12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Poradna k dopravnímu přestupku Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Na této stránce naleznete všechny otázky a odpovědi z Poradny k bodovému systému související s dopravním přestupkem Zavinění nehody s ublížením na zdraví.

Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

TAZATEL23. července 2019 (14:23)

Dobrý den, dnes jsem vycouvával z parkoviště u obchodního centra. Při couvání jsem jsem se v autě otočil dozadu doprava, abych viděl jestli nejede nějaké auto ze směru, kam jsem couval a pomalu vycouvával.

Zleva do mi do auta narazil kluk na bruslích a spadnul na zem. Trochu se potloukl a jen mu teklo trochu krve z odřenin. Já mám na autě potlučený blatník, jinak vůbec nic.

Kolem bohužel jelo auto policie a zastavili u nás. Hned mně i tomu klukovi dali dychnout a oba jsme byli bez alkoholu. Pak mi řekli, že se evidentně stala dopravní nehoda se zraněním, tak musí zavolat dopraváky a ještě nám řekli, že nesmíme ani jeden z místa jít pryč. Po asi hodine přijeli dopraváci.
Hned jak vylezli z auta, tak se nás zeptali, co se stalo. Oba jsme řekli téměř totožnou verzi, že já ho při couvání neviděl a on neviděl, že vycouvávám....
Klukovi řekli, že musí jít na ošetření a donést jim lékařskou zprávu. Mě šokoval policajt, když mi řekl, že jsem způsobil dopravní nehodu se zraněním a hrozí mi, že přijdu na rok o řidičák a ještě dostanu flastr od 25 do 50 tisíc, ale že než se to na úřadě vyřeší, tak mi ho zatím nechají. Když jsem se ptal, jestli je normální, aby jel bruslař na cestě v protisměru vlevo, tak mi policajt řekl, že bruslař je chodec a musí jezdit vlevo a tak nic neporušil. Hned jsem volal kamarádovi a ten mi řekl, že nesmím nic podepsat nebo vypovídat, že si jenom pohorším. Dostal jsem předvolání k výslechu, ale řekl jsem teda, že bez právníka nebudu nic říkat ani podepisovat.

Prosím Vás, mám nějakou šanci se z toho nějak rozumně dostat? Auto po
užívám každý den a byla by to pro mě šílená rána. Na kluka jsem si vzal telefon a myslím, že kdyby mohl, tak mi pomůže, protože říkal, že ho to mrzí.

Děkuji za jakoukoli reakci
ADAM
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

ODBORNÍK24. července 2019 (21:45)

Toto je sice zranění, ale na 99% to nemá charakter ublížení na zdraví tak, aby to bylo toto Zavinění nehody s ublížením na zdraví Rozhodně je lépe vypovídat s advokátem

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

UŽIVATEL A3. prosince 2019 (20:49)

Také mám dotaz....Nehoda se stala na dálnici v pravém pruhu odstavené vozidlo(výstražná světla predemnou 2 vozidla s červeným jsem se zařadil do levého a začal jsem zpomalovat,černé jelo souměrně s červeným v právem pruhu a na poslední chvíli to strhnul do levého před červené svým činem dostal smyk začal jsem prudce brzdit a s červeným se srazili a už jsem nezvládl zastavit a narazil jsem do LZ kola červeného vozidla a mám predvolani za nedostatečný odstup i přes to že jsem jel až 3tí a brzdil jsem jen co mě ABS dovolilo.Je lepší jít s právníkem podat vysvětlení na magistrat? První kolo jsem měl u PČR

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

ODBORNÍK3. prosince 2019 (22:17)

Pokud jste obviněn z tohoto: Jiné porušení povinností a porušení § 18/1 nebo § 19/1, tak to není rizikové. Nicméně nevím,jak jste na tom s havarijním pojištěním. Pokud ne, advokát se hodí.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda s "chodcem" na bruslích

UŽIVATEL A4. prosince 2019 (00:05)

Havarijní nemám měl jsem jen fábii. Prý jsem porušil paragraf 19 odstavec 3 zítra mám schůzku s právníkem. Podle mého je to celé nesmysl ,když z vozidla predemnou se nárazem stane zeď člověk neudělá už nic

Reagovat


Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě.

TAZATEL21. července 2018 (16:43)

Dobrý den. Zavinil jsem nehodu po níž je poškozená na nemocenské 14 dní nebo o něco déle s lehkým zraněním ( nemůže se ohnout a otáčet krkem ) - vykonávat fyzicky náročnější práci. Jaký hrozí postih ve správním řízení, pokud se jedná o podobný druh zranění ? Za okolností, že chce viník poskytnout kompenzaci. Děkuji
Zobrazit vlákno Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě. na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Postih za způsobení lehkého zranění při dopravní nehodě.

ODBORNÍK21. července 2018 (18:12)

Záleží, co jste porušil, zda šlo o důležitou povinost. Pokud ne, je to přestupek Zavinění nehody s ublížením na zdraví okud ano, je to přečin podl e§ 148 TZ Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


Dopravni nehoda v koloně

TAZATEL12. července 2018 (04:20)

Dobry den mam dotaz ohledně RP a nehody co se stala pred měsícem..
Byl jsem ucastnikem dopravni nehody.Skoncilo zde 5 aut..
Prvni a druhe vozidlo stalo v kolone do nich nabouralo dalsi vozidlo, 4.auto na to nereagovalo ( ani brzdovky jsem nevidel) a moje 5.auto slo uz na bzrdy ale stejne sem se podival do kufru (dve auta předemnou byly zraly na odtah) ja odjel pak po svych bez vetsi újmy.prvni a druhy auto OK.. ale osoby s 3. (Spise se po anglicku vytratil a ze 4. se nechaly odvést zachrankou (trochu skripl pas jinak nic ).. prijela PCR vse sepsano ok .. vcera me prislo vyjadreni ze poslano do správního a ze sem podezrely z prestupku nedodržení bezp.vzdalenosti... (+ i ridic z 3.vozidla) jinymy slovy asi vinik?

Nehoda se mi stala max ve 30 ani pytle nevyletely jen drobna kosmetika na aute auto predemnou bylo vic nez pocuchany (vyoseny motor) , u ostatnich jen narazniky..

Tak a muj dotaz zni jak moc se mam bat o svuj RP ktery me zivi? Muze správní organ preklasifikovat na nedejboze ublížení na zdravi (kdyz odvazela preventivne zachranka) nebo neco podobnyho kor kdyz tam budu predvolan za nedodrz.bezp.vzdalenosti. Je proti tomu moznost se bránit nejakym zpusobem?

Diky
Zobrazit vlákno Dopravni nehoda v koloně na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravni nehoda v koloně

ODBORNÍK12. července 2018 (19:48)

Vinen asi jste, pokud by se prokázalo ublížení na zdraví, bude zle: Zavinění nehody s ublížením na zdraví Bránit se lze sám nebo s dobrým advokátem.

Reagovat


Dopravni nehoda

TAZATEL10. ledna 2018 (17:43)

Dobry den, pritelkyne mela dopravni nehodu, zezadu narazila do auta, neprizpusobila jizdu stavu a povaze vozovky za neprizniveho pocasi(huste snezeni) oba ridici byli prevezeni do nemocnice, kde bylo provedeno vysetreni. Dopadlo to bez zavaznych zraneni, oba byli hned propusteni, jen ridic druheho auta dostal na 15dni pracovni neschopnost, narazene zada. Dopravni policie poslala prestupek na prestupkovou komisi. Mohl bych se zeptat jaky trest muzeme ocekavat? Dekuju moc za odpoved
Zobrazit vlákno Dopravni nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravni nehoda

ODBORNÍK11. ledna 2018 (07:56)

BUde záležet, zda půjde o "ublížení na zdraví" a pal buďte obezřetní! V krajním případě Zavinění nehody s ublížením na zdraví nepůjde-li o přečin.

Reagovat

RE: RE: Dopravni nehoda

UŽIVATEL B11. ledna 2018 (11:37)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, to zda půjde o "ublížení na zdraví" posuzuje dopravní policie? Případně dle čeho, jakých kritérií, se vyhodnocuje, zda se jednalo o ublížení na zdraví či nikoliv?
Předem Vám moc děkuji

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravni nehoda

ODBORNÍK12. ledna 2018 (22:31)

Prostě si počkejte, nejsem jasnovidec

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL15. března 2014 (00:34)

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Jsem řidič MHD a dnes se mi stala dopravní nehoda, kdy jsem musel za účelem vyhnutí se překážce (v tomto případě cihlového sloupku) v ohybu točny, prudce zabrzdit a jehož následkem mi upadla stojící cestující na zem a poranila si zápěstí.
Nehodu šetřila Policie ČR a všechnu vinu nesu já, nicméně na místě mi žádnou pokutu neuložili a vše tak zřejmě půjde do správního řízení. Paní jsem následně sám navštívil, protože mě zajímal její stav a naštěstí jde jen o naraženinu a na cca 10 dní má nasazenou ortézu. Nemocenskou si vystavit nedala, je totiž v invalidním důchodu a myslím, že chápe, že je to nepříjemnost i pro mne.
Teď je to ve stavu kdy se čeká jak PČR zhodnotí nález z pohotovosti a podle toho mi vyměří trest.
A já se chci tedy zeptat, jaký ten trest mohu čekat, s finančním se vyrovnám ale bojím se, aby mi např. Na nějaký čas nesebrali ŘP a já tak nepřišel o práci na které jsem závislý.
Prosím pomozte mi. Moc děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

UŽIVATEL C25. srpna 2017 (21:34)

Dobrý den kolego.Mohu se zeptat jak jste dopadl ? Stalo se mi něco podobného . Díky

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK15. března 2014 (12:38)

Zdá se, že jste nepřizpůsobil rychlost jízdy okolnostem které jste mohl předvídat. Policie Vám žádný trest nevyměří. Věc předá na městský úřad či Magistrát. Pokud zranění té paní dosáhne intenzity ublížení na zdraví, potom hrozí toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví
Hlavními důkazy bodu lékařské zprávy. S jejich poskytnutím musí ta paní souhlasit.

Reagovat

RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL16. března 2014 (22:00)

Děkuji Vám za rychlé zodpovězení mé otázky, a chtěl bych se jen doptat..píšete "pokud zranění té paní dosáhne intenzity ublížení na zdraví,..."
Co to vlastně určuje?
A případně, kdyby paní nesouhlasila s poskytnutím, znamenalo by to odložení?
Ještě jednou velice děkuji.

