, advokát se hodí.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

UŽIVATEL B4. prosince 2019 (00:05)

Havarijní nemám měl jsem jen fábii. Prý jsem porušil paragraf 19 odstavec 3 zítra mám schůzku s právníkem. Podle mého je to celé nesmysl ,když z vozidla predemnou se nárazem stane zeď člověk neudělá už nic

Reagovat


Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě.

TAZATEL21. července 2018 (16:43)

Dobrý den. Zavinil jsem nehodu po níž je poškozená na nemocenské 14 dní nebo o něco déle s lehkým zraněním ( nemůže se ohnout a otáčet krkem ) - vykonávat fyzicky náročnější práci. Jaký hrozí postih ve správním řízení, pokud se jedná o podobný druh zranění ? Za okolností, že chce viník poskytnout kompenzaci. Děkuji
Zobrazit vlákno Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě.

ODBORNÍK21. července 2018 (18:12)

Záleží, co jste porušil, zda šlo o důležitou povinost. Pokud ne, je to přestupek Zavinění nehody s ublížením na zdraví okud ano, je to přečin podl e§ 148 TZ Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Dopustili jste se dopravního přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera