12 bodů

Vše o bodovém systému nejen pro vybodované řidiče

Maření výkonu úředního rozhodnutí

Za spáchání přečinu "Maření výkonu úředního rozhodnutí" jsou řidičům přičítány 4 body v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Tento skutek je vždy projednáván soudem. V trestním řízení pak hrozí sankce Odnětí svobody až do 2 let, peněžitý trest. Za spáchání tohoto přečinu se obvykle udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-10 let.

Definice přečinu "Maření výkonu úředního rozhodnutí", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přečin (zkrácené znění)Maření výkonu úředního rozhodnutí
PřečinMaření nebo podstatné ztížení výkonu rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu veřejné moci tím, že a) vykonává činnost, která mu byla takovým rozhodnutím zakázána nebo pro kterou mu bylo odňato příslušné oprávnění podle jiného právního předpisu nebo pro kterou takové oprávnění pozbyl
Počet bodů v bodovém systému4
Příkaz na místě (dříve bloková pokuta)---
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízeníOdnětí svobody až do 2 let, peněžitý trest
Zákaz činnosti1-10 let
Paragraf§ 337 TZ


Pokud jste spáchali přečin "Maření výkonu úředního rozhodnutí", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování. Konkrétní rady k bodovému systému naleznete rovněž v Průvodci bodovým systémem.

Nejnovější související příspěvky v Poradně

řidičák

TAZATEL9. srpna 2021 (20:33)

Dobrý den, mám dotaz, co se stane když mám odebrán řidičák z důvodu vybodovani a budu chycen při řízení?

Děkuji za odpověď

Pospíšil
Zobrazit vlákno řidičák na samostatné stránce.

Reagovat

RE: řidičák

ODBORNÍK9. srpna 2021 (20:43)

Maření výkonu úředního rozhodnutí

Reagovat


Řízení v autoškole při zákazu řízení motorových vozidel

TAZATEL3. června 2021 (16:54)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mi hrozí za řízení v autoškole i přesto že jsem měl zákaz řízení na půl roku chytli mě 5.6 myslel sem si že mě skončí zákaz za šest měsíců ale ještě sem čekal 6 měsíců na papír který mě došel v 11 měsíci 2020 ale neuvědomil sem si že asi od té doby co mě dojde papír ohledně všeho, by měl platit zákaz.Nadale jsem začal v březnu 2020 dělat autoškolu a 27.5 mě koncil zákaz řízení a v ten den jsem měl závěrečnou zkoušku jsem jsem asi po 3 dnech na úřad pro udělení řidičského průkazu a tam mi řekli že mi ještě neskončil zákaz, jsem teď hodně zklamaný a jestli víte na kolik by měl být další zákaz nebo další pokuta hodnotu tak děkuji za odpověd.
Zobrazit vlákno Řízení v autoškole při zákazu řízení motorových vozidel na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Řízení v autoškole při zákazu řízení motorových vozidel

ODBORNÍK4. června 2021 (09:00)

Nevím, co to je "papír ohledně všeho". Pokud Vás oznámí, budete mít toto: Maření výkonu úředního rozhodnutí Pokud t ojde, vezměte žádost zpět!

Reagovat

RE: RE: Řízení v autoškole při zákazu řízení motorových vozidel

TAZATEL4. června 2021 (12:09)

Ano děkuji a kde bych to měl řešit tu žádost

Reagovat

RE: RE: RE: Řízení v autoškole při zákazu řízení motorových vozidel

ODBORNÍK4. června 2021 (16:43)

Tam, kde jste ji podal.

Reagovat

RE: RE: RE: RE: Řízení v autoškole při zákazu řízení motorových vozidel

TAZATEL4. června 2021 (20:01)

Co mi teda může hrozit rok zákaz a 20000kc pokuty

Reagovat

RE: RE: RE: RE: RE: Řízení v autoškole při zákazu řízení motorových vozidel

ODBORNÍK4. června 2021 (22:22)

Jak jsem psal výše. Pro podrobné posouzení byste potřeboval placenou službu advokáta.

Reagovat


Odevzdání ŘP

TAZATEL17. března 2021 (12:58)

Dobrý den, chci se zeptat přišel mi Trestní příkaz kde mi bylo určeno 18 měsíců bez řidičského průkazu, datum který byl zde uvedený byl 8.2. 2021. Žádné odvolání neprobehlo.
Řidičský průkaz jsem neodevzdal s tím, že jsem čekal na papír s Výzvou o vydání řidičského průkazu (byl to druhý zákaz řízení, tak jsem postupoval tak jako poprvé kdy mi přišla výzva o vydání ŘP). Papír nikde, samozřejmě jsem nejezdil, bohužel jsem musel v nedeli 14.3. 2021 do práce a neměl jsem se jak dostat tak jsem jel autem, a zastavili mě policisté a odebrali mi řidičský průkaz s tím, že od 5.3. 2021 mám zákaz řízení, což jsem slyšel poprvé. 23.3. 2021 se mám dostavit na policii k podání vysvětlení.
15.3. 2021 což bylo den po té do mi ho vzali mi přišel doporučený dopis, nebyl jsem doma tak sem ji ho vyvedl následující dwn což bylo 16.3.2021, byl to dopis s Výzvou k odevzdání řidičského průkazu a zde bylo poprvé napsáno že mám zákaz řízení od 5.3.2021 do 5.9. 2022, a že ho mám v následující pracovních dnech odevzdat. Ovšem na tomto dopisu byl datum vypsání až 11.3.2021c což nechápu, když jsem měl řidičský průkaz odevzdat do 5.3. jak mohli dopis odeslat 11.3.
Můj dotaz tedy zní jak je to možné, jestli se s tím dá něco dělat a co mi popřípadě hrozí za postih. Mám rodinu a určitě bych neriskoval, už vůbec ne abych porušil rozsudek co jsem dostal a měl větší problémy ještě.
Děkuji za odpověď.
Zobrazit vlákno Odevzdání ŘP na samostatné stránce.

Reagovat

RE: Odevzdání ŘP

ODBORNÍK17. března 2021 (14:10)

Pozbyl jste řidičské oprávnění 8. den po doručení trestního příkazu. Odevzdání či neodevzdání řidičkého průkazu je irelevantní. Odevzdat jste měl ze zákona ne na výzvu. Teď jste se dopustil tohoto: Maření výkonu úředního rozhodnutí

Reagovat


Zobrazit všechny otázky a odpovědi k přestupku Maření výkonu úředního rozhodnutí

Dopustili jste se přečinu "Maření výkonu úředního rozhodnutí" a chcete poradit nebo se na něco zeptat? Navštivte sekci Poradna.


Další související bodované přestupky v dopravě:

Sdílejte...

Mohlo by se hodit...

Autokamera