Reagovat

RE: RE: RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK17. března 2014 (07:22)

1. Ublížení na zdraví je definováno v testním zákoníku:(1) Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.
Neposkytne-li, není důkaz

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Dopravní nehoda

TAZATEL17. března 2014 (10:00)

Velice Vám děkuji.

Reagovat


dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL4. ledna 2017 (19:28)

chtel bych se zeptat co mi hrozi za to ze jsem nedobrzdil a naboural vozidlo pred sebou???bohuzel sem mel mesic propadlou stk vuz sem zrovna na stk vezl,,,
Zobrazit vlákno dobry den zpusobil sem nehodu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK5. ledna 2017 (20:09)

Minimálně: Jiné porušení povinností

Reagovat

RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL6. ledna 2017 (18:38)

i kdyz sem nemel technickou na aute jo??,
a pani se nechala odvest sanitkou na vysetreni ,,,manzel mi pak volal ze je v poradku ze ji nic neni na rentgenu ze nic neni a ze ji lekar rikal ze bude obcas pry za krkem bolet nebo muze zabolet,,jeste nikdy sem o zadny bod neprisel mam vsechny a nehodu sem zpusobil prvni,,pry se to setri me strasej jako nehoda se zranenim to nechapu ??,ze cekaj az prijde zprava z nemocnice a proc mi tedy nedali zadnou pokutu?,hned??

Reagovat

RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK6. ledna 2017 (20:24)

Půjde to do správního řízení a hrozí toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví Budete potřebovat právníka.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL7. ledna 2017 (17:19)

dekuji za informaci ale mystifikoval jste me jelikoz ublizeni na zdravi mi nemuze hrozit nikdo se neleci nikdo nemarodi ze by byl po nehode nakym zpusobem mimopracovne atd,,,psal sem ze se to zatim setri jako nehoda se zranenim do doby nez prijde lekarska zprava policistum ale sam poskozeny pan mi rikal resp,,volal ze nikomu nic neni ze rekli lekari a ze nikdo nemarodi tak i tak mam schanet pravnika nebo ne ??prsto dekuji moc za vstricnost a rady

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK7. ledna 2017 (18:10)

Uvidíte podle předvolání. §125c/1 h) je malér. Pokud bude § 125c odst. 1 písm. k) je to OK. Ještě záleží na tom, co jste porušil. Ale to bude v tom obvinění.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL7. ledna 2017 (18:41)

neni taky preci mozne aby nekoho potrestali sankci 25000 a odebranim ridicskeho prukazu za to ze ve ctyriceti nedobrzdil auto pred sebou a aby byl potrestan jako nakej fetak nebo alkoholik i tem daj pomalu zakaz rizeni jen na rok to je preci nelogicke a absurdnio trestani

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK7. ledna 2017 (22:32)

1. U toho přestupku musí být jako následek "ublížení na zdraví".
2. absurdní se to může zdt, ale je to podle zákona.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL8. ledna 2017 (10:18)

to je mi jasny ale furt mi neni jasny co je u tohoto prestupku jako ublizeni na zdravi definovano to musi byt preci zrejme nemuze byt v definici jen osetreni pro podezreni a pak nasledne vylouceni jelikoz nikdo nemarodi tak mu preci nebylo ublizeno na zdravi to jje snad logicke nemuze nekdo nekoho trestat za naprosto banalni nehodu u ktere se necha nekdo jen odvest sanitkou a nic mu neni jen aby se to vyloucilo...to mi logicky jako ublizeni na zdravi nepripada a je to jen opet blaf krasne Ceske republiky a debila doslova nebo debilu co to vymyslely...kdyz fetaky alkoholiky a lidi co ujizdej od nehod vaznych tresta jako lidi kteri spachaj za 30 let rizeni obycejny lehky prestupek to se muze stat jen tady

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

ODBORNÍK8. ledna 2017 (14:37)

Je to definováno v trestním zákoníku: (1) Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL8. ledna 2017 (18:37)

jjo dekuju koukal sem na to ,,znamena to tedy ze se me to netyka a ani nemohlo pokud nemarodej tak ze by byli aspon dva tri dny nemocni jen si nechali udelat vysetreni jestli jim neco neni a to neni takze to nemuze byt ublizeni na zdravi ,,toho sem se obaval vzhledem k absolutne nedostatecne osetrenym nasim zakonum,,,

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: dobry den zpusobil sem nehodu

TAZATEL7. ledna 2017 (18:34)

JESTE SE TEDY ZEPTAM aby to bylo 125 /1h tak jak je to primo definovano??musel by byt nekdo primo zraneny tak aby marodil??nebo vlastne je tam naka presna definice??tohoto skutku myslim

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě

TAZATEL15. listopadu 2016 (19:11)

Dobrý den, chci se zeptat. Vyjížděl jsem z vedlejší silnice a nedal přednost motocyklu který přijížděl z leva a já ho přehlédl(vubec jsem ho neviděl).Motocyklista do mě nenarazil ale upadl i s skutrem cca 1 metr za mým autem navíc v protismšru.Prý se mě snažil object ale v protismeru jelo v dálce auto,tak se snažil zabrzdit a upadl na vozovce když
se mi nejspíš snažil vyhnout. Při nehodě utrpěl poranění nohy v kotníku která mu zůstala při pádu pod motocyklem a byl hospitalizován v nemocnici.na motocyklu bylo jen pár škrábanců. Mě ani mému autu se nic nestalo a policie to předala ke správnímu řízení. Co mohu očekávat. Děkuj.
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK16. listopadu 2016 (20:04)

Musíte počkat na obvinění. Pokud to bude Zavinění nehody s ublížením na zdraví je to vážné a bude třeba právní pomoc.

Reagovat


Otázka

TAZATEL22. února 2016 (06:18)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co teď ve správním řízení hrozí v případě sražení chodce na přechodu... Přítel přehlédl paní a srazil ji....Paní odvezli do nemocnice (komunikovala a byla i schopná nastoupit do sanitky, i když samozřejmě nějaké zranění utrpěla).
Moc děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno Otázka na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Otázka

ODBORNÍK22. února 2016 (13:12)

Vyčkejte až bude jasno. Minimálně: Ohrožení chodce na přechodu možná Zavinění nehody s ublížením na zdraví ale spíš Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví

Reagovat


správní řízení

TAZATEL20. ledna 2016 (22:26)

Dobry den,
v srpnu jsem měla nehodu- vozidlo přede mnou prudce zabrzdilo a já nedobrzdila. Následkem nárazu došlo ještě ke srážce tohoto vozidla s vozidlem před ním. Situaci řešila policie, z druhého vozidla se nechala ošetřit spolujezdkyně s úrazem po nárazu airbagu.
Teď po 5 měsících mi přišlo předvolání ke správnímu řízení a uvedením 2 zraněných- jedna z 2. vozu a ještě jedna z prvního vozu (ta na místě odmítla ošetření) - přestupek par. 125 c odst.1 písm.h, k.
Jak mám postupovat a jaké mám předložit důkazy?
Zobrazit vlákno správní řízení na samostatné stránce.

Reagovat

RE: správní řízení

ODBORNÍK21. ledna 2016 (09:21)

Hrozí Vám toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví Doporučuji sjednat si advokáta s dobrou znalostí problematiky. Na konkrétní rady zde není prostor.

Reagovat


Spravni rizeni

TAZATEL31. prosince 2015 (11:50)

Dobrý den, jaká pokuta/kolik bodů mi hrozí, když jsem objíždela chumel lidi, co sli po strane silnice, naproti me jelo auto a aj jsem intuitivne zajela bliz k tomu chumelu. Bohuzel pani vypovedela, ze jsem na ni najela a ze ji boli panev. Nechala se odvezt do nemocnice na vysetreni. Jela jsem max. 35-40 km za hodinu a pani sla v silnici.
Dekuji za odpoveď
Zobrazit vlákno Spravni rizeni na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Spravni rizeni

ODBORNÍK31. prosince 2015 (13:32)

Hrozí teoreticky toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat


ublížení na zdraví

TAZATEL9. června 2015 (14:02)

Dobrý den, v lednu jsem nedobrzdila své vozidlo na semaforu a narazila jsem do auta před sebou, které následně narazilo do toho před ním. Paní ve vozidle si stěžovala na mírnou bolest hlavy a byla odvezena raději do nemocnice. Bylo mi řečeno, že vše se musí předat magistrátu a hrozí mi pokuta do dvou tisíc, jako bych se s někým poprala... Dnes mi přišel dopis k vyzvání k ústnímu jednání. S tím, že je proti mně zahájeno řízení ve věci § 125c / 1h) a § 125c / 1k)- paní měla lehčí zranění. Uvádí, že tedy bylo jinému ublíženo na zdraví a jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j). Dále píší, že tímto jednáním jsem porušila ustanovení § 4 písm. b a § 19 odst. 1 zákona o silničním provozu...

Chtěla bych se zeptat, jelikož se mám dostavit ještě k ústnímu projednání, je možné, že se verdikt změní anebo je toto konečná verze?
Děkuji.
Zobrazit vlákno ublížení na zdraví na samostatné stránce.

Reagovat

RE: ublížení na zdraví

ODBORNÍK9. června 2015 (16:08)

Hrozí Vám toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví nikoli do 2 tisíc. Je to velmi vážné. Neodhadnu, zda to lz eodvrátit, pokud ano, je třeba dobrý právník.

Reagovat


dopravní nehoda

TAZATEL9. března 2015 (16:13)

Dobrý den, měla jsem dopravní nehodu - nedobrzdila jsem a nabourala do auta přede mnou. Na policii mi řekli, že se to bude šetřit jako dopravní nehoda bez zranění. Dnes mi přišlo předvolání k přestupkovému řízení. Je zde uvedeno, že jsem způsobila lehčí zranění osobám v autě, do kterého jsem nabourala - přestupek je podle §125c odst.1 písm. k), dále je zde uvedeno, že jsem porušila ustanovení §19 odst.1 zákona o silničním provozu. Chtěla bych se zeptat, co mě při přestupkovém řízení čeká. Za odpověď děkuji
Zobrazit vlákno dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dopravní nehoda

ODBORNÍK9. března 2015 (22:39)

Je ot jistě 125c/1 k)? Není to h)? To by byl malér! Jiné porušení povinností Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat

RE: RE: dopravní nehoda

TAZATEL10. března 2015 (08:08)

Ne opravdu je to k) Může se to ještě v průběhu jednání změnit?

Reagovat

RE: RE: RE: dopravní nehoda

ODBORNÍK10. března 2015 (19:22)

Pokud jde jen o úraz, nikoli "ublížení na zdraví, pak ne. Pokud by to chtěli změnit, museli by Vám poskytnout čas na přípravu obhajoby.

Reagovat


kolik dostanu bodu

TAZATEL27. listopadu 2014 (12:06)

Dobry den kolik mi hrozí bodu kdyz jsem pri couvani drcnul do chodce a on upadl ma zlomený prst na ruce policii ani sanitku nechtel on druhy den navštívil lékaře načež vyšlo ze ma zlomený prst a jelikož se to řeší pres pojišťovnu tak to ted musim jit nahlásit na policii co mi hrozí ???
Zobrazit vlákno kolik dostanu bodu na samostatné stránce.

Reagovat

RE: kolik dostanu bodu

ODBORNÍK27. listopadu 2014 (18:12)

Otázkou bude, jak bude posouzeno jeho zranění. Spíš to vidím na přestupek, ale takhle fakt nejde poradit. Doporučuji kontaktovat advokáta.

Reagovat

RE: RE: kolik dostanu bodu

TAZATEL27. listopadu 2014 (18:38)

Dekuji za odpoved a přestupek by znamenal co. Dekuji

Reagovat

RE: RE: RE: kolik dostanu bodu

ODBORNÍK27. listopadu 2014 (23:42)

Bude záležet na tom, zda půjde o ublížení na zdraví. V nejhorším až: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat

RE: RE: RE: RE: kolik dostanu bodu

TAZATEL28. listopadu 2014 (08:55)

Dobre dekuji a zeptám se vas nevíte o nějakém advokatovi co by me stim pomohl.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: kolik dostanu bodu

ODBORNÍK28. listopadu 2014 (09:03)

záleží odkud jste

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: kolik dostanu bodu

TAZATEL28. listopadu 2014 (09:10)

Ja jsem z Prahy

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: kolik dostanu bodu

ODBORNÍK28. listopadu 2014 (15:28)

napište na kontakt v menu dole

Reagovat


dopravní nehoda s ublížením na zdraví

TAZATEL28. srpna 2014 (09:04)

Dobrý den,
neubrzdila jsem auto a nabourala do jiného auta zezadu (neviděla jsem ani brzdová světla, ani blinkr o kterém paní tvrdí, že ho měla zapnutý) a další auto nabouralo do mě. Já jsem byla s paní v prvním vozidle odvezena do nemocnice, obě jsem se uhodily do hlavy o opěrku (paní tvrdí, že ještě o volant. Myslím, že pokud byla připoutaná, není to možné) a obě jsme byly propuštěny. Lékař mi ohledně paní řekl, že na rentgenu nic vidět nebylo a že se jedná o běžné pohmoždění u takovýchto nehod. Nehodu řeší policie. Rychlost v době nárazu mohla být podle mého max 25km/hod, tak jsem ani žádné zranění u paní nepředpokládala. Po více než 14 dnech jsem se dozvěděla od pojišťovny, že zranění paní stále není vyřešené, tak předpokládám, že je stále ještě léčena. Můžete mi sdělit, kdo rozhoduje, zda jde o ublížení na zdraví? Mohu se nějak účinně bránit, pokud si myslím, že paní jde jen o peníze? V sobotu jsem předvolána na policii a vůbec nevím, co mohu čekat.Za odpověď děkuji.
Zobrazit vlákno dopravní nehoda s ublížením na zdraví na samostatné stránce.

Reagovat

RE: dopravní nehoda s ublížením na zdraví

ODBORNÍK28. srpna 2014 (10:30)

Doporučuji se z jednání omluvit s tím, že si vybíráte advokáta. Hrozí to sdělením podezření z přečinu.

Reagovat

RE: RE: dopravní nehoda s ublížením na zdraví

TAZATEL28. srpna 2014 (12:57)

Z jakého důvodu rovnou podezření z přečinu? Dokud jsem včera nezjistila, že paní "je v léčení" jsem počítala s nehodou, které se stávají každý den. S pokutou a body. Jakým způsobem se posuzuje, zda jde o přestupek nebo přečin?

Reagovat

RE: RE: RE: dopravní nehoda s ublížením na zdraví

ODBORNÍK28. srpna 2014 (13:59)

Stručně: Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření. Ta doba se bere 7 dní.Může to být, ale i tak přestupek. Musíte vyčkat na závěry policie. Pokud to bude přestupek i s ublížení na zdraví, bude to: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat


Nehoda bez zranění se může změnit v nehodu se zraněním?

TAZATEL19. srpna 2014 (13:53)

Dobrý den, v sobotu jsem způsobila nehodu, asi 30km rychlostí jsem narazila do vozidla stojícího v protisměru v koloně, řešila i policie, v zápise pro pojišťovnu i v policejním protokolu bylo uvedeno, že se jedná o nehodu bez zranění. Děvčata z druhého auta rozhodně žádné známky zranění nevykazovaly. Po vyšetření nehody šly dál na hudební festival, nikomu nic nebylo. V pondělí jedna ze slečen (spolujezdkyně z poškozeného auta) šla k doktorovi se zlomenou rukou a nahlásila to na pojišťovnu, že je to následek nehody, je to možné, aby se z nehody bez zranění stala najednou nehoda se zraněním? Co se může dít dál? Děkuji předem za odpověď
Zobrazit vlákno Nehoda bez zranění se může změnit v nehodu se zraněním? na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nehoda bez zranění se může změnit v nehodu se zraněním?

ODBORNÍK19. srpna 2014 (15:20)

Slečna bude těžko prokazovat po 2 dnech spojitost s nehodou. Buďt eopatrný, až přijde obvině ní. Zranění je průšvih: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat


Předvolání (zahájení řízení o přestupku)

TAZATEL21. července 2014 (08:05)

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou ohledně předvolání, které přišlo minulý týden mému bratrovi. V květnu naboural do auta před ním, které zastavilo před přechodem pro chodce. Bohužel bratrovi naměřili 0,24 promile. Řidička poškozeného vozidla utrpěla zranění krční páteře. Auto, které bratr řídil, navíc není jeho, ale mamky. V dopise, který bratrovi přišel, píšou: ,,Městský úřad ve smyslu ustanovení & 46 odst. 1,3 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen správní řád), zahajuje proti vám řízení o přestupku dle ustanovení & 125c odst. 1 písm. b),h), k) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (zákon o silničním provozu). Na podklad spisového materiálu Policie vzniklo podezření, že jste porušil ustanovení & 4 písmm. b), & 5 odst. 2 písm. b), & 19 odst. 1 zákona o silničním provozu. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem vám sděluji dle ustanoven & 73 odstavce 1, zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích ve znění pozdějších předpisů obvinění z přestupků dle ustanovení & 125 odst. 1 písm. b), h), k) zákona o silničním provozu. " Prosím poraďte, na co by se měl bratr připravit. Děkujeme
Zobrazit vlákno Předvolání (zahájení řízení o přestupku) na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Předvolání (zahájení řízení o přestupku)

ODBORNÍK21. července 2014 (09:06)

Za prvé: pokud bylo naměřeno 0,24, přičemž netuším, kolikrát dýchal, tak pokud nebylo jiné měření, každopádně to není zjištěný alkohol a nemůže být Řízení pod vlivem alkoholu (do 0,3 promile) Horší je to druhé pod písm. "h)". Zavinění nehody s ublížením na zdraví Tam bud etřeba, aby prokazovali, zda se jedná skutečně o "ublížení na zdraví" podle trestního řádu.

Reagovat

RE: RE: Předvolání (zahájení řízení o přestupku)

TAZATEL22. července 2014 (07:45)

Děkuji moc. A ještě bych se chtěla zeptat, pokud by bratr měl zaplatit pokutu za ublížení na zdraví, tak jestli se to dá nějak čerpat z povinného ručení (auto je ale psané na mamku).

Reagovat

RE: RE: RE: Předvolání (zahájení řízení o přestupku)

ODBORNÍK22. července 2014 (20:00)

Tak pokuta rozhodně z povinného ručení ne. Náhrada škody ano.

Reagovat


Dopravní nehoda

TAZATEL6. května 2014 (08:37)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat co mi hrozí a jak mi můžete poradit?
Jsem na vedlejši a hodlám projet křižovatkou, kouknu do leva a v pravo nic nejede. Pomalu projíždím a u konce hrany křižovatky do mě najede cyklistka.
Byla u toho policie. Cyklistka odvezena do nemocnice.
Má otřes mozku, naražené žebra a vyklají ji zuby.
Za poraněnou jsem byl v nemocnici. Možná nedá souhlas policii do nahlížení lekařské zprávy. Dává si čas na rozmyšlení. Poraněná má strach pokud nedá souhlas, že ji pojištovna nic nevyplati z mé povyné pojistky. Má strach o trvalé násletky.
Leží v nemocnici 5 den. možná bude brzy propuštěna. Jedná se o starši osobu nad 55let.
Děkuji za odpověd.
Zobrazit vlákno Dopravní nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Dopravní nehoda

ODBORNÍK6. května 2014 (16:10)

Hrozí toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví nebo toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví chce to právníka!

Reagovat


nehoda

TAZATEL24. ledna 2014 (17:06)

dobrý den co my hrozí za tohle Po projetí zatáčky jsem srazil,ženu když šla mimo přechod. lehce zraněnou ženu jsem převezl na polikliniku a tsm jsem přivolal zácgranku po ošetření byla propuštěna do domácího léčení. ?
Zobrazit vlákno nehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nehoda

ODBORNÍK24. ledna 2014 (17:54)

Byla u toho policie?

Reagovat

RE: RE: nehoda

TAZATEL24. ledna 2014 (18:32)

ano byla nenadejchal jsem

Reagovat

RE: RE: RE: nehoda

TAZATEL24. ledna 2014 (19:15)

nenadejchal sem a volali my že to předali uřadu co my hrozí

Reagovat

RE: RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK24. ledna 2014 (23:16)

Podle toho, jestli to bude ublížení na zdraví, tak v nejhorším toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

TAZATEL1. února 2014 (12:58)

A když to nebude ublížení na zdraví ?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK1. února 2014 (19:33)

Uvidíte. Bez toho, abych viděl spis nevím, věštec nejsem.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

TAZATEL25. ledna 2014 (08:30)

a kolik bodu my mužou sebrat

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK25. ledna 2014 (09:26)

Body ne, ale rok zákaz ano.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

TAZATEL25. ledna 2014 (11:11)

a podle čeho se to posuzuje ?

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: nehoda

ODBORNÍK25. ledna 2014 (12:11)

Je to dáno zákonem o silničím provozu Zavinění nehody s ublížením na zdraví a Příloha k zíákonu

Reagovat


nedání přednost chodci

TAZATEL19. prosince 2013 (08:24)

Dobrý den,
stala se mi nepříjemná věc.Přehlédla jsem chodce na přechodu.Bylo šero a chodec byl oblečen v tmavém oblečení.Chodce jsem odvezla do nemocnice,poté do nemocnice přijela policie.Chodec má naražené koleno. Jaký trest mi hrozí?6ádný přestupek jsem nikdy neměla,mám i všechny body.Děkuji za odpověď
Zobrazit vlákno nedání přednost chodci na samostatné stránce.

Reagovat

RE: nedání přednost chodci

ODBORNÍK19. prosince 2013 (10:06)

Uvidíte, jak bude zraněn. V nejhoším toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě s lehkým zraněním

TAZATEL3. prosince 2013 (07:58)

Potřebovali bychom poradit ohledně dopravní nehody, kterou měla naše dcera. Vina je na její straně, při odbočování vlevo nedala přednost přijíždějícímu vozidlu z prava.
Dle PČR, která nehodu šetřila, se bude jednat o přestupek nedání přednosti v jízdě - 4 body a pokuta cca 2 500,- Kč.
Chtěla bych se zeptat, jak se může tento postih změnit, pokud paní, která řídila druhé vozidlo, má lehké zranění (podvrtnutí krční páteře). Po nehodě byla odvezena na vyšetření, cca po 1,5 hod. byla propuštěna domů. Dva dny po nehodě navštívila lékaře a je v pracovní neschopnosti.
Můžete mi více přiblížit, jaké jsou termíny týkající se doby léčby a následné možné postihy? Záleží na délce pracovní neschopnosti? Někde jsem četla, že pokud nepřekročí léčba 7 dní, nejedná se o ublížení na zdraví, ale jen o přestupek. Prosím o více info.
Předem děkuji za radu.
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě s lehkým zraněním na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě s lehkým zraněním

ODBORNÍK3. prosince 2013 (21:27)

Podstatný bude zejména znalecký posudek. Počkejte, co se z toho vyklube.Přestupek může být horší nežli přečin: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat

RE: RE: Nedání přednosti v jízdě s lehkým zraněním

TAZATEL3. prosince 2013 (21:34)

Děkuji. Můžete mi doplnit, jaké jsou možné postihy mimo dopravního přestupku nedání přednosti v jízdě?

Reagovat

RE: RE: RE: Nedání přednosti v jízdě s lehkým zraněním

ODBORNÍK3. prosince 2013 (22:20)

čtěte zde: http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php

Reagovat


Nedání přednosti v jízdě

TAZATEL18. června 2013 (23:19)

Jel sem z vedlejší na hlaví kouknul do leva v tom jsem ho neviděl přes sloupek v autě.pak jsem kouknul do prava a rozjel se.v tom sem ho srazil cyklista je v poradku as na par odrenin chci se zeptat na výši takové pokuty nebo postihu ve správním řízení nebo trest v trestním řízení.Jestli mi mohou v takovem pripade odebrat i ridicke opravneni??
Zobrazit vlákno Nedání přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK19. června 2013 (22:19)

Pokud není zraněn, potom toto: Nedání přednosti v jízdě , pokud je zraněn, toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat

RE: RE: Nedání přednosti v jízdě

UŽIVATEL D30. září 2013 (13:24)

co znamená není zraněn?

Reagovat

RE: RE: RE: Nedání přednosti v jízdě

ODBORNÍK30. září 2013 (22:49)

Nejde o ublížení na zdraví ve smyslu zákona.

Reagovat


Zavinění nehody

TAZATEL27. září 2013 (21:48)

Dobrý den chtěl bych se zeptat na tresty ohledně zavinění nehody, jel jsem v obci 30 a nechtěně srazil cyklistku. Nic se jí nestalo prohlásila že je v pořádku ale zavolali policii.Za tři měsíce mám jít ke komisi kde mi řeknou co a jak ale nevím na čem jsem. Předem díky za opovědi
Zobrazit vlákno Zavinění nehody na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Zavinění nehody

ODBORNÍK27. září 2013 (21:52)

Pokud nebylo zranění, nebude to určitě toto: Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat

RE: RE: Zavinění nehody

TAZATEL27. září 2013 (21:59)

A ještě mám dotaz ohledně pojištění auta. Mám ho nové a cekal jsem až ho původní majitel odhlásí . Odhlásil ho den před nehodou takže nebylo pojištěné. Jak je pokutováno tohle?

Reagovat

RE: RE: RE: Zavinění nehody

ODBORNÍK28. září 2013 (20:43)

Udělal jste chybu, protože jste si ho měl pojistit hned. Sankce je podle zákona č. 168/1999 Sb. (§16) 5 000 - 40 000 Kč.

Reagovat


zavinil jsem dopravní nehodu s lehkým zraněním

TAZATEL4. září 2013 (19:00)

Dobrý den, způbobil jsem dopravní nehodu a chtěl bych se zeptat,co by mě mohlo čekat dál.. Při odbočování vlevo jsem neviděl motocyklistu, zřejmě kvůli sloupku v autě, ale neviděl jsem ho a začal odbočovat a srazil ho. Pánovi jsem zavolal sanitku a na sebe policisty. Pán neměl větší zranění, měl pouze odřenou a asi naraženou nohu, ale později mi řekl, že to není zlomené, vnitřní zranění nemá, ale že má na týden sádru. Při výslechu na policii jsem vše vypověděl pravdivě a závěrem se označil za viníka dopravní nehody. Pojištění, alkohol, pásy, technickou to vše mám v pořádku a pán také. Zajímalo by mě, jak bude souzeno to jeho zranění? Je možně to kvalifikovat jako ublížení na zdraví z nedbalosti, i když neměl ani zlomeninu, ještě to dopoledne ho propustili z nemocnice a měl by mít tu nohu jen v klidu? Samozřejmě jsem to zavinil já, ale skuteně jsem ho neviděl, hodnotí se to jako nedání přednosti v jízdě? Je možně přihlížet k tomu, že toto zranění je z těch "lehkých"? Může mi být uloženo nějaké finanční plnění, myslím,co je jeho zranění týká, nebo to pokrývá pojistka?
Děkuji...
Zobrazit vlákno zavinil jsem dopravní nehodu s lehkým zraněním na samostatné stránce.

Reagovat

RE: zavinil jsem dopravní nehodu s lehkým zraněním

ODBORNÍK5. září 2013 (15:20)

Neumím předvídat, co udělá policie. Asi zadá znalecký posudek na jeho zdravotní stav. Hrozí Vám: Nehoda s usmrcením nebo těžkou újmou na zdraví nebo Zavinění nehody s ublížením na zdraví

Reagovat


Autonehoda s nedáním přednosti v jízdě

TAZATEL20. července 2013 (16:26)

Jela jsem ze schůzky a nedala jsem přednost v jízdě, z pravé strany jel motocykl, má rychlost byla malá, jelikož jsem přibrzdila, ale ho jsem si nevšimla. Srazili jsme se zadní části automobilu a pán spadl, zavolala jsem hned záchranku a policii. Pán pobyl v nemocnici 4 dny, nyní je doma, není v nemocenské. Pan policista, velmi slušný, který nehodu vyšetřoval, mi řekl, že už to bohužel nemůže nechat u sebe a musí to poslat, ale říkal ne na správní řízení, ale na vyšetřování, že to pro mne může být lepší. O poškozeného pána mám zájem, komunikuji s nimi. Bodů mám 12, nikdy se mi nic takového nestalo. Co mi hrozí, nemohu přijít o řidičák, mám dceru, kterou vozím do školy a na kroužky, navíc auto používám k podnikání, prosím o odpověď.
Zobrazit vlákno Autonehoda s nedáním přednosti v jízdě na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Autonehoda s nedáním přednosti v jízdě

ODBORNÍK20. července 2013 (23:21)

Budete muset počkat, zda to bude přestupek Zavinění nehody s ublížením na zdravínebo přečin

Reagovat

RE: RE: Autonehoda s nedáním přednosti v jízdě

TAZATEL22. července 2013 (15:31)

Chápu to dobřem že o tomhle rozhodnou v trestním řízení, když to nepůjde do správního?

Reagovat

RE: RE: RE: Autonehoda s nedáním přednosti v jízdě

ODBORNÍK22. července 2013 (19:21)

Nejspíš to předají k posouzení státnímu zástupci.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Autonehoda s nedáním přednosti v jízdě

TAZATEL22. července 2013 (21:10)

Výborně, takže to abych už kontaktovala právníka, pan policista mi řekl, že mě pozvou na výslech. Jinak - pán jel na motocyklu v cuklích a helmu neměl zapnutou...

Reagovat


autonehoda

TAZATEL5. května 2013 (18:33)

Dobrý den,zavinil jsem dopravní nehodu,při které kamarádka utrpěla těžký otřes mozku,po nehodě byla při vědomí,jenom si nic nepamatovala,byla převezena do nemocnice kde byla 2 dny.Ted je doma,má ovšem ještě výpadky paměti,nebude mít trvalé následky,ale nepůjde měsíc do školy.Hodně se bojím že se to bude řešit jako tresný čin.Co si o tom myslíte?
Zobrazit vlákno autonehoda na samostatné stránce.

Reagovat

RE: autonehoda

ODBORNÍK5. května 2013 (22:47)

Ano, to je možné. Bude záležet mimo jiné na délce pracovní neschopnosti. Mohl by to být i jen přestupek.
Bližší info viz Zavinění nehody s ublížením na zdraví - § 125c / 1h)

Reagovat

RE: RE: autonehoda

TAZATEL6. května 2013 (15:52)

Tak prý bude mít 2 týdny pracovní neschopnosti,což bude doufám "jenom" přestupek.To mě přivádí k další otázce...podle čeho se určuje jaká bude výši pokuty?Jel jsem po hlavní,chtěl jsem odbočit doleva na vedlejší komunikaci,bohužel jsem si díky oslnění sluncem a nepozornosti nevšiml protijedoucího vozu.K činu jsem se přiznal,dechová zkouška negativní,jel jsem cca 30km/h.Děkuji za odpověd´.

Reagovat

RE: RE: RE: autonehoda

ODBORNÍK6. května 2013 (19:37)

Správní orgán bude hodnotit zavinění a Vaši osobu podle zákonných pravidel.

Reagovat


Nenalezli jste zde odpověď na Vaši otázku k dopravnímu přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví"? Navštivte sekci Poradna, kde můžete vložit novou otázku.

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera